Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Ναι σίγουρα αλλά τα λυπάμαι μωρέ γιατί θεωρώ ότι είναι τα πιο ωραία camper που έχουμε πάρει ποτέ! Δέρμα μέσα έξω κ αδιάβροχο! Πολύ σταθερό παπούτσι! Απλά δε ξέρω σε περίπτωση αλλαγής αν πληρώνω τα έξοδα αποστολής και πήγαινε και έλα γιατί αν είναι έτσι, δε συμφέρει! Θα πάει άλλο τόσο. Λέτε να μιλήσω με το javari για να δω τι θα μου πουν? Αλλά κ πάλι κ να μου πουν ότι μου τα δίνουν σε χαμηλότερη τιμή, θα μου αφαιρέσουν συν 5 λίρες που μου επέστρεψαν αργοτερα λόγω διαφοράς τιμής? Δε νομίζω..


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα το τζαβάρι μου επέστρεψε τα μεταφορικά αλλά τα δικά μου παπούτσια ήταν ελαττωματικά. Τους έστειλα την απόδειξη από τα ΕΛΤΑ , 13 ευρώ παρακαλώ πολύ, και σε μία εργάσιμη μου είχαν βάλει τα χρήματα στον λογαριασμό μου. Και σήμερα που παρέλαβαν τις μπότες μου μου έβαλαν και τα χρήματα της παραγγελίας.

Αν δεν ήταν ελαττωματικά όμως δε θα πλήρωναν το ταχυδρομείο.

Για μένα δε καταλαβαίνω γιατί αγχώνεσαι..περίμενε να δεις το Σεπτέμβρη και αν δε του κανουν αναγκαστικά θα τα πουλήσεις. Ή αλλιώς φορέσέ τα τώρα αφού σου αρέσουν τόσο πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Όχι..... Και το θέμα είναι ότι έβαλα κι άλλη παραγγελία προχθές, σήμερα έφυγε και τα pampers εκεί, άμυνα! Διάβαζα χθες πως υπάρχει κοπέλα που έχει παραγγείλει απ το Δεκέμβριο και περιμένει ακόμα.. Γιατί τέτοια καθυστέρηση? Μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο? Α! Όσες μένετε σε περιοχή κοντά σε Mymarket, έχει ως τη Παρασκευή νομίζω, pampers 10.50!!! Το είδα στη τηλεόραση!


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το τζαβάρι μου επέστρεψε τα μεταφορικά αλλά τα δικά μου παπούτσια ήταν ελαττωματικά. Τους έστειλα την απόδειξη από τα ΕΛΤΑ , 13 ευρώ παρακαλώ πολύ, και σε μία εργάσιμη μου είχαν βάλει τα χρήματα στον λογαριασμό μου. Και σήμερα που παρέλαβαν τις μπότες μου μου έβαλαν και τα χρήματα της παραγγελίας.

Αν δεν ήταν ελαττωματικά όμως δε θα πλήρωναν το ταχυδρομείο.

Για μένα δε καταλαβαίνω γιατί αγχώνεσαι..περίμενε να δεις το Σεπτέμβρη και αν δε του κανουν αναγκαστικά θα τα πουλήσεις. Ή αλλιώς φορέσέ τα τώρα αφού σου αρέσουν τόσο πολύ!

Και μένα το ίδιο έκαναν σε αντίστοιχη περίπτωση. Αλλά τώρα είναι αυτό που λες. Ε θα τα αφήσω ως έχουν κ ο θεός βοηθός! Τώρα δε του χρειάζονται παπούτσια, έχει ένα ζευγάρι camper, ένα dicosta για τη παιδική χαρά και τα crocs με τη γούνα που τα φοράει όλη μέρα και δε τα βγάζει από τα πόδια του! Ίσως του τα βάλω κατά το Πάσχα αν είναι χάλια ο καιρός!


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πόσο μηνών είναι ο μπέμπης σου; Ο δικός μου είναι 7,5 μηνών και το 2 του είναι λίγο μεγάλο. Το φοράμε βέβαια μιας και έτυχε και κάτι παπουτσάκια που πήρα από gymboree και τα timberland σύμφωνα με τα size που έδιναν ήταν για την ηλικία του (6-9 μηνών). Πάντως και τώρα το 2 θέλω να του πάρω.Έχε ωστόσο υπόψη οτι κάθε εταιρεία έχει δικό της size chart.

Ειναι 8,5 μηνων τωρα...απλα το ποδαρακι του ειναι λιγο μεγαλο.Χοντρουλικο!

