Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Mανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2012


sophie jolie

Recommended Posts

Μονο ελληνικο σε αφηνει?

Ο φιλτρου που ειναι ελαφρυς?

Έχεις δίκιο και εμείς ψαχνόμαστε ίσα ίσα που αποδεικνύεται πάλι ότι είμαστε προϊόντα και μας βλέπουν σα πορτοφόλια ρε γμτ.Μας φοβίζουν για τα καλά και μετά άντε να ψάχνεις με ότι γνώσεις έχεις να ρωτάς όποιον εμπιστεύεσαι για να βγάλεις άκρη αυτά μου τη δίνουν:mad:.Άντε να μη νευριάσω πρωί πρωί και ξύπνησα με κέφια.

Ο γυναικολόγος με αφήνει να πιω δύο καφέδες ή τρεις ντεκαφ αλλά ο ενδοκρινολόγος μου απαγορεύει ζάχαρη οπότε ο μόνος καφές που μου αρέσει σκέτος είναι ο ελληνικός;)


zxG9p3.png

owokp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • fouskitsa82

    6607

  • dolphin73

    5860

  • kalliopi poul

    5830

  • εφακη

    4884

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Έχεις δίκιο και εμείς ψαχνόμαστε ίσα ίσα που αποδεικνύεται πάλι ότι είμαστε προϊόντα και μας βλέπουν σα πορτοφόλια ρε γμτ.Μας φοβίζουν για τα καλά και μετά άντε να ψάχνεις με ότι γνώσεις έχεις να ρωτάς όποιον εμπιστεύεσαι για να βγάλεις άκρη αυτά μου τη δίνουν:mad:.Άντε να μη νευριάσω πρωί πρωί και ξύπνησα με κέφια.

Ο γυναικολόγος με αφήνει να πιω δύο καφέδες ή τρεις ντεκαφ αλλά ο ενδοκρινολόγος μου απαγορεύει ζάχαρη οπότε ο μόνος καφές που μου αρέσει σκέτος είναι ο ελληνικός;)

αντε γιατι θα τα παρω και εγω τωρα!!!!!!!!!!!!!!!!


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο και εμείς ψαχνόμαστε ίσα ίσα που αποδεικνύεται πάλι ότι είμαστε προϊόντα και μας βλέπουν σα πορτοφόλια ρε γμτ.Μας φοβίζουν για τα καλά και μετά άντε να ψάχνεις με ότι γνώσεις έχεις να ρωτάς όποιον εμπιστεύεσαι για να βγάλεις άκρη αυτά μου τη δίνουν:mad:.Άντε να μη νευριάσω πρωί πρωί και ξύπνησα με κέφια.

Ο γυναικολόγος με αφήνει να πιω δύο καφέδες ή τρεις ντεκαφ αλλά ο ενδοκρινολόγος μου απαγορεύει ζάχαρη οπότε ο μόνος καφές που μου αρέσει σκέτος είναι ο ελληνικός;)

Εγω ξερεις με τι αλλο νευριαζω? με αυτα που ακουω για τη δημοσια τραπεζα, ειναι σα να σε εκμεταλευονται και αυτοι για να κανουν τη δουλεια τους.Απο τη μια σου λενε δωρεαν, δλδ τι τα κανουν αμα τα παιρνουν δωρεαν? τα χρησιμοποιουν για πειραματα εργαστηριακα? απο την αλλη παλι λεει, για να σου κρατησουν αποκλειστικα υλικο για εσενα πληρωνεις.Αρα τι νοημα εχει?

Δυο ειναι τα τινα, η τα χαριζεις, η πληρωνεις.


3Gz7p3.png?5cHmUUoQΤα αντρακια μου!!! aaDPp3.png?AkLVSpTEoAKkp3.png?779pTsvT

Η πριγκηπισσα μας γεννηθηκε στις 4-2-2012!!

Link to comment
Share on other sites

Αννούλα ψάχνεσαι με τα βλαστοκύτταρα ε? Αν και δεν διάβασα την χθεσινή σας συζήτηση, την δική μου γνώμη την έχω ξαναπεί.

Θα σταθώ μόνο σε αυτό που λες "Απλα το θεμα ειναι οτι στη δημοσια, μπαινεις μετα σε λιστα αναμονης, ενω στην ιδιωτικη, εχεις τα δικα σου ανα πασα ωρα και στιγμη. " Δυστυχώς δεν είναι καθόλου έτσι. Κανείς δεν διασφαλίζει πως αν ποτέ χρειαστείς τα βλαστοκύτταρα η ιδιωτική τράπεζα θα στα δώσει αν και εφόσον υφίσταται και δεν έχει κλείσει!!! Ιδιώς με την κρίση που επικρατεί τώρα και κλείνουν μεγάλες και μικρές εταιρίες η μια πίσω από την άλλη, το ρίσκο είναι μεγαλύτερο. Εφόσον δεν υπάρχει νόμος να σε στηρίξει που θα βρεις το δίκιο σου?

