Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

The Café Au Lait !!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Α! Έχασα φεστιβάλ Χαρούλη μάλλον ε; :)

Πω πω, μη με βαρέσετε αλλά έχω πάθει μια άρνηση για το νεοπαραδοσιακό και το έντεχνο! Μάλλον το παράκανα στα νιάτα μου!

Εγώ πάλι ποτέ δεν το είχα... και προσπαθώ αλλά...


[gDkrp3.pngNJDAp3.png x2VTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρααααα...

Σοφία είσαι νουμερο χαχαχα... μια χαρά οπίσθια έχεις απλά με τόσο ποδηλατο πηγαινελα θα σε αποθεώνουν σε κανα διμηνο στο σχολείο! Παρόλα αυτά εγώ επιμένω στην εκμάθηση μοτοποδηλάτου :wink:

Ελένη 7 του μηνου είμαι εγώ, συγκινούμε που με θυμάσαι :-)

Να περάσετε τέλεια (που θα περάσετε δηλαδή) την παρασκευη, εμείς δεν παίζει γιατί ούτε να αφήσουμε τα παιδια έχουμε αλλά και ο γιώργος δεν ξέρω πότε θα σχολάσει παρασκευή και σάββατο κλασικα ξαναδουλεύει.

Σάββατο θα βρεθούμε ή δεν παίζει λόγω παρασκευής; Εγώ πάντως είμαι μέσα να βρεθούμε και απο νωρίς

Μαριλένα μου καλή δουλίτσα και καλά κουράγια!

Γιουπι σταμάτα παιδι μου να αγχώνεσαι με ότι ακους... Αν θυμάμαι καλά σου είχε φανεί ότι είχε κάνει για δευτερόλεπτα μια αφαίρεση, κάνατε εξετάσεις και βγήκανε καλές... αφού το παιδι δεν έχει κανένα πρόβλημα είναι κρίμα να πανικοβάλεσαι. Ο νικόλας για να καταλάβεις απο 7 μηνών κάνει κρατήματα με σπασμους και λιποθυμίες δύο τέτοια επεισόδια δεν είχαν εμφανή λόγο άρα μπορεί να ήταν και επιληπτικές κρίσεις, μπορεί και όχι. Λόγω της έντασης και της διάρκειας των κρατημάτων κρατάνε μία επιφύλαξη για το αν και κατα πόσο είναι αθώα. Έκανε μία ξεκάθαρη επιληπτική κρίση και μάλιστα μεγάλη. Και πλέον όταν δεν κοιμάται μεσημέρι και είναι κουρασμένος κάνει συνήθως κράτημα, κατι που δεν έχει λογική μια και το κράτημα δεν είναι νευρολογικό και δεν θα έπρεπε να συνδέεται με την κουραση. Καλά κι εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι αρα ούτε να αγχωνόμαστε υπάρχει λόγος ούτε να πελαγώνουμε, το παρακολουθούμε, είμαστε σε επαφη με το γιατρο, προσπαθούμε να μην κουράζεται πολύ και εχουμε ενημερώσει το σχολείο.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Α! Έχασα φεστιβάλ Χαρούλη μάλλον ε; :)

Πω πω, μη με βαρέσετε αλλά έχω πάθει μια άρνηση για το νεοπαραδοσιακό και το έντεχνο! Μάλλον το παράκανα στα νιάτα μου!

Εγω ειμαι ακόμα στα νιατα μου βρε!!!!

Εγώ πάλι ποτέ δεν το είχα... και προσπαθώ αλλά...

Για τι να προσπαθεις παιδάκι μου???

Καλημέρααααα...

