Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      καλημερα κορίτσια! χρόνια πολλά στις Μανούλες! εγώ ξύπνησα με αίμα σήμερα στις 5 το χάραμα και ειμαι στο νοσοκομείο! μου βάζουν όρους αλλά δεν σταματάει η μήτρα τις συσπάσεις , το ράμμα και ο τράχηλος οκ ! ο γιατρός είπε ότι δε καμια ώρα θα μ πει αν θα πάμε για τοκετό η οχι επειδή αν δεν σταματήσουν δεν μπορεί να διακινδυνεύσει ! αυτά τα νέα μ! 

      Με τη βοηθεια του Θεου όλα θα πάνε καλά!!! Οι σκέψεις μας και οι ευχες μας είναι μαζί σου. 🙏

      On 8/5/2024 at 1:17 ΜΜ, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Σάββατο 28.40 Δευτέρα 68.10 Τετάρτη 227.60 Παρασκευή 732.40 Κυριακή 1957.20 η γιατρός είπε να μην κάνουμε άλλη αλλά ξέρεις από το άγχος μασ πήγαμε και  σήμερα Τετάρτη που βγήκε 5.127 λες να τα καταφέρουμε νομίζω ότι από τότε που βλέπεις θετικό έχεις περισσότερο άγχος εύχομαι να τα καταφέρουμε όλοι μασ αλήθεια. Έχουμε ραντεβού για υπέρηχο την Παρασκευή άντε να δούμε τ θα δούμε.Εσύ κορίτσι μου όλα καλά έκανες σήμερα;; Κάναμε μαζί εμβρυομεταφορα μαζί με την γυναίκα μου θα γεννάται 🥰🥰 άρα λες ότι δεν έχουμε κανένα θέμα με την προγεστερόνη για μια φορά που άργησε;;

      Η τελευταία βλέπω δεν έγινε*2 κάτι δεν μου αρέσει 

      @η ζωή είναι όμορφηΠως είστε? Κάνατε υπέρηχο? Ελπίζω να είναι όλα σούπερ 🙏

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2012


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ Ειρηνάκι μου. Είδες για να έχεις καλή "μάνα";;;

... εμ τυχαίο είναι που οι κόρες μου είναι ΑΣΤΕΡΙΑ με τέλειο γούστο? ;)

Υ.Γ. Θα σας βάλω και μερικές ακόμα φωτογραφίες... :tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!!!

Σας διαβαζω καθημερινα και περιμενω με ανυπομονησία τα Χριστουγεννα...αυτο το ΣΚ λεω να κανω και την πρωτη δοση μελομακαρονα...για να δουμε...

Α εγώ έχω 2 χρόνια να βάλω κορδέλα. Γιρλάντα την έχω καταργήσει εδώ και πολλά χρόνια και στο πατρικό μου (ναι, εγώ το στόλιζα και αυτό). Τις κορδέλες του δέντρου τώρα τις έχω στην εξώπορτα. Πάντως κάθε χρόνο βάζω κάτι τις στο δέντρο. Να, τώρα ετοιμάζομαι να ανάψω το τζάκι και να δέσω κορδελίτσες σε φιόγκους στο δέντρο, να γεμίσει γιατί είναι λίγο άδειο αλλά χρήματα δεν έχουμε για επιπλέον στολίδια.

ΑΧ ΤΙ υπεροχη ιδεα με τα φιογκακια....

Δυο πραγματάκια ακόμα από το στολισμό μας, ελπίζω να τα βρείτε νόστιμα... :P

Στο μπάνιο μας

DSC00798.jpg

Στο μπάνιο μας επίσης, κεράκι-χιονάνθρωπος

DSC00799.jpg

Ο καθρέπτης μας που ακόμα δεν έχω ασχοληθεί και δεν έχω καταλήξει πως θα τον στολίσω...

Ειρηνακι μου και ο στολισμος του μπαανιου υπεροχος...

