Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      1 hour ago, Alex@ είπε:

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Ρε κοριτσια οποια ξερει ανατομία ας με διαφωτίσει λιγο γιατι τα εχω χριαστει λιγο τι ειναι χαμηλα ποιο κατω απο χαμιλα στην κοιλιά νιώθω μια μικρι ενόχληση ειναι λιγο πρισμενο και οταν το ακουμπαω ποναω!

Ειναι ωοθηκη? Γτ ψαχνω στο ίντερνετ και εχω αρχισει να τρεμω με αυτα που γραφει!

Εντερο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

@noni90 ευχαριστω πολυ ευχομαι και σε σενα το καλυτερο!!! ενοοειτε πως ο γιτροσ θα με κατευθυνει σωστα αλλα και οι γνωμες των αλλων μπορει να σε βοηθησουν να παρεις καλυτερη αποφαση!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

@noni90 ευχαριστω πολυ ευχομαι και σε σενα το καλυτερο!!! ενοοειτε πως ο γιτροσ θα με κατευθυνει σωστα αλλα και οι γνωμες των αλλων μπορει να σε βοηθησουν να παρεις καλυτερη αποφαση!

Δημητρα μου,  εγω ειμαι της αποψης καλυτερα να μιλαμε με γιατρο που εμπιστευομαστε για θεματα υγειας... Οι εμπειρίες των αλλων συγχιση προσφερουν περισσότερο καθως καθε οργανισμός είναι διαφορετικός.. 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Καλημερα κοριτσάκια μου!!!!

Καλημερα @alina80 μονο θετικες σκεψεις απο δω και περα!

Καλημερα @Vila οχι δεν ειναι εντερο ειναι πιο χαμηλα!θα δω πως θα παει και σημερα και βλεπω!

Να.εχουμε.μια ομορφη μερα!

Φιλακια και καλημερα!

 

 

 

Καλημέρα! Λοιπόν για να βοηθήσω, η ωοθήκη σου αποκλείεται να είναι, καθώς οι ωοθήκες είναι πολύ βαθιά και δεν μπορούμε να τις πιάσουμε, γιαυτό και ο γιατρός κάνει κολπικό υπέρηχο για να τις δει, δεν φαίνονται από την κοιλιά. Πες μου που ακριβώς πονάς και περίπου τι μέγεθος έχει αυτό που ψηλαφάς (υποψιάζομαι ότι είναι κάποιος μικρός λεμφαδένας).

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , CME2205 είπε:

Καλημέρα! Λοιπόν για να βοηθήσω, η ωοθήκη σου αποκλείεται να είναι, καθώς οι ωοθήκες είναι πολύ βαθιά και δεν μπορούμε να τις πιάσουμε, γιαυτό και ο γιατρός κάνει κολπικό υπέρηχο για να τις δει, δεν φαίνονται από την κοιλιά. Πες μου που ακριβώς πονάς και περίπου τι μέγεθος έχει αυτό που ψηλαφάς (υποψιάζομαι ότι είναι κάποιος μικρός λεμφαδένας).

Καλημερα γιατρε μου μακαρι αχχαα!

Βλέποντας μια εικόνα στο ίντερνετ σε εκείνο το σημειο ειναι εκει που διχνει την ωοθηκη πιο δίπλα απο το μπικινι..

Δεν ειναι πολυ πρισμενο ψιλαφιζοντας ειναι λιγο πιο φουσκομενη γ περιοχη απο την αλλη δεξια πλευρα και οταν το πιεζω νιωθω ενόχληση προς πονο

πρίν από 1 λεπτό , Vana87 είπε:

Ισως να πας στο γιατρο;

Ομολογώ πως δεν θα ηθελα!:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλημερα γιατρε μου μακαρι αχχαα!

Βλέποντας μια εικόνα στο ίντερνετ σε εκείνο το σημειο ειναι εκει που διχνει την ωοθηκη πιο δίπλα απο το μπικινι..

