Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Εγω βρηκα στο ιντερνετ τα babylino το Νο1 το monthly pack που εχει μεσα 168 πανες γυρω στα 22 ευρω και σκεφτομαι να το παραγγειλω!

Αγάπη εννοείς κιλά 2-5????? Νομίζω πως είναι πολλές 168 πάνες τόσο μικρές, θα μεγαλώσει γρήγορα το νινακι σου, μπορεί να πας σχεδόν κατευθείαν στο no2..... Σκέψου ότι το μωρό θα γεννηθεί (κατά μέσο όρο πάντα) 3-3.500.... Εγώ θυμάμαι τα. New born τα έβαλα μόνο το νοσοκομείο τις πρώτες μέρες.... Πάντως κι εγώ babylino θα πάρω όχι pampers, με έχουν βολέψει τρομερά και είναι και πιο οικονομικά!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Αγάπη εννοείς κιλά 2-5????? Νομίζω πως είναι πολλές 168 πάνες τόσο μικρές, θα μεγαλώσει γρήγορα το νινακι σου, μπορεί να πας σχεδόν κατευθείαν στο no2..... Σκέψου ότι το μωρό θα γεννηθεί (κατά μέσο όρο πάντα) 3-3.500.... Εγώ θυμάμαι τα. New born τα έβαλα μόνο το νοσοκομείο τις πρώτες μέρες.... Πάντως κι εγώ babylino θα πάρω όχι pampers, με έχουν βολέψει τρομερά και είναι και πιο οικονομικά!! 

Ναι αυτα τα 2-5! Και θα φτασει τοσο γρηγορα τα 5 κιλα? Λες να ειναι πολλες? Θα το ξανα σκεφτω...ισως και να εχεις δικιο...

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Diavolitsa είπε:

Ναι αυτα τα 2-5! Και θα φτασει τοσο γρηγορα τα 5 κιλα? Λες να ειναι πολλες? Θα το ξανα σκεφτω...ισως και να εχεις δικιο...

 

Τα κιλά που γράφουν πάνω είναι ενδεικτικά, αν δεις το επόμενο νούμερο είναι 3-6 αν θυμάμαι καλά, οπότε είσαι μέσα στα όρια του 5 που λες... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Ναι αυτα τα 2-5! Και θα φτασει τοσο γρηγορα τα 5 κιλα? Λες να ειναι πολλες? Θα το ξανα σκεφτω...ισως και να εχεις δικιο...

 

Μη πας ακριβώς με τα κιλά.κατα προσέγγιση είναι.παντα κάνα κιλό λιγότερο από ότι λέει η συσκευασία θα αλλάζεις νούμερο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Μη πας ακριβώς με τα κιλά.κατα προσέγγιση είναι.παντα κάνα κιλό λιγότερο από ότι λέει η συσκευασία θα αλλάζεις νούμερο.

Έτσι όπως τα λέει η loyloy!!! Και πάλι φυσικά είναι ανάλογα το παιδί, κάτι που ταιριάζει σε μας μπορεί να μην ταιριάζει σε σας.... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Αρα να παω κατευθειαν στο νουμερο 2? Η να παρω μια μικρη συσκευασια νο1 και βλεπουμε? Τα νο1 ρε γμτ σε μικρη συσκευασια δεν τα εχει πουθενα προσφορα!

Ηλεκτρονικό φαρμακείο.ψσξε εκεί .τα 1 γενικότερα δεν βάζουν προσφορές μεγάλες.και πιθανόν να σου δώσουν και στο μαιευτήριο δείγματα για πάνες.εγω μικρή συσκευασία θα πάρω.και βλέπουμε.εχεις χρόνο ακόμα πάντως για πάνες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Αρα να παω κατευθειαν στο νουμερο 2? Η να παρω μια μικρη συσκευασια νο1 και βλεπουμε? Τα νο1 ρε γμτ σε μικρη συσκευασια δεν τα εχει πουθενα προσφορα!

Εγω λέω να πάρω μια δυο μικρές συσκευασίες νο1 και μετά νο2... Περίμενε όμως και την εκτίμηση βάρους από τον γιατρό... Εμενα είχε πέσει ακριβώς!!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Για υα κορίτσια που τρώμε και παίρνουμε μετρήσεις σήμερα ε ιχε παστίτσιο το μενού.110 η μέτρηση.πενες ολικής κιμας ελαφριά μαγειρεμένος και μπεσαμελ με πράσινο γάλα ελαιόλαδο και τυρι μιλνερ.κοριτσια το ευχαριστήθηκα.δοκιμάστε το.δεν χρειάζεται να πεινάμε αλλά να βρίσκουμε εναλλακτικές.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , loyloy είπε:

Για υα κορίτσια που τρώμε και παίρνουμε μετρήσεις σήμερα ε ιχε παστίτσιο το μενού.110 η μέτρηση.πενες ολικής κιμας ελαφριά μαγειρεμένος και μπεσαμελ με πράσινο γάλα ελαιόλαδο και τυρι μιλνερ.κοριτσια το ευχαριστήθηκα.δοκιμάστε το.δεν χρειάζεται να πεινάμε αλλά να βρίσκουμε εναλλακτικές.

