Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      1 hour ago, Alex@ είπε:

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα παρεούλα!!!

Εδώ είμαι κι εγώ!

Γυρίσαμε χθες το μεσημέρι. Γενικά έβρεχε, αλλά που και που έσκαγε μύτη ο ήλιος και ήταν ωραία! Περάσαμε καλά, κάναμε βολτούλες, δεν φάγαμε ιδιαίτερα... Σάββατο ταξιδεύαμε και είχαμε τα σαντουιτσάκια και την Κυριακή έκανα μεγαλύτερη ποσότητα από τη σούπα της μικρής και φάγαμε κι εμείς. Δευτέρα πήγαμε στα πεθερικά μου για να φάμε και να δουν τη μικρή και τελικά το μόνο που υπήρχε στο τραπέζι ήταν έτοιμη ταραμοσαλάτα, πατάτες τηγανιτές, ένα κομμάτι χαλβά που πήγαμε εμείς και λαγάνα που πήγαμε επίσης εμείς. Τσαντίστηκε ο άντρας μου, τσακώθηκαν, κάτσαμε 2 ώρες, μετά άρχισε να γκρινιάζει η μικρή γιατί φώναζαν οι υπόλοιποι και φύγαμε.

Για σήμερα έχουμε φακές απλές λιτές και ταπεινές.

Αχ ναι κορίτσια να μαζευτούμε!!! Μην το καθυστερούμε!

Νίκο κι εγώ γέλασα με την περιγραφή σου!!!

Φωτεινή ευτυχώς που είχε καλό καιρό στο ταξίδι. Με το καλό να ξαναέρθετε!!!

Ιωάννα πολύ χαίρομαι που περάσατε καλά! Περαστικά στον άντρα σου.

Νίνα εννοείται ότι με κρίση ή χωρίς ο Έλληνας περνάει ωραία! Ξέρει να διασκεδάζει και να ξεσκάει!

Τζένη τι ωραία φαγητά! Τι έγινε τελικά με τον μεγάλο σου; Πήγατε στον παιδίατρο;

Αγγελική γύρισες;

Έβιρι που είσαι; Για πες μας τι θαύματα έκανες πάλι αυτές τις μέρες! Αν και μπήκα στο blog σου και μου άνοιξες την όρεξη!!!!

Πάω για δουλειά και τα ξαναλέμε!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ax βρε Στρουμφιτακι, καθε φορα με αυτους τους ανθρωπους τα ιδια κ τα αυτα! Ελεος!!!

Ο μεγαλος το ξεχασε μαλλον το αυτι.Πηρα την παιδιατρο κ μου ειπε επι τρεις μερες να του δινω πρωι μεσημερι βραδυ παυσιπονο κ αν την 4η ημερα συνεχισει να ποναει να παμε να τον δει.Απο χτες που τηλεφωνησα κ του ειπα την διαγνωση δεν διαμαρτυρηθηκε ξανα για πονο μονο το πρωι ειπε μαμα μην ξεχασεις να μου δωσεις το σιροπι. Ειναι κ το παρτυ για τα γεννεθλια του το αλλο Σαββατο κ το περιμενει πως κ πως, δεν θελει να ειναι αρρωστος!

Τωρα που το θυμηθηκα πειτε καμια ιδεα για μπουφε !

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι κι εγώ!!!!

Είμαι απο χτες στην δουλειά αλλά είχα ΤΟ πήξιμο!

Μόλις διάβασα τα νέα σας και είδα ότι όλοι και όλες περάσατε γενικώς καλά αυτές τις μέρες! Και του χρόνου!

Ιωαννάκι πιστέυω πως με μία καλή παρακολούθηση δεν θα αντιμετωπίσεις ξανά θέμα με το δέρμα σου! Εύχομαι τα καλύτερα! Τελικά πως είναι το κλίμα στην δουλειά τώρα?

Νίκο περιπετειώδης η ανάγνωση του βιβλίου! Απολαμβάνω πολύ τις περιγραφές σου!

Φωτεινούλα ελπίζω την επόμενη φορά που θα έρθεις να μπορέσουμε να τα πολύμε από κοντά!

Τζενάκι, Νινάκι, Σμουρφιτάκι και γλυκό μου Εβιράκι σας στέλνω πολλά φιλιά! Δεν πιστεύω να ξεχνάω καμία...

