Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

@Emilly800 μου μη σκας για τους ανθρώπους και τις κακίες τους. Ήταν που ήταν σκστοψυχοι  οι περισσότεροι τώρα με την Κλεισούρα και την όλη κατάσταση γίναν ακόμα χειρότεροι. Θα σου πω ότι τραβάω τους τοξικούς ανθρώπους σαν μαγνήτης. Να δεις φιλενάδες μου καλές που μαζι ειμασταν στον αγώνα και μόλις έμειναν έγκυες αλλά και μετά που γέννησαν στην αρχή με εμψύχωναν ότι θα τα καταφέρω κ εγώ και αν τις δει τώρα ούτε τηλ δε με παίρνουν. Μέχρι που πριν τις γιορτές μου είπαν ότι δεν έχουν τι να πουν μαζί μου διότι εκείνες μιλάνε για τα μωρά τους και δεν εκπέμπουμε στο ίδιο μήκος κύματος. Τι να πεις....έβαλα ένα μεγάλο Χ και πορεύομαι με τον άντρα μου και μόνο. Εσύ να είσαι καλά κορίτσι μου ένας θεός ξέρει πόση ταλαιπωρία τράβηξες κοίτα να το απολαύσεις και μη στεναχωριέσαι με όσους είναι δυστυχισμένους και ξεσοανε  την κακία και τη μιζέρια πάνω σου!!!

Αγαπημένες συναγωνιστριες μακάρι να αντέξω μέχρι τις 25 του μήνα. Ο άντρας μου έπεσε για ύπνο γιατί λέει έχει δουλειά το βράδυ κ θέλει να είναι φρεσκαδουρα. Όσο για το σεξ του 5 λεπτού που είπατε πάνω έχει τύχει πχ να βλέπουμε τηλεόραση κ έτσι κάτω από το πάπλωμα να ξεβρακωνομαι για να γίνει η δουλειά. Κατάντια είναι όλο αυτό αν κάτσω να το σκεφτώ σοβαρά χαχαχαχαχα. Ευτυχώς το διακωμωδουμε ακόμα με τον άντρα μου έχει απίστευτη αίσθηση του χιουμορ και μου κάνει πλάκα για να μην σαλταρω με τον αγαρμπο τρόπο που γίνεται. Πάντως ευτυχώς εμένα @TATAKI μου δεν έχει θέμα τελειώνει η δουλειά πάντα χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Chrussa1982 είπε:

Άντε να μας πεις τα όμορφα νέα σου!!! Θα περιμένουμε παρέα όλες μαζί!!!

Μακαρι αλλά δεν είμαι σιγουρη αν χρειάζομαι γυναικολόγο η ψυχίατρο με αυτά που σκέφτομαι. Ας μην είμαι αχάριστη. Ελπίζω τα πολύ λίγα καφέ και ροζ που είχα να μην είναι κάτι άσχημο. Θα φανούν όλα τη Δευτέρα η τουλάχιστον τα περισσότερα .

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε! Εγώ περνάω τις τελευταίες μέρες τα πάθη της περιόδου! Ο κύκλος μου σταθερός συνήθως 25,26 άντε και 27 μερες ! Πόνους περιοδου έχω κανονικά σήμερα ειμαι 28 μέρα,το βυζι πιτα! Περιοδο ακόμα δεν έχω δει! Σήμερα το μεσημέρι στο σκούπισμα είδα καφέ υγρα ,Ε!λέω κατεβαίνει! Μετά από αυτο και μέχρι τώρα τίποτα άφαντη η κυρία! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Flolipop said:

Μακαρι αλλά δεν είμαι σιγουρη αν χρειάζομαι γυναικολόγο η ψυχίατρο με αυτά που σκέφτομαι. Ας μην είμαι αχάριστη. Ελπίζω τα πολύ λίγα καφέ και ροζ που είχα να μην είναι κάτι άσχημο. Θα φανούν όλα τη Δευτέρα η τουλάχιστον τα περισσότερα .

Θα δεις το σποράκι σου, τι ωραια... ολα καλα θα ειναι και θα σου φυγει το αγχος. Μιλησες με τον γιατρο για τα καφε-ροζ που έχεις; μηπως χρειαζεται να σου ανεβασει τη δοση στα ουλτρο..

