Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

υπάρχει καμία μανούλα απο κόρινθο για καφεδάκι;


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια. Ειναι πολύ δύσκολο τώρα στην αρχή.Ευχομαι να το ξεπεράσω γρήγορα γιατί κανω κακο τόσο σε μενα όσο και στο παιδι μου που με βλέπει να κλαιω με όποιον συζητάω,στον άντρα μου,σε όλους τους κοντινους μου. Το ενθαρρυντικό έιναι ότι έχω ήδη ένα παιδί με φυσιολογικο βάρος κατά τη γέννηση του και τελειομηνη κυηση και οι γιατροι το αποδίδουν σε τυχαιο γεγονος.Μετά απο 5 μηνες θα μπορουμε να ξεκινησουμε πάλι προσπαθειες.Δεν θα μπορέσω να ξαναχαρώ ποτέ εγκυμοσύνη.Θα πηγαινω για υπερηχο προς στιγμη θα ανακουφίζομαι αν ακουω καρδούλα και το βλέπω να κινείται αλλά θα φέυγω με το φόβο οτι ίσως έιναι και η τελευταία φορά.Θα μου σταματάνε οι εμετοι και εγώ θα τρέχω για υπέρηχους(ήταν η μονη διαφορά που είδα αυτές τις 15 μέρες). Πρεπει να έχει πολύ υπομονη ο άντρας μου στην επόμενη εγκυμοσύνη μου.

Μακαρι να πάνε όλα καλα....

mp1979woman δεν θα έμπαινα να σας γράψω την περιπτωση μου για να μην σας ρίξω ψυχολογικά.Με το καλο το μωρακι σου.


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 668
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια. Ειναι πολύ δύσκολο τώρα στην αρχή.Ευχομαι να το ξεπεράσω γρήγορα γιατί κανω κακο τόσο σε μενα όσο και στο παιδι μου που με βλέπει να κλαιω με όποιον συζητάω,στον άντρα μου,σε όλους τους κοντινους μου. Το ενθαρρυντικό έιναι ότι έχω ήδη ένα παιδί με φυσιολογικο βάρος κατά τη γέννηση του και τελειομηνη κυηση και οι γιατροι το αποδίδουν σε τυχαιο γεγονος.Μετά απο 5 μηνες θα μπορουμε να ξεκινησουμε πάλι προσπαθειες.Δεν θα μπορέσω να ξαναχαρώ ποτέ εγκυμοσύνη.Θα πηγαινω για υπερηχο προς στιγμη θα ανακουφίζομαι αν ακουω καρδούλα και το βλέπω να κινείται αλλά θα φέυγω με το φόβο οτι ίσως έιναι και η τελευταία φορά.Θα μου σταματάνε οι εμετοι και εγώ θα τρέχω για υπέρηχους(ήταν η μονη διαφορά που είδα αυτές τις 15 μέρες). Πρεπει να έχει πολύ υπομονη ο άντρας μου στην επόμενη εγκυμοσύνη μου.

Μακαρι να πάνε όλα καλα....

mp1979woman δεν θα έμπαινα να σας γράψω την περιπτωση μου για να μην σας ρίξω ψυχολογικά.Με το καλο το μωρακι σου.

Πενυ μου οτι και να πεις εχεις δικιο απλα θελω να βγαλεις απο το μυαλο σου αυτο το αγχος για την επομενη εγκυμοσυνη γιατι καμια εγκυμοσυνη δεν ειναι ιδια με την προηγουμενη! Θα πανε ολα καλα θα το δεις!

Η κουμπαρα μου με ενημερωσε και μπηκα στο καφε της κορινθου! Πραγματικα στενοχωρηθηκα παρα πολυ αφου το ειπα στον αντρα μου και ακομα κι αυτος επεσε ψυχολογικα! Οταν μπαινεις στον χορο ξερεις και καταλαβαινεις τους αλλους στα δυσκολα!

Link to comment
Share on other sites

Πενυ μου οτι και να πεις εχεις δικιο απλα θελω να βγαλεις απο το μυαλο σου αυτο το αγχος για την επομενη εγκυμοσυνη γιατι καμια εγκυμοσυνη δεν ειναι ιδια με την προηγουμενη! Θα πανε ολα καλα θα το δεις!