Εγώ πέρασα πολύ ωραία στο χωριό. Έκανα μπόλικες δουλειές αλλά σε χαλαρούς ρυθμούς κι έτσι δεν κουράστικα! Είχαμε και όλη την έβδομάδα ήλιο με αρκετό κρύο αλλά με την ξυλόσομπα το σπίτι ήταν φούρνος! Κάναμε και τις βολτίτσες μας κι έτσι φόρτισα μπαταρίες!

Σε καμία ωρίτσα σχολάω οπότε θα τα ξαναπούμε μάλλον αύριο.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι κι εγώ!!!!

Είμαι απο χτες στην δουλειά αλλά είχα ΤΟ πήξιμο!

Μόλις διάβασα τα νέα σας και είδα ότι όλοι και όλες περάσατε γενικώς καλά αυτές τις μέρες! Και του χρόνου!

και του χρονου Αγγελικη μου!

Ιωαννάκι πιστέυω πως με μία καλή παρακολούθηση δεν θα αντιμετωπίσεις ξανά θέμα με το δέρμα σου! Εύχομαι τα καλύτερα! Τελικά πως είναι το κλίμα στην δουλειά τώρα?

Πολυ χαλια, πηρα τηλ τη δικηγορο και δεν τη βρηκα, θα την παρω και το βραδυ να δω πως θα ξεκινησουμε

Εγώ πέρασα πολύ ωραία στο χωριό. Έκανα μπόλικες δουλειές αλλά σε χαλαρούς ρυθμούς κι έτσι δεν κουράστικα! Είχαμε και όλη την έβδομάδα ήλιο με αρκετό κρύο αλλά με την ξυλόσομπα το σπίτι ήταν φούρνος! Κάναμε και τις βολτίτσες μας κι έτσι φόρτισα μπαταρίες!

Αχ τι καλα! Πολυ χαιρομαι που ξεκουραστικες και φορτισες τις μπαταριες σου, ποσο θα ηθελα κι εγω να πηγαινα καπου

Σε καμία ωρίτσα σχολάω οπότε θα τα ξαναπούμε μάλλον αύριο.

Δεν περναει και η ωρα να φυγουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και από μένα.

Μαζευτήκαμε βλέπω και χαίρομαι που περάσατε καλά.

Ακούστε τι λαχτάρα έπαθα σήμερα: πήγα να πάρω τον μπαμπά από το νοσοκομείο, που πήγε να κάνε έλεγχο στον βηματοδότη και καθώς κατέβαινα με το αμάξι μία μεγάλη κατηφόρα, πατάω το φρένο και δε λειτουργούσε! ξαναπάταω, τίποτα! στα 50 μέτρα έχω μπροστά μου σταματημένο αυτοκίνητο στο φανάρι και πήγαινα καταπάνω του χωρίς σταματημό!! τραβάω το χειρόφρενο, γυρνάω και το τιμόνι προς το πεζοδρόμιο και τελικά σταματάει πάνω στο πεζοδρόμιο, 5 μέτρα πριν το αμάξι!! έφριξα! ακόμα δεν το πιστεύω ότι την γλυτώσαμε έτσι... η μητέρα μου λέει η Παναγία μας βοήθησε!! τι να πω?!

Καλημέρα σε ολη την παρεουλα! καλημέρα!!

Νικο γέλασα πολύ με την περιγραφη της ανάγνωσης. Πως ειστε τωρα;

Ιωαννα μου πως εισαι; Να περνας καλά!

Δεν σας εχω ξεχασει αλλά ακομα δεν εχω προλάβει να κάτσω με την ησυχια μου. Εμεις επιστρεψαμε τη Δευτερα. Ευτυχως δεν κουναγε κι ετσι ταξιδεψαμε ησυχα. Εδω κλασσικά βρεχει. χα χα τι πρωτότυπο πάλι ε? Μαγειρικα δεν κανω κατι ιδιαιτερο. Σημερα θα φαμε μακαρονια σκετα με τυρακι γιατι θα ειναι και μια φιλη της κορης μου στο σπιτι.

Φιλια

Καλημέρα παρεούλα!!! Γεια σου:D

Εδώ είμαι κι εγώ!

