Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Εγω φαγουρα δεν εχω. Κι εγω επισης βαριεμαι να βαζω κατι... το δε αμυγδαλελαιο...ετσι οπως πεφτει σταγονα σταγονα....το μαρτυριο της σταγονας ειναι... μαλλον θα στραφω στο.ελαιολαδο...

γιατί καλέ σταγόνα-σταγόνα;

βγάλε με ένα μαχαιράκι το δοσομετρητή

εγώ με τη χούφτα το βάζω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το αμυγδαλελαιο απορροφάται εύκολα; Νομίζω ότι δεν ειναι πολυ πρακτικό... Κι εγώ έχω φαγούρα πιο πολυ στο στήθος και βάζω κρέμα για τις ραγάδες απο αρχές του 4ου... Όμως ψιλοβαρεθηκα τώρα και βάζω οποτε το θυμηθώ...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα μια φορα, δεν τα καταφερα και φοβηθηκα μην σπασει το στομιο..αλλα αφου τα καταφερες, παει να πει πως γινεται, οποτε θα ξαναδοκιμασω :)

Κοριτσια, εχω χαζεψει πολυ στην εγκυμοσυνη... πηρα να μετρησω το ζαχαρο μετα το μεσημερι κ δεν εβρισκα το πιστολι-στυλο η πως το λενε.. τρυοηθηκα ετσινκ πονεσαα...ψσχνω απο, ψαχνω απο.κει...τπτ... η κυρια, που τα κανω πλεον ολα.μηχανικα, το πρωι που μετρηθηκα, προφανως απο συνηθεια απο τις ενεσεις, πηγα κ το.πεταξα στα σκουπιδια της κουζινας... μετα ο αντρας μαζεψε τα σκιυπιδια... οταν στνειδητοποιησα τι εκανα....εχασα πασα ιδεα για μενα... ευτυχως τα σκουπιδια ηταν ακομη στη βεραντα κ η σακουλα της κουζινας δεν ειχε κ πολλα πολλα...

Θα επανελθω αραγε;;;; :/


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Το αμυγδαλελαιο απορροφάται εύκολα; Νομίζω ότι δεν ειναι πολυ πρακτικό... Κι εγώ έχω φαγούρα πιο πολυ στο στήθος και βάζω κρέμα για τις ραγάδες απο αρχές του 4ου... Όμως ψιλοβαρεθηκα τώρα και βάζω οποτε το θυμηθώ...

Κατα την κριση μου απορροφαται ευκολα κ εχει κ πολυ "λεπτη" υφη. Εμενα μ αρεσει.

Βαζελινη δοκιμασα μια φορα αλλα.η αισθηση ηταν μπλιαχ.. κολλαγε..

Κρεμα δοκιμασα κ μου φαινεται οτι δε φτουραει.

Χθες μετα το μπανιο εβαλα ελαιολαδο... σε βρεγμενο δερμα κ μετα σκουπιστηκα. Νομιζα θα ενοχλει αλλα ηταν οκ... μονο που η μυρωδια μου ανοινε την ορεξη κ ηθελα ντοματοσαλατα..

Εχω κ κερι κι ολο λεω να κανω κεραλοιφη αλλα δεν αποφασιζω..


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

... μονο που η μυρωδια μου ανοινε την ορεξη κ ηθελα ντοματοσαλατα...

:) :) :) :) Χαχαχαχα πολύ γέλασα!

