Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Didimomanoules 2015!!


SalomiSofia

Recommended Posts

Η μισή εδώ και η άλλη μισή στην Αθήνα.

Θα την χειρουργήσουν στο Ωνάσιο τελικά αν δεν λείπει ο γιατρός. Θα ξέρουμε αύριο. Εγώ θα πάω την Τετάρτη ωστόσο το πρωί και το βράδυ επιστροφή.

Ο μικρός είναι ήσυχος πολύ και την Τρίτη παιδίατρο.

Δεν περνάει πολύ γρήγορα ο καιρός;

Βοήθεια έχεις μιας και με την εγκυμοσύνη θα πρέπει να προσέχεις;

Σε θαυμάζω, μπράβο!!!

Σας το εύχομαι να γίνει την Δευτέρα!! Και να πάνε ολα κατ'ευχην! Ο άντρας σου ειναι εκεί με τη μικρή;; Σε καταλαβαίνω η καρδούλα και η σκέψη σου πάει όπου ειναι τα μικρά σου! Να προσεχείς ομως και τον εαυτό σου!

Παρά πολυ γρήγορα! Το σκέφτομαι και δεν το πιστεύω καν πως εχει περάσει σχεδόν μίσος χρόνος απο τότε που γέννησα!!!

Βοήθεια εχω τον άντρα μου, που ειναι υπέροχος με τα αγόρια ακομα και μετα τη δουλειά θα ταΐσει θα τα κανει μπάνιο θα τα κοιμήσει και μετα θα κάτσει! Και μου κανει και τις βαριές δουλειές τωρα στο σπιτι. Εσυ έχεις βοήθεια;;


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 306
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας το εύχομαι να γίνει την Δευτέρα!! Και να πάνε ολα κατ'ευχην! Ο άντρας σου ειναι εκεί με τη μικρή;; Σε καταλαβαίνω η καρδούλα και η σκέψη σου πάει όπου ειναι τα μικρά σου! Να προσεχείς ομως και τον εαυτό σου!

Παρά πολυ γρήγορα! Το σκέφτομαι και δεν το πιστεύω καν πως εχει περάσει σχεδόν μίσος χρόνος απο τότε που γέννησα!!!

Βοήθεια εχω τον άντρα μου, που ειναι υπέροχος με τα αγόρια ακομα και μετα τη δουλειά θα ταΐσει θα τα κανει μπάνιο θα τα κοιμήσει και μετα θα κάτσει! Και μου κανει και τις βαριές δουλειές τωρα στο σπιτι. Εσυ έχεις βοήθεια;;

Σε καμία περίπτωση δεν θα γίνει την Δευτέρα. Δεν έχουν μιλήσει ακόμα με το Ωνάσειο. Πρέπει να γίνει άμεσα γιατί κινδυνεύει από λοιμώξεις ανά πάσα ώ

ρα κ στιγμή.

Βοήθεια έχω από την πεθερά κ την μαμά μου, ο άντρας μου δουλεύει πολύ οπότε από αυτόν τίποτα.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση δεν θα γίνει την Δευτέρα. Δεν έχουν μιλήσει ακόμα με το Ωνάσειο. Πρέπει να γίνει άμεσα γιατί κινδυνεύει από λοιμώξεις ανά πάσα ώ

ρα κ στιγμή.

Βοήθεια έχω από την πεθερά κ την μαμά μου, ο άντρας μου δουλεύει πολύ οπότε από αυτόν τίποτα.

Ποτέ ειναι το συντομότερο δηλαδή;; Άμα δεν λείπει ο γιατρός δεν γίνετε να την πανε την Δευτέρα και να γίνει ξερω γω το πολύ την Τρίτη; Αυτο λέω και γω να μην μένει σε κίνδυνο το κοριτσάκι σου!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ ειναι το συντομότερο δηλαδή;; Άμα δεν λείπει ο γιατρός δεν γίνετε να την πανε την Δευτέρα και να γίνει ξερω γω το πολύ την Τρίτη; Αυτο λέω και γω να μην μένει σε κίνδυνο το κοριτσάκι σου!

Το συντομότερο θα μπορούσε να είναι Τρίτη αλλά χλωμό το βλέπω.:rolleyes:


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα!