Γυρίσαμε χθες το μεσημέρι. Γενικά έβρεχε, αλλά που και που έσκαγε μύτη ο ήλιος και ήταν ωραία! Περάσαμε καλά, κάναμε βολτούλες, δεν φάγαμε ιδιαίτερα... Σάββατο ταξιδεύαμε και είχαμε τα σαντουιτσάκια και την Κυριακή έκανα μεγαλύτερη ποσότητα από τη σούπα της μικρής και φάγαμε κι εμείς. Δευτέρα πήγαμε στα πεθερικά μου για να φάμε και να δουν τη μικρή και τελικά το μόνο που υπήρχε στο τραπέζι ήταν έτοιμη ταραμοσαλάτα, πατάτες τηγανιτές, ένα κομμάτι χαλβά που πήγαμε εμείς και λαγάνα που πήγαμε επίσης εμείς. Τσαντίστηκε ο άντρας μου, τσακώθηκαν, κάτσαμε 2 ώρες, μετά άρχισε να γκρινιάζει η μικρή γιατί φώναζαν οι υπόλοιποι και φύγαμε. Δεν το πιστεύω! αντί να περάσετε όμορφα και οικογενειακά, πάλι φασαρία!! έλεος!

Για σήμερα έχουμε φακές απλές λιτές και ταπεινές.

Αχ ναι κορίτσια να μαζευτούμε!!! Μην το καθυστερούμε! Για πες... συμφωνείς για Παρασκευή? να το οργανώσουμε!

Νίκο κι εγώ γέλασα με την περιγραφή σου!!!

Φωτεινή ευτυχώς που είχε καλό καιρό στο ταξίδι. Με το καλό να ξαναέρθετε!!!

Ιωάννα πολύ χαίρομαι που περάσατε καλά! Περαστικά στον άντρα σου.

Νίνα εννοείται ότι με κρίση ή χωρίς ο Έλληνας περνάει ωραία! Ξέρει να διασκεδάζει και να ξεσκάει!

Τζένη τι ωραία φαγητά! Τι έγινε τελικά με τον μεγάλο σου; Πήγατε στον παιδίατρο;

Αγγελική γύρισες;

Έβιρι που είσαι; Για πες μας τι θαύματα έκανες πάλι αυτές τις μέρες! Αν και μπήκα στο blog σου και μου άνοιξες την όρεξη!!!!

Πάω για δουλειά και τα ξαναλέμε!

Δεν περναει και η ωρα να φυγουμε
φαντάζομαι.... είναι και τόσο δημιουργικές οι ώρες εκεί μέσα...:mad:

Από τα μαγειρικά μας, σήμερα έκανα μπιφτέκια με ρύζι και σαλάτα.

Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αγγελικη μου καλώς ηρθες!

Βρε παιδια εδω πεφτει πολύυυ βροχη. Δεν αντεχω αλλο νερο. Αρχιζω να ονειρευομαι ερημους. Λογω της βροχης δεν μπορω να παω και καμια βολτα τα παιδια οταν γυρναω απο τη δουλεια κι εχουμε λαλησει οικογενειακως πιστευω. Ειπα στη γιαγια να φτιαξει τραχανα΄σημερα. Καμια δεν ειχε ιδιαιτερη ορεξη για μαγειρεμα. Χτες δωσαμε για δευτερη συνεχομενη φορα αυγο στον γιο και δεν τον πειραξε. Μακαρι να το ξεπερασαμε...

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αγγελικη μου καλώς ηρθες!

Βρε παιδια εδω πεφτει πολύυυ βροχη. Δεν αντεχω αλλο νερο. Αρχιζω να ονειρευομαι ερημους. Λογω της βροχης δεν μπορω να παω και καμια βολτα τα παιδια οταν γυρναω απο τη δουλεια κι εχουμε λαλησει οικογενειακως πιστευω. Ειπα στη γιαγια να φτιαξει τραχανα΄σημερα. Καμια δεν ειχε ιδιαιτερη ορεξη για μαγειρεμα. Χτες δωσαμε για δευτερη συνεχομενη φορα αυγο στον γιο και δεν τον πειραξε. Μακαρι να το ξεπερασαμε...

Φιλια

καλημερα Φωτεινη μου μουλιασμενη! Εδω εχει εναν πολυ ωραιο ηλιο, φτου φτου μη το ματιασω.

