Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Πάρα πολλά κιλά που δεν χάνονται 2.5 χρόνια μετά την γέννα


Youpi

Recommended Posts

Just now, Angela123 είπε:

Παρακολουθω το θεμα εδω και καιρο αλλα αποφασισα να μπω και εγω δυναμικα στην παρεα σας καθως το Πασχα πλησιαζει.

Στοχος μου ειναι να φτασω τα 60(Τον Δεκεμβρη εφτασα τα 62)αλλα τωρα ειμαι 64!

Σας θαυμαζω ολες εσας που εχετε 2 και 3 παιδια και καμια βοηθεια απο πουθενα.Ομολογω οτι οσο μεγαλωνουν τοσο περισσοτερο στρωνει η κατασταση.Εγω εχω ενα αγορακι και μου φαινεται οτι θα μεινω μονο σ αυτο γιατι δεν εχω βοηθεια και αντοχες πολλες.Επισης κακα τα ψεματα τα 2 και 3 παιδια σε περιοριζουν παρα πολυ σε ολους τους τομεις ενω με 1 παιδι ειναι πιο ευκολα

Καλωσορισεσ κοριτσι..ενταξει εσυ το χεισ πιο ευκολα απο εμασ..εισαι πιο κοντα στον στοχο..

Κ εγω δεν εχω βοηθεια..αλλα κουτσα στραβα τα φερνω βολτα..με τον αντρα μου τα βαζω ωρεσ ωρεσ..χαχα..που μονιμωσ λειπει στη δουλεια...

Οσεσ αντοχεσ κ αν νομιζεισ πωσ δεν εχεισ..αν ρθει με το καλο το 2ο παιδακι να δεισ πωσ θα βρεθουν με μαγικο τροπο..κ ο αντρασ σου τησ ιδιασ λογικησ ειναι?? 

Εγω παντωσ που τα δικα μου ειναι κοντα σε ηλικιεσ..28 μηνων κ 4μηνων περιπου εχω να σου πω πωσ ανυπομονω να ξεπεταχτει κ η μικρη..θα χουν παρεα η μια την αλλη...ακομη κ τωρα η μεγαλη μου παιζει μαζι τησ..που να αρχισει να μπουσουλαει κ να καταλαβαινει κιολασ..στο λεω ωσ ενα θετικο..

Κ νομιζω πωσ οσα παιδια παραπανω..τοσο μεγαλυτερη κ η ευτυχια σε ενα σπιτι..τα πεθερικα μου που εκαναν 4 παιδια..το σπιτι τουσ ειναι μονιμωσ γεματο απο τα παιδια τουσ κ τα εγγονια..δεν τουσ λειεπει ποτε η παρεα..πολυ θα θελα να μουν.πιο μικρη για να κανω ενα ακομη( ειμαι 37+. )

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 340
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, tzeni82 είπε:

Καλωσορισεσ κοριτσι..ενταξει εσυ το χεισ πιο ευκολα απο εμασ..εισαι πιο κοντα στον στοχο..

Κ εγω δεν εχω βοηθεια..αλλα κουτσα στραβα τα φερνω βολτα..με τον αντρα μου τα βαζω ωρεσ ωρεσ..χαχα..που μονιμωσ λειπει στη δουλεια...

Οσεσ αντοχεσ κ αν νομιζεισ πωσ δεν εχεισ..αν ρθει με το καλο το 2ο παιδακι να δεισ πωσ θα βρεθουν με μαγικο τροπο..κ ο αντρασ σου τησ ιδιασ λογικησ ειναι?? 

Εγω παντωσ που τα δικα μου ειναι κοντα σε ηλικιεσ..28 μηνων κ 4μηνων περιπου εχω να σου πω πωσ ανυπομονω να ξεπεταχτει κ η μικρη..θα χουν παρεα η μια την αλλη...ακομη κ τωρα η μεγαλη μου παιζει μαζι τησ..που να αρχισει να μπουσουλαει κ να καταλαβαινει κιολασ..στο λεω ωσ ενα θετικο..

Κ νομιζω πωσ οσα παιδια παραπανω..τοσο μεγαλυτερη κ η ευτυχια σε ενα σπιτι..τα πεθερικα μου που εκαναν 4 παιδια..το σπιτι τουσ ειναι μονιμωσ γεματο απο τα παιδια τουσ κ τα εγγονια..δεν τουσ λειεπει ποτε η παρεα..πολυ θα θελα να μουν.πιο μικρη για να κανω ενα ακομη( ειμαι 37+. )

 

Να σου ζησουν τα μικρα σου και χαρα στο κουραγιο σου!Συμφωνω οτι ειναι πολυ ωραιο να μεγαλωνουν μαζι 2 παιδακια και η εικονα να τα βλεπεις να παιζουν μαζι ειναι ασυγκριτη!

