Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, Angot said:

      χαχαχαχ παρούσα !

      Τι μέντιουμ είσαι εσυ …. Δώσε μες είχες μέλλουσα μαμά να μας πάνε κ ας όλα καλα !!! Δ περνάνε οι μέρες κορίτσι Παρασκευή έχω επίσημη πρεμιέρα χαχαχαχ εμάς εδώ στο εξωτερικό μας δίνουν περισσότερες μέρες περίπου 14 μετά την εμβρυομεταφορα ! 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

24 minutes ago, Agatte said:

Καλημέρα κορίτσια και καλό σκ να έχουμε! 

@Bellas καλώς ήρθες στην παρέα μας! Κι εμείς κλείσαμε ένα χρόνο προσπαθειών και πάνε πια 3 ολόκληρα χρόνια που παλινδρομησε το εμβρυακι μου. Όλες εδώ στον αγώνα είμαστε, πιπονομπεμπεκες που κάθε μήνα ελπίζουμε και προσπαθούμε με ότι μέσα έχει η καθεμιά.

@Klelia81 τώρα συνειδητοποίησα την πιθανότητα να σου είπε ψέματα ο πρώτος γιατρός. Γιατί ρε γ@μωτο... Σε κάθε περίπτωση συνεχίζουμε να ελπίζουμε.

Για τα υγρά που λέτε είναι φυσιολογικό μια ποσότητα να φεύγει. Ότι είναι να πάει στα ενδότερα, θα πάει. Για τα πηχτα που λέτε τωρα, αν ανατρέξετε δεκάδες σελίδες πίσω, θα δείτε που λέει η @Emilly800 για τα βλεννολυτικα σιρόπια. Ότι ε, ουν ακετυλοκυστεΐνη που βοηθάει στο να γίνουν πιο υδαρη καινά βοηθάνε στο ταξίδι.

Χθες βράδυ ο άντρας μου μου ανακοίνωσε πως θα πάει τη Δευτέρα για σπερμοδιαγραμμα. Οπότε, πριν καλά καλά καθαρίσω από περίοδο, πάει το σεχ του σκ. Και μάλλον θα χάσω και την ωορρηξία. Έχω λίγο άγχος για τα αποτελέσματα, εκείνος ακόμα περισσότερο. Μου είπε δε, να περιμένω για τη σαλπιγγογραφια γιατί αν έχει χάλια σπερμα, το πρόβλημα θα είναι αποκλειστικά από αυτον και δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρηθώ παραπάνω. Μακάρι να δει βελτίωση από το πρώτο που έκανε... Κυρίως για ψυχολογικούς λόγους. Μετά θα πάμε στο γιατρό να δούμε τι θα μας πει. 

Καλημέρα. Ολα μια χαρα θα πανε. Μπραβο του που το ειπε μονος του πως θα παει. Το στριμωχνεις το θέμα και πιστευω κατι καλο θα βγει. Εμεις αυτο το μηνα τζιφος. Εκανα και νωρις ωορρηξια, επαφες ελαχιστες, διαθεση καμια και χαλια ψυχολογια. Εχω χαλασει ενα σκασμο τεστ ωορρηξιας μηπως και εχω κανενα κυκνειο ασμα και ξανακανω ωορρηξια. Εδω γελαμε φυσικα... Μου φαινεται περιεργο ποσο νωρις εκανα και πιστευω πως πρεπει να ηταν ο ορισμος του κλουβιου. Γι αυτο και δεν εχω καμια ορεξη για επαφες..Θα σου ελεγα και εγω να την κανεις την σαλπιγγογραφια για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο. Ασε που μετα την εξεταση ειναι μεγαλυτερες οι πιθανοτητες συλληψης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, TATAKI είπε:

Καλημέρα. Ολα μια χαρα θα πανε. Μπραβο του που το ειπε μονος του πως θα παει. Το στριμωχνεις το θέμα και πιστευω κατι καλο θα βγει. Εμεις αυτο το μηνα τζιφος. Εκανα και νωρις ωορρηξια, επαφες ελαχιστες, διαθεση καμια και χαλια ψυχολογια. Εχω χαλασει ενα σκασμο τεστ ωορρηξιας μηπως και εχω κανενα κυκνειο ασμα και ξανακανω ωορρηξια. Εδω γελαμε φυσικα... Μου φαινεται περιεργο ποσο νωρις εκανα και πιστευω πως πρεπει να ηταν ο ορισμος του κλουβιου. Γι αυτο και δεν εχω καμια ορεξη για επαφες..Θα σου ελεγα και εγω να την κανεις την σαλπιγγογραφια για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο. Ασε που μετα την εξεταση ειναι μεγαλυτερες οι πιθανοτητες συλληψης.