Σοφία είσαι νουμερο χαχαχα... μια χαρά οπίσθια έχεις απλά με τόσο ποδηλατο πηγαινελα θα σε αποθεώνουν σε κανα διμηνο στο σχολείο! Παρόλα αυτά εγώ επιμένω στην εκμάθηση μοτοποδηλάτου :wink:

Ελένη 7 του μηνου είμαι εγώ, συγκινούμε που με θυμάσαι :-)

Να περάσετε τέλεια (που θα περάσετε δηλαδή) την παρασκευη, εμείς δεν παίζει γιατί ούτε να αφήσουμε τα παιδια έχουμε αλλά και ο γιώργος δεν ξέρω πότε θα σχολάσει παρασκευή και σάββατο κλασικα ξαναδουλεύει.

Σάββατο θα βρεθούμε ή δεν παίζει λόγω παρασκευής; Εγώ πάντως είμαι μέσα να βρεθούμε και απο νωρίς

Μαριλένα μου καλή δουλίτσα και καλά κουράγια!

Γιουπι σταμάτα παιδι μου να αγχώνεσαι με ότι ακους... Αν θυμάμαι καλά σου είχε φανεί ότι είχε κάνει για δευτερόλεπτα μια αφαίρεση, κάνατε εξετάσεις και βγήκανε καλές... αφού το παιδι δεν έχει κανένα πρόβλημα είναι κρίμα να πανικοβάλεσαι. Ο νικόλας για να καταλάβεις απο 7 μηνών κάνει κρατήματα με σπασμους και λιποθυμίες δύο τέτοια επεισόδια δεν είχαν εμφανή λόγο άρα μπορεί να ήταν και επιληπτικές κρίσεις, μπορεί και όχι. Λόγω της έντασης και της διάρκειας των κρατημάτων κρατάνε μία επιφύλαξη για το αν και κατα πόσο είναι αθώα. Έκανε μία ξεκάθαρη επιληπτική κρίση και μάλιστα μεγάλη. Και πλέον όταν δεν κοιμάται μεσημέρι και είναι κουρασμένος κάνει συνήθως κράτημα, κατι που δεν έχει λογική μια και το κράτημα δεν είναι νευρολογικό και δεν θα έπρεπε να συνδέεται με την κουραση. Καλά κι εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι αρα ούτε να αγχωνόμαστε υπάρχει λόγος ούτε να πελαγώνουμε, το παρακολουθούμε, είμαστε σε επαφη με το γιατρο, προσπαθούμε να μην κουράζεται πολύ και εχουμε ενημερώσει το σχολείο.:cool:

Οκ ...αλλο πράγμα το δικό σας άλλο το δικό μας...αλλά κ πάλι δεν λεει τιποτα απαραίτητα ενα καλο ΗΕΓ....

Σας φιλώ τσούπρες..καλα να περάσετε στις εξοδους σας..εγώ δεν ακολουθώ αφού σήμερα περιμένω επισκεψεις κ για όλο το Π-Σ-Κ ειμαι ρεζερβέ :P

Φιλιαααααα

(Γκαλατ...οοοοοοοοοοοοοοοοομμμμμμμμμμμ οοοοοοοοοοοοοοομμμμμμ :tongue:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω ειμαι ακόμα στα νιατα μου βρε!!!!
πω πω χτυπημα....

Βλεπω τη Μυρτω φαν του κότσιρα απο αυριο... χα χα!

Αθηνουλα ψυχραιμία.... Σκεψου οτι θα βγουμε! Αντε μεχρι και στην μπουμ μπουμ θα πάμε!


Link to comment
Share on other sites

Α! Έχασα φεστιβάλ Χαρούλη μάλλον ε; :)

Πω πω, μη με βαρέσετε αλλά έχω πάθει μια άρνηση για το νεοπαραδοσιακό και το έντεχνο! Μάλλον το παράκανα στα νιάτα μου!

εγώ πάλι έχω κάνει μεγάλο διάλειμμα λόγω παιδιών και έλλειψης χρόνου και για αυτό μου γύρισε πάλι δριμύτερο!:D

αν ό,τι και να έλεγε ο Χαρούλης θα με έκανε αλοιφή :oops::P

καλά να περάσετε στην συναυλία!