Πραγματικα σε θαυμαζω που χωρις βοηθεια παλευεις να τα μεγαλωσεις.Και εμενα ο αντρας μιυ δουλευει πολλες ωρες και εγω δουλευω part time και η αληθεια ειναι οτι δυσκολευομαι πολυ.Αν ειχα 2 θα τρελαινομουν.Με ενα παιδι παλευεται η κατασταση και υπαρχει μια καποια ισορροπια μεταξυ παιδιου,κοινωνικων σχεσεων,ελευθερου χρονου,διακοπων και οικονομικων

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Κ εσύ 2 παιδάκια? Να σου ζήσουν.. @Youpi κ ένα παιδί που έχεις δεν είναι εύκολο... Πάντα ούτως η άλλως οι μητέρες παραπονιομαστε όσα παιδάκια κ να έχουμε. Έχω μια φίλη που όταν είχε ένα παιδάκι κ άλλες με περισσότερα της έλεγαν ότι ένα ίσον κανένα νευρίαζε. Μετά που έκανε δεύτερο έλεγε τι εύκολα που ήταν όταν είχα 1. Τώρα έκανε τρίτο κ της έλεγα ότι κουράζομαι με τα 2 κ μου είπε ότι τα 2 δεν είναι τπτ να δεις στα 3 κούραση.... Αυτό που συμπεραίνω είναι ότι όσα κ να έχεις δύσκολα είναι ιδιαίτερα αν είναι κοντά ηλικιακά. 

Κορίτσια όσο περνάει ο καιρός λογικό να χάνετε λιγότερα, αλλά μην πτοειστε. Κ κατά την γνώμη μου χωρίς να θέλω να σας αποθαρρύνω τα 12 κιλά μέχρι το Πάσχα αν θέλετε να φύγουν σωστά είναι πολλά. Μπορεί να επιτευχθεί μόνο με μπόλικη γυμναστική. Βέβαια είναι ανάλογα κ πόσο παραπάνω απ' το φυσιολογικό είναι ο καθένας.

Έτσι είναι με τα παιδιά συμφωνώ. Κάθε ένα παραπάνω, διπλασιάζει την κούραση. Όταν σκέφτομαι για δεύτερο, αναρωτιέμαι αν τελικά έχω τις αντοχές και τν υπομονή...

Προσπαθούμε να μην πτοουμαστε mama16! Βοηθάει πολύ η γνώμη σου και ότι είμαστε εδώ παρέα! Δεν είναι αποθαρρυντικό αυτό που λες οτι τα 12 κιλά είναι πολλά μέχρι το Πάσχα, μου αρέσει που μας προσγειωνεις αν είναι όντως έτσι. Μόνο που εγώ, που κλείνω μήνα μεθαύριο, έχω ήδη χάσει τα μισά, δηλαδή μέχρι το Πάσχα που είναι σε λίγο λιγότερο  από δύο μήνες,  έχω να χάσω αλλά 6 κιλά περιπου. Μου ακούγεται ρεαλιστικο αυτό. Σου φαίνεται πολυ; Νομίζω πως κάπως στα ίδια είναι και το marroulaki ίσως με κάπως μικρότερη απώλεια από εμένα μέχρι τώρα. Όμως νομίζω πως εγώ έχω πολύ περισσότερα κιλά να χάσω σε σχέση με εκείνη. Και αυτό που λες για την γυμναστική, θα προσπαθήσω να μην το αμελω,  γιατί είχα αρχίσει λίγο να βαριέμαι, μου φαίνεται δύσκολο τελικά το plank γιατί ακολουθώ κάτι ασκησεις που έχουν αυξανόμενη δυσκολία και ζορίζομαι αρκετά.

Just now, tzeni82 είπε:

Υοοπι 12 κιλα συνολο θεσ να χασεθσ? 

Κ εγω τοσα περιπου..κ να βαλω κ 2 σε μυικη μαζα..νομιζω μου βαλε στοχο τα 58 με 60 κιλα..

Οταν ημουν απο 16βεωσ 27 ημουν γυρω στα 52..μετα καθωσ ανεβαιναν τα χρονια ανεβαιναν κ απο λιγο τα κιλα..τωρα ειμαι 37

Αλλα για να σασ πω την αληθεια μου 52 κιλα δεβ θελω να ξαναγινω..η γιαγια μου παντα μου ρλεγε να βαλω κανα κιλο..γιατι θα με βρει καμμια αρρωστια κ δεν θα χω απο που να χασω..χαχα..κ ειχε δικιο..οταν αρρωστησε ο πατερασ μου εμεινσ πετσι κ κοκκςλο...πλεον τς λιγα παραπανω δεν μ ενοχλουν..θελω ομωσ νς νιωθω καλα με το σωμα μου..

