Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      ειχα ΑΜΗ 3+κάτι στα 28-29 μου! αν μετρήσω τώρα θα είναι πιο κάτω από σένα! έλα να συνέλθεις μην πέφτεις τσάμπα! δεν είναι σκέτη η ΑΜΗ που καθορίζει, είναι και οι υπόλοιπες ορμόνες μαζί! 

ποίες πάμε για σπερματέγχυση?


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσια και ευχαριστω για την ανταπόκριση!έχουμε κάνει όοοοοολες τις εξετάσεις γνωστές αλλά και όχι τόσο διαδεδομενες ανάμεσα σε αυτες κατακερματισμος dna σπερματος και δικες μου ανοσολογικες τις οποίες εκανα το καλοκαιρι και βρηκα οτι εχω θέμα το οποίο πλέον αντιμετωπίζω.`βέβαια ακόμα δεν ήρθε το ποθητό αποτέλεσμα...Οσο για την εξωσωματική εγώ  την έκανα στο παπαγεωργίου που μου είχαν πει πως είναι καλή η κλινική του και φυσικά στα μισά χρήματα.Το κακό είναι πως τους υπέρηχους τους κάνεις μόνο εκεί ενώ άλλα κέντρα συνεργάζονται με γιατρους που αν είσαι από μακρια μπορείς να γλιτώνεις το πήγαινελα.Αν τώρα περάσεις τον σκόπελο των πολλών εξετάσεων για να πάρεις την εγκριση από την επιτροπή και να μη δώσεις 3000 στα φαρμακα δεν είναι και τίποτα.Εγώ έκανα διέγερση μια βδομάδα μόλις με ενεσούλες και μετά ωοληψία. βάλαμε σε κατάψυξη τη μία βλαστοκύστη που μου εμεινε και μετά από έναν κύκλο έγινε η μεταφορά. Δεν ξέρω ότι άλλο χρειαστεις @Nektarinaki πeς μου. Ξερω σχεδόν τα πάντα!!  


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • mina pa

    2105

  • tinkerbell!24

    1859

  • Evangeliapan

    1689

  • Sissy2012

    1391

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ααα κανατε και καποιες εξειδικευμενες εξετασεις..τι να πω κοριτσι μου,υπομονη..θα γινει που θα παει..3000 ευρω για τα φαρμακα??πφφφ γιατι τοσο ακριβα??απο χρυσο ειναι??πφφ ναι κοριτσι μου,αφου σε βρηκα,θα σε ρωταω τωρα να μου λεσσς..για να περασεις επιτροπη τι ακριβως θελει??και ποσο χρονικο διαστημα??να φανταστω θελει πολυ τρεξιμο σωστα??


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Nektarinaki είπε:

Ααα κανατε και καποιες εξειδικευμενες εξετασεις..τι να πω κοριτσι μου,υπομονη..θα γινει που θα παει..3000 ευρω για τα φαρμακα??πφφφ γιατι τοσο ακριβα??απο χρυσο ειναι??πφφ ναι κοριτσι μου,αφου σε βρηκα,θα σε ρωταω τωρα να μου λεσσς..για να περασεις επιτροπη τι ακριβως θελει??και ποσο χρονικο διαστημα??να φανταστω θελει πολυ τρεξιμο σωστα??

Δυστυχώς θέλει αρκετό τρέξιμο. Εγώ είχα πάρει τηλ σεπτεμβρη και μου εκλεισαν ραντεβού για ιανουάριο. ήμουν βεβαια τυχερη γιατι υπήρχε ακύρωση και τελικά πήγα αρχές νοέμβρη. Ισχ΄θει για ένα χρόνο και μπορεις να κάνεις 2 προσπάθειες. Τα φαρμακατα παίρνεις έτσι δωρεάν. Αλλιώς είναι γύρω στα 400 ευρώ το κουτάκι. τουλαχιστον αυτά που πήρα εγω.Το δυσκολότερο για μένα και πιο αγχωτικό ήταν ο σωστός συγχρονισμός εξετάσεων και ραντεβού. Γενικότερα θέλει ορμονικές και από τους 2 σαλπιγγογραφία τελευταία, εξετάσεις για ασθενειες, 2 σπερμοδιαγραμματα με 2,5 μήνες απόσταση, χαρτιά για ασφαλιστική ικανοτητα... μολις πάς θα σου δωσουν χαρτι που θα τα λεει ακριβως. Λογικ΄θα σου πουν και να πας μόλις τα μαζέψεις για να σου ετοιμάσουν από εκει τον φάκελο για την επιτροπη να μην έχεις κάποιο κόλλημα


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , BettySt είπε:

Elma86 οι ανοσολογικες εξετάσεις τι ακριβώς είναι δεν έχω κάνει ποτέ 

και γω πήγα σε ένα κέντρο υπογονιμότητας και εκεί μου έκαναν εξετάσεις για τα νκ κύτταρα που όταν είναι ενεργοποιημένα οτιδήποτε ξένο συναντούν είτε έιναι μικρόβιο είτε ένα έμβρυο το καταπολεμού και το διώχνουν. Είδαμε εκεί οτι εμένα είναι πολύ ενεργοποιημένα και περισσότερο στο ενδομήτριο. Μια ένδειξη ήταν ότι έχω να αρρωστήσω 10 χρόνια. Εννοείται για 39 πυρετο όχι συνάχι


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Elma86 είπε:

