Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Εργαζόμενη Γυναίκα - Μητέρα - Σύζυγος


emi

Recommended Posts

Καλημέρα Σεβούλα,

Καλημέρα koukmak!:D

Ολές οι γυναίκες το ίδια κάνουμε ειμαστε σούπεργούμεν :D

Πριν ανοίξω δικό μου μαγαζι δούλευα πάλι απο το σπίτι έκανα κλεισίματα σε σκάφη αναψυχής , έγραφα άρθρα, website διορθώσεις κτλ. και τα έκανα όλα μετα τις 12 γιατι έχω 2 παιδάκια και τότες η κόρη μου ήταν 3 μηνών και βοήθεια απο κανέναν. Ολα μόνη μου.

μόνη σου;:eek: εντάξει, δεν θα γκρινιάξω για σήμερα!:rolleyes:

από αύριο βλέπουμε! :roll:

Τώρα δουλέυω , και το χειμώνα ειμαι και καθηγήτρια αγγλικών στο γιό μου.

μπράβο! και δεν έχεις καμία βοήθεια;:confused:

Οταν τα παιδιά μου μάθαιναν να πεπατάνε τα άφηνα στο πάτωμα , άνοιγαν κανα 2 ντουλάπια και έκανα δουλειά μετα μουσικής :D:D:D:tongue:

να την αφήσω στο μάρμαρο κι ας πέσει με τα μούτρα ή να της βάλω κανένα κουβερλί;

Δέν ξέρω ηλικρινά που βρίσκουμαι όλη αυτη την αντοχή ας είμαστε όλη γερή και να μπορούμε να προσφέρουμε όλα αυτά !;)

είμαστε θηρία! γι' αυτό γεννάμε!:mrgreen:

υγεία για όλους μας και κυρίως τα πιτσιρίκια μας!:-D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 303
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Φαντάσου τι κάνανε οι μανάδες τα τελευταία 10.000 χρόνια χωρίς ρεύμα, νερό εντός σπιτιού, πλυντήριο πιάτων και ρούχων, ηλεκτρική σκούπα, ηλεκτρική κουζίνα, αυτοκίνητο, τηλέφωνο, πάνες για τα μωρά, μπιμπερό, αποστειρωτήρα, κρέμες, αντιβιοτικά, αντιπυρετικά, εμβόλια, παιδιάτρους.... κλπ...κλπ... ενίοτε χωρίς φαγητό..... και κυρίως χωρίς internet. FRIKTO!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
είμαστε θηρία! γι' αυτό γεννάμε!:mrgreen:

υγεία για όλους μας και κυρίως τα πιτσιρίκια μας!:-D

Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που ο Θεός έδωσε τόσες αρετές στη γυναίκα!!! επίσης δεν είναι τυχαίο που οι γυναίκες γεννούν τα παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια

πρωτη φορα ερχομαι στην παρεα σας

μου φανηκε ενδιαφερον το τοπικ

με θελετε μαζι σας?

διαβαζα το μηνυμα της σεβουλας και αγχωθηκα

γιατι καλη μου πρεπει να τα κανεις ολα αυτα το σαββατο?

κουλαρε,δεν βγαινει πουθενα

στο τελος απλα σε λενε υποχονδρια:tongue::tongue:

οσο για το συζυγος....αστα να πανε...με 4 ωρες υπνο το πολυ ανα ημερα και σε αναζητηση πιζαμας που να μην εχει κρεμουλες ,γαλατα και λοιπα,δεν γινεται ατμοσφαιρα.......


ΓΚΕΛΥ

ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 15 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 27 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΑΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω ειχα πρωτογραψει εδω, 10 μερες πριν επιστρεψω στη δουλεια και τοτε δεν ηξερα ακομα τι εστι να εισαι ολα αυτα.

Τωρα που 7 μηνες το ζω καθημερινά, μπορω να πω οτι ειμαστε ηρωιδες οι γυναικες.

Το τι τρεξιμο ριχνω..., ουτε που καταλαβαινω πως φευγει η μερα, και φυσικα σε ολα νομιζω οτι υστερω


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

αχ ναι ρε Smouts και εγω ετσι.... και ειναι μολις μια εβδομαδα!!!! χτες ετρεχα να προλαβω να θυλασω τη μπεμπα και επιασα 100 στην κηφισιας..... οταν το καταλαβα τα παιξα τελειως.........