1.67 ειμαι στο υψοσ..κ τωρα 69 κιλα..εχω δρομο ωσ τα 60

Τζενακι , αν είχα να χάσω μόνο 12 κιλά θα ήμουν ευτυχισμένη!! Πλάκα κάνω, και τώρα ευτυχισμένη είμαι γιατί...σε όποιον αρεσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Αν δεις τον τίτλο του θέματος μας, λέω "Πάρα πολλά κιλα" που είναι γύρω στα 30 για να μην πω παραπάνω. Απλώς έτυχε με το maroullaki να μου πει πως εκείνη έχει βάλει στόχο να προσέχει την διατροφή της μέχρι το Πάσχα, και μου άρεσε να υπάρχει ένα κοντινό χρονικό όριο στο οποίο υπολογίσαμε ότι θα έχουμε χάσει αυτά τα 12 κιλά. Και μετά βλέπουμε.  Όπως καταλαβαίνεις ο δικός σου δρόμος μέχρι τα 60 που θα φτάσεις είναι πολύ πιο σύντομος από τον δικό μου. Μόλις φτάσεις, θα μπαίνεις μετά να μας διαβάζεις και να μας λες πως νιώθεις να παίρνουμε κουράγιο, μην το ξεχασεις αυτο! Χαχα Το καλύτερο είναι να μην φτάνεις σε ακρότητες αλλα να νιωθεις καλα και ανετα με το σωμα σου. Δεν μπορώ να φανταστώ το σωματοτυπο σου, αλλά για το ύψος σου τα 60 κιλά και με δύο παιδάκια μια χαρά μου φαίνεται. Ειχε δίκιο η γιαγιά!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Youpi είπε:

Έτσι είναι με τα παιδιά συμφωνώ. Κάθε ένα παραπάνω, διπλασιάζει την κούραση. Όταν σκέφτομαι για δεύτερο, αναρωτιέμαι αν τελικά έχω τις αντοχές και τν υπομονή...

Προσπαθούμε να μην πτοουμαστε mama16! Βοηθάει πολύ η γνώμη σου και ότι είμαστε εδώ παρέα! Δεν είναι αποθαρρυντικό αυτό που λες οτι τα 12 κιλά είναι πολλά μέχρι το Πάσχα, μου αρέσει που μας προσγειωνεις αν είναι όντως έτσι. Μόνο που εγώ, που κλείνω μήνα μεθαύριο, έχω ήδη χάσει τα μισά, δηλαδή μέχρι το Πάσχα που είναι σε λίγο λιγότερο  από δύο μήνες,  έχω να χάσω αλλά 6 κιλά περιπου. Μου ακούγεται ρεαλιστικο αυτό. Σου φαίνεται πολυ; Νομίζω πως κάπως στα ίδια είναι και το marroulaki ίσως με κάπως μικρότερη απώλεια από εμένα μέχρι τώρα. Όμως νομίζω πως εγώ έχω πολύ περισσότερα κιλά να χάσω σε σχέση με εκείνη. Και αυτό που λες για την γυμναστική, θα προσπαθήσω να μην το αμελω,  γιατί είχα αρχίσει λίγο να βαριέμαι, μου φαίνεται δύσκολο τελικά το plank γιατί ακολουθώ κάτι ασκησεις που έχουν αυξανόμενη δυσκολία και ζορίζομαι αρκετά.

Τζενακι , αν είχα να χάσω μόνο 12 κιλά θα ήμουν ευτυχισμένη!! Πλάκα κάνω, και τώρα ευτυχισμένη είμαι γιατί...σε όποιον αρεσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Αν δεις τον τίτλο του θέματος μας, λέω "Πάρα πολλά κιλα" που είναι γύρω στα 30 για να μην πω παραπάνω. Απλώς έτυχε με το maroullaki να μου πει πως εκείνη έχει βάλει στόχο να προσέχει την διατροφή της μέχρι το Πάσχα, και μου άρεσε να υπάρχει ένα κοντινό χρονικό όριο στο οποίο υπολογίσαμε ότι θα έχουμε χάσει αυτά τα 12 κιλά. Και μετά βλέπουμε.  Όπως καταλαβαίνεις ο δικός σου δρόμος μέχρι τα 60 που θα φτάσεις είναι πολύ πιο σύντομος από τον δικό μου. Μόλις φτάσεις, θα μπαίνεις μετά να μας διαβάζεις και να μας λες πως νιώθεις να παίρνουμε κουράγιο, μην το ξεχασεις αυτο! Χαχα Το καλύτερο είναι να μην φτάνεις σε ακρότητες αλλα να νιωθεις καλα και ανετα με το σωμα σου. Δεν μπορώ να φανταστώ το σωματοτυπο σου, αλλά για το ύψος σου τα 60 κιλά και με δύο παιδάκια μια χαρά μου φαίνεται. Ειχε δίκιο η γιαγιά!!