Καλημέρα Ελευθερία.Κι εγω συμφωνώ μαζί σου.Αν όλοι έδιναν στη Δημόσια και θα υπήρχαν συμβατά μοσχεύματα για όλους και δε θα υπήρχε εκμετάλευση.Αυτό που μου λέει συνέχει ο Βασίλης είναι ένα σενάριο επιστ.φαντασίας βέβαια αλλά μου λέει και αν γιος μας είναι πλήρως συμβατός με τον γιο του Λάτση και η ιδιωτική τράπεζα το ξέρει και το παιδί χρειάζεται κάτι άλλο πέρα από τα βλαστοκύτταρα του δικού μας?πχ νεφρό?:rolleyes:Τραβηγμένο αλλά..


zxG9p3.png

owokp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αναστασία μου υπομονή, 1 μήνας έμεινε περίπου μωρέ. Θα περάσει! Ο ύπνος από τον 7ομήνα και μετά και μέχρι να γίνει το παιδί 2 και βάλε είναι ένα μεγάλο 'πονεμένο' κεφάλαιο:)

Άννα μου δεν ξέρω πως λειτουργεί η Δημόσια Τράπεζα και δεν την υποστηρίζω. Απλά είχα ψάξει πως λειτουργούν οι Ιδιωτικές, με βοήθησε και ο γυναικολόγος μου την 1η φορά να αποφασίσω και δεν θεωρώ καθόλου ασφαλές το σύστημα που λειτουργούν. Φυσικά όπως λες καθένας κάνει το καλύτερο που νομίζει και το δίλημμα πάντα υπάρχει όταν έχεις την δυνατότητα να το κάνεις.

Ένα έχω να πω εγώ. Αχρείαστα να είναι και τα παιδάκια μας να έχουν πάντα την υγειά τους να μην μπούμε ποτέ σε τέτοια μονοπάτια.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Ελευθερία.Κι εγω συμφωνώ μαζί σου.Αν όλοι έδιναν στη Δημόσια και θα υπήρχαν συμβατά μοσχεύματα για όλους και δε θα υπήρχε εκμετάλευση.Αυτό που μου λέει συνέχει ο Βασίλης είναι ένα σενάριο επιστ.φαντασίας βέβαια αλλά μου λέει και αν γιος μας είναι πλήρως συμβατός με τον γιο του Λάτση και η ιδιωτική τράπεζα το ξέρει και το παιδί χρειάζεται κάτι άλλο πέρα από τα βλαστοκύτταρα του δικού μας?πχ νεφρό?:rolleyes:Τραβηγμένο αλλά..

Για εξηγησε το καλυτερα.Δλδ, αν υποθεσουμε οτι ταιριαζουν τα βλαστοκυτταρα τους και σου παρουν απο τα δικα σου? αυτο εννοεις? με το νεφρο δεν το καταλαβα.


3Gz7p3.png?5cHmUUoQΤα αντρακια μου!!! aaDPp3.png?AkLVSpTEoAKkp3.png?779pTsvT

Η πριγκηπισσα μας γεννηθηκε στις 4-2-2012!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερεις με τι αλλο νευριαζω? με αυτα που ακουω για τη δημοσια τραπεζα, ειναι σα να σε εκμεταλευονται και αυτοι για να κανουν τη δουλεια τους.Απο τη μια σου λενε δωρεαν, δλδ τι τα κανουν αμα τα παιρνουν δωρεαν? τα χρησιμοποιουν για πειραματα εργαστηριακα? απο την αλλη παλι λεει, για να σου κρατησουν αποκλειστικα υλικο για εσενα πληρωνεις.Αρα τι νοημα εχει?

Δυο ειναι τα τινα, η τα χαριζεις, η πληρωνεις.

Όταν λένε δωρεάν εννοούν ότι θα τα χρησιμοποιήσουν όποτε χρειαστεί για όποιον χρειαστεί αυτή είναι και η έννοια του δημόσιου αλλά και τις ποικιλλίας των μοσχευμάτων αλλά αν τα θέλεις για να τα φυλάξεις μόνο για σένα τότε πληρώνεις.

Διαβάζω κι εγω μη νομίζεις αλλά η δημόσια τράπεζα με έπεισε διάβασε και αυτό.http://hcbb.bioacademy.gr/

Α και για τη δική σου την ιδιωτική που αναφέρεις έχω ακούσει καλά σχόλια.


zxG9p3.png

owokp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αναστασία μου υπομονή, 1 μήνας έμεινε περίπου μωρέ. Θα περάσει! Ο ύπνος από τον 7ομήνα και μετά και μέχρι να γίνει το παιδί 2 και βάλε είναι ένα μεγάλο 'πονεμένο' κεφάλαιο:)

Άννα μου δεν ξέρω πως λειτουργεί η Δημόσια Τράπεζα και δεν την υποστηρίζω. Απλά είχα ψάξει πως λειτουργούν οι Ιδιωτικές, με βοήθησε και ο γυναικολόγος μου την 1η φορά να αποφασίσω και δεν θεωρώ καθόλου ασφαλές το σύστημα που λειτουργούν. Φυσικά όπως λες καθένας κάνει το καλύτερο που νομίζει και το δίλημμα πάντα υπάρχει όταν έχεις την δυνατότητα να το κάνεις.