Συγνώμη που μπαινω σφηνα στο θεμα σας.

Νικηαντωνια81 σε διαβαζω συνεχεια να μαθω νεα σου για το κοριτσακι σου.

Ευχομαι να γινει συντομα η εγχείρηση και να εχει 100% επιτυχια!

Με το καλο να πανε ολα καλα και να παρεις την μικρη σου στο σπιτι σας!Φιλια πολλα


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχετε νεότερα;;

Ήταν να γίνει σήμερα, κανονισμένο στο Ωνάσειο αλλά τελικά δεν έγινε.

Αύριο θα πάω Αθήνα και θα δω τους γιατρούς. Από βδομάδα τώρα στο δίπλα νοσοκομείο, το "Αγία Σοφία". Τι να πω, κάθε εμπόδιο σε καλό; Έστω για να παρηγορούμαστε. Τουλάχιστον η μικρή είναι καλά.:P:p

Καλησπερα!

Συγνώμη που μπαινω σφηνα στο θεμα σας.

Νικηαντωνια81 σε διαβαζω συνεχεια να μαθω νεα σου για το κοριτσακι σου.

Ευχομαι να γινει συντομα η εγχείρηση και να εχει 100% επιτυχια!

Με το καλο να πανε ολα καλα και να παρεις την μικρη σου στο σπιτι σας!Φιλια πολλα

Ευχαριστώ πάρα πάρα πάρα πάρα πολύ Greta μου!!!!!:P:p:p:p

Με συγκινείτε ρε κορίτσια!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ήταν να γίνει σήμερα, κανονισμένο στο Ωνάσειο αλλά τελικά δεν έγινε.

Αύριο θα πάω Αθήνα και θα δω τους γιατρούς. Από βδομάδα τώρα στο δίπλα νοσοκομείο, το "Αγία Σοφία". Τι να πω, κάθε εμπόδιο σε καλό; Έστω για να παρηγορούμαστε. Τουλάχιστον η μικρή είναι καλά.:P:p

Ευχαριστώ πάρα πάρα πάρα πάρα πολύ Greta μου!!!!!:P:p:p:p

Με συγκινείτε ρε κορίτσια!

Πηγές Αθήνα;; Γιατι ρε γμτ δεν καταλαβαίνουν οτι ειναι επείγον;!

Εγώ ειμαι στα μαύρα μου τα χάλια με τα μικρά, κάνουμε εξετάσεις να δούμε εαν έχουμε κάποια καθυστέρηση, και έγινα και μπίλιες με τον άντρα μου εχει τρεις μέρες!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κοριτσια σας διαβαζω πολυ καιρο, αλλα βλεπω πως τρεχετε τρεχετε με τα μικρακια σας και σας εχω στο νου μου.

Νικηαντωνια ευχομαι να παει περιφημα το κοριτσακι σου και να ερθει συντομα να βε τον αδελφουλη της στο σπιτι σας. Θα δεις ολα καλα θα πανε, εχουν αντοχες αυτα τα μικρουλια. Μονο να ξεκουνηθουν οι γιατροι που νομιζω λογω καυσωνα το ζωα τους αργα κι αυτοι.

Σαλωμη ειμαι σιγουρη οτι προληπτικα και τυπικα θα σας κοιταξει ο παιδιατρος, και ολα θα βγουν μια χαρα - θα το βαλουν το βαρος που θελετε εκει που δεν το περιμενετε! Με το καλο το τριτο σας μωρακι! Και με το συζυγο θα στρωσει μην μετρας μερες...θα ζοριστηκε κι εκεινος και του βγηλε ετσθ.. Θα μου πεις εσυ δε ζοριζεσαι? δικιο εχεις..οι γυναικες νομιζω εχουμε διαφορετικη ανοχη και αντοχη :D