Θεωρώ ότι με καλή επάλειψη απορροφάται αμέσως. Κρέμες χημικές δεν βάζω πουθενά γιατί έχω τραβήξει πολλά από δαύτα από την παιδική ηλικία μάλιστα. Κεραλοιφή έφτιαξα από την αρχή της εγκυμοσύνης, αλλά αμέσως άρχισαν να με ενοχλούν οι μυρωδιές με τα γνωστά επακόλουθα, οπότε στέκεται έτσι. Το αμυδγαλέλαιο είναι το μόνο άοσμο που αντέχω και παρατήρησα ότι βοηθάει πολύ τις θηλές.

sorry, που αργώ να απαντήσω, είμαι μέσα, αλλά προσπαθώ να κάνω register στα σάιτ με τα δείγματα που ανέβασε η καρδούλα στο ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΑΛΟΝΙΚΗΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου... Πώς είστε.??? εγώ έχω περάσει μια πολλή άσχημη μέρα με ναυτίες, εξάντληση, πονοκέφαλο..... Όλη την ώρα θέλω να κοιμάμαι..... Τι ΄εχω πάθει????? η δε μπέμπα δεν έχει σταματήσει να κλωτσάει.... Ν ανησυχήσω?????


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα πραγματικά.... Σήμερα όλη μέρα δεν έκανα τίποτα κοιμόμουνα όλη μέρα... Έφαγα λίγο το πρωί και μετά τίποτα... Εμετό και ανακατοσούρα... Και τώρα που κατάφερα να φάω λίγα μακαρόνια πάλι χάλια είμαι... Μ εχει ανησυχήσει πολύ η εξάντληση κυρίως... Φαντάσου έκανα ντουζ και κουράστηκα!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας συνεγκυούλες κ κοιλίτσες!! πως είστε?

Δεν έχω ιδέα πραγματικά.... Σήμερα όλη μέρα δεν έκανα τίποτα κοιμόμουνα όλη μέρα... Έφαγα λίγο το πρωί και μετά τίποτα... Εμετό και ανακατοσούρα... Και τώρα που κατάφερα να φάω λίγα μακαρόνια πάλι χάλια είμαι... Μ εχει ανησυχήσει πολύ η εξάντληση κυρίως... Φαντάσου έκανα ντουζ και κουράστηκα!

εξάντληση έχω κι εγώ σήμερα κ μαλιστα χωρίς να κάνω σχεδόν τπτ!:confused:

Καλησπέρα κι από μένα.

Αυτό που λέτε με το βάρος το έχω κι εγώ τις τελευταίες μέρες και κυρίως όταν σκύβω γίνεται πιο έντονο. Σαν να βάρυνε απότομα το παιδί ένα πράμα. Συχνοουρία έχω εδώ και πολύ καιρό, τώρα όσο για την ποσότητα τι να πω, ανάλογα πόσο νερό έχω πιεί τη συγκεκριμένη στιγμή. Συσπάσεις δεν ξέρω αν έχω, δεν μπορώ να τις καταλάβω.

Ρε κορίτσια φαγούρα δεν έχει καμία; εγώ ώρες-ώρες δεν αντέχω, τρέχω και πασαλείβομαι αμυγδαλέλαιο με το κιλό(!) και είμαι ok για κανένα 24ωρο. Καλά που είναι κι αυτή βέβαια γιατί αλλιώς δεν θα έβαζα κάτι για τις ραγάδες, το βαριέμαι αφάνταστα.

Καποιες μέρες νομίζω πως θα βγάλω το δέρμα απ'το ξύσιμο! μιλάμε για τρελή φαγούρα!! με την κεραλοιφή όμως είδα μεγάλη διαφορα!

Μόλις γυρίσαμε από ΙΚΕΑ και πήραμε την ίδια κούνια με τη Myheart, για δεύτερη που θέλαμε!!! :-D Είμαι ενθουσιασμένη!!!

άντε καλορίζικη!!!;)

Να ρωτήσω...σε εσάς φαίνονται οι φλέβες σας στην κοιλια;;;εμένα διαγράφονται ολες κ εντονα :confused: ηντα συμβαίνει πια σε αυτο το κορμακι;;;;;καρδούλα πες μου οτι το έχεις κ αυτο.....

Κ επίσης αισθάνομαι εναν πόνο χαμηλα σαν πίεση βασικά ή σαν βάρος.....το έχετε εσείς;;;;άπειρες οι ερωτήσεις μου!!!!!