Ένα έχω να πω εγώ. Αχρείαστα να είναι και τα παιδάκια μας να έχουν πάντα την υγειά τους να μην μπούμε ποτέ σε τέτοια μονοπάτια.

Μωρε, αυτο που λες ειναι και η πιο σωστη κουβεντα.Αλλα εδω μιλαμε για ολα τα μελη της οικογενειας, οχι μονο για το μωρο που γεννιεται.


3Gz7p3.png?5cHmUUoQΤα αντρακια μου!!! aaDPp3.png?AkLVSpTEoAKkp3.png?779pTsvT

Η πριγκηπισσα μας γεννηθηκε στις 4-2-2012!!

Link to comment
Share on other sites

Για εξηγησε το καλυτερα.Δλδ, αν υποθεσουμε οτι ταιριαζουν τα βλαστοκυτταρα τους και σου παρουν απο τα δικα σου? αυτο εννοεις? με το νεφρο δεν το καταλαβα.

Όχι σου είπα είναι επιστη.φαντασία του άντρα μου επειδή στην ιδιωτική έχουν τα στοιχεία σου μαζί με το μόσχευμα και την συμβατότητα ότι κινδυνεύει το παιδί του :rolleyes: αν κάποιος τα χρησιμοποιήσει!!!:!:Είπαμε άντρες έχουν δει ποολλά θρίλερ.


zxG9p3.png

owokp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Άννα μου ναι αλλά η συμβατότητα είναι 25% για το ίδιο το παιδί και νομίζω ένα 5-10% για τα οικογενειακά μέλη. Είναι και αυτός ένας σημαντικός παράγοντας.

Για το ιδιο το παιδι ειναι γυρω στο 60%, και για τα υπολοιπα μελη γυρω στο 80%.Μου το εχουν πει 2 γυναικολογοι.


3Gz7p3.png?5cHmUUoQΤα αντρακια μου!!! aaDPp3.png?AkLVSpTEoAKkp3.png?779pTsvT

Η πριγκηπισσα μας γεννηθηκε στις 4-2-2012!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια,

χαιρομαι που ειστε ολες καλα, εγω τελικα πηγα στη γιορτη δεν μπορουσα να κανω διαφορετικα και γυρισα ψοφια πριν λιγο ξυπνησαμε και τωρα ξεκιναει η φασινα εχω σιδερο 5 πλυντηρια κι ολα τις μπεμπας συν 2 δικα μας μαγειρεμα και το σπιτι που ειναι βομβαρδισμενο παω να ξεκινησω εδω θα ειμαι θα σας διαβαζω,

Ποπη μου να χαιρεσαι και σημερα που εχει τη γιορτουλα του τον αντρα σου


vnNUp3.png

Aoqwp3.png

dKvJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μωρε, αυτο που λες ειναι και η πιο σωστη κουβεντα.Αλλα εδω μιλαμε για ολα τα μελη της οικογενειας, οχι μονο για το μωρο που γεννιεται.

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο όλες θέλουμε αυτά τα λεφτά που θα δώσουμε σε ιδιωτικές ή δημόσιες ή ότι άλλο να τα πετάξουμε!!

Ναι νομίζω κι εγω ότι στο ίδιο το μωρό είναι λίγες οι πιθανότητες στα αδέρφια και στους γονείς είναι περισσότερες.Α ρε διάβασμα που έχει να πέσει πάλι πανελλήνιες:tongue:


zxG9p3.png

owokp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια,

χαιρομαι που ειστε ολες καλα, εγω τελικα πηγα στη γιορτη δεν μπορουσα να κανω διαφορετικα και γυρισα ψοφια πριν λιγο ξυπνησαμε και τωρα ξεκιναει η φασινα εχω σιδερο 5 πλυντηρια κι ολα τις μπεμπας συν 2 δικα μας μαγειρεμα και το σπιτι που ειναι βομβαρδισμενο παω να ξεκινησω εδω θα ειμαι θα σας διαβαζω,

Ποπη μου να χαιρεσαι και σημερα που εχει τη γιορτουλα του τον αντρα σου

Καλημέρα Μελίνα βρε κοπέλα μου πολύ κουράζεσαι όμως!Εγω που τα έκανα όλα το Σάββατο το βράδυ ήταν να βγούμε αλλά είχα σουβλιές από κάτω και έκατσα στα αυγά μου.Δεν είμαστε για πολλά έχουμε και τους μικρούς!


zxG9p3.png

owokp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...