Αν το παρω μισο ποντο πιο μεγαλο ειναι καλα ή πρεπει παραπανω;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δωστε τα φωτα σας οποια ξερει....προσπαθω να βγαλω ακρη με τα νουμερα των παπουτσιων.Μετρησα το πατουσακι του μπεμπη και ειναι 11 εκ. δηλαδη Νο 2 συμφωνα με τον πινακα

http://www.shoesforkids.co.uk/sizes.asp

Το Νο 3 ειναι μολις 0.6 εκ. παραπανω...εγω τωρα τι νουμερο πρεπει να του παρω;

Επισης επειδη προσπαθει να περπατησει παιζει ρολο το ειδος του παπουτσιου;Πρεπει να παρω κατι συγκεκριμενο;

Α!Κατι ακομα..το ποδαρακι μας ειναι λιγο χοντρουλικο...παιζει ρολο στο νουμερο;

Για τώρα δεν τα θέλεις; Εγώ θα έπαιρνα το 3 αν είναι τόσο μικρή η διαφορά για να είμαι σίγουρη. Αλλά και πάλι εξαρτάται από την εκάστοτε μάρκα.


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σχετικά με την επιστροφή των μεταφορικών σε περίπτωση επιστροφής παπουτσιών λόγω μη εφαρμογής (λάθος νούμερο). Το άμαζον απάντησε ότι θα μου τα επιστρέψει αν τελικά δεν μου κάνουν τα παπούτσια (πράγμα που έγινε) ενώ το τζαβάρι μου απάντησε αρνητικά.

Δεν μου ζήτησε καν απόδειξη, ανέφερα ότι πλήρωσα το τάδε ποσό και μου το έβαλαν πριν καν λάβουν τα παπούτσια.

Link to comment
Share on other sites

Κοπελουδες Pampers ελαβα χθες απο Amazon...

Αλήθεια? Τι νούμερο είχες παραγγείλει και πότε? Active fit or baby Dry?

Εγώ τα active fit 5+ περιμένω και τα είχα παραγγείλει 1/2/2012

Σχετικά με την επιστροφή των μεταφορικών σε περίπτωση επιστροφής παπουτσιών λόγω μη εφαρμογής (λάθος νούμερο). Το άμαζον απάντησε ότι θα μου τα επιστρέψει αν τελικά δεν μου κάνουν τα παπούτσια (πράγμα που έγινε) ενώ το τζαβάρι μου απάντησε αρνητικά.

Δεν μου ζήτησε καν απόδειξη, ανέφερα ότι πλήρωσα το τάδε ποσό και μου το έβαλαν πριν καν λάβουν τα παπούτσια.

Εγώ επέστρεψα χθες στο javari κάτι παπούτσια αλλά είχαν ελάττωμα. Μεσημέρι τα έστειλα και το βράδυ μου είχαν επιστρέψει τα 13 ευρώ μεταφορικά.

Αλλά όταν είναι λάθος του πελάτη δε στα επιστρέφουν, το γραφει στις οδηγίες τους.

Μάλιστα, το δεύτερο ζευγάρι που μου έστειλαν είχε επισης ένα μικρότερο ελάττωμα. Τους είπα για το ελάττωμα κ πως θα τα κρατήσω ως έχουν για να γλυτώσω το πήγαινε - έλα και μου επέστρεψαν το 20% της αξίας των παπουτσιών. Με ρώτησαν μάλιστα αν το δέχομαι!


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites

να μαι κι εγω....

το ξαναβαζω τωρα που αυξηθηκαμε μηπως ξερει καμια να μου πει....

κοριτσια ξερετε κατι για αυτο?

http://www.camephotography.gr/default.htm

κερδισε μια φιλη μου μια φωτογραφηση αλλα δεν θυμαται πως...:confused:

καλαμαριδιον ξερω ποιο λινκ λες..... το ειχα δει αλλα δε ψαχνω οποιοδηποτε παζλ! ψαχνω συγκεκριμενα τα orchard puzzle που πουλαει το Public! δυστυχως ομως εχουν εξανλτηθει 2 απο τα 4 σχεδια που θελω και μου ειπαν οτι ξερουν αν θα τα ξαναφερουν....... οποτε πηρα κ τα 4 απο αμαζον και λιιιιγο πιο φθηνα! να το πω κι αυτο... ειχε συγκριτικα πολυ καλες τιμες το παμπλικ......! 1-2 ευρω μονο πανω....

για βαλε κανενα λινκ βρε ιριδα...;)

ψαχνω επισης κοριτσια τα educa puzzle...τα εχει παρει πουθενα το ματι σας γιατι το αμαζον εχει πολυ λιγα (με free shipping) και τα εχει πανακριβα...

Στην απόδειξη αναγράφεται κάτω κάτω η ισοτιμία ευρώ-λίρας την στιγμή που κόπηκε η απόδειξη. Αυτό που κάνω είναι να κάνω τον πολλαπλασιασμό σε ευρώ κ αυτό το ποσό γράφω στα τεφτέρια μου.

δηλαδη γραφεις καπου στην δηλωση ξεχωριστα τα χρηματα απο τις αποδειξεις του αμαζον?

Συμφωνώ για μοδερκεσρ.Μόνο για εσώρουχα και πιζαμούλες,τίποτε άλλο..