Εμεις καναμε σημερα β επιπεδου και ολα τους πανε και μεγαλωνουν μια χαρα! Τα ειδαμε κιολας και ειπε ο αντρας μου μοιαουν σαν δεινοσαυρακια!! Μου εφυγε μεγαλο βαρος που λειτουργουν τα πργανα καλα! Βαρος εχουμε 377 και 398..λιγο μου μοιαζει αλλα ειναι διδυμακια και ο γιατρος δεν ανεφερε τπτ οποτε ησυχαζω κι εγω.. Αλλα βρε κοριτσια θελω λιγο βοηθεια.. θελω μετα τα μεσα Αυγουστου να ξεκινησω καμια αγορα (επωφελουμενη κ τις εκπτωσεις) θα με βοηθουσε πολυ αν με καθοδηγουσατε λιγακι - ξερω ειστε σε αλλη φαση, αλλα οποτε βρειτε λιγο χρονο.. Οχι για τα καθισματακια αυτοκινητου, τις κουνιες κ τα επιπλακια..αλλα για αυτα που πρεπει να παρω σε μεγαλυτερες ποσοτητες λογω διδυμων, φορμακια,φανελακια, πετσετακια, σεντονια ,μπιμπερο και τετοιες ιστοριες που αναρωτιεμαι ποσα θα θελω και πηζω !!

οτι συμβουλη εχετε ευπροσδεκτη!

Φιλια!


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πηγές Αθήνα;; Γιατι ρε γμτ δεν καταλαβαίνουν οτι ειναι επείγον;!

Εγώ ειμαι στα μαύρα μου τα χάλια με τα μικρά, κάνουμε εξετάσεις να δούμε εαν έχουμε κάποια καθυστέρηση, και έγινα και μπίλιες με τον άντρα μου εχει τρεις μέρες!

Καθυστέρηση γιατί; Εξακολουθούν να μην παίρνουν βάρος;

Πότε θα έχετε κάποια από τα αποτελέσματα;

Τα καβγαδάκια δε λείπουν, είμαι η πίεση μεγάλη, σε καταλαβαίνω κούκλα μου!

Πήγα Αθήνα, την είδα ,μεγαλώνει και ζωηρεύει η μπέμπα μου.

Τώρα κανονίζω το επόμενο ταξίδι, ίσως να χειρουργηθει μέσα στην εβδομάδα.

Καλό μήνα κιόλας!!!! Μη μου στενοχωριέσαι, περιμένω νέα σου, φιλάκια!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ βρε κοριτσια σας διαβαζω πολυ καιρο, αλλα βλεπω πως τρεχετε τρεχετε με τα μικρακια σας και σας εχω στο νου μου.

Νικηαντωνια ευχομαι να παει περιφημα το κοριτσακι σου και να ερθει συντομα να βε τον αδελφουλη της στο σπιτι σας. Θα δεις ολα καλα θα πανε, εχουν αντοχες αυτα τα μικρουλια. Μονο να ξεκουνηθουν οι γιατροι που νομιζω λογω καυσωνα το ζωα τους αργα κι αυτοι.

Σαλωμη ειμαι σιγουρη οτι προληπτικα και τυπικα θα σας κοιταξει ο παιδιατρος, και ολα θα βγουν μια χαρα - θα το βαλουν το βαρος που θελετε εκει που δεν το περιμενετε! Με το καλο το τριτο σας μωρακι! Και με το συζυγο θα στρωσει μην μετρας μερες...θα ζοριστηκε κι εκεινος και του βγηλε ετσθ.. Θα μου πεις εσυ δε ζοριζεσαι? δικιο εχεις..οι γυναικες νομιζω εχουμε διαφορετικη ανοχη και αντοχη :D

Εμεις καναμε σημερα β επιπεδου και ολα τους πανε και μεγαλωνουν μια χαρα! Τα ειδαμε κιολας και ειπε ο αντρας μου μοιαουν σαν δεινοσαυρακια!! Μου εφυγε μεγαλο βαρος που λειτουργουν τα πργανα καλα! Βαρος εχουμε 377 και 398..λιγο μου μοιαζει αλλα ειναι διδυμακια και ο γιατρος δεν ανεφερε τπτ οποτε ησυχαζω κι εγω.. Αλλα βρε κοριτσια θελω λιγο βοηθεια.. θελω μετα τα μεσα Αυγουστου να ξεκινησω καμια αγορα (επωφελουμενη κ τις εκπτωσεις) θα με βοηθουσε πολυ αν με καθοδηγουσατε λιγακι - ξερω ειστε σε αλλη φαση, αλλα οποτε βρειτε λιγο χρονο.. Οχι για τα καθισματακια αυτοκινητου, τις κουνιες κ τα επιπλακια..αλλα για αυτα που πρεπει να παρω σε μεγαλυτερες ποσοτητες λογω διδυμων, φορμακια,φανελακια, πετσετακια, σεντονια ,μπιμπερο και τετοιες ιστοριες που αναρωτιεμαι ποσα θα θελω και πηζω !!