Ναι, θα ανεβάσω σύντομα, ίσως το βράδυ... Σε κατάστημα με εποχιακα μπάλα μεγάλη μιση γούνινη και μισή με γκλίτερ είχε 25?! Ήθελα τουλάχιστον 3 αλλά καλύτερα να μου κοβόταν το χέρι παρά να δώσω 75? για 3 μπάλες! .....μου άρεσαν τόσο πολυ όμως που με το που ήρθα σπίτι ήθελα να τις φτιάξω... δυστυχώς γουνάκι ολολευκο δεν είχα αλλά είχα ασπρόμαυρο ;) για μπάλα εσωτερικά χρησιμοποιησα τα καπάκι τα διάφανα απο fredo cappucino που πέρνουμε απ'εξω:rolleyes: (τα ένωσα με σελοτέιπ... πήγα σα μουρλή και ζήτησα καπάκια απο το καφέ κοντά στο σπίτι!!!)

για τις υφασμάτινες αγόρασα αφρολέξ μπάλες που τις πουλάνε για χειροτεχνίες και τις έντυσα με ύφασμα απο ενα μάλλινο πουλόβερ .... το υπόλοιπο έγινε μαξιλαροθήκη για μαξιλάρι του καναπέ... κάποια το είχε ποστάρει πολυ παλιά στο easy living ;)

με εμπνέετε -τι να κάνω?:D ασε που με τις χειροτεχνίες δεν σκέφτομαι άσχημα και στενάχωρα πράγματα... :|

4 U υπεροχες ολες οι ιδεες σου!!!!!!!!!! Και οι γουνινες μπαλιτσες και το μαξιλαρακι...ολα ολα....

Να το και το δικό μας δεντράκι! Στη φωτό δεν δείχνει καλά γιατί είναι απ' το κινητό..Θα ήθελα να του βάλω κι άλλα στολίδια, αλλά τι να κάνουμε, σιγά-σιγά θα το γεμίσουμε! :)

92378011.jpg

Πανεμορφο το δεντρακι σου και του χρονου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Λοιπόν εχθές έκανα αρκετές δουλίτσες χριστουγεννιάτικου χαρακτήρα.

Ήρθε και το δίχτυ μου και "νομίζω" ότι τελείωσα με το δέντρο εκτός από την ποδιά του που ακόμη ψάχνω να βρω τί θα είναι. Θα σας ανεβάσω φωτογραφία (όπως έχετε καταλάβει είμαι του "πολύ", γι' αυτό και βάζω αρκετά πάνω στο δεντράκι μας).

Επίσης τελειώνω και το υπνοδωμάτιό μας. Άλλαξα κουρτινούλα και έβαλα την μπορντώ μας, και όλοι οι χρωματισμοί είναι στο κόκκινο. Ακόμη φωτό δεν έχω βγάλει, θα σας ανεβάσω όταν θα είναι ετοιμη κι αυτή. Έφτιαξα και μία σύνθεση για το τραπέζι του σαλονιού που τη φωτογράφησα. Για πάνω στο έπιπλο που έβαλα φωτογραφία προχθές δεν είμαι σίγουρη ακόμη. Κάτι δεν μου πάει καλά και το ξαναάλλαξα αλλά μάλλον θα το ξαναξανααλλάξω χαχαχα. Αυτά... και πάλι καλημέρα σας

80561176.jpg

Ααα ξέχασα να σας πω... η κορυφή του δέντρου είναι η συλλεκτική μπάρμπι άγγελος της μικρής μου. Το είχα σκεφτεί από την αρχή που αποφάσισα για αυτά τα χρώματα στο δέντρο να τη βάλω για κορυφή μιας και είναι άγγελος και τα χρώματά της ταιριάζουν τόσο πολύ με το όλο σκεπτικό. Όταν δε το είπα στη μικρή πέταγε από ευτυχία, η δική της κούκλα κορυφή στο δέντρο;;; Μαγεία σκέτη!!! Περιττό βέβαια να σας πω ότι ο ποκοπίκος μου (ο γιος μου) με το που τη βλέπει κορυφή μου λέει "εντάξειειειειει, φέτος η μπάρμπι, του χρόνου όμως θα βάλουμε κορυφή μακουίν". Πέθανα στα γέλια :D

Και μία από πιο μακριά. Με το χρυσό του δίχτυ και τις λεπτομέρειες από τυρκουάζ πουά κορδελίτσες.