Link to comment
Share on other sites

χαχα, εγω τα 100 τα πιανω καθε μερα που φευγω του σκοτωμου απο τη δουλεια να προλαβω να φτασω σπιτι γιατι μου τη φερνει το σχολικο απο το σταθμο 25 λεπτα αργοτερα απο την ωρα που σχολαω. Και δεν εχω κανεναν κοντα που να μπορει να την παρει

Εσυ εισαι καινουργια ακομα, πρεπει να μπεις λιγο σε ρυθμούς, θα συνηθισεις σε λιγο καιρο


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαχα, εγω τα 100 τα πιανω καθε μερα που φευγω του σκοτωμου απο τη δουλεια να προλαβω να φτασω σπιτι γιατι μου τη φερνει το σχολικο απο το σταθμο 25 λεπτα αργοτερα απο την ωρα που σχολαω. Και δεν εχω κανεναν κοντα που να μπορει να την παρει

Εσυ εισαι καινουργια ακομα, πρεπει να μπεις λιγο σε ρυθμούς, θα συνηθισεις σε λιγο καιρο

Πωπω σου λεω..ειναι πακετο μεγαλο! και εγω θεωρουμαι απο τις πολυ τυχαιρες που δουλευω διπλα στο σπιτι...

Ουτε μια γειτονησσα??? σκατο αθηνα... κι εγω τα ιδια... μονο η πεθερα μου ειναι κοντα αλλα ειναι αλλη ιστορια.... και οσο προσπαθω να κανω εναν κυκλο εδω στη γειτονια... τιποτα... και να σκεφτεις οτι ειναι πολλες μαμαδες με μωρα στην ηλικια της μπεμπας μου... και αργοτερα που θα μεγαλωσει δεν θα εχω κανεναν να την παω να παιζει....

τεσπα..ξεφυγα απο το θεμα!!!

Link to comment
Share on other sites

μωρε και γειτονισες εχω, και φιλους πολλους εδω γυρω που μενω, αλλα εκεινες τις ωρες ή θα δουλευουν και εκείνοι, αλλα και το σχολικο δεν αφηνει οπου να ναι το παιδι, που ξερουν ποιος ειναι αυτος που παιρνει το παιδι, εδω για να την παρει μια φορα ο αντρας μου, που δεν τον ξερουν, του ζητησανε ταυτοτητα. Και πες οτι την επαιρνε μια γειτονισα. Η Ιλιανα θα καθόταν με εναν αγνωστο? Ειμαι μεγαλη πια, καταλαβαινει τα παντα


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο ετσι οπως το θετεις! εγω εχω μεγαλωσει σε επαρχια οπου ολοι ξεραμε ολους!!! και η γειτοννησες ηταν σαν μαμαδες! χαχα επαθα πολιτισμικο σοκ οταν συνηδητοποιησα οτι στην αθηνα αυτα δεν υπαρχουν....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
εχεις δικιο ετσι οπως το θετεις! εγω εχω μεγαλωσει σε επαρχια οπου ολοι ξεραμε ολους!!! και η γειτοννησες ηταν σαν μαμαδες! χαχα επαθα πολιτισμικο σοκ οταν συνηδητοποιησα οτι στην αθηνα αυτα δεν υπαρχουν....

Όχι απλά δεν υπάρχουν. Δεν ξέρουμε καν ποιός μένει στο διπλανό διαμέρισμα.:roll:


Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

επιστρέφοντας σήμερα από τη δουλειά στο σπίτι θα είμαι στις 4.00. θα φάμε και θα κοιμηθούμε. θα συμμαζέψω την κουζίνα, θα βάλω σίδερο-ένα πλυντήριο άσπρα.

θα ταίσω την κορούλα μου, θα την αλλάξω, θα κάνω ένα γλυκό,-κρεμούλα για τα μικρά (κόρη και ανηψιά, αλλά θα χτυπήσουμε κι εμείς μπολάκι), θα κάνω φασολάκια για αύριο, θα παίξω με την μικρή μου όσο κάνω αυτά, θα ρίξω μία σκούπα, ένα σφουγγάρισμα και κατά τα άλλα έχω καλέσει και την αδερφή μου με την ανηψιά μου.

πότε θα προλάβω; κι ακόμα έχω μειωμένο κατά μία ώρα. αργότερα τί έχει να γίνει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...