Η κουμπαρα μου με ενημερωσε και μπηκα στο καφε της κορινθου! Πραγματικα στενοχωρηθηκα παρα πολυ αφου το ειπα στον αντρα μου και ακομα κι αυτος επεσε ψυχολογικα! Οταν μπαινεις στον χορο ξερεις και καταλαβαινεις τους αλλους στα δυσκολα!

Εσύ να μην διαβάζεις τέτοια πράγματα ούτε και ο άντρας σου και σας ρίχνουν. Εσείς να πετάτε!!!Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!!


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

πενυ τι να πω.........μπορει να μην εχει τυχει σε μενα αλλα σε πολυ κοντινο μου προσωπο ετυχε δυστηχως.το ευτυχημα ειναι οτι εχεις τον κωνσταντη σου.ξερω οτι ειναι δυσκολο στην αρχη αλλα καποια στιγμη θα ηρεμησεις και θα ξαναπροσπαθησετε παλι για μωρακι και ευχομαι να ειναι μια υπεροχη εγκυμοσυνη.κουραγιο σε σενα και στο συζηγο σου!!!!


as1cxJbNw2k0010MzU1NzY2ZGx8MDc3Mzg3ZHxteSBsb3ZlIGlz.gif

as1cCqMNw1z0010MDAwMjAwMGR8NTUxZHxteSBvdGhlciBsb3ZlIGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειάααα σαααας. με θυμάστε;:P:p:p μπορεί να μην γράφω αλλα μπαίνω και διαβάζω τα νέα και ενημερώνομαι απο τις γνωστές πηγές.εμείς έχουμε αρχίσει και ζουζουνέυουμε οπότε υπάρχει ακόμα λιγότερος χρόνος,αλλα είδα οτι με ψάχνεται και είπα να εμφανιστώ.κάτια να χαίρεσαι τον αδεροκουμπάρο(έτσι όπως τα έχουμε κάνει,πώς να τον πώ;;;)την ανηψιά καο όσους άλλους έχεις θα σε πάρω τηλ

πένυ μου πραγματικά λυπήθηκα με τα νέα σου , αλλα το γεγονός οτι μιλάς για επόμενη εγκυμοσύνη,δείχνει οτι σύντομα θα το βάλεις πίσω σου και θα χαρίσεις το αδερφάκι στον κωνσταντή σου.που γιοτάζει σήμερα και να τον χαίρεσαι και σου εύχομαι να τον δεις όπως επιθυμείς.΄

στέγια μου είδα οτι με ψάχνεις και γιαυτο εμφανίστηκα. καλά για τον γιάννο τα βλέπω τα νέα, με τέτοιο παιδί έκανα άνετα αλλα 2 τουλάχιστον.ελπίζω να είσαι το ίδιο τυχερή και στο 2ο, γιατι βλέπω οτι γύρω γύρω το πάς:tongue::tongue:λήξει διαλέιματος ελπίζω να τα πούμε σύντομα απο κοντά.φιλάκια


tt151846.aspx

tt151848.aspx

tt146113.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας....ειμαι καινουργια αν και διαβαζω το parents καιρο τωρα.....peny οτι και να πουμε δεν θα σε κανει να νιωσεις καλυτερα ο χρονος ομως θα κανει σιγα σιγα την δουλεια του σε συνεργασια με τον συζηγο,τον γιο σου και οσους σαγαπανε.....ευχομαι να σου πανε ολα οπως επιθυμεις απο δω και περα......να χαιρεσαι τον μικρο σου...να ειναι παντα γερος και ευτυχησμενος...

Link to comment
Share on other sites

WOW!!! Νέες αφίξεις...Ευκαιρία για συνάντηση!!!

Αννα καλωσήρθες στο παρεάκι μας.Γράψε πληροφορίες για εσένα....

Τι κάνετε οι υπόλοιπες?

Τιτούλα μου γλυκιά και αγαπημένη δε ξεχνιέσαι εσύ!!!!!

