Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 19 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μπορείς να πάρεις ναι,ντεπον και απλό παναντολ δεν υπάρχει θέμα 

      ο 8ο σ ποτέ ξεκινάει; ναι μιλησα με τη μαια γιατί ήταν λίγο περίεργα τα πονάκια με έπιανε κοιλιά μέση ταυτόχρονα για 20 δευτέρα μπυ περνούσε και μετά από κανα 5 λεπτό με έπιανε πάλι 

Μην χάνετε την ελπίδα σας!!! Θα τα καταφέρουμε


Recommended Posts

Πριν 7 χρόνια παντρευτηκαμε και θέλαμε να ξεκινήσουμε αμέσως την οικογένεια μας. Εγώ στα 31 και ο άντρας 36. Δεν ξέραμε τι μας περίμενε. Ξεκινήσαμε να προσπαθούμε. Στο ένα χρόνο ανακαλύψαμε πρόβλημα στο σπέρμα. Πήγαμε κατευθείαν για εξωσωματική Δεν θέλαμε να περιμένουμε. 2 πρώτες φορές επιτυχία αλλά παλινδρομησαν. Στον επόμενο γιατρό 3 προσπάθειες καμία επιτυχία. Τρίτος γιατρός 1 αποτυχία κάνουμε υστεροσκοπηση και στη δεύτερη προσπάθεια μένω σε δίδυμα που πάλι παλινδρομησαν. Στο ενδιάμεσο διορθωσαμε το πρόβλημα με το σπέρμα με χειρουργείο κιρσοκοιλης. Απογοητεύτηκα έκλαψα αλλά ο γιατρός μου καλή του ώρα με έστειλε σε έναν ειδικό ο οποίος με τον έλεγχο που μας έκανε και τις οδηγίες που μας έδωσε ήταν σίγουρος ότι θα τα καταφερναμε μόνοι μας. Έτσι και έγινε μετά από 5 μήνες που πήγαμε έμεινα έγκυος φυσικά και διανυω τον 7ο μήνα. Αυτός ο γιατρός είναι ο κύριος Βασίλης Τσιλιβακος και είναι ο σωτήρας μας. Συγγνώμη για το μακρύ κείμενο αλλά μετά από 6 χρόνια εξωσωματικων τα καταφέραμε και θα ήθελα να βοηθήσω οποιαδήποτε θα το ήθελε. ΜΗΝ ΧΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΣ!!!

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pan9 είπε:

Πριν 7 χρόνια παντρευτηκαμε και θέλαμε να ξεκινήσουμε αμέσως την οικογένεια μας. Εγώ στα 31 και ο άντρας 36. Δεν ξέραμε τι μας περίμενε. Ξεκινήσαμε να προσπαθούμε. Στο ένα χρόνο ανακαλύψαμε πρόβλημα στο σπέρμα. Πήγαμε κατευθείαν για εξωσωματική Δεν θέλαμε να περιμένουμε. 2 πρώτες φορές επιτυχία αλλά παλινδρομησαν. Στον επόμενο γιατρό 3 προσπάθειες καμία επιτυχία. Τρίτος γιατρός 1 αποτυχία κάνουμε υστεροσκοπηση και στη δεύτερη προσπάθεια μένω σε δίδυμα που πάλι παλινδρομησαν. Στο ενδιάμεσο διορθωσαμε το πρόβλημα με το σπέρμα με χειρουργείο κιρσοκοιλης. Απογοητεύτηκα έκλαψα αλλά ο γιατρός μου καλή του ώρα με έστειλε σε έναν ειδικό ο οποίος με τον έλεγχο που μας έκανε και τις οδηγίες που μας έδωσε ήταν σίγουρος ότι θα τα καταφερναμε μόνοι μας. Έτσι και έγινε μετά από 5 μήνες που πήγαμε έμεινα έγκυος φυσικά και διανυω τον 7ο μήνα. Αυτός ο γιατρός είναι ο κύριος Βασίλης Τσιλιβακος και είναι ο σωτήρας μας. Συγγνώμη για το μακρύ κείμενο αλλά μετά από 6 χρόνια εξωσωματικων τα καταφέραμε και θα ήθελα να βοηθήσω οποιαδήποτε θα το ήθελε. ΜΗΝ ΧΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΣ!!!

Ε πείτε μας καμία λεπτομέρεια ντε. Τι έλεγχο σας έκανε τι σας βρήκε τι σας συνέστησε 

  • Μου αρέσει 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pan9 είπε:

