Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

τσα!!!!!γεια σας συνεγκυούλες μου!!!!!!ελπιζω ολες να μου είστε καλα κ να έχετε χαρεί όσο εγω με αυτόν τον υπέρλαμπρο ήλιο....βγήκα σήμερα στον κήπο μου....μύριζα λουλούδια κ έκατσα για ωρα στο γκαζόν κ άλλαξε η διάθεση μου αρδην!!!!:cool:

Λέτε για ψάρια.....omg δεν έχω ιδέα....προ μπεμπη έτρωγα σπάνια....είμαι κρεατοφαγος κ ζω άνετα μονο με γλυκα.....χαχαχα τώρα αναγκαστικά έχω αλλαξει τις συνήθειες μου κ προσπαθώ μια φορα τη βδομάδα να τρώω....αλλα οχι πάντα :rolleyes: κυρίως τρώω περκα κ κάτι αλλα που δεν ξέρω πως λέγονται....τα παίρνει κ τα μαγειρεύει το αντράκι μου!!!!!:D

Οσο για το λόξυγκα....κάποιες φορές νοιώθω ρυθμικά ελαφριά χτυπηματακια χαμηλα στο κουτάκι μου κ νόμιζα πως ειναι αυτο.....αλλα δεν είμαι σίγουρη.....

Να ρωτήσω...σε εσάς φαίνονται οι φλέβες σας στην κοιλια;;;εμένα διαγράφονται ολες κ εντονα :confused: ηντα συμβαίνει πια σε αυτο το κορμακι;;;;;καρδούλα πες μου οτι το έχεις κ αυτο.....

Κ επίσης αισθάνομαι εναν πόνο χαμηλα σαν πίεση βασικά ή σαν βάρος.....το έχετε εσείς;;;;άπειρες οι ερωτήσεις μου!!!!!

εχω ακριβως τα ίδια, και τις φλέβες και το βάρος. επισης έχω και κάτι άλλο. νιώθω συνεχως οτι θέλω να ουρήσω και έχω πάντα ελάχιστη ποσότητα. το εχετε και εσεις? επίσης εχω συσπάσεις αλλά χωρίς πόνο. εσεις???\

λοξυγκα δεν εχω καταλάβει να πω την αλήθεια


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αλο γκερλς!!!!! Λοιπόν αυτό με το βάρος όταν το πα στο ντοκ μ πε ότι ίσως να κουράζομαι λίγο παραπάνω απ όσο πρέπει και να ξεκουράζομαι... Όσο για την ούρηση ναι και γω το χω αλλά έχω ούρα!!! Φλέβες κλπ δεν έχω γιατί η κοιλούμπα μου έχει λιπάκι και δεν τσιτώνει τελείως ακόμη!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το βαρος κι εγω το χω εδω κ κατι εβδομαδες. Ωρες ωρες κραταω την κοιλια μου, φοβαμαι μη μου πεσει στο πατωμα ( η κοιλια..).

Η συχνοουρια ειναι στονπρογραμμα πια...πιεζονται τα παντα ολα..

Εγω εχω κ πονο οταν ξαπλωνω. Ποναει η δεξια πλευρα μου, τοσο στα πλευρα στονπλαι οσο κ στην πλατη... επισης ωρες ωρες νιωθω τοσο τουμπανο που χασμουριεμαι κ νομιζω οτι θα σκασω απ το τεντωμα...


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το βαρος κι εγω το χω εδω κ κατι εβδομαδες. Ωρες ωρες κραταω την κοιλια μου, φοβαμαι μη μου πεσει στο πατωμα ( η κοιλια..).

Η συχνοουρια ειναι στονπρογραμμα πια...πιεζονται τα παντα ολα..

Εγω εχω κ πονο οταν ξαπλωνω. Ποναει η δεξια πλευρα μου, τοσο στα πλευρα στονπλαι οσο κ στην πλατη... επισης ωρες ωρες νιωθω τοσο τουμπανο που χασμουριεμαι κ νομιζω οτι θα σκασω απ το τεντωμα...

Χαχαχα κι εγώ το ίδιο, ειδικά προς το βράδυ το έχω ξαναπεί, νιώθω σα σουμο! Τουαλέτα πάω κι εγώ συνέχεια χωρίς να έχω ιδιαίτερη ποσοτητα... Και κάτι ακόμα που παρατήρησα, δεν μπορώ πλέον να ουρησω όρθια οταν πάμε π.χ. σε εστιατόρια, ενώ έχω μεγάλη θέληση τελικά δεν βγαίνει τίποτα...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω ακριβως τα ίδια, και τις φλέβες και το βάρος. επισης έχω και κάτι άλλο. νιώθω συνεχως οτι θέλω να ουρήσω και έχω πάντα ελάχιστη ποσότητα. το εχετε και εσεις? επίσης εχω συσπάσεις αλλά χωρίς πόνο. εσεις???\

λοξυγκα δεν εχω καταλάβει να πω την αλήθεια

Οι συσπασεις σου σχετίζονται (και) με την τουαλέτα; Γιατι το βράδυ ας πούμε, που κρατιέμαι λιγο παραπάνω μόλις ουρησω και ξάπλωσα ανάσκελα έχω συσπασεις, χωρίς πόνο... Βέβαια έχω και άσχετες ώρες αλλα τελευταία πάντα μου συμβαίνει το βράδυ μετα την τουαλετα...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Οι συσπασεις σου σχετίζονται (και) με την τουαλέτα; Γιατι το βράδυ ας πούμε, που κρατιέμαι λιγο παραπάνω μόλις ουρησω και ξάπλωσα ανάσκελα έχω συσπασεις, χωρίς πόνο... Βέβαια έχω και άσχετες ώρες αλλα τελευταία πάντα μου συμβαίνει το βράδυ μετα την τουαλετα...