εννοείται ότι έχω κ φλέβες (ειδικά κάποιες μέρες φαίνονται εντονότερα) κ πίεση χαμηλά ειδικά όταν περπατάω ή κουράζομαι αρκετά!!

φιλιά σε όλες!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου... Πώς είστε.??? εγώ έχω περάσει μια πολλή άσχημη μέρα με ναυτίες, εξάντληση, πονοκέφαλο..... Όλη την ώρα θέλω να κοιμάμαι..... Τι ΄εχω πάθει????? η δε μπέμπα δεν έχει σταματήσει να κλωτσάει.... Ν ανησυχήσω?????

Η εξάντληση ήταν στο προγράμμα όλων σήμερα βλέπω ε; Εγώ κοιμήθηκα μεσημέρι μετα απο πολυ καιρό! Περαστικά εύχομαι κατα τ'αλλα!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα ομορφες!!!

καλα κ μενα η κοιλια μου νομιζω πως οοοολο κ μεγαλωνει!!!! ευτυχως, ακομα, δε μου χει ανοιξει η ορεξη!!! προσπαθω να τρωω υγιεινα αυτο το τριμηνο καθως τωρα θα μπουν τα πολλα κιλα!!

συχνοουρια εχω κ γω.... ατελειωτη!!! δε συμφερω στο χαρτι υγειας!!

κουραση νιωθω, αλλα οχι τοσο ανυποφορη! η αληθεια ειναι πως οταν εχει καλο καιρο ψαχνομαι να περπαταω...!


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μπαλονακια μου!!!!τι ωραίες μέρες!!!!ειναι κ επίσημο.....η άνοιξη ηρθε....τα λουλούδια μου εχουν ανθίσει....κ μαζί τους κ η ενίοτε στραπατσαρισμενη μου διάθεση!!!χθες βγήκα βόλτα ναιιιιιιιιι!!!!ειχα τόσο καιρο!!!πηγαμε σε ενα υπέροχο καφε που βλέπει ολη την Αθήνα κ ρουφηξα ήλιο για πολλη ωρα :cool:!!!!φυτοζωήσαμε κανονικά!!!!:D

Αλλα κ εγω απο χθες έχω μια εξάντληση....μια κούραση.....όλο νυσταζω.....κ φαγούρα στην κοιλίτσα.....κ άσχημα όνειρα....μάλλον μας πείραξε η αλλαγή καιρού :confused: τεσπα....κορίτσια....αύριο έχω ρντβ με τον ντοκ....ευχηθειτε μου να εχει ανεβει ο πλακ μου....το έχω πολλη ανάγκη.....έχω απεριόριστη λαχτάρα να πάω να δω τι γινεται.....ουτε στη β΄ επιπεδου τέτοια αγωνία....σας έχω λιγουλάκι ανάγκη αύριο..μιας κ ξέρω οτι με καταλαβαίνετε!!!

Ελπίζω να βολταρετε σήμερα!!!!εγω θέλω μονο να κοιμάμαι....ε μην το παρακανουμε....βγήκα χθες...αρκει!!!!

Σας φιλώ γλυκα γλυκα!!!


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μπαλονακια μου!!!!τι ωραίες μέρες!!!!ειναι κ επίσημο.....η άνοιξη ηρθε....τα λουλούδια μου εχουν ανθίσει....κ μαζί τους κ η ενίοτε στραπατσαρισμενη μου διάθεση!!!χθες βγήκα βόλτα ναιιιιιιιιι!!!!ειχα τόσο καιρο!!!πηγαμε σε ενα υπέροχο καφε που βλέπει ολη την Αθήνα κ ρουφηξα ήλιο για πολλη ωρα :cool:!!!!φυτοζωήσαμε κανονικά!!!!:D

Αλλα κ εγω απο χθες έχω μια εξάντληση....μια κούραση.....όλο νυσταζω.....κ φαγούρα στην κοιλίτσα.....κ άσχημα όνειρα....μάλλον μας πείραξε η αλλαγή καιρού :confused: τεσπα....κορίτσια....αύριο έχω ρντβ με τον ντοκ....ευχηθειτε μου να εχει ανεβει ο πλακ μου....το έχω πολλη ανάγκη.....έχω απεριόριστη λαχτάρα να πάω να δω τι γινεται.....ουτε στη β΄ επιπεδου τέτοια αγωνία....σας έχω λιγουλάκι ανάγκη αύριο..μιας κ ξέρω οτι με καταλαβαίνετε!!!