Εγω κοριτσια δσν βιαζομαι να φτασω τα 60 παντωσ..μολισ φτασω στα 65 θα μαι υπερ ευχαριιστημενη..προτιμω να τα χασω πιο αργα..κ να κανω κ τισ ατασταλιεσ μου..τωρα ειμαι κοντα στα 68 ..οποτε  μαζι θα το παμε..χαχα..ο αντρασ μου που ξεκινησε με 107 κιλα..ηδη εχει χασει 9 τον 1ο μηνα..κ στοχοσ ειναι τα 30 περιπου...πιο ευκολα τα χανει αυτοσ απο μενα..παρε θαρροσ...

Εγω Θελω απλα να μπω σε κανενα παντελονι μου..κ πολυ χαιρομαι που ειναστε ολεσ παρεα..χαχα.παιρνουμε θαρροσ η μια απο την αλλη..κ μακαρι να μπορουσαμε να τα λεγαμε κ απο κοντα...χαχα..να δειχναμε το πριν κ το μετα..γιατι πραγματικα νονιζω ολεσ μαζι τα καταφερνουμε καλυτερα..η μια βοηθαει την αλλη

Link to comment
Share on other sites

Just now, Youpi είπε:

Έτσι είναι με τα παιδιά συμφωνώ. Κάθε ένα παραπάνω, διπλασιάζει την κούραση. Όταν σκέφτομαι για δεύτερο, αναρωτιέμαι αν τελικά έχω τις αντοχές και τν υπομονή...

Προσπαθούμε να μην πτοουμαστε mama16! Βοηθάει πολύ η γνώμη σου και ότι είμαστε εδώ παρέα! Δεν είναι αποθαρρυντικό αυτό που λες οτι τα 12 κιλά είναι πολλά μέχρι το Πάσχα, μου αρέσει που μας προσγειωνεις αν είναι όντως έτσι. Μόνο που εγώ, που κλείνω μήνα μεθαύριο, έχω ήδη χάσει τα μισά, δηλαδή μέχρι το Πάσχα που είναι σε λίγο λιγότερο  από δύο μήνες,  έχω να χάσω αλλά 6 κιλά περιπου. Μου ακούγεται ρεαλιστικο αυτό. Σου φαίνεται πολυ; Νομίζω πως κάπως στα ίδια είναι και το marroulaki ίσως με κάπως μικρότερη απώλεια από εμένα μέχρι τώρα. Όμως νομίζω πως εγώ έχω πολύ περισσότερα κιλά να χάσω σε σχέση με εκείνη. Και αυτό που λες για την γυμναστική, θα προσπαθήσω να μην το αμελω,  γιατί είχα αρχίσει λίγο να βαριέμαι, μου φαίνεται δύσκολο τελικά το plank γιατί ακολουθώ κάτι ασκησεις που έχουν αυξανόμενη δυσκολία και ζορίζομαι αρκετά.

Τζενακι , αν είχα να χάσω μόνο 12 κιλά θα ήμουν ευτυχισμένη!! Πλάκα κάνω, και τώρα ευτυχισμένη είμαι γιατί...σε όποιον αρεσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Αν δεις τον τίτλο του θέματος μας, λέω "Πάρα πολλά κιλα" που είναι γύρω στα 30 για να μην πω παραπάνω. Απλώς έτυχε με το maroullaki να μου πει πως εκείνη έχει βάλει στόχο να προσέχει την διατροφή της μέχρι το Πάσχα, και μου άρεσε να υπάρχει ένα κοντινό χρονικό όριο στο οποίο υπολογίσαμε ότι θα έχουμε χάσει αυτά τα 12 κιλά. Και μετά βλέπουμε.  Όπως καταλαβαίνεις ο δικός σου δρόμος μέχρι τα 60 που θα φτάσεις είναι πολύ πιο σύντομος από τον δικό μου. Μόλις φτάσεις, θα μπαίνεις μετά να μας διαβάζεις και να μας λες πως νιώθεις να παίρνουμε κουράγιο, μην το ξεχασεις αυτο! Χαχα Το καλύτερο είναι να μην φτάνεις σε ακρότητες αλλα να νιωθεις καλα και ανετα με το σωμα σου. Δεν μπορώ να φανταστώ το σωματοτυπο σου, αλλά για το ύψος σου τα 60 κιλά και με δύο παιδάκια μια χαρά μου φαίνεται. Ειχε δίκιο η γιαγιά!!