Δε θέλω να σας στεναχωρήσω με τη σαλπιγγογραφια 

Αλλά πιστεύω ότι αν δε σου τις βρούνε λίγο βουλωμενες η έστω κάτι ελάχιστο να διορθωθεί και είναι όλα καλά 

Είναι σαν να μη. Έκανες τίποτα 

Φυσικά αυτή είναι η δική μου γνώμη 

Γιατί κ εγώ ενθουσιάστηκα και πέρασαν 6 μήνες από τότε

Χαχαχαχα

Φυσικά η σαλπιγγογραφια ήταν άψογη ούτε ένα μικρό βουλωματακι να το ξεμπουκωσουν κατάλαβες;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Δε θέλω να σας στεναχωρήσω με τη σαλπιγγογραφια 

Αλλά πιστεύω ότι αν δε σου τις βρούνε λίγο βουλωμενες η έστω κάτι ελάχιστο να διορθωθεί και είναι όλα καλά 

Είναι σαν να μη. Έκανες τίποτα 

Φυσικά αυτή είναι η δική μου γνώμη 

Γιατί κ εγώ ενθουσιάστηκα και πέρασαν 6 μήνες από τότε

Χαχαχαχα

Φυσικά η σαλπιγγογραφια ήταν άψογη ούτε ένα μικρό βουλωματακι να το ξεμπουκωσουν κατάλαβες;

@Ellidr τελικά πιανομαστε από όπου μπορούμε και ελπίζουμε. Εγώ λέω έκανα τη σαλπιγγο θα πάρω και το bisolvon ε του κερατά δε θα τα πιάσω τα δίδυμα??

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Και εμάς μας είπε ο γιατρός σπερμοδιαγραμμα και υστεροσκοπηση 

Και προτιμώ να κάνει πρώτα το σπερμοδιαγραμμα ο δικός μου και μετά αν είναι καλό να κάνω την υστεροσκοπηση 

Δε θέλω πάλι να μπω σ αυτή τη διαδικασία 

Φυσικά θα την κάνω όσο και να μη θέλω αν είναι όλα καλά με το σπέρμα

Εμένα η γιατρός @Emilly800 μου είπε μουκοσολβαν

το οποίο το έπινε και ο άντρας της αλλά και εκείνη πρωί βράδυ να σημειώσω τον κυκλο που τελικά έμεινε έγκυος. Οπότε το κάνουμε κ εμείς 

ο άντρας μου πολύ τυπικός το πίνει χωρίς να του το υπενθυμίσω με εξέπληξε ευχάριστα

Βρε κάνει θαύματα χαχαχα.οχι σοβαρά βοηθάει πολύ την κατάσταση..ακόμα κ τα δικά μας υγρά βοηθάει γιατί καμιά φορά αν είναι λίγο παραπάνω πυκτα δεν βοηθούν το σπέρμα να τρέξει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

@Ellidr τελικά πιανομαστε από όπου μπορούμε και ελπίζουμε. Εγώ λέω έκανα τη σαλπιγγο θα πάρω και το bisolvon ε του κερατά δε θα τα πιάσω τα δίδυμα??

Θα τα πιάσεις κορίτσι μου 

Πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ellidr said:

Δε θέλω να σας στεναχωρήσω με τη σαλπιγγογραφια 

Αλλά πιστεύω ότι αν δε σου τις βρούνε λίγο βουλωμενες η έστω κάτι ελάχιστο να διορθωθεί και είναι όλα καλά 

Είναι σαν να μη. Έκανες τίποτα 

Φυσικά αυτή είναι η δική μου γνώμη 

Γιατί κ εγώ ενθουσιάστηκα και πέρασαν 6 μήνες από τότε

Χαχαχαχα

Φυσικά η σαλπιγγογραφια ήταν άψογη ούτε ένα μικρό βουλωματακι να το ξεμπουκωσουν κατάλαβες;

Ναι εννοειται αλλα αν υπαρχει εστω κατι, φευγει και ανοιγει το συστημα. Εγω λεω μακαρι να ειναι κατι τετοιο απλο να την κανω και να δω ασπρη μερα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Βρε κάνει θαύματα χαχαχα.οχι σοβαρά βοηθάει πολύ την κατάσταση..ακόμα κ τα δικά μας υγρά βοηθάει γιατί καμιά φορά αν είναι λίγο παραπάνω πυκτα δεν βοηθούν το σπέρμα να τρέξει.

