Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Diavolitsa είπε:

@loyloy δεν μου το ειχε στη διατροφη αλλα το δοκιμασα και δεν με ανεβαζει! Μη φανταστεις καμια σοβαρη ποσοτητα ομως...μισο κουταλακι του γλυκου...

Καλημέρα κι από εμένα!

Κι εγώ κάνω μετρήσεις και διατροφή. Ζάχαρη και μέλι μου τα έχουν κόψει μαχαίρι, και δεν έχω δοκιμάσει να φάω.Εσύ, αφού δεν σ' ανεβάζουν καλά κάνεις και το τρως. Αυτές οι τηγανίτες βρώμης μου φάνηκαν ενδιαφέρουσες. Μπορεί  να τις κάνω το ΣΚ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσιαα! Εγω δεν εχω ιδεα ακομα τι μου ανεβαζει το ζαχαρο και ειμαι μεσα στην αμφιβολια. Αυριο εχω ραντεβου με τον ενδοκρινολογο κ μαλλον θα μου δωσει μηχανακι να μετραω. Τι πραγμα κ αυτο με το ζαχαρο. Οι τηγανιτες βρωμης μου γυαλισαν κ μενααα. Θα τις δοκιμασω στανταρ!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσιαα! Εγω δεν εχω ιδεα ακομα τι μου ανεβαζει το ζαχαρο και ειμαι μεσα στην αμφιβολια. Αυριο εχω ραντεβου με τον ενδοκρινολογο κ μαλλον θα μου δωσει μηχανακι να μετραω. Τι πραγμα κ αυτο με το ζαχαρο. Οι τηγανιτες βρωμης μου γυαλισαν κ μενααα. Θα τις δοκιμασω στανταρ!

Στο κάθε Οργανισμό είναι διαφορετικό.η διαβολιτσα πχ της ανεβάζουν τα ζυμαρικά Ενώ εμένα είναι η τροφή που με έχει βολέψει.και χορταίνω και λίγο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , loyloy είπε:

Στο κάθε Οργανισμό είναι διαφορετικό.η διαβολιτσα πχ της ανεβάζουν τα ζυμαρικά Ενώ εμένα είναι η τροφή που με έχει βολέψει.και χορταίνω και λίγο.

Για αυτο και ειμαι λιγο στα χαμενα. Τρωω απ ολα απο λιγο. Πιο πολυ ομως λαχανικα τρωω παρα οτιδηποτε αλλο. Με λιγο φιλετο κοτοπουλο η ενα μπιφτεκι συνοδευτικα. Αυριο θα δειξει τι θα μου πει ο ενδοκρινολογος. Καλα που πηγα για επανεξεταση καμπυλης γιατι θα το χα απορρυθμισει τελειως,το ζαχαρο μου.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , nanoula90 είπε:

Για αυτο και ειμαι λιγο στα χαμενα. Τρωω απ ολα απο λιγο. Πιο πολυ ομως λαχανικα τρωω παρα οτιδηποτε αλλο. Με λιγο φιλετο κοτοπουλο η ενα μπιφτεκι συνοδευτικα. Αυριο θα δειξει τι θα μου πει ο ενδοκρινολογος. Καλα που πηγα για επανεξεταση καμπυλης γιατι θα το χα απορρυθμισει τελειως,το ζαχαρο μου.

Έλα λίγη πείνα.υπομονη.θα γκρινιάζουμε μαζί.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , loyloy είπε:

Έλα λίγη πείνα.υπομονη.θα γκρινιάζουμε μαζί.

Ολα μια συνηθεια ειναι! Εκτος απο τη ζηλια! Την πεινα εμαθα να τη ρυθμιζω αφου πλεον ξερω τι μπορω να φαω λιγο παραπανω και τι οχι αλλα αυτο το πραγμα που μπαινω σε φουρνους μαρκετ και τετοια και μου μυριζουν ενα σωρο πραγματα και δε μπορω να ακουμπησω τπτ με ξεπερναει :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Ολα μια συνηθεια ειναι! Εκτος απο τη ζηλια! Την πεινα εμαθα να τη ρυθμιζω αφου πλεον ξερω τι μπορω να φαω λιγο παραπανω και τι οχι αλλα αυτο το πραγμα που μπαινω σε φουρνους μαρκετ και τετοια και μου μυριζουν ενα σωρο πραγματα και δε μπορω να ακουμπησω τπτ με ξεπερναει :)

Να σε ρωτησω. Αν δηλαδη πχ παρεις ενα κρουασαν και φας το 1/3 αυτου το πρωι και το υπολοιπο το απογευμα και δεις οτι δεν σου ανεβαζει πανω απο 120, αρα κανει να το φας?? Η οπως και να χει ειναι απαγορευτικο?


