Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , CME2205 είπε:

Είναι δηλαδή στην γραμμή του μπικίνι; Κοντά εκεί που ξεκινάει το πόδι, λίγο πιο κάτω από την κοιλιά;

Ναι πιο κατω απο την κοιλια και απο πλαγια μετα τη γραμμή του μπικίνι!!!??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 9 λεπτά , caramel_83 είπε:

καλημερα κοριτσακια :)

ναι επηρρεαζει την περιοδο, σε οτιδηποτε εχουμε δεν ειναι απαραιτητο οτι πρεπει να εχουμε οοολα τα συμπτωματα, τοτε καηκαμε :P 

αγαπη εχε υποψιν σου οτι 25% ειναι η πιθανοτητα συλληψης και ας ειναι ολα φυσιολογικα, μην αγχωνεσαι βρε, δωσε χρονο ;)

χιχιχι καλημέρα γλυκούλα!
Σήμερα είμαι σε φάση ζεν και δεν με αγχώνει τίποτα! Έχουμε χρόνο ακόμα... Εσύ πως πας? Έφτιαξε τελικά ο κύκλος?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Ναι πιο κατω απο την κοιλια και απο πλαγια μετα τη γραμμή του μπικίνι!!!??

Μάλλον λεμφαδένας είναι σε εκείνο το σημείο, σίγουρα όμως όχι η ωοθήκη. Η ωοθήκη είναι πολύ πιο βαθιά και παρεμβάλλονται πολύ δυνατοί μύες, σύνδεσμοι και οστά, οπότε ακόμα και αν μεγαλώσει θα προβάλει προς τα πάνω, προς το κάτω μέρος της κοιλιάς, δηλαδή θα επεκταθεί προς την πλευρά που έχει μεγαλύτερο χώρο και δεν συναντά αντίσταση. Μην το πειράζεις καθόλου, μπορεί να έχει δημιουργηθεί για 1000 λόγους, ακόμα και από το ξύρισμα. Αν δεν φύγει σε 3-4 μέρες ή αν μεγαλώσει κι άλλο ή αν δεις περισσότερα γρομπαλάκια στην περιοχή πήγαινε σε έναν γιατρό να το δει. Όλα τα παραπάνω με κάθε επιφύλαξη, διότι ιατρική μέσω αλληλογραφίας δεν είναι ποτέ ιδιαίτερα αξιόπιστη!!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Vila είπε:

@Nati85 μου καλό μου μέντιουμ μακάρι!!!!!! Περαστικά στο μικρούλι σου!!

@Ungry girl μήπως λέω μήπως.. (χωρίς να έχω γνώσεις).. μήπως είναι το εντερακι σου? Μήπως έχεις δυσκοιλιότητα αυτές τις μέρες? Στο λέω γιατί μου είχε συμβεί κάτι παρόμοιο μία φορά!

@caramel_83 σε ποια μέρα μετά την ωορρηξία είσαι αγάπη?

@MelinaFo δεν γνωρίζω πολλα από εξετάσεις αλλά καλές φάνηκαν.. όταν πας στο γιατρό ενημερωσε μας!!

@Δήμητρα1988 καλώς ήρθες!! Σύντομα με ένα γλυκό μωράκι!!

αν ειναι η ωορηξια ετσι οπως πιστευω (γιατι την υπολογιζω απο αυτα που νιωθω οχι με τεστ) σημερα ειμαι 13 μερα, αλλα δεν εχω καποιο συμπτωμα οτι θα μου ερθει αυριο και εχω αρχισει και αγχωνομαι μην τυχον εχει φτιαξει η ροη και ο κυκλος μεγαλωσει :? θα περιμενω να δω τι θα γινει γιατι δεν μου αρεσε ολο αυτο τον μηνα ο οργανισμος μου, 2 μερες μετα την ωοριξια με πονουσε το στηθος μεχρι και χθες, σημερα λιγο ποναει και ειχα και αρκετα υγρα αλλες φορες λευκα και αλλες υπολευκα, συν η μεση με ποναει αρκετα ενω δεν την εχω ζορισει, Νιωθω λες και εχει παθει κοκομπλοκο ο οργανισμος μου απο θεμα ορμονων λογω οτι 2 χρονια ζοριζοταν

3 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Καλημερα κοριτσάκια μου!!!!