Σημερα θα φαμε πρασσοκιμαδοπιτα κι εχω και κατι σνιτσελ γαλοπουλας που ειπα του αντρα μου να τα ψησει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεούλα!!!!

Μου φαίνεται ότι είναι περίεργος ο καιρός σήμερα...

Μαγειρικά, έμειναν από χτες φακές οπότε δεν έχω μαγείρεμα. Ευτυχώς γιατί θα πάμε το απόγευμα να δούμε βαπτιστικά οπότε θα έχω το περιθώριο να ξεκουραστώ και να δω τη μικρούλα μου για λίγο.

Κορίτσια για Παρασκευή είμαι Ok αν σας βολεύει και εσάς το απόγευμα. Κατά πάσα πιθανότητα θα φέρω και τη μελένια μου.

Α...χθες είχαμε και σόου στο τηλέφωνο (ευτυχώς!) με τη μητέρα μου, γιατί της είπα το όνομα της μικρής και αντί να χαρεί γύρισε να μου πει ότι έπρεπε να τη ρωτήσουμε, έπρεπε να το είχαμε κανονίσει πριν γεννήσω γιατί έτσι είχε κάνει η ίδια και το αποκορύφωμα...ότι δεν βγάζουμε εκείνη αλλά τη γιαγιά του άντρα μου (η οποία έχει πεθάνει απ'όταν ο πεθερός μου ήταν 10 ετών!).

Τζένη έχει γεννέθλια το άλλο Σάββατο; Τι καλά!!! Με το καλό!!! Για τον μπουφέ φαντάζομαι θέλεις πραγματάκια που να μπορούν να φάνε μικροί-μεγάλοι. Οπότε μια σαλάτα πράσινη, μια μακαρονοσαλάτα, τυροπιτάκια-σπανακοπιτάκια-τυρολουκουμαδάκια, μπιφτεκάκια ή κεφτεδάκια, πατάτες, από την Έβιρι το ψωμί με τα τυριά, και κάτι με κοτόπουλο (στο φούρνο μπουτάκια, ή γύρο κοτόπουλο ή ρολό)

Ιωάννα πρέπει να είναι πολύ νόστιμη η πρασσοκιμαδόπιτα! Θα κανονίσω να τη φτιάξω κι εγώ.

Φωτεινή δυστυχώς έτσι είναι με τη βροχή. Είναι και η δυτική Ελλάδα που όταν ξεκινήσει να βρέχει ξεχνάει να σταματήσει! Ωραιότατος ο τραχανάς, τον ζητάει η μέρα.

Αγγελική καλώς μας ήρθες!!!!

Νίνα μου όντως άγιο είχατε και σας φύλαξε και η Παναγία! Πήγες το αυτοκίνητο στο συνεργείο;

Πάω για δουλειά και τα ξαναλέμε!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Νινα θα πηρες μια τρομερα φανταζομαι? Να το πας στο συνεργειο αμεσα για να μην σου ξανατυχει

smurfita καλα θα κανεις να κλεισεις τ αυτια σου για να μην σε τρελανουν. Το ζευγαρι αποφασιζει το ονομα ολα τα αλλα ειναι περιττα. καλα να ειναι το παιδι τι σημασια εχει πως θα βγει? Καλα το μενου της πεθερας σου εγραψε!!! Το σημειωσα για να μην ξεχασω την ποικιλια που ειχε! Τι ωραια τρεχαματα που εχεις!

Τζενη για το μπουφε οι δικες μου ιδεες θα ειναι πολυ φτωχες αφου εσυ και η εβιρι ειστε οι σεφ του θεματος! Θα σου πω κι εγω τα κλασσικα που μπαινουν σε μπουφεδες οπως αυτα που ειπε η smurfita.

Η εβιρι που ειναι?

Αγγελικη τι κανεις? Πηζεις ακομα στη δουλεια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νινα θα πηρες μια τρομερα φανταζομαι? Να το πας στο συνεργειο αμεσα για να μην σου ξανατυχει

smurfita καλα θα κανεις να κλεισεις τ αυτια σου για να μην σε τρελανουν. Το ζευγαρι αποφασιζει το ονομα ολα τα αλλα ειναι περιττα. καλα να ειναι το παιδι τι σημασια εχει πως θα βγει? Καλα το μενου της πεθερας σου εγραψε!!! Το σημειωσα για να μην ξεχασω την ποικιλια που ειχε! Τι ωραια τρεχαματα που εχεις!