Άντε να τελειώσουν ΟΛΑ και να τα πούμε βρε κορίτσια!!!


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρηκα.....τι κανεις στεγια?τι να σου πω για μενα?λοιπον με λενε Αννα ειμαι 26 χρονων παντρεμενη και εχω μια μικρουλα 9 μηνων......που μας εχει τρελανει με τις ζουζουνιες της τα κολπακια της τα ναζακια της......χαζομαμα ειμαι το ξερωωωω....ειναι ευλογια τα παιδια πραγματικα.....!αν θες να μου πεις κατι για σενα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Άννα να σας ζήσει η μικρή σας!!!

Εγώ είμαι 29 και εδώ και 16 μήνες ζώ ένα ΟΝΕΙΡΟ!!!!Το όνειρο της μητρότητας....

Είμαι από Κόρινθο και δε δουλεύω.....Εδώ τα λέμε με τις μανούλες από Κόρινθο και ενίοτε συναντιόμαστε....

Θα χαρούμε να γνωρίσουμε εσένα και την κοράκλα σου!!!!

Αυγουστομάνα εσύ?


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας,παλιές και νέες...

ειχα καιρό να μπω λογω δουλειάς,οι φίλες στο facebook βλέπουν....Καταρχάς Πένυ μου στεναχωρηθηκα και να ξερεις πως ότι χρειαστεις είμαι εδω!Καλα έκανες και μίλησες και μιλάς και το συζητάς γιατι ετσι θα το ξεπεράσεις σιγα σιγα οσο γίνεται και θα κάνεις καινόύργια αρχη για το αδερφάκι του Κωνσταντη!Η Παναγίτσα θα είναι δίπλα σου και μην αγχωνεσαι απο τωρα για την επόμενη εγκυμοσύνη και τους υπέρηχους....Να έχεις πίστη και να θυμάσαι:Δεν είσαι ουτε η πρωτη ουτε και η τελευταια που της συνεβει το δυσαρεστο αυτο γεγονος....Απλα κουράγιο και υπομονή!

Με την φιλεναδα μου την Στέλλα τα λεμε συχνα και ανυπομονω να σας δω ολες απο κοντα!!Τωρα η ζουζουνιτσα μου έκανε και το δευτερο εμβολιο και δε φοβαμαι τους κλειστους χωρους αν και πλεον εφτιαξε ο καιρος και ειναι για ΕΞΩ!!Σας φιλω όλες σας και περιμενω συναντηση...:cool::cool::cool::cool:


as1cHmG0g410010MDAwMTY2Nmx8MjA3MzI5c3x3ZSBhcmUgbWFycmllZA.gif

QAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα σε ολα τα κοριτσακια!!!!!!!

Τις προαλλες μπηκα να πω δυο λογια στην Πενυ μας γι'αυτο που της συνεβη και απο την ψυχολογικη φορτιση ουτε που συστηθηκα!

Ειμαι η Ματα ή Ματινα η κουμπαρα της Στεγιας και ειμαι 32 χρονων και εγκυουλα στο πρωτο μου θαυματακι!!!!!!

Ειμαι πολυ χαρουμενη,ξετρελαμενη μπορω να πω και ανυπομονω να ερθει αυτη η Αγια ωρα της γεννησης του!!!!! Στην αυχενικη διαφανεια μας ειπε ο γιατρος οτι κατα 80% ειναι αγορακι αλλα ακομα δεν ειναι κατι σιγουρο!

Θα χαρω πολυ να μπω κι εγω στην παρεα σας και να τα πουμε και απο κοντα μιας και μαθαινω απο την κουμπαρουλα μου οτι βρισκεστε!!!!

