Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Εργαζόμενη Γυναίκα - Μητέρα - Σύζυγος


emi

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 303
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

επιστρέφοντας σήμερα από τη δουλειά στο σπίτι θα είμαι στις 4.00. θα φάμε και θα κοιμηθούμε. θα συμμαζέψω την κουζίνα, θα βάλω σίδερο-ένα πλυντήριο άσπρα.

θα ταίσω την κορούλα μου, θα την αλλάξω, θα κάνω ένα γλυκό,-κρεμούλα για τα μικρά (κόρη και ανηψιά, αλλά θα χτυπήσουμε κι εμείς μπολάκι), θα κάνω φασολάκια για αύριο, θα παίξω με την μικρή μου όσο κάνω αυτά, θα ρίξω μία σκούπα, ένα σφουγγάρισμα και κατά τα άλλα έχω καλέσει και την αδερφή μου με την ανηψιά μου.

πότε θα προλάβω; κι ακόμα έχω μειωμένο κατά μία ώρα. αργότερα τί έχει να γίνει;

Αργότερα θα κάνεις εκπτώσεις στο στο καθάρισμα του σπιτιού, αναγκαστικά. Από που αλλού να κόψεις...; Στο λέω γιατί το ζω. Τώρα μόνο ελπίζω τα Σ/Κ που θα είναι εδώ ο Βασ. να παίρνει το Χρήστο έξω τα πρωινά για να κάνω εγώ το σπίτι γιατί δεν είμαι ευχαριστημένη από γυναίκα που πήραμε...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Α! Πλύσιμο-σιδέρωμα σε καθημερινή βάση και 2 φορές την ημέρα μπορώ να σου πω! Αδύνατον να βάλω πρόγραμμα.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Αργότερα θα κάνεις εκπτώσεις στο στο καθάρισμα του σπιτιού, αναγκαστικά. Από που αλλού να κόψεις...; Στο λέω γιατί το ζω. Τώρα μόνο ελπίζω τα Σ/Κ που θα είναι εδώ ο Βασ. να παίρνει το Χρήστο έξω τα πρωινά για να κάνω εγώ το σπίτι γιατί δεν είμαι ευχαριστημένη από γυναίκα που πήραμε...

κι εγώ είχα δοκιμάσει γυναίκα, όταν η Χρύσπα ήταν νινί.

δεν ευχαριστιόμουν καθαριότητα, αν δεν περνούσαν από τα χέρια μου. δεν το ένιωθα καθαρό.

άσε που ήταν αργή.

κι άμα της έλεγα να ξανακάνει κάτι που δεν μου άρεσε, έκλαιγε. το έκανε 1-2 φορές, ενώ της μιλούσα ευγενικά, κατάλαβα ότι το κάνει σκοπίμως για να με τουμπάρει και τέλος. γειά σου Ντάνα! μπάη!

πώς τα πας μακριά από τον Βασίλη; εκείνος με τη δουλειά, συναδέλφους;

Link to comment
Share on other sites

Α! Πλύσιμο-σιδέρωμα σε καθημερινή βάση και 2 φορές την ημέρα μπορώ να σου πω! Αδύνατον να βάλω πρόγραμμα.

εδώ εμείς είμαστε 3 και πλύσιμο σιδέρωμα μέρα παρά μέρα.

όταν γίνουμε 4 μετο καλό:D, θα είμαστε στα ίδια.;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ε τπτ το ιδιαίτερο... Του λείπουμε πολύ. Κι εμάς το ίδιο. Δεν έχει τι να κάνει από απόγευμα και μετά... βαριέται. Άντε να έρθει η Παρασκευή...Πάντως την άδεια θα την πάρει δεν πα να χτυπιούνται!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Ε τπτ το ιδιαίτερο... Του λείπουμε πολύ. Κι εμάς το ίδιο. Δεν έχει τι να κάνει από απόγευμα και μετά... βαριέται. Άντε να έρθει η Παρασκευή...Πάντως την άδεια θα την πάρει δεν πα να χτυπιούνται!

