Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , fairy-mary είπε:

Έχω κάποιους πόνους...σήμερα με πονούσε πολύ και το κεφάλι μου.

Το στήθος μου είναι λίγο πρησμένο η κοιλιά μου Όχι. 

Εγώ απλά πιστεύω ότι λόγω καιρού και λόγω άγχους μου συμβαίνει αυτό και ότι θα μου έρθει κανονικά.

 

 

Θα περιμένουμε με αγωνία μαζί σου!! Σου έχει ξανασυμβεί;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 8 λεπτά , fairy-mary είπε:

Έχω κάποιους πόνους...σήμερα με πονούσε πολύ και το κεφάλι μου.

Το στήθος μου είναι λίγο πρησμένο η κοιλιά μου Όχι. 

Εγώ απλά πιστεύω ότι λόγω καιρού και λόγω άγχους μου συμβαίνει αυτό και ότι θα μου έρθει κανονικά.

 

 

Όλα μπορεί οποτε υπομονή μέχρι αύριο δηλαδή και βλέπεις.. 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι 33η ημέρα του κύκλου. 

Τον τελευταίο ένα χρόνο έχω κύκλο 29-30 μερες.

Μου έχει συμβεί άλλη μια φορά άλλα πιο νωρις μέσα στον κύκλο, Δηλαδή είχα καφέ υγρα 27 με 29η και αδιαθετησα την 30η κάπως έτσι. 

Εντάξει τώρα ότι έγινε έγινε άλλα δεν ελπίζω ειλικρινά. 

Αλλά γενικά με έχει φθείρει πάρα πολύ ψυχολογικά το όλο θέμα του παιδιού έχω χάσει τον εαυτό μου και δε μπορώ να συνέλθω με τίποτα. 

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , fairy-mary είπε:

Είμαι 33η ημέρα του κύκλου. 

Τον τελευταίο ένα χρόνο έχω κύκλο 29-30 μερες.

Μου έχει συμβεί άλλη μια φορά άλλα πιο νωρις μέσα στον κύκλο, Δηλαδή είχα καφέ υγρα 27 με 29η και αδιαθετησα την 30η κάπως έτσι. 

Εντάξει τώρα ότι έγινε έγινε άλλα δεν ελπίζω ειλικρινά. 

Αλλά γενικά με έχει φθείρει πάρα πολύ ψυχολογικά το όλο θέμα του παιδιού έχω χάσει τον εαυτό μου και δε μπορώ να συνέλθω με τίποτα. 

 

Άρα έχεις ήδη καθυστέρηση. Εγώ θα έκανα τεστ. Σου εύχομαι να είσαι έγκυος! Και να ανέβεις! Μην πέφτεις τόσο πολύ. Δεν είναι κάτι που παραγγέλνουμε το μωρό...:x να ελπίζεις και ας έρθει όποτε θέλει αν δεν είναι ήδη στην κοιλιτσα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , fairy-mary είπε:

Είμαι 33η ημέρα του κύκλου. 

Τον τελευταίο ένα χρόνο έχω κύκλο 29-30 μερες.

Μου έχει συμβεί άλλη μια φορά άλλα πιο νωρις μέσα στον κύκλο, Δηλαδή είχα καφέ υγρα 27 με 29η και αδιαθετησα την 30η κάπως έτσι. 

Εντάξει τώρα ότι έγινε έγινε άλλα δεν ελπίζω ειλικρινά. 

Αλλά γενικά με έχει φθείρει πάρα πολύ ψυχολογικά το όλο θέμα του παιδιού έχω χάσει τον εαυτό μου και δε μπορώ να συνέλθω με τίποτα. 

 

Κάτι πρέπει να κάνεις δεν γίνεται θα πάθεις καμία κατάθλιψη δεν είναι της πλάκας αυτά.Σαν φιλη σου μιλάω να ξέρεις δεν θέλω να παρεξηγήσεις γενικοτερα τα λέω ανοιχτά και εννοείται για καλό. Το να σου πω έρχονται  διακοπες ή πήγαινε κανα διήμερο κ τέτοια δεν νομίζω πως σε καλύπτει ψυχολογικά τουλάχιστον αυτό μου δίνεις να καταλάβω.Ζήτησε βοηθεια αν το χρειάζεσαι. Αν δεν θες βαλτα κάτω μόνη σου πολύ σοβαρά και προσπάθησε να το αλλάξεις.Δεν ξέρω πως βρες ένα τρόπο δικό σου. Καταρχήν είσαι υγιέστατη τι πιο σημαντικό. Το πιο εύκολο για εμενα είναι να δεις έναν άλλο γιατρό έστω να πας τις εξετασεις σας να πεις το ιστορικό και να σας πει μια γνώμη κάτι έστω μην κάθεσαι πάντως πάρε μια απόφαση και πράξε ανάλογα. Ξανά λέω στα λέω σαν να μιλάω σε φιλη μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Είμαι 33η ημέρα του κύκλου. 

Τον τελευταίο ένα χρόνο έχω κύκλο 29-30 μερες.