Όχι όχι καθόλου ανέφικτο δεν είναι. Νόμιζα ότι είχες να χάσεις πιο πολλά κιλά μέχρι το Πάσχα. 6 κιλά σε 1,5 μήνα καλά είναι. Παίζει πάντως ρόλο κ πόσα είσαι. Γιατί αν μέχρι το Πάσχα ήθελες να φτάσεις τα 60 κιλά κ ήσουν 66 τότε ίσως ήταν πιο δύσκολο. Όσο λιγότερα κιλά έχεις τόσο πιο δύσκολα τα χάνεις

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Angela123 είπε:

Να σου ζησουν τα μικρα σου και χαρα στο κουραγιο σου!Συμφωνω οτι ειναι πολυ ωραιο να μεγαλωνουν μαζι 2 παιδακια και η εικονα να τα βλεπεις να παιζουν μαζι ειναι ασυγκριτη!

Πραγματικα σε θαυμαζω που χωρις βοηθεια παλευεις να τα μεγαλωσεις.Και εμενα ο αντρας μιυ δουλευει πολλες ωρες και εγω δουλευω part time και η αληθεια ειναι οτι δυσκολευομαι πολυ.Αν ειχα 2 θα τρελαινομουν.Με ενα παιδι παλευεται η κατασταση και υπαρχει μια καποια ισορροπια μεταξυ παιδιου,κοινωνικων σχεσεων,ελευθερου χρονου,διακοπων και οικονομικων

Καλώς ήρθες στην παρέα μας  Angela123! Καλή δύναμη να έχεις για να χάσεις αυτά τα 4 κιλακια που σε ταλαιπωρούν.

Η γνώμη σου για τα παραπάνω από ένα παιδάκι είναι...σαν να ακούω τον άντρα μου! Ακριβώς τα ίδια μου λέει, στην επιθυμία μου να κάνουμε ένα αδελφάκι στο κοριτσάκι μας. Που εδώ που τα λέμε έχετε απόλυτο δίκιο. Είναι καλό που είσαι τόσο ξεκάθαρη στην σκέψη σου γιατί εγώ είμαι σε δίλημμα... Λογική εναντίον συναισθήματος!

Φιλιά

Τζένη82 κάνεις την καλύτερη δουλειά. Χάνοντας αργά θα είναι οπωσδήποτε και πιο μόνιμο και σταθερο το αποτέλεσμα! Και με τόσο ζόρι που έχεις ηδη με τα παιδιά, νομίζω πως δεν χωράει για περισσότερη πίεση,  να φτάσεις να έχεις και νεύρα... Εγώ έχω πιάσει τον εαυτό μου να έχω νεύρα και συμμαζευτηκα.

Σούπερ ο άντρας σου, μια χαρά τα πάει. Και λειτουργείτε πολύ καλά οι δύο σας, μπράβο σας!

Όσο για να τα λέγαμε από κοντά, όταν θα φτάσει στον στόχο της και η τελευταία, δηλαδή εγώ, θα συναντηθούμε να κάνουμε ένα γλέντι να γιορτάσουμε την επιτυχία μας! Ότι επιθυμεί η καθεμιά μας. Χωρίς σαλάτα όμως στο τραπέζι!!! Και μετά να πάμε για γλυκό! Και μετα για καφέ με κουλουράκια! Και μετά θα τα ξαναπούμε από εδώ, για το πώς θα χωνέψουμε!!!

Από περιέργεια, αν θέλετε να πείτε, από που γραφετε; Εγώ είμαι στην Αθήνα .

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Youpi είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας  Angela123! Καλή δύναμη να έχεις για να χάσεις αυτά τα 4 κιλακια που σε ταλαιπωρούν.

Η γνώμη σου για τα παραπάνω από ένα παιδάκι είναι...σαν να ακούω τον άντρα μου! Ακριβώς τα ίδια μου λέει, στην επιθυμία μου να κάνουμε ένα αδελφάκι στο κοριτσάκι μας. Που εδώ που τα λέμε έχετε απόλυτο δίκιο. Είναι καλό που είσαι τόσο ξεκάθαρη στην σκέψη σου γιατί εγώ είμαι σε δίλημμα... Λογική εναντίον συναισθήματος!

Φιλιά

Τζένη82 κάνεις την καλύτερη δουλειά. Χάνοντας αργά θα είναι οπωσδήποτε και πιο μόνιμο και σταθερο το αποτέλεσμα! Και με τόσο ζόρι που έχεις ηδη με τα παιδιά, νομίζω πως δεν χωράει για περισσότερη πίεση,  να φτάσεις να έχεις και νεύρα... Εγώ έχω πιάσει τον εαυτό μου να έχω νεύρα και συμμαζευτηκα.

Σούπερ ο άντρας σου, μια χαρά τα πάει. Και λειτουργείτε πολύ καλά οι δύο σας, μπράβο σας!