γιουπι τελιο το τριανταφυλλακι!

Link to comment
Share on other sites

Βρε δεν ηταν χτυπημα κατω αό τη μεση, ανεκδοτο ήταν :tongue::tongue:

Τωρα χωρις πλάκα κ εγω καμμια σχεση πια με αυτο το στυλ μουσικης αλλάααααααα...ο Χαρούλης ειναι ααααααααααλλο........

Τον παω πολυ λεμεεεεεεεεεεεε.......!!!!!!!!!!!

Ααααααααα γι αυτό μπήκα..να σας το δειξω..εμενα με ενθουσιασε η ιδέα

«Η υπέροχη αγκαλιά της μαμάς μου»

Μια θεατρική παράσταση για μικρούς και μεγάλους

Από 3 Νοεμβρίου 2012

Πόση δύναμη κρύβει η αγκαλιά;

Πώς μπορεί να αποτυπωθεί μέσα από ήχους που παράγονται από το ίδιο

το σώμα, τις κλακέτες και το scatsinging;

Και αν είναι εμπνευσμένη από το βωβό κινηματογράφο,

πόσο μπορεί να μας συγκινήσει και να μας εκπαιδεύσει σαν γονείς και σαν παιδιά;

Ένα θεατρικό έργο που μιλάει για την αγκαλιά της μητέρας προς το παιδί και τη δύναμη που ασκεί σε μικρούς και μεγάλους, με στοιχεία του βωβού κινηματογράφου, όπου η δράση είναι βουβή και σε κάποια σημεία μιμητική. Εξαιρούνται οι ήχοι που παράγονται από το σώμα των ηθοποιών (bodypercussion), καθώς και από τις κλακέτες και το scatsinging (φωνητικό αυτοσχεδιασμό ς της τζαζ) αλλά και οι ηχογραφημένοι.

Στο Ίδρυμα Κακογιάννη, στην Αίθουσα BlackBox, κάθε Σάββατο στις 5:00μ.μ, για 10 παραστάσεις (3 Νοεμβρίου 2012 έως 5 Ιανουαρίου 2013), παρουσιάζεται η παράσταση «Η υπέροχη αγκαλιά της μαμάς μου» που απευθύνεται σε κοινό όλων των ηλικιών, από παιδιά 3 χρονών μέχρι και ενήλικες.

Ένα μικρό παιδί τρομάζει με τις βροντές και τις αστραπές και ζητά την αγκαλιά της μαμάς του. Με τρόπο μαγικό γίνεται η σύνδεση με την μητέρα και ξαναγίνονται ένα, γυρνούν στην εμβρυακή κατάσταση και μοιράζονται την καθημερινότητα, μέχρι που το παιδί αποφασίζει να φύγει από την αγκαλιά της μαμάς του και να ξαναγεννηθεί. Η αποκοπή από τον ομφάλιο λώρο, η ενηλικίωση και η προσπάθεια του ανθρώπου να προχωρήσει μόνος χωρίς φόβο και να εξελιχθεί αποτυπώνονται με συμβολισμό και μουσικότητα.

Τα σκηνικά αντικείμενα έχουν παράταιρα μεγέθη (άλλα μεγεθυμένα και άλλα μικροσκοπικά), όπως ακριβώς τα αντιλαμβάνεται ένα παιδί, και όλη η παράσταση βασίζεται στον ρυθμό και την ακρίβεια στις κινήσεις των ηθοποιών.

Διαδραστικό σεμινάριο body percussion για τους μικρούς θεατές

Μετά την ολοκλήρωση της παράστασης, οι συντελεστές καλούν στη σκηνή τα παιδιά για ένα σύντομο διαδραστικό μάθημα μαθαίνοντας τα να δημιουργούν ρυθμούς και ήχους με το σώμα τους.

εεεεεεεεεεεεεε??????????????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...