Τζενη για το μπουφε οι δικες μου ιδεες θα ειναι πολυ φτωχες αφου εσυ και η εβιρι ειστε οι σεφ του θεματος! Θα σου πω κι εγω τα κλασσικα που μπαινουν σε μπουφεδες οπως αυτα που ειπε η smurfita.

Η εβιρι που ειναι?

Αγγελικη τι κανεις? Πηζεις ακομα στη δουλεια?

Χαχαχαχαχα βρε Ιωάννα με έκανες και γέλασα! Πρόσεξε μην παραλείψεις καμιά λεπτομέρεια και δεν σου βγει καλό! Είδες; Τρεχάματα για πολλά γέλια!

Αλήθεια η Έβιρι που είναι; Έβιρι που είσαι; Πάλι κρύφτηκες;


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε;

Αγγελικη καλως ηρθες !!! τι καλα που περασες ωραια στο χωριο!!! Ασε στην δουλεια μια μερα παιρνεις αδεια κ σου βγαινει ξινο!

Ιωαννακι αυτη η πρασοκιμαδοπιτα σου μου εχει κατσει! Να δω ποτε θα την φτιαξω!! Να κινηθεις δικαστικα κοριτσι μην το αφηνεις, εμεις την πατησαμε κ εχουμε χασει ενα σωρο λεφτα...

Νινακι μου τι λαχταρα ηταν αυτη !!! Αγιο ειχατε !! Να πας το αυτοκινητο στο φρενα οπσδηποτε!

Φωτεινη κ εμας μας την εχει δωσει ο παλιοκαιρος! Αντε να μπει η ανοιξη να αρχισουν οι βολτες να ξελαμπικαρουμε λιγο.

Στρουμφιτακι μου τι να πω για την μαμα σου, μην δινεις καθολου σημασια κ στεναχωριεσαι με αυτα που ακους.Δεν αξιζει τον κοπο.Το ονομα του παιδιου ειναι κατι που αποφασιζει το ζευγαρι κ δεν πεφτει λογος σε κανεναν αλλον!! Αντε περιμενουμε νεα για τα βαφτιστικα!Απολαυσε τις προετοιμασιες κ μην δινεις αναφορα κ σημασια σε κανεναν.

Για τον μπουφε που λετε ναι απλα πραγματακια θελω να τρωνε τα μικρα!

Σημερα τρωμε μακαρονια κοχυλακια με κιμα.Αφησα τον αντρα μου να τα προσεχει χτες να απω γυμναστηριο κ εγιναν τα μακαρονια κ τα αφησε μεσα στο νερο κ μεχρι να ερθω το ειχαν απορροφησει ολο.Ψιλοεγιναν λαπας ....

Link to comment
Share on other sites

Τζενακι και ο λαπας καλος ειναι! Πηγες γυμναστηριο κι αυτο ειναι σημαντικο. Θα φατε λαπα με κιμα!!!!!

Αυτο που φοβαμαι ειναι μην στηριχτουν σε αδυναμια πληρωμης λογω οικονομικοπολιτικων καταστασεων και τη βγαλουν καταχρηστικη

Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου ρε κοριτσια κατι, εβαλα το γαυρο στο αλατι και το εχω μια μερα αλλα φαίνεται ωμός ακομα, ετσι πρέπει να δείχνει? Πόσο πρέπει να τον αφησω εκεί και μετα να τον βαλω στο ξύδι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρεούλα!

Σήμερα ήμουν από το πρωί μέχρι το μεσημέρι στο συνεργείο.... τελικά είχαν θέμα τα τακάκια και τα υγρά των φρένων, οπότε τα άλλαξε ο μάστορας και το επόμενο βήμα είναι να βάλω καινούργια λάστιχα, να είμαστε πιο σίγουροι.

Από φαγητό έκανα αρακά με πατάτες, καθώς ήταν το πιο γρήγορο που μου ερχόταν στο μυαλό:)

Καλημέρα!

Αγγελικη μου καλώς ηρθες!