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Ολα μια συνηθεια ειναι! Εκτος απο τη ζηλια! Την πεινα εμαθα να τη ρυθμιζω αφου πλεον ξερω τι μπορω να φαω λιγο παραπανω και τι οχι αλλα αυτο το πραγμα που μπαινω σε φουρνους μαρκετ και τετοια και μου μυριζουν ενα σωρο πραγματα και δε μπορω να ακουμπησω τπτ με ξεπερναει :)

Είμαι φαγανο κορίτσι.με ζοριζει να.μη τρώω ότι θέλω και Όσο θέλω αλλά σκέφτομαι τα Χριστούγεννα.θα χω τον μπέμπη μου και θα μπορώ και να φάω.φαντασου γιορτές με τόσα γλυκά και να μη κάνει.βασανιστήριο 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Να σε ρωτησω. Αν δηλαδη πχ παρεις ενα κρουασαν και φας το 1/3 αυτου το πρωι και το υπολοιπο το απογευμα και δεις οτι δεν σου ανεβαζει πανω απο 120, αρα κανει να το φας?? Η οπως και να χει ειναι απαγορευτικο?

Κοιτα ο γιατρος θα σου πει ειναι απαγορευτικο! Εγω προσωπικα δεν εχω κανει τετοια πειραματα...γιατι αν με ανεβασει μετα θα μου χαλασει και το νηστειας το πρωινο και αντε να το στρωσω μετα...χωρια που φοβαμαι οτι αν θα δει ο γιατρος ανεβασμενες μετρησεις θα μου πει για ινσουλινη και δε θελω να το ρισκαρω! Εχω βρει αλλα πραγματα και τρωω που δε με ανεβαζουν...π.χ. μισο κουταλακι μελι...η περνω μια παστα που εχω βρει σε ενα ζαχαροπλαστειο με στεβια και την τρωω σιγα σιγα, την κραταω δλδ 4 μερες! Το κρουασαν δε νομιζω οτι μπορω να το φαω γιατι ειναι βομβα! Μερεντα, ασπρο αλευρι, ζαχαρη! 

1 hour ago, loyloy είπε:

Είμαι φαγανο κορίτσι.με ζοριζει να.μη τρώω ότι θέλω και Όσο θέλω αλλά σκέφτομαι τα Χριστούγεννα.θα χω τον μπέμπη μου και θα μπορώ και να φάω.φαντασου γιορτές με τόσα γλυκά και να μη κάνει.βασανιστήριο 

Και γω το ιδιο loyloy μου! Και πολυ κοιλιοδουλη οπως με λεει ο αντρας μου :) ασε θα γινει παρτυ στις γιορτες! Απο τωρα τα σκεφτομαι! Εγω σημερα μπηκα στην 34η εβδομαδα και λεω αντε υπομονη το πολυ 6 εβδομαδες ακομα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακια καλησπερα τι κανετεε;;; Σημερα πηγα για γενικη αιματος να δουμε τον αιματοκριτη ευτυχως απο 24 πηγε 27 ευτυχως γλυτωσαμε την μεταγγιση συνεχιζουμε ετσι με διατροφη κ φουλ σιδηρο κ φυλλικο.....επανεξετασω σε 10μερες παλι....ας ειναι το τελευταιο Θεουλη μ....34μερες να μπω στον μηνα μ ας μας αξιωσει ο Θεουλης κ η Παναγιτσα να γεννησουμε γερα κ δυνατα μωρα!!! Μετραμε αντιστροφα!

Εσεις τι κανετε;;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσακια καλησπερα τι κανετεε;;; Σημερα πηγα για γενικη αιματος να δουμε τον αιματοκριτη ευτυχως απο 24 πηγε 27 ευτυχως γλυτωσαμε την μεταγγιση συνεχιζουμε ετσι με διατροφη κ φουλ σιδηρο κ φυλλικο.....επανεξετασω σε 10μερες παλι....ας ειναι το τελευταιο Θεουλη μ....34μερες να μπω στον μηνα μ ας μας αξιωσει ο Θεουλης κ η Παναγιτσα να γεννησουμε γερα κ δυνατα μωρα!!! Μετραμε αντιστροφα!