Καλημερα @alina80 μονο θετικες σκεψεις απο δω και περα!

Καλημερα @Vila οχι δεν ειναι εντερο ειναι πιο χαμηλα!θα δω πως θα παει και σημερα και βλεπω!

Να.εχουμε.μια ομορφη μερα!

Φιλακια και καλημερα!

 

 

 

μηπως εχουμε κανενα ευχαριτσο ??? :D 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , CME2205 είπε:

Μάλλον λεμφαδένας είναι σε εκείνο το σημείο, σίγουρα όμως όχι η ωοθήκη. Η ωοθήκη είναι πολύ πιο βαθιά και παρεμβάλλονται πολύ δυνατοί μύες, σύνδεσμοι και οστά, οπότε ακόμα και αν μεγαλώσει θα προβάλει προς τα πάνω, προς το κάτω μέρος της κοιλιάς, δηλαδή θα επεκταθεί προς την πλευρά που έχει μεγαλύτερο χώρο και δεν συναντά αντίσταση. Μην το πειράζεις καθόλου, μπορεί να έχει δημιουργηθεί για 1000 λόγους, ακόμα και από το ξύρισμα. Αν δεν φύγει σε 3-4 μέρες ή αν μεγαλώσει κι άλλο ή αν δεις περισσότερα γρομπαλάκια στην περιοχή πήγαινε σε έναν γιατρό να το δει. Όλα τα παραπάνω με κάθε επιφύλαξη, διότι ιατρική μέσω αλληλογραφίας δεν είναι ποτέ ιδιαίτερα αξιόπιστη!!

Καταλαβα ναι!

Αν όντως ειναι κατι ασημαντο δεν με πιραζει και μαλλον για να μην με ποναει απο μονο του αλλα παραμονο οταν το πιραζω αρα θα ειναι αυτο που λες!

Σε ευχαριστώ παρα πολυ με ανακουφισες κατα μεγαλο ποσοστό!

πρίν από 2 λεπτά , caramel_83 είπε:

αν ειναι η ωορηξια ετσι οπως πιστευω (γιατι την υπολογιζω απο αυτα που νιωθω οχι με τεστ) σημερα ειμαι 13 μερα, αλλα δεν εχω καποιο συμπτωμα οτι θα μου ερθει αυριο και εχω αρχισει και αγχωνομαι μην τυχον εχει φτιαξει η ροη και ο κυκλος μεγαλωσει :? θα περιμενω να δω τι θα γινει γιατι δεν μου αρεσε ολο αυτο τον μηνα ο οργανισμος μου, 2 μερες μετα την ωοριξια με πονουσε το στηθος μεχρι και χθες, σημερα λιγο ποναει και ειχα και αρκετα υγρα αλλες φορες λευκα και αλλες υπολευκα, συν η μεση με ποναει αρκετα ενω δεν την εχω ζορισει, Νιωθω λες και εχει παθει κοκομπλοκο ο οργανισμος μου απο θεμα ορμονων λογω οτι 2 χρονια ζοριζοταν

μηπως εχουμε κανενα ευχαριτσο ??? :D 

Χαχααχα μπα καραμελακι τιποτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , noni90 είπε:

χιχιχι καλημέρα γλυκούλα!
Σήμερα είμαι σε φάση ζεν και δεν με αγχώνει τίποτα! Έχουμε χρόνο ακόμα... Εσύ πως πας? Έφτιαξε τελικά ο κύκλος?

μπραβο καλα κανεις ετσι να εισαι ;)  εγω περιμενω λογικα αυριο μεθαυριο πρεπει να ερθει εκτος αν εχω κανει λαθος την ωορηξια 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , caramel_83 είπε:

καλως ηρθες κοπελα μου, οι ορμονολογικες τι εδειξαν? 