Βρε ακολουθώ τις οδηγίες σου εγώ να ξέρεις

Just now, TATAKI είπε:

Ναι εννοειται αλλα αν υπαρχει εστω κατι, φευγει και ανοιγει το συστημα. Εγω λεω μακαρι να ειναι κατι τετοιο απλο να την κανω και να δω ασπρη μερα. 

Μακάρι κορίτσι μου σου εύχομαι να ξέρεις να είναι λίγο βουλωμενες να μπει το τουμποφλο να τα καθαρίσει λίγο και να έρθει το μωράκι

Εγώ ήμουν άτυχη κ εκεί 

Τώρα ποντάρω στην υστεροσκοπηση 

Που κ εκεί δίνουν ελπίδες μετά 

Τι να πω

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 said:

Βρε κάνει θαύματα χαχαχα.οχι σοβαρά βοηθάει πολύ την κατάσταση..ακόμα κ τα δικά μας υγρά βοηθάει γιατί καμιά φορά αν είναι λίγο παραπάνω πυκτα δεν βοηθούν το σπέρμα να τρέξει.

Εσυ εισαι το τρανταχτο παραδειγμα της επιτυχιας. Στον επομενο κυκλο θα πιουμε και οι δυο και οτι γινει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Εσυ εισαι το τρανταχτο παραδειγμα της επιτυχιας. Στον επομενο κυκλο θα πιουμε και οι δυο και οτι γινει

Πιέστε συμμαθήτριά δεν έχεις να χάσεις τίποτα ...εννοείται επιτυχία ..εμένα γνωστή μου το είπε που πάλευε χρόνια κ με αυτό έκανε τρία στην σειρα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

@Ellidr τελικά πιανομαστε από όπου μπορούμε και ελπίζουμε. Εγώ λέω έκανα τη σαλπιγγο θα πάρω και το bisolvon ε του κερατά δε θα τα πιάσω τα δίδυμα??

Διδυμα και ξεμπερδευεις φιλεναδα. Με ενα σμπαρο δυο τριγονια και δεν ξανασχολησε με το θεμα.. τι τελειο...στο ευχομαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Βρε ακολουθώ τις οδηγίες σου εγώ να ξέρεις

Μακάρι κορίτσι μου σου εύχομαι να ξέρεις να είναι λίγο βουλωμενες να μπει το τουμποφλο να τα καθαρίσει λίγο και να έρθει το μωράκι

Εγώ ήμουν άτυχη κ εκεί 

Τώρα ποντάρω στην υστεροσκοπηση 

Που κ εκεί δίνουν ελπίδες μετά 

Τι να πω

Μου φαίνεται θα πω κι εγώ του γιατρού μου να κάνω μια υστεροσκοπηση να δω τι γίνεται στην μήτρα... πριν από δυο χρονια που έκανα την απόξεση , τις πρώτες μέρες μετά από την επέμβαση και μετά σχεδόν σε κάθε κυκλο λίγο πριν αδιαθετήσω έχω μια ευαισθησία - πόνο μπροστά χαμηλά στην μήτρα που συνεχίζει για όσο είμαι αδιάθετη... ο γιατρός μου λέει δεν είναι τίποτα αλλά εγώ δεν το είχα παλιά αυτό το σύμπτωμα ,., μήπως έχω καμία φλεγμονή σκέφτομαι από μικρόβιο η καμία χρονια εμδομητριτιδα Γι αυτό και αποβάλω ..,

Just now, Emilly800 είπε:

Πιέστε συμμαθήτριά δεν έχεις να χάσεις τίποτα ...εννοείται επιτυχία ..εμένα γνωστή μου το είπε που πάλευε χρόνια κ με αυτό έκανε τρία στην σειρα

Αν πιω μόνο εγώ γίνεται δουλειά; Γιατί ο άντρας μου δεν πρόκειται να το πάρει με τίποτα..επίσης τι δοσολογία έπαιρνες και κάθε ποτε και για πόσες μέρες ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Μου φαίνεται θα πω κι εγώ του γιατρού μου να κάνω μια υστεροσκοπηση να δω τι γίνεται στην μήτρα... πριν από δυο χρονια που έκανα την απόξεση , τις πρώτες μέρες μετά από την επέμβαση και μετά σχεδόν σε κάθε κυκλο λίγο πριν αδιαθετήσω έχω μια ευαισθησία - πόνο μπροστά χαμηλά στην μήτρα που συνεχίζει για όσο είμαι αδιάθετη... ο γιατρός μου λέει δεν είναι τίποτα αλλά εγώ δεν το είχα παλιά αυτό το σύμπτωμα ,., μήπως έχω καμία φλεγμονή σκέφτομαι από μικρόβιο η καμία χρονια εμδομητριτιδα Γι αυτό και αποβάλω ..,