Όσο για να τα λέγαμε από κοντά, όταν θα φτάσει στον στόχο της και η τελευταία, δηλαδή εγώ, θα συναντηθούμε να κάνουμε ένα γλέντι να γιορτάσουμε την επιτυχία μας! Ότι επιθυμεί η καθεμιά μας. Χωρίς σαλάτα όμως στο τραπέζι!!! Και μετά να πάμε για γλυκό! Και μετα για καφέ με κουλουράκια! Και μετά θα τα ξαναπούμε από εδώ, για το πώς θα χωνέψουμε!!!

Από περιέργεια, αν θέλετε να πείτε, από που γραφετε; Εγώ είμαι στην Αθήνα .

 

 

Εγω πιερια κοριτσια..κοντα στην λαρισα..ν ποροι αν γνωριζει καμμια

.παραλιακο χωριο ειναι

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Εγω πιερια κοριτσια..κοντα στην λαρισα..ν ποροι αν γνωριζει καμμια

.παραλιακο χωριο ειναι

Ωραία, αφού έχει και θάλασσα, τότε μετά την Μύκονο που θα πάμε με το maroullaki,  θα έρθουμε στα μέρη σου να συνεχισουμε τις διακοπες και να συνέλθουμε από τις κραιπαλες που θα έχουμε κάνει!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Youpi είπε:

Ωραία, αφού έχει και θάλασσα, τότε μετά την Μύκονο που θα πάμε με το maroullaki,  θα έρθουμε στα μέρη σου να συνεχισουμε τις διακοπες και να συνέλθουμε από τις κραιπαλες που θα έχουμε κάνει!

Χαχα..να ερθεται..ωραια θα ηταν..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια κορίτσια, ωραια παρέα και μεγάλη στήριξη είστε!!! Εκεί που λέω σήμερα βαριέμαι, δεν τα παρατάω αίγα σιγά μπαίνω και διαβάζω και ξανά παιρνω μπρος.. εγώ δεν έχω και παιδιά όποτε όταν διαβάζω τα δικά σας νέα σκεφτομαι την παροιμία που λέει κλαίνε οι χήρες κλαίνε και οι παντρεμένες και λέω στον εαυτό μου σύνελθε γκρινιάρα, ορίστε τα κορίτσια με μωρά και τόσα να φροντίσουν και προσπαθούν...είναι και η Μύκονος που μας περιμένει με την @Youpi, είναι πολλά και τα κιλά Άρη, όποτε κάθε προσπάθεια αξίζει και μετράει. Σίγουρα μέχρι το Πάσχα το πρώτο βήμα θα το κάνουμε και μετά βλέπουμε πάλι.  Αθήνα είμαι εγώ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, maroullaki είπε:

Γεια κορίτσια, ωραια παρέα και μεγάλη στήριξη είστε!!! Εκεί που λέω σήμερα βαριέμαι, δεν τα παρατάω αίγα σιγά μπαίνω και διαβάζω και ξανά παιρνω μπρος.. εγώ δεν έχω και παιδιά όποτε όταν διαβάζω τα δικά σας νέα σκεφτομαι την παροιμία που λέει κλαίνε οι χήρες κλαίνε και οι παντρεμένες και λέω στον εαυτό μου σύνελθε γκρινιάρα, ορίστε τα κορίτσια με μωρά και τόσα να φροντίσουν και προσπαθούν...είναι και η Μύκονος που μας περιμένει με την @Youpi, είναι πολλά και τα κιλά Άρη, όποτε κάθε προσπάθεια αξίζει και μετράει. Σίγουρα μέχρι το Πάσχα το πρώτο βήμα θα το κάνουμε και μετά βλέπουμε πάλι.  Αθήνα είμαι εγώ 

Κάνε κουράγιο maroullaki, πρέπει να κερδίσουμε τον πόλεμο! Για κάθε έναν, η καθημερινότητα του, του φαίνεται δυσκολη και κουραστική, με τις δικές του σκέψεις και τα δικά του προβλήματα. Ολοι παλευουμε όπως μπορούμε και βρίσκουμε κάποιο εναυσμα για να συνεχίσουμε. Είμαστε όλες από την ίδια πλευρά της μάχης και δεν πρέπει να αφήσουμε κανέναν πισω. Τα κιλά τα άτιμα είναι πολλά, αλλά είναι δικά μας χιχι. Πρέπει να φύγουν όλα με την σειρά τους, όπως ακριβώς μπήκαν... Πίσω και σας φαγαμεεε!!!!  (εννοώ σας χασαμεεεε!!!)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εμεις μενουμε στο εξωτερικο (Αγγλια).Ελατε καμια βολτα για fish and chips!lol 

Ποσο μου εχει λειψει η ζωη στην Ελλαδα δε λεγεται!Αλλοι ρυθμοι,ομορφος καιρος,καλο φαγητο και παρεα!