Βρε παιδια εδω πεφτει πολύυυ βροχη. Δεν αντεχω αλλο νερο. Αρχιζω να ονειρευομαι ερημους. Λογω της βροχης δεν μπορω να παω και καμια βολτα τα παιδια οταν γυρναω απο τη δουλεια κι εχουμε λαλησει οικογενειακως πιστευω. Ειπα στη γιαγια να φτιαξει τραχανα΄σημερα. Καμια δεν ειχε ιδιαιτερη ορεξη για μαγειρεμα. Χτες δωσαμε για δευτερη συνεχομενη φορα αυγο στον γιο και δεν τον πειραξε. Μακαρι να το ξεπερασαμε... Λες να τα κατάφερε? μακάρι, γιατί θα έχετε και ωραία αυγά χωριού και θα είναι κρίμα να μην μπορεί να φάει το παιδί!

Φιλια

Καλημέρα παρεούλα!!!!

Μου φαίνεται ότι είναι περίεργος ο καιρός σήμερα...

Μαγειρικά, έμειναν από χτες φακές οπότε δεν έχω μαγείρεμα. Ευτυχώς γιατί θα πάμε το απόγευμα να δούμε βαπτιστικά οπότε θα έχω το περιθώριο να ξεκουραστώ και να δω τη μικρούλα μου για λίγο.

Κορίτσια για Παρασκευή είμαι Ok αν σας βολεύει και εσάς το απόγευμα. Κατά πάσα πιθανότητα θα φέρω και τη μελένια μου.

Α...χθες είχαμε και σόου στο τηλέφωνο (ευτυχώς!) με τη μητέρα μου, γιατί της είπα το όνομα της μικρής και αντί να χαρεί γύρισε να μου πει ότι έπρεπε να τη ρωτήσουμε, έπρεπε να το είχαμε κανονίσει πριν γεννήσω γιατί έτσι είχε κάνει η ίδια και το αποκορύφωμα...ότι δεν βγάζουμε εκείνη αλλά τη γιαγιά του άντρα μου (η οποία έχει πεθάνει απ'όταν ο πεθερός μου ήταν 10 ετών!). έλεος πια με τα ονόματα των παιδιών! γιατί πρέπει πάντα να δημιουργείται πρόβλημα? με όλα αυτά, ακούς συνέχεια γύρω διπλά ονόματα και τρελούς συνδυασμούς τους:o

Τζένη έχει γεννέθλια το άλλο Σάββατο; Τι καλά!!! Με το καλό!!! Για τον μπουφέ φαντάζομαι θέλεις πραγματάκια που να μπορούν να φάνε μικροί-μεγάλοι. Οπότε μια σαλάτα πράσινη, μια μακαρονοσαλάτα, τυροπιτάκια-σπανακοπιτάκια-τυρολουκουμαδάκια, μπιφτεκάκια ή κεφτεδάκια, πατάτες, από την Έβιρι το ψωμί με τα τυριά, και κάτι με κοτόπουλο (στο φούρνο μπουτάκια, ή γύρο κοτόπουλο ή ρολό)

Ιωάννα πρέπει να είναι πολύ νόστιμη η πρασσοκιμαδόπιτα! Θα κανονίσω να τη φτιάξω κι εγώ.

Φωτεινή δυστυχώς έτσι είναι με τη βροχή. Είναι και η δυτική Ελλάδα που όταν ξεκινήσει να βρέχει ξεχνάει να σταματήσει! Ωραιότατος ο τραχανάς, τον ζητάει η μέρα.

Αγγελική καλώς μας ήρθες!!!!

Νίνα μου όντως άγιο είχατε και σας φύλαξε και η Παναγία! Πήγες το αυτοκίνητο στο συνεργείο;

Πάω για δουλειά και τα ξαναλέμε!

Πειτε μου ρε κοριτσια κατι, εβαλα το γαυρο στο αλατι και το εχω μια μερα αλλα φαίνεται ωμός ακομα, ετσι πρέπει να δείχνει? Πόσο πρέπει να τον αφησω εκεί και μετα να τον βαλω στο ξύδι?

το χρώμα του αλλάζει μετά... αφού τον βάλεις στο ξύδι ή στο λεμόνι. αν θυμάμαι απέξω, στο αλάτι θέλει 2-3 ώρες... αλλά μην αγχώνεσαι: ξέπλυνε τον καλά και συνέχισε την διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...