τεστοστερονη 48,7 (εχερι μειωθει απο την προηγουμενη φορα αρκετα)
FSH 12,30     LH  7,00      προλακτινη 24,50      DHEA-S 265.7      προγεστερονη 2,48    ανδρεστενεδιονη 4,3

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

@caramel_83 την βρήκες την ωορρηξία με τεστάκια ή υπέρηχο? 

οχι καλη μου την νιωθω την ωορηξια μου, εχω υγρα και ενοχλησεις εκεινες τις ημερες, αλλα αυτο τον μηνα ητα λιγο περιεργο το ολο θεμα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , caramel_83 είπε:

οχι καλη μου την νιωθω την ωορηξια μου, εχω υγρα και ενοχλησεις εκεινες τις ημερες, αλλα αυτο τον μηνα ητα λιγο περιεργο το ολο θεμα 

Μπορεί να ήταν περίεργο γιατί ο κύκλος είναι σε φάση αλλαγής. Δηλαδή να είναι καλή αυτή η περιέργεια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Μπορεί να ήταν περίεργο γιατί ο κύκλος είναι σε φάση αλλαγής. Δηλαδή να είναι καλή αυτή η περιέργεια!!!

ναι αυτο ελπιζω κι εγω, την τελευταια περιοδο ειχα καλη ροη και θελω να δω και αυτη την φορα πως θα ειναι...αν οντως εχει βελτιωθει ή απλα ετυχε την προηγουμενη και αναλογα πως θα παει τον επομενο μηνα θα ξεκινησουμε κι εμεις σοβαρη προσπαθεια για μωρο ;)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , caramel_83 είπε:

οχι καλη μου την νιωθω την ωορηξια μου, εχω υγρα και ενοχλησεις εκεινες τις ημερες, αλλα αυτο τον μηνα ητα λιγο περιεργο το ολο θεμα 

Καραμελιτσα λες να πετυχε το γλυκο αυτο το μηνα που ησουν σιγουρη οτι αποκλείεται??? Μαζι περιμενουμε παντως... Για να δουμε 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καραμελιτσα λες να πετυχε το γλυκο αυτο το μηνα που ησουν σιγουρη οτι αποκλείεται??? Μαζι περιμενουμε παντως... Για να δουμε 

κοιτα θα πω αυτο που εχω ξαναπει, αααν 1% εγινε αυτο τον μηνα, τοτε να υπολογιζετε την ωορηξια και να λετε στον αντρα σας να αφηνει μονο ΜΙΑ σταγονα μεσα ολα τα αλλα εξω χαχαχα.... οχι βρε δεν ειχα καποια προσπαθεια σοβαρη για να πω οτι μπορει, ειπαμε αυτο τον μηνα να μην κανουμε τιποτα να περιμενουμε να δουμε πως θα παει και αυτη η περιοδος και απο τον αλλο μηνα ξεκιναμε σοβαρα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

τεστοστερονη 48,7 (εχερι μειωθει απο την προηγουμενη φορα αρκετα)
FSH 12,30     LH  7,00      προλακτινη 24,50      DHEA-S 265.7      προγεστερονη 2,48    ανδρεστενεδιονη 4,3

Καλημερα Δημητρα!και εγω εχω πολυκυστικες εχω κανει τωρα καποιες επαναληπτικες τεστοστερονη και καποια αλλα την τεταρτη το απογευμα θα τα εχω. Νομιζω ειναι αυξημενη η fsh τι σου ειπε ο γιατρος γι αυτο? τα ανδρογονα και λογω πολυκυστικων λογικο να ειναι αυξημενα πιστευω.μια γνωστη μου εχει κυστη μεγαλυτερη και της εδωσε αντιβιωση μονο και προσπαθει κανονικα.μηπως ομως να επαιρνες μια δευτερη γνωμη απο αλλο ενδοκρινολογο?


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...