Αν πιω μόνο εγώ γίνεται δουλειά; Γιατί ο άντρας μου δεν πρόκειται να το πάρει με τίποτα..επίσης τι δοσολογία έπαιρνες και κάθε ποτε και για πόσες μέρες ;

Εγώ πάλι ότι του δίνω το πίνει 

Ούτε να ούτε μου 

Ευτυχώς ,καλοβολος

Χαχαχαχα

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμείς πίνουμε trebon που έχει ως δραστική ουσία την ακετυλοκυστεΐνη. Ψάξτε αυτό που θα πάρετε, να έχει μέσα το συγκεκριμένο συστατικό. Ψάχνοντας σε σελίδες γονιμότητας, βρήκα πως σύμφωνα με έρευνες αυτή η ουσία βοηθάει το σπέρμα. 

Ρε κορίτσια... Κουράστηκα γαμωτο. Είδα κι αυτή την ηλιθια ταινία που σας έλεγα, με ένα ζευγάρι που όλη του η ζωή περιστρεφεται γύρω από το πώς θα αποκτήσει παιδί και φοβάμαι μήπως έχουμε γινει6κι εμείς έτσι. Είναι και η κωλο καραντίνα στη μέση που δε βοηθάει. Να πούμε πως θα φύγουμε ένα διήμερο να χαλαρώσουμε λίγο... Αι στο καλό πια... 

Αυτός ο μήνας για εμάς πάει στράφι. Ο γυναικολογος υποστηρίζει πως κάνω νωρίς ωορρηξιες και τα τεστ λένε ότι θέλουν. Αν όντως ισχύει αυτό, όλη τη βδομάδα δεν κάναμε τίποτα, είχα περίοδο και μετά πολλή δουλειά. 10η μέρα σήμερα, θα ήταν ευκαιρία να κάναμε κάτι αλλά Δευτέρα θέλει να πάει για το σπερμοδιαγραμμα. Επίσης σκέφτομαι... Δεν θα είναι πολύ μπαγιάτικο το σπέρμα ρε παιδιά με τόσες μέρες ανομβρία; δεν θα είναι 4 ημερών, 2 εβδομάδων μούχλα θα είναι. 

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω να το πάρω και εγώ!

Πρωί βράδυ είπαμε?

Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί πρέπει να το πίνουμε και εμείς?

 

Just now, Agatte said:

Κορίτσια εμείς πίνουμε trebon που έχει ως δραστική ουσία την ακετυλοκυστεΐνη. Ψάξτε αυτό που θα πάρετε, να έχει μέσα το συγκεκριμένο συστατικό. Ψάχνοντας σε σελίδες γονιμότητας, βρήκα πως σύμφωνα με έρευνες αυτή η ουσία βοηθάει το σπέρμα. 

Ρε κορίτσια... Κουράστηκα γαμωτο. Είδα κι αυτή την ηλιθια ταινία που σας έλεγα, με ένα ζευγάρι που όλη του η ζωή περιστρεφεται γύρω από το πώς θα αποκτήσει παιδί και φοβάμαι μήπως έχουμε γινει6κι εμείς έτσι. Είναι και η κωλο καραντίνα στη μέση που δε βοηθάει. Να πούμε πως θα φύγουμε ένα διήμερο να χαλαρώσουμε λίγο... Αι στο καλό πια... 

Αυτός ο μήνας για εμάς πάει στράφι. Ο γυναικολογος υποστηρίζει πως κάνω νωρίς ωορρηξιες και τα τεστ λένε ότι θέλουν. Αν όντως ισχύει αυτό, όλη τη βδομάδα δεν κάναμε τίποτα, είχα περίοδο και μετά πολλή δουλειά. 10η μέρα σήμερα, θα ήταν ευκαιρία να κάναμε κάτι αλλά Δευτέρα θέλει να πάει για το σπερμοδιαγραμμα. Επίσης σκέφτομαι... Δεν θα είναι πολύ μπαγιάτικο το σπέρμα ρε παιδιά με τόσες μέρες ανομβρία; δεν θα είναι 4 ημερών, 2 εβδομάδων μούχλα θα είναι. 

Όταν πάει για σπερματοδιαγραμμα ο άντρας πρέπει δύο μέρες να μην έχει εκσπερμάτωσει αλλά μόνο δύο μέρες, έτσι μας είχαν πει εμάς 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Βρε κάνει θαύματα χαχαχα.οχι σοβαρά βοηθάει πολύ την κατάσταση..ακόμα κ τα δικά μας υγρά βοηθάει γιατί καμιά φορά αν είναι λίγο παραπάνω πυκτα δεν βοηθούν το σπέρμα να τρέξει.

@Bellas

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...