οτι συμβουλη εχετε ευπροσδεκτη!

Φιλια!

Μπράβο ρε κορίτσι που όλα είναι καλά! Το βάρος καλό είναι, είναι δίδυμα λογικό είναι.

Βασικά θα πας στην κλινική ή στο νοσοκομείο να σου δώσου λίστα.

Εσύ γεννάς χειμώνα οπότε θες και χειμωνιάτικα.

Φορμάκια και φανελάκια οπωσδήποτε καμιά 15αριά γιατί τον χειμώνα στεγνώνουν δύσκολα. Πετσετάκια καμιά 10αριά, σεντόνια 2 ζευγάρια για αρχή και μετά βλέπεις. Μπιμπερό μικρά καμιά 10αριά. 2 πάνες και 2 κουβερτούλες. Εγώ να φανταστείς έχω 6 μπιμπερό για το ένα μωρό.

Γνώμη μου μην τα αφήσεις για την τελευταία στιγμή. Ξεκίνα να αγοράζεις σιγά σιγά και δεν θα αγχωθείς.

Ότι θες ρώτα.:P:p


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε κορίτσι που όλα είναι καλά! Το βάρος καλό είναι, είναι δίδυμα λογικό είναι.

Βασικά θα πας στην κλινική ή στο νοσοκομείο να σου δώσου λίστα.

Εσύ γεννάς χειμώνα οπότε θες και χειμωνιάτικα.

Φορμάκια και φανελάκια οπωσδήποτε καμιά 15αριά γιατί τον χειμώνα στεγνώνουν δύσκολα. Πετσετάκια καμιά 10αριά, σεντόνια 2 ζευγάρια για αρχή και μετά βλέπεις. Μπιμπερό μικρά καμιά 10αριά. 2 πάνες και 2 κουβερτούλες. Εγώ να φανταστείς έχω 6 μπιμπερό για το ένα μωρό.

Γνώμη μου μην τα αφήσεις για την τελευταία στιγμή. Ξεκίνα να αγοράζεις σιγά σιγά και δεν θα αγχωθείς.

Ότι θες ρώτα.:P:p

Alitheia dinoun listes ta nosokomeia?? Denneixa idea!!! Tha parw to Mitera na rwtisw!!

S euxatistw poli vre nikiantwnia!! Kai gia tis symvoules!

Na sou pw tin alitheia auto pisteuw ki egw, min tabafisw teleutaia stigmi - idi niwthw kourasmeni (vevaia eimai sigouri pws ftaiei ki o kauswnas k tha synelthw molis fygei i zesti) Einai kali eukairia na ekmetalleutw k ekptwseis kai na kanw ta perissotera, ta megala pswnia ws to telos Augoustou... ki as einai ligaki nwris... ta alla ta pairnw ligo argotera!

Diavasa isws kanete tin epemvasi sas mesa stin evdomada, sto euxomai olopsyxa na tin kanete kai na paei teleia inmikroula sas! Na deis pou syntoma tha tin exete mazi sas sto spiti!

Pes mas nea otan gnwrizeis parapanw!


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Alitheia dinoun listes ta nosokomeia?? Denneixa idea!!! Tha parw to Mitera na rwtisw!!

S euxatistw poli vre nikiantwnia!! Kai gia tis symvoules!

Na sou pw tin alitheia auto pisteuw ki egw, min tabafisw teleutaia stigmi - idi niwthw kourasmeni (vevaia eimai sigouri pws ftaiei ki o kauswnas k tha synelthw molis fygei i zesti) Einai kali eukairia na ekmetalleutw k ekptwseis kai na kanw ta perissotera, ta megala pswnia ws to telos Augoustou... ki as einai ligaki nwris... ta alla ta pairnw ligo argotera!