75035418.jpg

Αυτό το δίσκο λοιπόν, τον θυμήθηκα προχθές τη νύχτα γύρω στις 4 που άλλαζα πλευρό. Μου ήρθε φλασιά, τον έβγαλα εχθές, τον γυάλισα και νάτος φάτσα κάρτα στο σαλόνι. Ήταν η τυχερή του να βγει από την "αφάνεια" χιχιχι;)

Δισκος:Τ Ε Λ Ε Ι Ο Σ !!!!!!!!!!!!!!

Barbie: ΟΚ Μαγικη ιδεα και τοσο παραμυθενια για την κορουλα σου...τωρα με τον μακουιν πως θα ειναι του χρονου δεν ξερω κοπελια....χαχαχα

Δεντρακι: Oloklhrvmeno kai teleio...toy paei to dyxti.


as1cJRN0g410000MzAwNDlkfDAwNzMwNWR8T3VyIGxpdHRsZSBmYWlyeSBpcw.gif
Link to comment
Share on other sites

Περιττό βέβαια να σας πω ότι ο ποκοπίκος μου (ο γιος μου) με το που τη βλέπει κορυφή μου λέει "εντάξειειειειει, φέτος η μπάρμπι, του χρόνου όμως θα βάλουμε κορυφή μακουίν". Πέθανα στα γέλια :Dοκ, μη δινει τετοιες ιδεες γιατι θα αρχισουν ολα τα αγορακια να ζητανε το.. μακουινοδεντρο! (και κυριως ο δικος μου, πρωτος πρωτος!! :rolleyes: )

89901034.jpg

Και μία από πιο μακριά. Με το χρυσό του δίχτυ και τις λεπτομέρειες από τυρκουάζ πουά κορδελίτσες.

τι ωραιο! μα τι ωραιο! και οι κορδελιτσες τρελα! στη θεση σου δε θα αλλαζα τιποτα!

Αυτό το δίσκο λοιπόν, τον θυμήθηκα προχθές τη νύχτα γύρω στις 4 που άλλαζα πλευρό. Μου ήρθε φλασιά, τον έβγαλα εχθές, τον γυάλισα και νάτος φάτσα κάρτα στο σαλόνι. Ήταν η τυχερή του να βγει από την "αφάνεια" χιχιχι;) και ο δισκος οτι πρεπει γι'αυτη τη δουλεια! ισως με ενα διαφορετικο στολισμο θα μπορουσες να τον εχεις ολο το χρονο εξω.

4U λατρεψα τις μπαλες στην κουρτινα! δεν εχω λογια! δεν αρχιζεις να βγαζεις παραγωγη να τις πουλας κι εσυ 25 ευρω η μια? :tongue: χαχα!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!!!

Σας διαβαζω καθημερινα και περιμενω με ανυπομονησία τα Χριστουγεννα...αυτο το ΣΚ λεω να κανω και την πρωτη δοση μελομακαρονα...για να δουμε...

Ειρηνακι μου και ο στολισμος του μπαανιου υπεροχος...