Εσεις τι κανετε;;;;

Ελα κοριτσάκι μου τι έχουμε πει πάμε παλι πίστη στο Θεο και όλα θα γίνουν μην φοβασαι τίποτα είσαι θεριό ανημερο εσύ δεν σε φοβάμαι ρε δεν θα μας κανει ότι θέλει ένας αιματοκρίτης ε όχι ε όχι α

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσακια καλησπερα τι κανετεε;;; Σημερα πηγα για γενικη αιματος να δουμε τον αιματοκριτη ευτυχως απο 24 πηγε 27 ευτυχως γλυτωσαμε την μεταγγιση συνεχιζουμε ετσι με διατροφη κ φουλ σιδηρο κ φυλλικο.....επανεξετασω σε 10μερες παλι....ας ειναι το τελευταιο Θεουλη μ....34μερες να μπω στον μηνα μ ας μας αξιωσει ο Θεουλης κ η Παναγιτσα να γεννησουμε γερα κ δυνατα μωρα!!! Μετραμε αντιστροφα!

Εσεις τι κανετε;;;;

Αυτό που όλες μας μετραμε σαν τους φαντάρους με ξεπερνάει!!! Και εγώ έτσι είμαι!!! Ρε κορίτσια στον μήνα μας ποτέ μπαίνουμε; Σε ποια βδομάδα?


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Αυτό που όλες μας μετραμε σαν τους φαντάρους με ξεπερνάει!!! Και εγώ έτσι είμαι!!! Ρε κορίτσια στον μήνα μας ποτέ μπαίνουμε; Σε ποια βδομάδα?

Στην 36η.αντε λίγο έμεινε αλλά.περναει αργά και βασανιστηκα το τέλος ρε γαμωτο.

1 hour ago, Diavolitsa είπε:

Κοιτα ο γιατρος θα σου πει ειναι απαγορευτικο! Εγω προσωπικα δεν εχω κανει τετοια πειραματα...γιατι αν με ανεβασει μετα θα μου χαλασει και το νηστειας το πρωινο και αντε να το στρωσω μετα...χωρια που φοβαμαι οτι αν θα δει ο γιατρος ανεβασμενες μετρησεις θα μου πει για ινσουλινη και δε θελω να το ρισκαρω! Εχω βρει αλλα πραγματα και τρωω που δε με ανεβαζουν...π.χ. μισο κουταλακι μελι...η περνω μια παστα που εχω βρει σε ενα ζαχαροπλαστειο με στεβια και την τρωω σιγα σιγα, την κραταω δλδ 4 μερες! Το κρουασαν δε νομιζω οτι μπορω να το φαω γιατι ειναι βομβα! Μερεντα, ασπρο αλευρι, ζαχαρη! 

Και γω το ιδιο loyloy μου! Και πολυ κοιλιοδουλη οπως με λεει ο αντρας μου :) ασε θα γινει παρτυ στις γιορτες! Απο τωρα τα σκεφτομαι! Εγω σημερα μπηκα στην 34η εβδομαδα και λεω αντε υπομονη το πολυ 6 εβδομαδες ακομα...

Εμένα με λέει γουρουνιτσα.χαχαχαχαχα.εχω παραγγείλει ήδη φαγητά γλυκά.χαμος θα γίνει. Αλλά απο Γενάρη πάλι πείνα.θα χουμε κιλά εγκυμοσύνης συν γιορτών

 

@ΒαλεντιναΧρηστος  ευτυχώς ανεβαίνει.συνεχρισε ότι κάνεις αυτές τις μέρες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , giotitsa είπε:

Ελα κοριτσάκι μου τι έχουμε πει πάμε παλι πίστη στο Θεο και όλα θα γίνουν μην φοβασαι τίποτα είσαι θεριό ανημερο εσύ δεν σε φοβάμαι ρε δεν θα μας κανει ότι θέλει ένας αιματοκρίτης ε όχι ε όχι α

Ετσιιι θα τον πατησω κατω τον παλιοαιματοκριτη!!!!

πρίν από 42 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Αυτό που όλες μας μετραμε σαν τους φαντάρους με ξεπερνάει!!! Και εγώ έτσι είμαι!!! Ρε κορίτσια στον μήνα μας ποτέ μπαίνουμε; Σε ποια βδομάδα?

35κ6 εισαι στον 8ο....36μπαινεις στον 9ο.....ολες μετραμε σταθερα σαν τους φανταρους την απολυση οπως τα λες...

 

πρίν από 27 λεπτά , loyloy είπε:

Στην 36η.αντε λίγο έμεινε αλλά.περναει αργά και βασανιστηκα το τέλος ρε γαμωτο.

@ΒαλεντιναΧρηστος  ευτυχώς ανεβαίνει.συνεχρισε ότι κάνεις αυτές τις μέρες!

Παρα πολλη αργα περναει αφηστε τα.....

Αντε παρασκευη ραντεβου στον γιατρο να δουμε τι κανει αυτο το κοριτσακι εκει μεσα.....Ανυπομονω!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...