Μου έχει συμβεί άλλη μια φορά άλλα πιο νωρις μέσα στον κύκλο, Δηλαδή είχα καφέ υγρα 27 με 29η και αδιαθετησα την 30η κάπως έτσι. 

Εντάξει τώρα ότι έγινε έγινε άλλα δεν ελπίζω ειλικρινά. 

Αλλά γενικά με έχει φθείρει πάρα πολύ ψυχολογικά το όλο θέμα του παιδιού έχω χάσει τον εαυτό μου και δε μπορώ να συνέλθω με τίποτα. 

 

Κοριτσακι μου γλυκο σου ευχομαι ολοψυχα να εχεις ευχαριστα νεα συντομα.αλλα ακομα και αν δεν εχεις προσπαθησε να μη σε παρει απο κατω σε παρακαλω.ολες εδω μεσα καπως ετσι ειμαστε.μην απελπιζεσαι δεν κανεις καλο στον εαυτο σου.θα δεις μια μερα που θα μιλαμε ολες μας για τα μωρακια μας :-)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Περαστικα σου γκυκια μου! Συντομη ανναρωση ευχομαι....

Καλα ειπε η @Smile89 υπομονη....σε ποσες μερες περιμενεις?

Ευχαριστω! Τι κάνει το νινι σου?? Την Πέμπτη που μας έρχεται!

8 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλημέρα!  Πινε κανα φυσικό χυμο πορτοκάλι κάνει καλό. Περαστικά,τουλάχιστον μην ανεβει άλλο.

 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! 

Πως περνάς ο καιρός είναι εντάξει σήμερα; 

Καλημέρα! Υπάρχει περίπτωση να είναι το εντερακι σου; 

Δεν νομίζω είναι διαφορετική η ενόχληση... Τώρα τι να σου πω μπορεί να είναι και η ιδέα μου... Θα δείξει!

3 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Είμαι 33η ημέρα του κύκλου. 

Τον τελευταίο ένα χρόνο έχω κύκλο 29-30 μερες.

Μου έχει συμβεί άλλη μια φορά άλλα πιο νωρις μέσα στον κύκλο, Δηλαδή είχα καφέ υγρα 27 με 29η και αδιαθετησα την 30η κάπως έτσι. 

Εντάξει τώρα ότι έγινε έγινε άλλα δεν ελπίζω ειλικρινά. 

Αλλά γενικά με έχει φθείρει πάρα πολύ ψυχολογικά το όλο θέμα του παιδιού έχω χάσει τον εαυτό μου και δε μπορώ να συνέλθω με τίποτα. 

 

Με ολο το θάρρος μπορεί να μην σε ξέρω και να μην με ξερεις... Αλλά θέλω να σου πω την γνώμη μου... Μπορεί να θέλεις πολύ ένα παιδάκι όπως όλες μας αλλά το να τα βάζεις με τον εαυτό σου και να αισθάνεσαι άσχημα εσυ... Το μόνο που μπορεί να σου προσφερει είναι να κάνεις κακό στον εαυτό σου οπότε χαλάρωσε και απόλαυσε τις στιγμές που ζεις... Όταν είναι να έρθει θα έρθει... Άλλωστε όταν μια μαμά είναι χαρούμενη τότε είναι και το νινι της!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mariatr είπε:

Ευχαριστω! Τι κάνει το νινι σου?? Την Πέμπτη που μας έρχεται!

Το νινι μου καλα ειναι το αισθανομαι ανα φασεις της ημερας αλλα ειναι ησυχο μωρε!!:wub:

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mariatr είπε:

Ευχαριστω! Τι κάνει το νινι σου?? Την Πέμπτη που μας έρχεται!

Δεν νομίζω είναι διαφορετική η ενόχληση... Τώρα τι να σου πω μπορεί να είναι και η ιδέα μου... Θα δείξει!

Με ολο το θάρρος μπορεί να μην σε ξέρω και να μην με ξερεις... Αλλά θέλω να σου πω την γνώμη μου... Μπορεί να θέλεις πολύ ένα παιδάκι όπως όλες μας αλλά το να τα βάζεις με τον εαυτό σου και να αισθάνεσαι άσχημα εσυ... Το μόνο που μπορεί να σου προσφερει είναι να κάνεις κακό στον εαυτό σου οπότε χαλάρωσε και απόλαυσε τις στιγμές που ζεις... Όταν είναι να έρθει θα έρθει... Άλλωστε όταν μια μαμά είναι χαρούμενη τότε είναι και το νινι της!!!

Παιδάκι να είναι εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Το νινι μου καλα ειναι το αισθανομαι ανα φασεις της ημερας αλλα ειναι ησυχο μωρε!!:wub:

Αχ τι καλά!? Μπράβο μωρέ!!!

πρίν από 3 λεπτά , Beboula25 είπε:

Παιδάκι να είναι εύχομαι!