Σε ευχαριστώ πολύ-πολύ! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας βάζω μερικές ακόμη φωτογραφίες καθώς προχωρώ και ολοκληρώνω το στολισμό μας: :P

Δεν ήξερα που να βάλω τα κέρατα του Ρούντολφ... :tongue:

DSC00890.jpg

Το διακοσμητικό κεράκι στο υπνοδωμάτιο μας

DSC00891.jpg

Ο άγιος που κρέμεται στην είσοδο του υπνοδωματίου μας

DSC00889.jpg

Το διακοσμητικό ρεσώ, στο κεντρικό τραπεζάκι του σαλονιού μας

{RAV το σετ σου!!! ;);) }

DSC00873.jpg

Και πως δείχνει αναμμένο... ;)

DSC00872.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ρουντολφάκια!!!

Σας διαβάζω όποτε προλαβαίνω, μπήκα ίσα ίσα για να γράψω: ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΙ ΓΙΟΡΤΕΣ, να ευχαριστηθείτε τα σπιτάκια σας με τους δικούς σας, να είναι πάντα γεμάτα και χαρωπά όπως το θέμα αυτό, και στολισμένα από συναισθήματα όμορφα όπως τα δέντρα σας!!!!

Υπέροχοι οι στολισμοί σας, όλοι ανεξαιρέτως!!!

Να σημειώσω ότι ενώ τα άσπρα δέντρα δεν τα είχα σε εκτίμηση, έχω πάθει πλάκα με το δέντρο με τα ζαχαρωτά κι ένα άλλο με κόκκινη γιρλάντα που ανεβάσατε πρόσφατα! Συγχαρητήρια για τις συνθέσεις σας!! Μου δώσατε άλλη οπτική!

Φιλιά αγαπημένες, θα περνάω για ένα γεια να μου ανεβαίνει η διάθεση!

Link to comment
Share on other sites

Σας βάζω μερικές ακόμη φωτογραφίες καθώς προχωρώ και ολοκληρώνω το στολισμό μας: :P

Δεν ήξερα που να βάλω τα κέρατα του Ρούντολφ... :tongue:

Νομίζω ότι δεν μπορούσες να βρεις καλύτερη θέση

DSC00890.jpg

Το διακοσμητικό κεράκι στο υπνοδωμάτιο μας

DSC00891.jpg

Ο άγιος που κρέμεται στην είσοδο του υπνοδωματίου μας

Αααα αυτό μου αρέσει πολύ. Και έχω τόσα κοκκινωπά διακοσμητικά που φέτος στο σαλόνι μας δεν πάει τίποτα από αυτά. Ξέρω τί θα κάνω. Θα "κοκκινίσω" ακόμη περισσότερο την "κρεβατοκάμαρά μας":oops:

DSC00889.jpg

Το διακοσμητικό ρεσώ, στο κεντρικό τραπεζάκι του σαλονιού μας

{RAV το σετ σου!!! ;);) }

DSC00873.jpg

Και πως δείχνει αναμμένο... ;)

DSC00872.jpg

Το βράδυ με τα φώτα σβηστά είναι ρομαντικότατο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα ρουντολφάκια!!!

Σας διαβάζω όποτε προλαβαίνω, μπήκα ίσα ίσα για να γράψω: ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΙ ΓΙΟΡΤΕΣ, να ευχαριστηθείτε τα σπιτάκια σας με τους δικούς σας, να είναι πάντα γεμάτα και χαρωπά όπως το θέμα αυτό, και στολισμένα από συναισθήματα όμορφα όπως τα δέντρα σας!!!!

Υπέροχοι οι στολισμοί σας, όλοι ανεξαιρέτως!!!

Να σημειώσω ότι ενώ τα άσπρα δέντρα δεν τα είχα σε εκτίμηση, έχω πάθει πλάκα με το δέντρο με τα ζαχαρωτά κι ένα άλλο με κόκκινη γιρλάντα που ανεβάσατε πρόσφατα! Συγχαρητήρια για τις συνθέσεις σας!! Μου δώσατε άλλη οπτική!

Φιλιά αγαπημένες, θα περνάω για ένα γεια να μου ανεβαίνει η διάθεση!