Δεν ειναι πολυ πρισμενο ψιλαφιζοντας ειναι λιγο πιο φουσκομενη γ περιοχη απο την αλλη δεξια πλευρα και οταν το πιεζω νιωθω ενόχληση προς πονο

Ομολογώ πως δεν θα ηθελα!:-(

Γιατι; πηγαινε καλε να δεις τι εχεις.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια :)

17 ώρες πρίν, noni90 είπε:

Άσε γιατί εγώ σήμερα που είχα πολύ άγχος στη δουλεια έκανα τουλάχιστον 6..... ήρθα σπίτι έφαγα, έκανα άλλο ένα... Σύνολο 7 και ακόμα είναι μεσημέρι. Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι λένε ότι επηρρεάζει πολύ τη σύλληψη αλλά και την ποιότητα των ωαρίων. Καλά και για τους αγαπημένους μας έχω ακούσει ότι επηρρεάζει την κινητικότητα του σπέρματος (κινητικότητα ή μορφολογία δε θυμάμαι καλά). 

Πιό παλιά ήθελα να πάω σε ιατρείο διακοπής καπνίσματος αλλά στο νησί δεν έχει και στην Αθήνα που είχα ψάξει δε πας μια φορά και τέλος υπάρχει παρακολούθηση κ υποστήριξη. 

Κάνει ο υποκλινικός θυρεοειδισμός τέτοια κόλπα? Εγω δεν έχω καμία επιρροή στον κύκλο το μόνο που έχω είναι ότι έβαλα 12 κιλά σε 2 χρόνια τα οποία ενώ κάνω διατροφή δεν φεύγουν με τίποτα. 

ναι επηρρεαζει την περιοδο, σε οτιδηποτε εχουμε δεν ειναι απαραιτητο οτι πρεπει να εχουμε οοολα τα συμπτωματα, τοτε καηκαμε :P 

17 ώρες πρίν, noni90 είπε:

Γιατι εξ αρχής μου έχει κολλήσει ότι κάτι δε πάει καλά και δεν θα έρθει το μωρό εύκολα. Δε ξέρω γιατί το έχω σαν ένστικτο. Χωρις να έχω ενδείξεις, και ο κύκλος μου είναι εντάξει, και φυσιολογική ροή έχω, και ρυθμισμένο θυρεοειδή έχω, και όλα καλά φαίνονται. Έλα όμως που εμένα μου έχει κάτσει... Ίσως επειδή το θέλουμε και οι δύο πολύ και ξέρεις όταν θέλεις κάτι πολύ φοβάσαι μήπως τελικά δε γίνει.

Άσε που και τους άλλους 2 μήνες είχαμε πολλές επαφές και πετύχαμε τις γόνιμες κ πάλι τζίφος

Άκουσα ότι έχουμε ένα μέντιουμ εδώ, θα τη ρωτήσω πότε θα μείνω!

 

αγαπη εχε υποψιν σου οτι 25% ειναι η πιθανοτητα συλληψης και ας ειναι ολα φυσιολογικα, μην αγχωνεσαι βρε, δωσε χρονο ;)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Vana87 είπε:

Γιατι; πηγαινε καλε να δεις τι εχεις.

Δεν ειναι οτι με ποναει πολυ πιο πολυ ειναι ο φοβος μου αποτι ο πονος!

Ελεγα αμα χειροτερεψει να παω αλλα αφου με ποναει μονο οταν το πιανω

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Δήμητρα1988 είπε:

οχι πολυ καιρο....5 μηνες. εχω βεβαια τα θεματακια μου!!! πολυκιστικες :/ και τον προηγουμεν ο μηνα εκανα και ορμονολογικες....

καλως ηρθες κοπελα μου, οι ορμονολογικες τι εδειξαν? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλημερα γιατρε μου μακαρι αχχαα!

Βλέποντας μια εικόνα στο ίντερνετ σε εκείνο το σημειο ειναι εκει που διχνει την ωοθηκη πιο δίπλα απο το μπικινι..

Δεν ειναι πολυ πρισμενο ψιλαφιζοντας ειναι λιγο πιο φουσκομενη γ περιοχη απο την αλλη δεξια πλευρα και οταν το πιεζω νιωθω ενόχληση προς πονο

Ομολογώ πως δεν θα ηθελα!:-(

Είναι δηλαδή στην γραμμή του μπικίνι; Κοντά εκεί που ξεκινάει το πόδι, λίγο πιο κάτω από την κοιλιά;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...