Just now, Bellas said:

Κορίτσια τι κάνετε! Εγώ περνάω τις τελευταίες μέρες τα πάθη της περιόδου! Ο κύκλος μου σταθερός συνήθως 25,26 άντε και 27 μερες ! Πόνους περιοδου έχω κανονικά σήμερα ειμαι 28 μέρα,το βυζι πιτα! Περιοδο ακόμα δεν έχω δει! Σήμερα το μεσημέρι στο σκούπισμα είδα καφέ υγρα ,Ε!λέω κατεβαίνει! Μετά από αυτο και μέχρι τώρα τίποτα άφαντη η κυρία! 

Απο θερμοκρασία πως πας;  αν παρακολουθεις και με τεστ την ωορρηξια σου και δεν ειχες κανει αργοτερα αυτο το κυκλο, μπορει να έχουμε κατι καλο. Μακαρι κοπέλα μου να έχεις ευχάριστα. Ποτε λες να κάνεις τεστ;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

@Emilly800 μου μη σκας για τους ανθρώπους και τις κακίες τους. Ήταν που ήταν σκστοψυχοι  οι περισσότεροι τώρα με την Κλεισούρα και την όλη κατάσταση γίναν ακόμα χειρότεροι. Θα σου πω ότι τραβάω τους τοξικούς ανθρώπους σαν μαγνήτης. Να δεις φιλενάδες μου καλές που μαζι ειμασταν στον αγώνα και μόλις έμειναν έγκυες αλλά και μετά που γέννησαν στην αρχή με εμψύχωναν ότι θα τα καταφέρω κ εγώ και αν τις δει τώρα ούτε τηλ δε με παίρνουν. Μέχρι που πριν τις γιορτές μου είπαν ότι δεν έχουν τι να πουν μαζί μου διότι εκείνες μιλάνε για τα μωρά τους και δεν εκπέμπουμε στο ίδιο μήκος κύματος. Τι να πεις....έβαλα ένα μεγάλο Χ και πορεύομαι με τον άντρα μου και μόνο. Εσύ να είσαι καλά κορίτσι μου ένας θεός ξέρει πόση ταλαιπωρία τράβηξες κοίτα να το απολαύσεις και μη στεναχωριέσαι με όσους είναι δυστυχισμένους και ξεσοανε  την κακία και τη μιζέρια πάνω σου!!!

Αγαπημένες συναγωνιστριες μακάρι να αντέξω μέχρι τις 25 του μήνα. Ο άντρας μου έπεσε για ύπνο γιατί λέει έχει δουλειά το βράδυ κ θέλει να είναι φρεσκαδουρα. Όσο για το σεξ του 5 λεπτού που είπατε πάνω έχει τύχει πχ να βλέπουμε τηλεόραση κ έτσι κάτω από το πάπλωμα να ξεβρακωνομαι για να γίνει η δουλειά. Κατάντια είναι όλο αυτό αν κάτσω να το σκεφτώ σοβαρά χαχαχαχαχα. Ευτυχώς το διακωμωδουμε ακόμα με τον άντρα μου έχει απίστευτη αίσθηση του χιουμορ και μου κάνει πλάκα για να μην σαλταρω με τον αγαρμπο τρόπο που γίνεται. Πάντως ευτυχώς εμένα @TATAKI μου δεν έχει θέμα τελειώνει η δουλειά πάντα χαχαχαχα

Αυτό είναι ένα μεγάλο θέμα...πολύ σημαντικό όταν τελικά ευνοηθεις από την ζωή κ ενώ πέρασες αυτά που πέρασες να μην ξεχνάς μετά κ το παίζεις ιστορία..έγραψε μια κοπελα κάποτε μια ρηση για τους ανόητους ανθρώπους που μόλις τους γελάσει λίγο η ζωή μεταλλάσσονται...αν το βρω θα σας το γράψω...και αυτό θέλω πάντα τα βιώματά μου να είναι προίκα μου κ όχι να μετατραπούν σε κόμπλεξ κ κακιά.