μακάρι!:)

Link to comment
Share on other sites

επιστρέφοντας σήμερα από τη δουλειά στο σπίτι θα είμαι στις 4.00. θα φάμε και θα κοιμηθούμε. θα συμμαζέψω την κουζίνα, θα βάλω σίδερο-ένα πλυντήριο άσπρα.

θα ταίσω την κορούλα μου, θα την αλλάξω, θα κάνω ένα γλυκό,-κρεμούλα για τα μικρά (κόρη και ανηψιά, αλλά θα χτυπήσουμε κι εμείς μπολάκι), θα κάνω φασολάκια για αύριο, θα παίξω με την μικρή μου όσο κάνω αυτά, θα ρίξω μία σκούπα, ένα σφουγγάρισμα και κατά τα άλλα έχω καλέσει και την αδερφή μου με την ανηψιά μου.

πότε θα προλάβω; κι ακόμα έχω μειωμένο κατά μία ώρα. αργότερα τί έχει να γίνει;

Γιατί δεν παίρνεις μία γυναίκα 1φορά τη βδομάδα για μερικές ωρίτσες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, κανουρια στην παρεα σας!!!

Δεν μπορω να σας περιγραψω τη ανακουφιση ενιωσα οταν βρηκα το τοπικ σας!!!

Να συστηθω 29 νομιζω (τρωω ενα μπερδεμα με τις ηλικιες..) ξεκινησα να δουλευω απο 15 χρονων, περασα φοιτητρια δουλευα και σπουδαζα, τωρα εχω ενα αγορακι 18 μηνων και ξεκιναω για το δευτερο μωρακι μου. Καθημερινο προγραμμα:

A) Εαν δουλευω πρωι

Σηκωνομαι 5 να βαλω φαι να κανω μπανιο να παω 7:00 για δουλεια, στην καλυτερη ειμαι πισω κατα τις τεσσερις, προσπαθω να τελειωσω οτι μπορω απο σπιτι και 18:00 παω και παιρνω το βλασταρακι μου, οπου με απο κουνιες βολτα και ολα τα σχετικα φτανουμε σπιτι 21:00 φαγητο μπανιο, νανι 23:00, και απο 12:00 εως 2:00 θα καταφερω νε πεσω για υπνο μεχρι να ξαναπαει 5!!!!

B) εαν ειμαι μεσημερι σηκωνομαι κατα τις 7, να ετοιμασω φαγητο κι οτι προλαβω μεχρι να σηκωθει το κουτσουνι μου (γυρω στις 10) και μετα βγαινουμε εξω εως τις 13:00 παμε για μαμ και 14:00 τον αφηνω να κανω μπανιο να παω για δουλεια 15:00 και να επιστρεψω καλες 12:00 οπου εκει ολο και κατι θα κανω που κοιμουνται και φτου παλαι απο την αρχη....

Γ) Οταν εχω ρεπο κοιμαμαι καμια φορα το μεσημερι, αλλιως ειναι η ωρα για το ατελειωτο σιδερο!!!!

Και ναι γκρινιαζω καμια φορα συνηθως οταν σφουγγαριζω και ξαφνικα βλεπω μικρες και μεγαλες πατημασιες να τρεχουν πισω μου σιγα σιγα για να μην τις καταλαβω γιατι κατι ξεχασαν και οταν εχει ο αντρας μου εκτακτες προπονησεις και μου το ανακοινωνει τελευταια στιγμη.... και και και και ναι γκρινιαζω και μετα καλοπιανουν (κραταει ο αντρας μου αγκαλια το Γιαννη και μου κανουν ματιες και μου στελνουν φιλακια... και με ριχνουν) και μετα δεν τρεχει τιποτα!!!! Καταλαβες, ξανασφουγγαρισε μετα!!!! Τι να τους κανω αφου ειναι γλυκοφατσες και οι δυο !!!!

Σας φιλώ!!!

ΛΟΙΠΟΝ ΤΕΡΜΑ... ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ...