Τελειο ακουγεται αλλα δυστυχως δε μπορω να φαω ουτε ζυμαρικα ουτε γαλα... :( ασε εχω φρικαρει! Ολο τα ιδια και τα ιδια τρωω...ασε που πλεον εχω χασει τα 4 απο τα 5 κιλα που ειχα παρει! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Τελειο ακουγεται αλλα δυστυχως δε μπορω να φαω ουτε ζυμαρικα ουτε γαλα... :( ασε εχω φρικαρει! Ολο τα ιδια και τα ιδια τρωω...ασε που πλεον εχω χασει τα 4 απο τα 5 κιλα που ειχα παρει! 

Γιατί όχι ζυμαρικά? Εμένα ολικής μου το επιτρέπουν και έχω προσέξει ότι με ζυμαρικο δεν ανεβάζω ζάχαρο.και γάλα?ούτε ελαφρύ?το πρωί δε πίνεις?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , loyloy είπε:

Γιατί όχι ζυμαρικά? Εμένα ολικής μου το επιτρέπουν και έχω προσέξει ότι με ζυμαρικο δεν ανεβάζω ζάχαρο.και γάλα?ούτε ελαφρύ?το πρωί δε πίνεις?

Στην αρχη επινα γαλα και αρκετο και ημουν οκ αλλα ξαφνικα αρχισε να με ανεβαζει οποτε αναγκαστικα το εκοψα! Ζυμαρικα εφαγα μια μερα ενα μπολ του παγωτου πενες ολικης με λιγη ζεμυθα και απο 77 με πηγε 125 και δεν ξανα εφαγα....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Στην αρχη επινα γαλα και αρκετο και ημουν οκ αλλα ξαφνικα αρχισε να με ανεβαζει οποτε αναγκαστικα το εκοψα! Ζυμαρικα εφαγα μια μερα ενα μπολ του παγωτου πενες ολικης με λιγη ζεμυθα και απο 77 με πηγε 125 και δεν ξανα εφαγα....

Κοιτ α ενα φλυτζάνι ζυμαρικά. Όχι παραπάνω.και εγώ παστίτσιο μη φανταστείς ότι έφαγα του σκασμού.καο γάλα 1 ποτήρι πίνω με 2 φρυγανιές μαύρες.και αν κάτι σου κάνει μια φορά ζάχαρο μπορεί να τύχει.ξαναδοκιμαζεος και βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , loyloy είπε:

Κοιτ α ενα φλυτζάνι ζυμαρικά. Όχι παραπάνω.και εγώ παστίτσιο μη φανταστείς ότι έφαγα του σκασμού.καο γάλα 1 ποτήρι πίνω με 2 φρυγανιές μαύρες.και αν κάτι σου κάνει μια φορά ζάχαρο μπορεί να τύχει.ξαναδοκιμαζεος και βλέπεις.

Ασε μια βδομαδα εψαχνα να βρω τι με ανεβαζε! Οι γιατροι μου λεγαν κοψε τα δημητριακα, τα εκοψα παλι επερνα μεγαλες τιμες...και επι μια βδομαδα εκοβα πραγματα για να δω τι με ανεβαζε και τελικα ηταν το γαλα! Μολις το σταματησα εχω σουπερ τιμες! Ενταξει μπορω να ζησω και χωρις αυτο! Εχω βρει αλλα πρωινα και τρωω! Τις τελευταιες μερες τρωω τηγανιτες βρωμης και εχω ξετρελαθει! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Ασε μια βδομαδα εψαχνα να βρω τι με ανεβαζε! Οι γιατροι μου λεγαν κοψε τα δημητριακα, τα εκοψα παλι επερνα μεγαλες τιμες...και επι μια βδομαδα εκοβα πραγματα για να δω τι με ανεβαζε και τελικα ηταν το γαλα! Μολις το σταματησα εχω σουπερ τιμες! Ενταξει μπορω να ζησω και χωρις αυτο! Εχω βρει αλλα πρωινα και τρωω! Τις τελευταιες μερες τρωω τηγανιτες βρωμης και εχω ξετρελαθει! 

Έλα ρε.τοσο πολύ το γαλα?Καλά καινεγω με το γαλα 115 βαράω συνέχεια.δενντο λες και χαμηλο για πρωινό.τουλαχιστον έχεις βρει εναλλακτική.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...