4 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Νιωθω και συμπάσχω με τις εγκυουλες μας και το άγχος τους. Θέλω να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου. Εγώ στην κόρη μου είχα καφέ απο την αρχή, με την πρώτη χοριακή. Την επόμενη κιολας ημέρα είχα αιμα ένα βραδυ. Πήγα τουαλέτα και επεσε ενα μεγάλο κομμάτι αίματος, θυμάμαι πως έβαλα το χέρι μου γιατι θεωρησα πως απέβαλα για να το πιάσω. Αυξησα τα ουλτρατζεσταν και δεν σηκωθηκα απο το κρεβατι για δυο εβδομαδες. Μονο μια επισκεψη στη γιατρο μετα την πρωτη εβδομαδα. Αιμα κομματι σας λεω. Μου έδωσαν να έχω και μια ένεση έτοιμη σε περίπτωση αποβολής και μου είχαν πει αν δω αιμορραγία και έχω πόνους να την κάνω μήπως και το σώσω. Την έκρυψα σε ένα συρτάρι που δεν ανοιγα για να μην την βλέπω. Δεν διαβασα ποτέ τι ήταν γιατί δεν ήθελα καν να την ανοιξω. Την πέταξα 2 χρόνια μετά. Δεν ήθελα ουτε να την ακουμπήσω. Βρήκα νοσοκόμα και ειχα συνεννοηθει να είναι σε ετοιμότητα αν μου συμβεί κάτι να τρέξει να μου την κάνει.   Έτσι ομορφα ξεκίνησε η εγκυμοσύνη μου. Οταν πηγα να με δει η γιατρός ειχε σχεδον φτιαξει.Της μιλούσα συνέχεια και έλεγα ολα καλά θα πανε.  Στον 5ο πάλι καφέ, μετά υγρά με ροζ βλέννες σαν κλωστή. 9 μηνες φοβομουν να παω τουαλετα να σκουπιστω. Τωρα την έχω εδώ και τη μαλώνω γιατί δεν μαζευει το δωμάτιο της και κάποτε πήγα να την πιάσω μη πεσει στη λεκάνη. Τα καλά σποράκια είναι δυνατά και όταν έρθουν για να μείνουν ,μενουν. 

Αχχ συμμαθήτριά τι γλυκειά ιστορία!!!! Τι πράμα αυτή η μητρότητα ρε παιδί μου..από το πρώτο δευτερόλεπτο αγωνια η μανούλα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI said:

Θα δεις το σποράκι σου, τι ωραια... ολα καλα θα ειναι και θα σου φυγει το αγχος. Μιλησες με τον γιατρο για τα καφε-ροζ που έχεις; μηπως χρειαζεται να σου ανεβασει τη δοση στα ουλτρο..

Απο θερμοκρασία πως πας;  αν παρακολουθεις και με τεστ την ωορρηξια σου και δεν ειχες κανει αργοτερα αυτο το κυκλο, μπορει να έχουμε κατι καλο. Μακαρι κοπέλα μου να έχεις ευχάριστα. Ποτε λες να κάνεις τεστ;

Δεν την παρακολουθώ βρε Τατακι την θερμοκρασία μου καθόλου, αλλά δεν την νιώθω και ανεβασμένη να σου πω την αλήθεια, ερχόμουν καθε μερα σε επαφή και υπολογίζω ωορρηξία 13 μερα ,είχα κάνει κάτι τεστ ωορρηξίας πιο νωρίς αλλά μια κοπέλα μου είπε ότι για να είναι θετικά πρέπει η γραμμή να ειναι πιο σκούρα απο του ελέγχου, άρα και εκεί τα μπέρδεψα αυτό τον μήνα!

Επειδή έχω πολύ σταθερό κύκλο γενικότερα θα περιμένω να δω πως θα εξελιχθεί 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas είπε:

Δεν την παρακολουθώ βρε Τατακι την θερμοκρασία μου καθόλου, αλλά δεν την νιώθω και ανεβασμένη να σου πω την αλήθεια, ερχόμουν καθε μερα σε επαφή και υπολογίζω ωορρηξία 13 μερα ,είχα κάνει κάτι τεστ ωορρηξίας πιο νωρίς αλλά μια κοπέλα μου είπε ότι για να είναι θετικά πρέπει η γραμμή να ειναι πιο σκούρα απο του ελέγχου, άρα και εκεί τα μπέρδεψα αυτό τον μήνα!

Επειδή έχω πολύ σταθερό κύκλο γενικότερα θα περιμένω να δω πως θα εξελιχθεί 

Δεν κάνεις ένα τεστακι αύριο;; Αφού έχεις σταθερό κύκλο μπορεί να εχεις και ευχάριστα!!!μακάρι Παναγία μου!!! Και τα καφέ καλό σημάδι τα θεωρώ είχες και κάθε μέρα επαφές μπορεί να σε περιμένει μια έκπληξη!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

Δεν κάνεις ένα τεστακι αύριο;; Αφού έχεις σταθερό κύκλο μπορεί να εχεις και ευχάριστα!!!μακάρι Παναγία μου!!! Και τα καφέ καλό σημάδι τα θεωρώ είχες και κάθε μέρα επαφές μπορεί να σε περιμένει μια έκπληξη!!!