Τώρα θέλω τη γνώμη σας. έχω πετάξει πάνω από 100 ευρώ σε επαναφορτιζόμενα σκουπάκια.Τα παίρνω,δεν κάνουν τη δουλειά τους και τα ξεφορτώνομαι. είμαι ανάμεσα σε

http://www.amazon.co.uk/Dyson-White-Handheld-Vacuum-Cleaner/dp/B005UVURJ8/ref=cm_cr_pr_pb_t

και σε

http://www.amazon.co.uk/Vax-H90-GA-B-Handheld-Vacuum-Cleaner/dp/B0031M9K5U/ref=sr_1_10?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1329282565&sr=1-10

Εσείς ρι γνώμη έχετε?φυσικά η διαφορά τιμής είναι τεράστια,αλλά φοβαμαι μην πάει και το άλλο στον κάδο των αχρήστων.Επίσης σε άλλες σκούπες διάβασα ότι η vax δεν έχει καθόλου εξυπηρετικό σέρβις σε αντίθεση με τη ντάισον. Εσείς τι λέτε?

τα dyson ειναι κορυφαια...αλλα πολυ ακριβα...κι εγω ημουν αναμεσα στο dyson και σε αυτο που πηρε η annagrig...

Koιταξε και εδω στη στηλη με τις προσφορες:

http://www.parentscafe.gr/showpost.php?p=1447811&postcount=79

Το πηρα την προηγουμενη εβδομαδα. Hoover ειχα παλια και ηταν σκυλι μεχρι που μου επεσε στον κουβα που σφουγγαριζα. :lol::(

αυτο πηραμε κι εμεις προσφατα...αν θυμαμαι καλα επειδη το ψαξαμε αρκετα ηταν το μοναδικο που ηταν σε καλη τιμη και με πολλα watt για να εχει δυναμη...ειμαι κι εγω ευχαριστημενη απο το συγκεκριμενο


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρει καμιά κοπέλα να μου απαντήσει στις ερωτήσεις μου?

Για τα παπουτσάκια δεν έχω άποψη, τίποτα παραπάνω δηλαδή από τις οδηγίες της αξές.

Για τον αντάπτορα, δες εδώ.

Nαι για 28αρι τα πηρα. Και εγω καλα νομιζω θα ειναι γιατι τοτε που τις τα δοκιμασα στα γρηγορα τις ηταν λιγο μεγαλουτσικα.

Αυτα τα ροζ πηρα γιατι πρινδεν εβαλα λινκ.

http://www.amazon.co.uk/Umi-Junior-Imogen-Avacado-33402-325/dp/B0043EVQRK/ref=sr_1_15?ie=UTF8&qid=1329310621&sr=8-15

Τα ειχα παρει απο javari τα ειχε πιο φθηνα τοτε.

Δηλαδή, ανετούτσικη φόρμα ?

Τα έχω βρεί σε γαλάζιο και σκέφτομαι να τα χτυπήσω.

δηλαδη γραφεις καπου στην δηλωση ξεχωριστα τα χρηματα απο τις αποδειξεις του αμαζον?

Που ξεχωριστά μωρέ ? Αθροίζεις την αξία των αποδείξεων σε ευρώ και προσθέτεις εκεί που βάζεις όλες τις αποδείξεις.

Ούφ με τις ηλεκτρικές σκούπες.

Η δεύτερη σε διάστημα 10ετίας πνέει τα λοίσθια.

Ψάχνω μια, χωρίς σακούλα, με δυνατό τράβηγμα, ανθεκτική, εύχρηστη και κατά προτίμηση ελαφριά. Έχω δει αυτήν εδώ αλλά με συγκρατεί η τιμή.

Έχετε άποψη ?


BOftp3.png PzWNp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

kolibigi αν δεν με απατάει η μνήμη μου (που δεν με απατάει) :lol::lol: αυτό είχε πάρει το καλαμάρι

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000FFW69S/ref=noref?ie=UTF8&s=kitchen&psc=1

Tελικά σε απατά η μνήμη σου κ δεν το ξέρεις χαχαχαχα λάθος κυρία μου αλλο πάπλωμα πήρα!

ΟΚ περιμένω

Πολύ ωραίο αλλά δεν έχει υπέρδιπλο που ψάχνω

Αυτό είναι μνήμη :)

Έχω κι απ' αυτό στο καλάθι μου, αλλά δεν γράφει αντιαλλεργικό και προβληματίζομαι.

Kalamariiiiiiiii που είσαι?

Εν τω μεταξύ χθες, έβαζα και ξαναέβαζα παπλώματα στο καλάθι και θέλοντας να δω αν όλα έρχονται Ελλάδα, πάω checkout και ανεξήγητο πως, πάτησα αποστολή.

1000 λίρες 15 παπλώματα :))))))) είπατε κάτι?

Ευτυχώς που ακυρώνεται άμεσα η συναλλαγή αλλιώς εγώ θάμουν στο χώμα κι ο σύζυξ φυλακή σήμερις

Αυτό εδώ είναι, http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0001PY5GO/ref=noref?ie=UTF8&s=kitchen&psc=1

μεχρι στιγμής ικανοποιημένη είμαι, για βόρεια ελλάδα κ θερμοκρασία δωματιόυ 19-21 πήρα τα 10.5tog. Ειναι υπεραρκετό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...