Φιλακια πολλα σε ολες!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστουμε πολυ....και συ να χαιρεσαι το παιδακι σου!ναι αυγουστομανα...για την ακριβεια 22 αυγουστου,λιονταρινα μας βγηκε η μικρη....μας παιζει στα δαχτυλα.....η κουκλιτσα μου!!!παραπονο δεν εχω ειναι πολυ καλη και συνεργασημη μπορω να πω......εσυ πως τα πας με τον μικρουλη σου?την ακουει την μανουλα?μια μικρη παρενθεση και γω τα τελευταια 2 χρονια μενω κορινθο...με εφερε ο αντρας μου απο δω....αν και εκεινος αθηναιος αλλα παντα του αρεσε απο δω πιο πολυ....και εδω που τα λεμε η αθηνα δεν παλευοταν πια.....!στην αθηνα δουλευα εδω ομως βοηθαω στην δουλεια του συζηγου...προσπαθουμε μαζι....εσυ με τι εχεις ασχοληθει γενικα αν δεν γινομαι αδικρητη?μενεις μεσα στην κορινθο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμένα!!! Να καλωσορίσω και εγώ την Αννα!!!Γειααααααα!!!

Να συστηθώ και εγώ.Ειμαι η Πενυ και είμαι μαμά ενος αγοριου, του Κωσταντή μου που είναι 3 χρόνων και 4 μηνών.Την υπόλοιπη ιστορία μου την ξέρεις μιας και η γνωριμία μας έγινε στη χειρότερη φάση της ζωής μου...

Οι υπολοιπες τι κάνετε?Εγώ προσπαθώ να επανέλθω στους ρυθμους μου αλλά είναι πολύ δύσκολο. Ενώ ο γιατρός μου είπε πως εγώ δεν έκανα κακό στο μωρό μου, εμένα κάθε μέρα μου καρφώνεται στο μυαλό μου κάτι καινουριο που ίσως να έφταιξε...Νιώθω πολλές τύψεις που που διαλεγα και ημερομηνία η ηλίθια.Οχι φέτος γιατί ο Κωσταντης έιναι μικρός και με κουράζει όχι φθινοπωρο γιατί ο Παναγιώτης θα έχει φόρτο εργασίας και δεν θα μπορεί να με βοηθήσει με το μωρό...τι χαζή που ήμουν...Τελοσπαντων...Ελπίζω να το ξεπεράσω γρήγορα και πάνω απ ολα να μπορέσω να κάνω ένα αδερφάκι για τον Κωσταντή μου που τον βλέπω να παιζει και να μαλλιοτραβιέται με τα ξαδέρφια του και τους φίλους του και τρελαινομαι. Μαλλον όχι ένα αδερφάκι αλλά δύο αν μπορέσω.Το μονο σίγουρο είναι ότι στο επόμενο θα προσέχω πααααρα πολύ.

Κατά τ άλλα ησυχία...Γεννησε μια φίλη μου που παιδεύτηκε πολύ για να κάνει παιδάκι και είμαι πολυυυυυ χαρουμενη!!

Tracy , Τιτη σας ευχαριστώ πολύ και εσάς για τη συμπαράσταση και για τις ευχες σας.

Τώρα που ανοιγει ο καιρός βλέπω όλες κανονιζουν καφεδάκια!!Στις μανουλες Αργολίδος, σε ένα τόπικ που μιλάω με κατι άλλα κορίτσια, στο fb, εδώ τι κάνουμε??????

Για να οργανωθούμε λίγο....


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

Αννα μου χαίρομαι πολύ που ήρθες στην παρέα μας και έτσι δράττομαι της ευκαιρίας να καλέσω όλα τα κορίτσια μας σε συνάντηση για σας γνωρίσουμε μάνα και κόρη και την μικρή τριανταφυλλένια της Τρέισυ και την νέα γκαστρούλα την Μάτα......Οπότε όπως καταλαβαίνετε και εφόσον το επιθυμεί και η αυτού εξοχότης η επίτιμη καλεσμένη μας η Πένυ πρέπει οσονούπω(καλά ε πως τα μιλάω τα ελληνικά...)να βρεθούμε...

Λοιπόν για πείτε πότε μπορείτε?

η να πάρω πρωτοβουλία?

Πένυ μου γέννησε η άντυ?Να τους ζήσει ο μικρός της Πρίγκηπας!!!