Όταν στολίζεις το σπίτι σου, (κρίνοντας από τον εαυτό μου) ξεχνιέσαι από τα προβλήματα, τις έννοιες, τις σκοτούρες και ασχολείσαι με κάτι δημιουργικό που θα κάνει το χώρο που ζεις και κινείσαι καλύτερο. Αυτό από μόνο του είναι ανεβαστικό. Στόλισε και εσύ, κάν' το το σπίτι άνω κάτω και θα δεις πως από μόνο του αυτό, ακόμη και αλλάζοντας θέση σε μία πολυθρόνα, ή βάζοντας διαφορετικά τα μαξιλάρια, ή πιάνοντας μια κουρτίνα θα σου αλλάξει η διάθεση. Ετσι κάνω και εγώ (το ίδιο είναι και ο καλός μου, αν δεν ταιριάζαμε.....) αλλάζω θέση σε πράγματα, έχω και δύο τρεις φτηνές κουρτίνες με διαφορετικά χρώματα και όταν βαριέμαι το ένα αλλάζω κουρτίνες και κάλυμα στους καναπέδες και τσουπ!!! αλλάζει και η διάθεση.

Link to comment
Share on other sites

...τωρα με τον μακουιν πως θα ειναι του χρονου δεν ξερω κοπελια....χαχαχα

Ασε, εχθές συνέχισε το όνειρο, μου λέει "μαμάαα, αφού η Μπάρμπι είναι άγγελος για να μπει στην κορυφή, θα πρέπει να ψάξουμε να βρούμε, θυμάαααασαιιαιαι στην ταινία όταν ο μακουίν και η σάλι είχαν ανέβει στο βουνό στο παλιό εστιατόριο που πετούσαν γύρω τους μυγούλες αυτοκινητάκια;;;;;;; τέτοια πρέπει να βρούμε για να βάλουμε κορυφή για να έχουν φτερά όπως οι άγγελοι!!!!"

εγώ......... ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ, γιατί δεν πρόκειται να το ξεχάσει μέχρι του χρόνου

Link to comment
Share on other sites

Είσαι πολύ γλυκιά μαζί μου, σ' ευχαριστώ πολύ... :D:D:D:D
ειμαι οτι μου βγαζει καθενας.κ εσυ αν κ δεν σε ξερω μου βγαζεις κατι θετικο...δεν μπορω τους μιζερους ανθρωπους,χαιρομαι κ ζηλευω αυτους που παρα τα οσα προβληματα εχουν δεν το βαζουν κατω,κ ας ερθει ο κοσμος αναποδα..αυτο πιστευω οτι το εχεις..
Link to comment
Share on other sites

Όταν στολίζεις το σπίτι σου, (κρίνοντας από τον εαυτό μου) ξεχνιέσαι από τα προβλήματα, τις έννοιες, τις σκοτούρες και ασχολείσαι με κάτι δημιουργικό που θα κάνει το χώρο που ζεις και κινείσαι καλύτερο. Αυτό από μόνο του είναι ανεβαστικό. Στόλισε και εσύ, κάν' το το σπίτι άνω κάτω και θα δεις πως από μόνο του αυτό, ακόμη και αλλάζοντας θέση σε μία πολυθρόνα, ή βάζοντας διαφορετικά τα μαξιλάρια, ή πιάνοντας μια κουρτίνα θα σου αλλάξει η διάθεση. Ετσι κάνω και εγώ (το ίδιο είναι και ο καλός μου, αν δεν ταιριάζαμε.....) αλλάζω θέση σε πράγματα, έχω και δύο τρεις φτηνές κουρτίνες με διαφορετικά χρώματα και όταν βαριέμαι το ένα αλλάζω κουρτίνες και κάλυμα στους καναπέδες και τσουπ!!! αλλάζει και η διάθεση.

Συμφωνω απόλυτα!

Ετσι ακριβώς παλεύω και γω τις άσχημες περιόδους που περνάμε σαν χώρα....με βοηθάει πολύ το σπίτι μου... πολύ... :|


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...