Diavasa isws kanete tin epemvasi sas mesa stin evdomada, sto euxomai olopsyxa na tin kanete kai na paei teleia inmikroula sas! Na deis pou syntoma tha tin exete mazi sas sto spiti!

Pes mas nea otan gnwrizeis parapanw!

Σίγουρα φταίει ο καύσωνας αλλά και μετά θα βαραίνεις, δεν θα κάνει να κουράζεσαι, να στέκεσαι πολύ όρθια γιατί κακά τα ψέματα η δίδυμη κύηση θέλει μεγάλη προσοχή.

Γιαυτό άμα κάνεις τις προετοιμασίες από σιγά σιγά και από λίγο ούτε που θα σου φανεί. Τον 8ο μήνα καλό θα είναι να έχεις έτοιμες τις βαλίτσες.

Εγώ γέννησα μία εβδομάδα πριν μπω στον 9ο 35η εβδ (συνήθως τα δίδυμα έρχονται λίγο νωρίτερα από μία μονή κύηση), τα είχα όλα έτοιμα, πλυμένα, σιδερωμένα απλά δεν είχα κλείσει βαλίτσες.

Την Δευτέρα θα έχουμε νέα από τους γιατρούς,ελπίζω θετικά:P:p


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα φταίει ο καύσωνας αλλά και μετά θα βαραίνεις, δεν θα κάνει να κουράζεσαι, να στέκεσαι πολύ όρθια γιατί κακά τα ψέματα η δίδυμη κύηση θέλει μεγάλη προσοχή.

Γιαυτό άμα κάνεις τις προετοιμασίες από σιγά σιγά και από λίγο ούτε που θα σου φανεί. Τον 8ο μήνα καλό θα είναι να έχεις έτοιμες τις βαλίτσες.

Εγώ γέννησα μία εβδομάδα πριν μπω στον 9ο 35η εβδ (συνήθως τα δίδυμα έρχονται λίγο νωρίτερα από μία μονή κύηση), τα είχα όλα έτοιμα, πλυμένα, σιδερωμένα απλά δεν είχα κλείσει βαλίτσες.

Την Δευτέρα θα έχουμε νέα από τους γιατρούς,ελπίζω θετικά:P:p

Exeis dikio, ta exw ypopsin mou.. Emeis tha gennisoume me kaisariki kai tha pame kyrioi me to vaalitsaki mas sto rantevou mas!

Ektos aprooptou -pou de thelw na to poliskeftomai!

Tha frodisw na mas exw organwmenous kai seniarismenous gia pan endexomeno vevaia.. den eimai apautous pou ta afinoun teleutaia stigmi.

Exw k ton antra mou pou skeftotan mipws einai ligo nwris gia n arxisoume, alla egw afou efyge ki i b epipedou eimai panetoimiiii :P

Sou euxomai mono thetika nea gia to koritsaki sou!!


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Exeis dikio, ta exw ypopsin mou.. Emeis tha gennisoume me kaisariki kai tha pame kyrioi me to vaalitsaki mas sto rantevou mas!

Ektos aprooptou -pou de thelw na to poliskeftomai!

Tha frodisw na mas exw organwmenous kai seniarismenous gia pan endexomeno vevaia.. den eimai apautous pou ta afinoun teleutaia stigmi.

Exw k ton antra mou pou skeftotan mipws einai ligo nwris gia n arxisoume, alla egw afou efyge ki i b epipedou eimai panetoimiiii :P

Sou euxomai mono thetika nea gia to koritsaki sou!!

Ευχαριστώ πολύ!!!

Οι άντρες δεν το πολύ έχουν με αυτά οπότε εσύ κάνε αυτό που λες.

Κι εγώ με καισαρική γέννησα και από την αρχή προγραμματίζαμε τέλη Ιούνη αλλά ο γιος μου βιάστηκε κ γέννησα 3 εβδ νωρίτερα. Δεν την πάλευα να σου πω την αλήθεια.

Όλα καλά θα πάνε, μη φοβάσαι αρκεί να ξεκουράζεσαι όσο περισσότερο μπορείς!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...