Ελπίζω να βολταρετε σήμερα!!!!εγω θέλω μονο να κοιμάμαι....ε μην το παρακανουμε....βγήκα χθες...αρκει!!!!

Σας φιλώ γλυκα γλυκα!!!

Ω ναι! Δεν μπορεί να μην έχει ανέβει! :-D Όλα καλά θα πάνε! Τι ώρα έχεις ραντεβού; Εγώ πάντως σου κάνω συμπαράσταση σήμερα, δεν βολτάρω γιατί εδώ ο καιρός δεν είναι τόσο ωραίος...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Thokaki.... Όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι θα δεις θα χει ανέβει και ο μπέμπαρος θα σε χαιρετήσει και θα έχετε πάρει κ βάρος και όλα τέλεια!!!!! Είναι δυνατόν μετάβτην άφιξη του βροχομπέμπη να μην πάνε όλα καλά;;;;;;Σε ζηλεύω που πήγες βόλτα... Εγώ συνεχίζω να είμαι ρετάλι... Στέκομαι όρθια 2 λεπτά και κουράζομαι... Από ύπνο δε έχω κάνει φράπα!!! Μίλησα με ντοκ μου είπε είναι μέσα στο πλαίσιο, να παίρνω συχνά πίεση γιατί χθες της καρδιάς ήταν χαμηλή και να πάω αύριο για εξέταση μαγνησίου στο αίμα!!! Ίσως λέει να πρέπει να πάρω περισσότερο και γι αυτό να μαι έτσι.... Τέλος πάντων... Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να τρώω και έχω απορρυθμίσει και το σάκχαρο... Ελπίζω να συνέρθω από αύριο....

Οι υπόλοιπες κοπέλες όλα καλά;;;; Σας φιλώ!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μπαλονακια μου!!!!τι ωραίες μέρες!!!!ειναι κ επίσημο.....η άνοιξη ηρθε....τα λουλούδια μου εχουν ανθίσει....κ μαζί τους κ η ενίοτε στραπατσαρισμενη μου διάθεση!!!χθες βγήκα βόλτα ναιιιιιιιιι!!!!ειχα τόσο καιρο!!!πηγαμε σε ενα υπέροχο καφε που βλέπει ολη την Αθήνα κ ρουφηξα ήλιο για πολλη ωρα :cool:!!!!φυτοζωήσαμε κανονικά!!!!:D

Αλλα κ εγω απο χθες έχω μια εξάντληση....μια κούραση.....όλο νυσταζω.....κ φαγούρα στην κοιλίτσα.....κ άσχημα όνειρα....μάλλον μας πείραξε η αλλαγή καιρού :confused: τεσπα....κορίτσια....αύριο έχω ρντβ με τον ντοκ....ευχηθειτε μου να εχει ανεβει ο πλακ μου....το έχω πολλη ανάγκη.....έχω απεριόριστη λαχτάρα να πάω να δω τι γινεται.....ουτε στη β΄ επιπεδου τέτοια αγωνία....σας έχω λιγουλάκι ανάγκη αύριο..μιας κ ξέρω οτι με καταλαβαίνετε!!!

Ελπίζω να βολταρετε σήμερα!!!!εγω θέλω μονο να κοιμάμαι....ε μην το παρακανουμε....βγήκα χθες...αρκει!!!!

Σας φιλώ γλυκα γλυκα!!!

κοριτσαρα μου καλη τυχη!!!! ολα καλα θα πανε!!!!


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...