Να σαι καλά!!! Και εγώ το εύχομαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Κάτι πρέπει να κάνεις δεν γίνεται θα πάθεις καμία κατάθλιψη δεν είναι της πλάκας αυτά.Σαν φιλη σου μιλάω να ξέρεις δεν θέλω να παρεξηγήσεις γενικοτερα τα λέω ανοιχτά και εννοείται για καλό. Το να σου πω έρχονται  διακοπες ή πήγαινε κανα διήμερο κ τέτοια δεν νομίζω πως σε καλύπτει ψυχολογικά τουλάχιστον αυτό μου δίνεις να καταλάβω.Ζήτησε βοηθεια αν το χρειάζεσαι. Αν δεν θες βαλτα κάτω μόνη σου πολύ σοβαρά και προσπάθησε να το αλλάξεις.Δεν ξέρω πως βρες ένα τρόπο δικό σου. Καταρχήν είσαι υγιέστατη τι πιο σημαντικό. Το πιο εύκολο για εμενα είναι να δεις έναν άλλο γιατρό έστω να πας τις εξετασεις σας να πεις το ιστορικό και να σας πει μια γνώμη κάτι έστω μην κάθεσαι πάντως πάρε μια απόφαση και πράξε ανάλογα. Ξανά λέω στα λέω σαν να μιλάω σε φιλη μου

Δε παρεξηγώ μπεμπουλα μου 

Έχεις δίκιο σε αυτά που λες...πρέπει να βρω ένα τρόπο να το αντιμετωπίσω!!

Θα τη βρω την άκρη.. 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , fairy-mary είπε:

Δε παρεξηγώ μπεμπουλα μου 

Έχεις δίκιο σε αυτά που λες...πρέπει να βρω ένα τρόπο να το αντιμετωπίσω!!

Θα τη βρω την άκρη.. 

Αυτά είναι ανθρώπινες καταστασεις που όλοι μας λίγο πολύ έχουμε περάσει.Το πιστεύω πως θα βρεις την άκρη.Μονο καντο τώρα μην το αφήσεις να σε ρίξει άλλο πάλεψε το γιατί από την μια άκρη στην άλλη είναι μόνο ένα βήμα.Ουσιαστικα με τον εαυτό σου θα παλεψεις.Ξερω πως είναι να χάνεις τον εαυτό σου. 

Πες μας αυριο τα νέα σου εντάξει; Σε φιλώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή μας εβδομάδα με πολλααα ευχάριστα!! 

@kido μου πως είσαι σήμερα με το κρύωμα; Με το θέμα μας πως πάνε τα πράγματα; Έχω πολύ αγωνία!!! 

@μπουμπού92 μας ξέχασες που είσαι τι έγινε τελικά;; @fairy-mary μου αν και σήμερα έχεις τα ίδια θα κανεις τεστακι; 

@mariatr πέρασε η ενόχληση πως νιώθεις;

Τα υπόλοιπα κοριτσια πως είστε; 

Εγω μια έτσι μια γιουβέτσι οποτε δεν σκέφτομαι κάτι απλώς περιμένω αύριο.Εχω ενδοκρινολόγο σήμερα οποτε πέφτει καλα με την αδιαθεσία και θα έχω καποιες απαντήσεις αυτή την εβδομάδα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Καλή εβδομάδα σε όλες!!! 

πρίν από 10 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα καλή μας εβδομάδα με πολλααα ευχάριστα!! 

@kido μου πως είσαι σήμερα με το κρύωμα; Με το θέμα μας πως πάνε τα πράγματα; Έχω πολύ αγωνία!!! 

@μπουμπού92 μας ξέχασες που είσαι τι έγινε τελικά;; @fairy-mary μου αν και σήμερα έχεις τα ίδια θα κανεις τεστακι; 

@mariatr πέρασε η ενόχληση πως νιώθεις;

Τα υπόλοιπα κοριτσια πως είστε; 

Εγω μια έτσι μια γιουβέτσι οποτε δεν σκέφτομαι κάτι απλώς περιμένω αύριο.Εχω ενδοκρινολόγο σήμερα οποτε πέφτει καλα με την αδιαθεσία και θα έχω καποιες απαντήσεις αυτή την εβδομάδα. 

Καλά είμαι ευτυχώς! Αγχώθηκα λίγο να σου πω την αλήθεια μου!!! Όταν σκύβω το νιώθω λίγο αλλά σε γενικές γραμμές είμαι εντάξει! Εσύ τι έπαθες κορίτσι μου? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , mariatr είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Καλή εβδομάδα σε όλες!!! 

Καλά είμαι ευτυχώς! Αγχώθηκα λίγο να σου πω την αλήθεια μου!!! Όταν σκύβω το νιώθω λίγο αλλά σε γενικές γραμμές είμαι εντάξει! Εσύ τι έπαθες κορίτσι μου? 

Όχι να μην αγχώνεσαι καθόλου! Καλα είμαι αν εννοείς για την ενδοκρινολόγο θα πάω πρώτη φορά γιατί τελευταία μου έβγαιναν κάπως τα ορμονολογικα και είναι η πλέον αρμόδια να με καθοδηγήσει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...