Maroullaki ισα ισα εμεις με τα παιδια με τοσο τρεξιμο επρεπε να ειμασταν πετσι και κοκκαλο!Ποσο ζηλευω ρε κοριτσια μαμαδες με κορμια λαμπαδες.Ολες στον κυκλο μου ειναι αδυνατες και παντα φαινονται περιποιημενες.Εγω ενταξει το παραδεχομαι δεν εχω να χασω παρα πολλα κιλα αλλα οσο πιο λιγα θες τοσο πιο δυσκολο.Κοιμαμαι και ξυπναω με ενα μαλλι ετοιμο να το κανεις σγουγγαριστρα,νυχια ποτε δε φτιαχνω,εχω ξεχασει το ειναι το μακιγιαζ και για να λεμε και του στραβου το δικιο δε φταιει το παιδι για την εμφανιση μου.Φταιει οτι δεν εχω ενα κινητρο και τη διαθεση να περιποιηθω.Προτιμω να κοιταζω κυριολεκτικα το ταβανι παρα να κανω κατι για μενα πχ οταν ο γιος κοιμαται και εχω χρονο.Νιωθει καμια μαμα το ιδιο η μονο εμενα εχει παρει η κατω βολτα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela123 είπε:

Εμεις μενουμε στο εξωτερικο (Αγγλια).Ελατε καμια βολτα για fish and chips!lol 

Ποσο μου εχει λειψει η ζωη στην Ελλαδα δε λεγεται!Αλλοι ρυθμοι,ομορφος καιρος,καλο φαγητο και παρεα!

Maroullaki ισα ισα εμεις με τα παιδια με τοσο τρεξιμο επρεπε να ειμασταν πετσι και κοκκαλο!Ποσο ζηλευω ρε κοριτσια μαμαδες με κορμια λαμπαδες.Ολες στον κυκλο μου ειναι αδυνατες και παντα φαινονται περιποιημενες.Εγω ενταξει το παραδεχομαι δεν εχω να χασω παρα πολλα κιλα αλλα οσο πιο λιγα θες τοσο πιο δυσκολο.Κοιμαμαι και ξυπναω με ενα μαλλι ετοιμο να το κανεις σγουγγαριστρα,νυχια ποτε δε φτιαχνω,εχω ξεχασει το ειναι το μακιγιαζ και για να λεμε και του στραβου το δικιο δε φταιει το παιδι για την εμφανιση μου.Φταιει οτι δεν εχω ενα κινητρο και τη διαθεση να περιποιηθω.Προτιμω να κοιταζω κυριολεκτικα το ταβανι παρα να κανω κατι για μενα πχ οταν ο γιος κοιμαται και εχω χρονο.Νιωθει καμια μαμα το ιδιο η μονο εμενα εχει παρει η κατω βολτα;

Δεν χρειάζεται να ζηλεύεις καμία μαμά, το πώς θα είναι στο σπίτι τους δεν το ξέρεις. Κ εγώ αν βγω εξω, συνήθως θα βαφτώ κ θα περιποιηθώ. Αλλά σπίτι μου είμαι μονίμως με μια κοτσίδα (για να μην μου τραβάνε μαλλιά) κ πυτζάμες. Πολλές φορές δεν προλαβαίνω ούτε μπάνιο να κάνω αν ο άντρας μου δουλεύει πολλές ώρες κ έχω όλη μέρα τα μικρά! Αλλά τι να κάνουμε, όλες λίγο πολύ τα ίδια περνάμε. Ιδιαίτερα όσες μητέρες έχουμε παιδάκια μικρά. Όταν αρχίζουν τα νήπια πιστεύω είναι καλύτερα.

Εγώ από Λάρισα είμαι, εσείς οι 2 Αθηναίες είστε κοντά να πάτε κ για καφέ!!! Όσο για την Μύκονο κορίτσια, δεν μου φαίνεται τόσο εφικτό το να τρέχει η καθεμία πίσω απ' τα παιδιά της... Αλλά στην άμμο απ' τη θάλασσα κάνεις την καλύτερη γυμναστική!! :P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, maroullaki είπε:

Γεια κορίτσια, ωραια παρέα και μεγάλη στήριξη είστε!!! Εκεί που λέω σήμερα βαριέμαι, δεν τα παρατάω αίγα σιγά μπαίνω και διαβάζω και ξανά παιρνω μπρος.. εγώ δεν έχω και παιδιά όποτε όταν διαβάζω τα δικά σας νέα σκεφτομαι την παροιμία που λέει κλαίνε οι χήρες κλαίνε και οι παντρεμένες και λέω στον εαυτό μου σύνελθε γκρινιάρα, ορίστε τα κορίτσια με μωρά και τόσα να φροντίσουν και προσπαθούν...είναι και η Μύκονος που μας περιμένει με την @Youpi, είναι πολλά και τα κιλά Άρη, όποτε κάθε προσπάθεια αξίζει και μετράει. Σίγουρα μέχρι το Πάσχα το πρώτο βήμα θα το κάνουμε και μετά βλέπουμε πάλι.  Αθήνα είμαι εγώ 

Με παιδια ή χωρισ παιδια το θεμα ειναι να το παρεισ αποφαση..καθεμια εχει τα δικα τησ στο καθε σπιτι..