Θα πάω να πάρω τεστ αύριο και θα το κάνω μεθαύριο πρωί γιατί εχω φάει πολλές φορές τα μούτρα μου και φοβάμαι να ενθουσιαστω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Bellas είπε:

Θα πάω να πάρω τεστ αύριο και θα το κάνω μεθαύριο πρωί γιατί εχω φάει πολλές φορές τα μούτρα μου και φοβάμαι να ενθουσιαστω 

Τώρα να σου πω ότι δεν έχεις δίκιο??κάθε μήνα είμαι κατά φαντασίαν έγκυος και έχω χρυσωσει το φαρμακείο χαχαχα!!!ελπίζω να μην έρθει η κυρά κόκκινη και να είσαι η επόμενη εγκυουλα μας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

Τώρα να σου πω ότι δεν έχεις δίκιο??κάθε μήνα είμαι κατά φαντασίαν έγκυος και έχω χρυσωσει το φαρμακείο χαχαχα!!!ελπίζω να μην έρθει η κυρά κόκκινη και να είσαι η επόμενη εγκυουλα μας.

Μακάρι κορίτσι μου! Για όλες μας μακάρι που τόσο  πολύ το θέλουμε!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

 

Επειδή το έψαξες, έχεις βρει κανένα καλύτερο συμπλήρωμα;

Λοιπόν... Υπάρχει μια καλή κόντρα με το fertilovit το οποίο έχει κάποια περισσότερα ιχνοστοιχεία μέσα αλλά η συγκέντρωση είναι πάνω κάτω η ίδια. Μετά έχω βρει κάποια από ξένα σαιτ όπως το fertilsan m αλλά είμαι πραγματικά πολύ μπερδεμένη γιατί είχα κάνει μια συλλογή από συμπληρώματα μεμονωμένα σε πολύ υψηλότερη συγκέντρωση και δεν δούλεψαν... Θα δουλέψουν 2 μόνο χάπια την ημέρα με ίχνη όλων αυτών των συστατικών; να πάρω απλά τα προφερτιλ ίσα για να πω πως το δοκιμάσαμε κι αυτό; 

@Bellas εύχομαι ειλικρινά να μην την δεις για τους επόμενους 8 μήνες!

 

@TATAKI τώρα κοιτάω τις advanced mfs plus της ams. Μάλλον θα καταλήξω σε αυτές. Φτιάχνω σαν τη χαζή πινακάκια με τα συστατικά του κάθε σκευάσματος και μετά τα συγκρίνω... Τι παράνοια! 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Agatte said:

Λοιπόν... Υπάρχει μια καλή κόντρα με το fertilovit το οποίο έχει κάποια περισσότερα ιχνοστοιχεία μέσα αλλά η συγκέντρωση είναι πάνω κάτω η ίδια. Μετά έχω βρει κάποια από ξένα σαιτ όπως το fertilsan m αλλά είμαι πραγματικά πολύ μπερδεμένη γιατί είχα κάνει μια συλλογή από συμπληρώματα μεμονωμένα σε πολύ υψηλότερη συγκέντρωση και δεν δούλεψαν... Θα δουλέψουν 2 μόνο χάπια την ημέρα με ίχνη όλων αυτών των συστατικών; να πάρω απλά τα προφερτιλ ίσα για να πω πως το δοκιμάσαμε κι αυτό; 

@Bellas εύχομαι ειλικρινά να μην την δεις για τους επόμενους 8 μήνες!

 

@TATAKI τώρα κοιτάω τις advanced mfs plus της ams. Μάλλον θα καταλήξω σε αυτές. Φτιάχνω σαν τη χαζή πινακάκια με τα συστατικά του κάθε σκευάσματος και μετά τα συγκρίνω... Τι παράνοια! 

Καλά κάνεις και τα συγκρίνεις. Εγώ δεν ήξερα τι να πάρω απο τα δυο και κατεληξα στις profertil λογω αναγνωρισιμότητας του προιοντος. Σε εμενα αντιστοιχα ειχε προτεινει η γιατρος τις profertil women ή  τις ovamax της ιδιας εταιρειας με τις αντρικες, της ams. Για εμένα αυτες πηρα. Εκει εκανα και εγω τρελή έρευνα.  Τις παραγγειλα μεσα απο τον αντιπροσωπο στην Ελλαδα. Μπαινεις στο site της supplekey, δες και εκει τι γραφουν, βαζεις τηλ και το προιον..με πηραν τηλεφωνο για την παραγγελια και μου εκαναν την καλυτερη τιμη για αγορα πανω απο ενα κουτι. Οσο και να εψαξα τετοια τιμη δεν βρήκα. Μέσα σε 2 ημέρες τις παρέλαβα και μάλιστα τότε που γινοτανε χαμος με τα κουριερ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...