Πως αντέχεις και δεν έχεις καταρρεύσει?????:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ε τπτ το ιδιαίτερο... Του λείπουμε πολύ. Κι εμάς το ίδιο. Δεν έχει τι να κάνει από απόγευμα και μετά... βαριέται. Άντε να έρθει η Παρασκευή...Πάντως την άδεια θα την πάρει δεν πα να χτυπιούνται!

Γειά σου arnikol... Επειδή έχω χάσει επεισόδια, και αν επιτρέπεται... Ο σύζυγος σου δουλεύει σε άλλη πόλη???

Link to comment
Share on other sites

Σεβούλα άνοιξες πολύ ωραίο θέμα αλλά ξέχασες να συμπληρώσεις τα ακόλουθα:

Ερωμένη-Καθαρίστρια-Γελωτοποιός και γενικότερα πολυμήχανη...

δεν το άνοιξα εγώ το θέμα.

απάντησα στο 269 μήνυμα.

όσο για τη γυναίκα για τις δουλειές στο 289. δεν μου έκανε κλικ.

αργότερα, από τέλη Ιουνίου, που θα έχω κανονικό ωράριο θα χρειαστώ μία κάθε 2η εβδομάδα για σίδερο και άλλα χοντρά.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου arnikol... Επειδή έχω χάσει επεισόδια, και αν επιτρέπεται... Ο σύζυγος σου δουλεύει σε άλλη πόλη???

Διορίστηκε στο Σοχό Θεσ/νίκης. Αλλά πήρε την άδεια, οπότε θα κάθεται και θα πληρώνεται... του φαίνεται παράξενο, χαχα...

Σεβούλα έτσι κάνω κι εγώ αλλά δεν είμαι ευχαριστημένη, βρε παιδί μου! Και λογικό είναι. Θα νοιαστεί η ξένη για το σπίτι μου...;


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Διορίστηκε στο Σοχό Θεσ/νίκης. Αλλά πήρε την άδεια, οπότε θα κάθεται και θα πληρώνεται... του φαίνεται παράξενο, χαχα...

Σεβούλα έτσι κάνω κι εγώ αλλά δεν είμαι ευχαριστημένη, βρε παιδί μου! Και λογικό είναι. Θα νοιαστεί η ξένη για το σπίτι μου...;

Έλα ρεεε.... υπομονή αρνικόλ μου... Όλα για καλό γίνονται. Όλη αυτή η αναμονή θα σας κάνει να δεθείτε ακόμη περισσότερο:-D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα κι από εμένα !

Καλώς σας βρήκα !

Λοιπόν,

Sevoula... κι εγώ για την ώρα σχολάω στις 16:00. Κανονικά, θα έπρεπε ήδη να φεύγω στις 16:30 από 08/01/11 αλλά έχουν ξεχάσει να μου το πουν... και κάνω την Κινέζα.... το οποίο 16:30 ισχύει (κανονικά λέμε όποτε θυμηθούν) μέχρι τέλος Ιουνίου 2012 ή αρχές Ιουλίου δεν είμαι σίγουρη... μετά που θα τελειώνω στις 18:00 να έρθει κάποιος να μου περάσει εκείνη την άσπρη την ποδιά με τα μακριά χέρια... πώς την λένε ... ούτε που θέλω να το σκέφτομαι...

Smouts, κι εγώ κάνω αγώνα δρόμου στην επιστροφή γιατί τα τέκνα το πολύ 16:15 είναι από κάτω και περιμένουν.... άλλο δράμα αυτό ...

ARNIKOL,

Πες μου σε παρακαλώ.... πώς γίνεται να σιδερώνω 3 φορές την εβδομάδα ρε γμτ? Την περασμένη εβδομάδα σιδέρωσα μία την Κ. Δευτέρα, μία την Παρασκευή και την Κυριακή άλλη μια.... με περιμένει και απόψε μια όχι και τόσο μεγάλη στοίβα... αλλά αν τα αφήσω με αυτά που θα πλύνω από Παρασκευή.... ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι ! Θα με βρουν σαν την μούμια πάνω από την πρέσσα μου φαίνεται... :-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...