Πριν 7 χρόνια παντρευτηκαμε και θέλαμε να ξεκινήσουμε αμέσως την οικογένεια μας. Εγώ στα 31 και ο άντρας 36. Δεν ξέραμε τι μας περίμενε. Ξεκινήσαμε να προσπαθούμε. Στο ένα χρόνο ανακαλύψαμε πρόβλημα στο σπέρμα. Πήγαμε κατευθείαν για εξωσωματική Δεν θέλαμε να περιμένουμε. 2 πρώτες φορές επιτυχία αλλά παλινδρομησαν. Στον επόμενο γιατρό 3 προσπάθειες καμία επιτυχία. Τρίτος γιατρός 1 αποτυχία κάνουμε υστεροσκοπηση και στη δεύτερη προσπάθεια μένω σε δίδυμα που πάλι παλινδρομησαν. Στο ενδιάμεσο διορθωσαμε το πρόβλημα με το σπέρμα με χειρουργείο κιρσοκοιλης. Απογοητεύτηκα έκλαψα αλλά ο γιατρός μου καλή του ώρα με έστειλε σε έναν ειδικό ο οποίος με τον έλεγχο που μας έκανε και τις οδηγίες που μας έδωσε ήταν σίγουρος ότι θα τα καταφερναμε μόνοι μας. Έτσι και έγινε μετά από 5 μήνες που πήγαμε έμεινα έγκυος φυσικά και διανυω τον 7ο μήνα. Αυτός ο γιατρός είναι ο κύριος Βασίλης Τσιλιβακος και είναι ο σωτήρας μας. Συγγνώμη για το μακρύ κείμενο αλλά μετά από 6 χρόνια εξωσωματικων τα καταφέραμε και θα ήθελα να βοηθήσω οποιαδήποτε θα το ήθελε. ΜΗΝ ΧΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΣ!!!

Μπραβο σας που τα καταφέρατε!

 Η συμπεριφορά του πως ηταν;

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Ε πείτε μας καμία λεπτομέρεια ντε. Τι έλεγχο σας έκανε τι σας βρήκε τι σας συνέστησε 

Ισως ακριβές εξετασεις συμβατότητας και Valtrex ?


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, λουκουμαδακι είπε:

Ε πείτε μας καμία λεπτομέρεια ντε. Τι έλεγχο σας έκανε τι σας βρήκε τι σας συνέστησε 

Τις περισσότερες εξετάσεις τις ειχα κάνει. Μου βρήκε προδιάθεση σακχάρου που αυτό εμπόδιζε τη σωστή ωορρηξία και στον άντρα μου ένα κοινό μικρόβιο που καταπολεμηθηκε αμέσως. Έμενα με έψαξε και για μικρόβια αλλά ευτυχώς δεν είχα. Βάση των παλινδρομων που είχα μου είπε μόλις μείνω έγκυος να κάνω ένα θρομβοελαστογραμα. Μου έδωσε έμενα να πίνω μισό χάπι glucophage για το σάκχαρο και στον άντρα μου βιταμίνη Ε και valtrex στις πρώτες 15 μέρες του κύκλου μου. Μας είπε σε 4-5 μήνες αν δεν μείνεις να πάμε ξανά. Το θαύμα ήρθε στους 5 μήνες. Ανακαλύψαμε αμέσως ότι έχω θρομβοφιλια εγκυμοσύνης και έτσι με την σωστή αγωγή μέχρι στιγμής προχωράμε. 

Επίσης να πω ότι είναι ευγενέστατος και ακόμη στον 7ο μήνα με παρακολουθεί μέσω τηλεφώνου. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Pan9 είπε:

Τις περισσότερες εξετάσεις τις ειχα κάνει. Μου βρήκε προδιάθεση σακχάρου που αυτό εμπόδιζε τη σωστή ωορρηξία και στον άντρα μου ένα κοινό μικρόβιο που καταπολεμηθηκε αμέσως. Έμενα με έψαξε και για μικρόβια αλλά ευτυχώς δεν είχα. Βάση των παλινδρομων που είχα μου είπε μόλις μείνω έγκυος να κάνω ένα θρομβοελαστογραμα. Μου έδωσε έμενα να πίνω μισό χάπι glucophage για το σάκχαρο και στον άντρα μου βιταμίνη Ε και valtrex στις πρώτες 15 μέρες του κύκλου μου. Μας είπε σε 4-5 μήνες αν δεν μείνεις να πάμε ξανά. Το θαύμα ήρθε στους 5 μήνες. Ανακαλύψαμε αμέσως ότι έχω θρομβοφιλια εγκυμοσύνης και έτσι με την σωστή αγωγή μέχρι στιγμής προχωράμε. 

Επίσης να πω ότι είναι ευγενέστατος και ακόμη στον 7ο μήνα με παρακολουθεί μέσω τηλεφώνου. 

με το καλο το θαυματακι σου! το valtrex εσυ το επαιρνες? που βοηθα? λογικα αν εξαρχης επαιρνες αγωγη για θρομβοφιλια, να μην ειχες τοσες παλινδρομες, εφοσον εκει ανιχνευτηκε το προβλημα. γι αυτο και συνηθως δινουν προληπτικα αντιθρομβολικη αγωγη στις γυναικες που κανουν εξωσωματικη. παρακολουθουσες τις ωορρηξιες σου?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και σε σένα ότι επιθυμείς! Το valtrex το έπαιρνε ο άντρας μου για να αποφύγουμε τυχόν μικρόβια. Σε όλες τις εμβρυομεταφορες έπαιρνα αντιπικτηκες ενέσεις και ασπιρίνη αλλά μάλλον δεν έπαιρνα τη σωστή αγωγή. Γιατί τώρα παίρνω μεγαλύτερη δόση και την ασπιρίνη μου την σταμάτησε στις αρχές γιατί δεν έκανε για μένα. Την ωορρηξία δεν την παρακολουθούσα ακριβώς αλλά ήξερα πότε περίπου ήταν. Βέβαια έμεινα έγκυος όταν είπα ότι δεν κάνω τίποτα τώρα γιατί είχα απογοητευτεί. Μάλλον τότε είχε φύγει και το πολύ άγχος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...