αυτο δεν το εχω προσεξει αλλά σίγουρα οι συσπάσεις μου εχουν γινει συχνοτερες απ' οτι πριν. ειναι ανησυχητικο? πρεπει να παρω τηλ τη γιατρο? πρεπει να ξεκουράζομαι περισσοτερο?

αυτο που εχω προσεξει ειναι να συμβαινει οταν καθομαι πολυ ωρα και σηκώνομαι αποτομα.


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν το εχω προσεξει αλλά σίγουρα οι συσπάσεις μου εχουν γινει συχνοτερες απ' οτι πριν. ειναι ανησυχητικο? πρεπει να παρω τηλ τη γιατρο? πρεπει να ξεκουράζομαι περισσοτερο?

αυτο που εχω προσεξει ειναι να συμβαινει οταν καθομαι πολυ ωρα και σηκώνομαι αποτομα.

Νομίζω οτι αφού είναι χωρίς πόνο δεν είναι ανησυχητικό... Εγώ είχα συσπάσεις από την 17η-18η εβδομάδα και είχα πάρει έντρομη τον γιατρό και αυτός ήταν πολύ χαλαρός, απλώς μου είπε να ξεκινήσω μαγνήσιο και να ξεκουράζομαι, αλλά δεν μπορώ να πω οτι κουράζομαι, όλη μέρα κάθομαι, μόνο το πρωί φεύγω για κάνα 3ωρο από το σπίτι αλλά και εκεί που πάω πάλι κάθομαι... Εσύ μαγνήσιο παίρνεις; Αν δεν παίρνεις να πάρεις τηλ. τον γιατρό σου μήπως σου γράψει...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι αφού είναι χωρίς πόνο δεν είναι ανησυχητικό... Εγώ είχα συσπάσεις από την 17η-18η εβδομάδα και είχα πάρει έντρομη τον γιατρό και αυτός ήταν πολύ χαλαρός, απλώς μου είπε να ξεκινήσω μαγνήσιο και να ξεκουράζομαι, αλλά δεν μπορώ να πω οτι κουράζομαι, όλη μέρα κάθομαι, μόνο το πρωί φεύγω για κάνα 3ωρο από το σπίτι αλλά και εκεί που πάω πάλι κάθομαι... Εσύ μαγνήσιο παίρνεις; Αν δεν παίρνεις να πάρεις τηλ. τον γιατρό σου μήπως σου γράψει...

μαγνησιο εχει η πολυβιταμινη που παιρνω, 70 mg ανα δισκιο. εσυ πόσο παιρνεις? ισως πρεπει να παρω ξεχωριστα.


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

μαγνησιο εχει η πολυβιταμινη που παιρνω, 70 mg ανα δισκιο. εσυ πόσο παιρνεις? ισως πρεπει να παρω ξεχωριστα.

βασικα το τσέκαρα, 70mg είναι πολύ λίγα. θα ρωτήσω να πα΄ρω ξεχωριστα αν και νομιζω οτι εχω τοσες συσπάσεις επειδή δουλευω πολυ και κουράζομαι.


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μαγνησιο εχει η πολυβιταμινη που παιρνω, 70 mg ανα δισκιο. εσυ πόσο παιρνεις? ισως πρεπει να παρω ξεχωριστα.

Εγώ παίρνω αναβράζον δισκίο το οποίο περιέχει 243 mg... Εγώ ξαφνικά είχα δύο μέρες συνεχόμενες όοοοολη την ημέρα συσπάσεις γι' αυτό και είχα ανησυχήσει και τον πήρα τηλ. αλλά και πάλι αυτός δεν ανησύχησε, ωστόσο μου έδωσε το μαγνήσιο και ήδη από την επόμενη μέρα ήμουν πολύ καλύτερα, δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο το γεγονός. Πάντως έχω και τώρα αλλά είναι διάσπαρτες μέσα στη μέρα και ψιλοξέρω πότε θα με πιάσουν... Αν είναι πολύ συχνές και νιώθεις άβολα, πάρε ένα τηλ. να το συζητήσεις μαζί του... Μπορεί να το θεωρήσει και αμελητέο δεν ξέρω...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.

Αυτό που λέτε με το βάρος το έχω κι εγώ τις τελευταίες μέρες και κυρίως όταν σκύβω γίνεται πιο έντονο. Σαν να βάρυνε απότομα το παιδί ένα πράμα. Συχνοουρία έχω εδώ και πολύ καιρό, τώρα όσο για την ποσότητα τι να πω, ανάλογα πόσο νερό έχω πιεί τη συγκεκριμένη στιγμή. Συσπάσεις δεν ξέρω αν έχω, δεν μπορώ να τις καταλάβω.

Ρε κορίτσια φαγούρα δεν έχει καμία; εγώ ώρες-ώρες δεν αντέχω, τρέχω και πασαλείβομαι αμυγδαλέλαιο με το κιλό(!) και είμαι ok για κανένα 24ωρο. Καλά που είναι κι αυτή βέβαια γιατί αλλιώς δεν θα έβαζα κάτι για τις ραγάδες, το βαριέμαι αφάνταστα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω φαγουρα δεν εχω. Κι εγω επισης βαριεμαι να βαζω κατι... το δε αμυγδαλελαιο...ετσι οπως πεφτει σταγονα σταγονα....το μαρτυριο της σταγονας ειναι... μαλλον θα στραφω στο.ελαιολαδο...


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...