Ολεσ μαζι μεχρι το πασχα θα χουμε καταφερει αρκετα...

Εγω πολυ χαιρομαι..

Θυμαμαι τα πρωτα μνμ τησ yoopi που ηταν αναποφασιστη στην αρχη..κ τωρα εχει δει - στην ζυγαρια..κ λεω κοιτα να δεισ..τα καταφερνουμε..

λιγα η πολλα δεν εχει σημασια..σημασια εχει πωσ αργα η γρηγορα θα γτασουμε στον στοχο μασ..

Just now, Angela123 είπε:

Εμεις μενουμε στο εξωτερικο (Αγγλια).Ελατε καμια βολτα για fish and chips!lol 

Ποσο μου εχει λειψει η ζωη στην Ελλαδα δε λεγεται!Αλλοι ρυθμοι,ομορφος καιρος,καλο φαγητο και παρεα!

Maroullaki ισα ισα εμεις με τα παιδια με τοσο τρεξιμο επρεπε να ειμασταν πετσι και κοκκαλο!Ποσο ζηλευω ρε κοριτσια μαμαδες με κορμια λαμπαδες.Ολες στον κυκλο μου ειναι αδυνατες και παντα φαινονται περιποιημενες.Εγω ενταξει το παραδεχομαι δεν εχω να χασω παρα πολλα κιλα αλλα οσο πιο λιγα θες τοσο πιο δυσκολο.Κοιμαμαι και ξυπναω με ενα μαλλι ετοιμο να το κανεις σγουγγαριστρα,νυχια ποτε δε φτιαχνω,εχω ξεχασει το ειναι το μακιγιαζ και για να λεμε και του στραβου το δικιο δε φταιει το παιδι για την εμφανιση μου.Φταιει οτι δεν εχω ενα κινητρο και τη διαθεση να περιποιηθω.Προτιμω να κοιταζω κυριολεκτικα το ταβανι παρα να κανω κατι για μενα πχ οταν ο γιος κοιμαται και εχω χρονο.Νιωθει καμια μαμα το ιδιο η μονο εμενα εχει παρει η κατω βολτα;

Κοριτσι ολεσ μασ παιρναμε φασεισ..κ εγω ωρεσ ωρεσ θυμωνω που δεν κανω παραπανω για τον εαυτο μου..

Απο το πρωινμε το που ξυπνησω τρεχω να προλαβω τισ δουλειεσ του σπιτιου..κ φτανει το βραδυ κ δεν εχω κανει τιποτα για μενα..κ η κουραση στα υψη...κ το σπιτι ολο ασυγυριστο μοιαζει..θα μπει κανεισ κ θα βομιζει πωσ δεν κανω τιποτα με τοσα παιχνιδια στο πατωμα..την μια τα μαζευουμε( βαζω κ την εμγαλη πλεον) κ μετα απο 1 ωρα τα ιδια χαλια..

Ρε κοριτσια νιωθω μεγαλη κουραση..ποια εγω?? Που τα καλοκαιρια δουλευα 16ωρα κ λιγα λεω στο μαγαζι..χωρισ ανασα..κ τωρα να τα ψω παιξει απο 2 μωρα??? Κ απο την αυπνια?? 

Κ εγω νε τισ φορνεσ μεσα στο σπιτι..οταν βγαινω( σπανιο βεβαια γιατι το μωρο τωρα ειναι σχεδον 4 μηνων κ μεχρι τον 3ο δεν πηγαιναμε επισκεψεισ λογω ιωσεων)φτιαχνομαι..σπιτι κ που βαζω ενυδατικη επιτευγμα μου φαινεται..

Αλλα αποφασισα να εξμαι πιο κοκετα..οπωσ προσεχω τουσ αλλουσ θα προσεχω κ εμενα...πηρα νεεσ οζεσ ( γιατι για μανικιουρ που να βρω 1 ωρα να παω) τισ χρησιμ 2 φορεσ μονο..αλλα που θα παει..θα τα κανω πιο συχνα.. κ παντα ισιωνω μαλλι πλεον γιατι ειναι σγουρο..ενω ισιο φαινεται χτενισμενο.

Επισησ ανυπομωνω να χασω αλλα κανα 2 κιλα για να μπωσ στα παλια μου τζιν..θα γινει κ αυτο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...