Όσο αφορά εσένα καλή μου είμαι σίγουρη πως θα κάνεις όχι 1 αλλά 2 αδελφάκια στον Κωνσταντή και δε θα προλαβαίνεις να δημιουργείς καταστάσεις(βλέπε πάρτυ,βιβλία ευχών κτλ) !!!!

Χαλάρωσε γιατί όπως είπε και η αγαπημένη μας Τίτη που πολύ μας λείπει αλλά όλα θα περάσουν και θα τα λέμε καθημερινά,συμβαίνουν αυτά και να μην κατηγορείς άδικα τον κεφαλάκι σου!!!

Τι να πω για την Ματού μου μόνο θέλω να της καλωσορίσω και όταν θα την γνωρίσετε θα σας τρελάνει!!!!Ε,Κάτια δε λέω αλήθεια?

Ματού μου με το καλόοοοοο το μωράκι σας να ολοκληρώσει την ευτυχία τοι σπιτιού σας......

Λοιπόν Άννα εγώ σπούδασα στην Καλαμάτα χρηματοοικονομικά(χρωστάω πτυχιακή,πιστεύω κάποια στιγμή να παραδώσω)αλλά δεν μπήκα ενεργά στο χώρο παρά μόνο κάνοντας πρακτική στην ΣΔΟΕ Κορίνθου για 6 μήνες και με κράτησαν άλλους 12 γιατί ήμουν καλόβολη (να φανταστείς με πλήρωναν από το μισθό τους,καθώς τους εξυπηρετούσα κοινώς έκανα τα πάντα!!!)

Λοιπόν κάποια στιγμή λέω οκ ας πάω να μάθω το αντικείμενο που εμπορεύεται στο μαγαζί το πεθερικό(είναι του άντρα μου αλλά το δουλεύουν τα πεθερικά),αλλά τελικά έμεινα έγκυος και με είχαν στα όπα όπα τουτέστιν ξάπλα και Άγιος ο Θεός...

Οπότε πλέον δηλώνω (το έκανα και στην απογραφή) οικιακά αν και μου αρέσει περισσότερο να δηλώνω μαμά καθώς δεν είμαι η τυπική νοικοκυρά που θέλει αστραφτερό σπίτι αλλά ευτυχισμένο Παιδί!!!;);););););)

Να σε ρωτήσω φατσοβιβλίο δουλεύεις?

Αν ναι να σου στείλω το ναιμ μου!!!

Καληνυχτώ και ελπίζω να τα πούμε λίαν συντόμως!!!!

Ω,ναι καλά καταλάβατε έχω όρεξη για κουβέντα αλλά τέτοια ώρα τέτοια λόγια!!!!!


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Στέλλα μου τρελένομαι να διαβάζω κειμενά σου!!!Άντε ανυπομονώ να σε δω και απο κοντα!!Καλως ήρθε και η νεα μας φιλενάδα στη παρέα , να συστηθω κ εγω....Με λενε Τracy και γεννησα πριν 4 μήνες μια ζουζουνίτσα:DΜέχρι να γεννήσω ως και την τελευταια μέρα εργαζόμουν και μάλιστα 2 δουλείες-Σε ιατρείο η μια, και στην δικιά μου ως τεχνίτρια νυχιών-νυχοφτιάχτρα που λεω χαριτολογωντας!!!:DΤωρα πλεον με το παιδι εργάζομαι μονο στην δικιά μου δουλειά.Αν έχεις φατσοβιβλιο που λέει και η Στεγια θα δεις....Είμαι απο το Καναδα αλλα μεγάλωσα στο Κιάτο-Τώρα είμαι παντρεμένη στη Κόρινθο-αυτα....Περιμένω και εγω να συναντηθουμε όλες μαζι να τα πουμε και προπάντων να μου λύσετε ενα σωρο απορίες που μου γεννιουνται καθημερινα μιας και ειμαι νέα μαμα..Μάτα με το καλο κιολας!!Σας φιλω όλες να είστε γερές και χαρούμενες!!Φιλια πολλα και στην Πένυ..


as1cHmG0g410010MDAwMTY2Nmx8MjA3MzI5c3x3ZSBhcmUgbWFycmllZA.gif

QAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...