Δυστυχώς θέλει αρκετό τρέξιμο. Εγώ είχα πάρει τηλ σεπτεμβρη και μου εκλεισαν ραντεβού για ιανουάριο. ήμουν βεβαια τυχερη γιατι υπήρχε ακύρωση και τελικά πήγα αρχές νοέμβρη. Ισχ΄θει για ένα χρόνο και μπορεις να κάνεις 2 προσπάθειες. Τα φαρμακατα παίρνεις έτσι δωρεάν. Αλλιώς είναι γύρω στα 400 ευρώ το κουτάκι. τουλαχιστον αυτά που πήρα εγω.Το δυσκολότερο για μένα και πιο αγχωτικό ήταν ο σωστός συγχρονισμός εξετάσεων και ραντεβού. Γενικότερα θέλει ορμονικές και από τους 2 σαλπιγγογραφία τελευταία, εξετάσεις για ασθενειες, 2 σπερμοδιαγραμματα με 2,5 μήνες απόσταση, χαρτιά για ασφαλιστική ικανοτητα... μολις πάς θα σου δωσουν χαρτι που θα τα λεει ακριβως. Λογικ΄θα σου πουν και να πας μόλις τα μαζέψεις για να σου ετοιμάσουν από εκει τον φάκελο για την επιτροπη να μην έχεις κάποιο κόλλημα

Πο πο μεγάλη φασαρία και πολύ χαρτουρα.

πρίν από 1 λεπτό , Elma86 είπε:

και γω πήγα σε ένα κέντρο υπογονιμότητας και εκεί μου έκαναν εξετάσεις για τα νκ κύτταρα που όταν είναι ενεργοποιημένα οτιδήποτε ξένο συναντούν είτε έιναι μικρόβιο είτε ένα έμβρυο το καταπολεμού και το διώχνουν. Είδαμε εκεί οτι εμένα είναι πολύ ενεργοποιημένα και περισσότερο στο ενδομήτριο. Μια ένδειξη ήταν ότι έχω να αρρωστήσω 10 χρόνια. Εννοείται για 39 πυρετο όχι συνάχι

Α κατάλαβα. Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Θα πω και εγώ στην γυναικολογο να τις κάνω άμα είναι 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Bettaki θα ερθωωω!!elmaki σ'ευχαριστω πολυ κοριτσι μου για τις πληροφοριες..θα το ψαξω..να σου πω αν δεν παιρνουσες την επιτροπη ποσα λεφτα ειναι περιπου το κουτακι??και ποσα κουτακια φαρμακα παιρνεις??δλδ αν δεν κανω τη διαδικασια με την επιτροπη ποσο περιπου θα μου βγει??κανενα 5αρι χιλιαδες??πφφφ θα με ξεκληρησουν οι ατιμοι:mad:


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Nektarinaki είπε:

Bettaki θα ερθωωω!!elmaki σ'ευχαριστω πολυ κοριτσι μου για τις πληροφοριες..θα το ψαξω..να σου πω αν δεν παιρνουσες την επιτροπη ποσα λεφτα ειναι περιπου το κουτακι??και ποσα κουτακια φαρμακα παιρνεις??δλδ αν δεν κανω τη διαδικασια με την επιτροπη ποσο περιπου θα μου βγει??κανενα 5αρι χιλιαδες??πφφφ θα με ξεκληρησουν οι ατιμοι:mad:

Σε κεντρο της Θεσσαλονίκης η διαδικασία χωρις τα φάρμακα ειναι στα 2900. Κοπελα που ξερω στην αθηνα εδωσε σύνολο 5000. Εγω πηρα 4 κουτιά τα οποία κόστιζαν γυρω στα 1600 και αυτα ειναι μονο για τη διέγερση. Ανάλογα με το πρωτόκολλο που ακολουθηθεί χρειάζονται και αλλα φθηνότερα βεβαια

  • Μου αρέσει 1

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elma86 είπε:

Σε κεντρο της Θεσσαλονίκης η διαδικασία χωρις τα φάρμακα ειναι στα 2900. Κοπελα που ξερω στην αθηνα εδωσε σύνολο 5000. Εγω πηρα 4 κουτιά τα οποία κόστιζαν γυρω στα 1600 και αυτα ειναι μονο για τη διέγερση. Ανάλογα με το πρωτόκολλο που ακολουθηθεί χρειάζονται και αλλα φθηνότερα βεβαια

Κορίτσι μου να σε ρωτήσω?Μόνο τα φάρμακα πέρνεις δωρεάν?Την διαδικασία της ωοληψίας και εμβρυομεταφοράς την χρεώνουν?Και τα σπερμοδιαγράμματ α πρέπει να είναι από το ίδιο μικροβιολογικό ή διαφορετικά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 34 λεπτά , marillia είπε:

Κορίτσι μου να σε ρωτήσω?Μόνο τα φάρμακα πέρνεις δωρεάν?Την διαδικασία της ωοληψίας και εμβρυομεταφοράς την χρεώνουν?Και τα σπερμοδιαγράμματ α πρέπει να είναι από το ίδιο μικροβιολογικό ή διαφορετικά?

Ναι ακομα και στο νοσοκομειο έβγαινε περίπου 600 ευρω η ωοληψια και η εμβρυομεταφορα. Οσο για τα σπερμ πρεπει να ειναι απο διαφορετικά μικροβιολογικά συμβεβλημένα με τον εοπυυ ομως 

  • Μου αρέσει 1

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστουμε πολυ κοριτσι μου για τις πληροφοριες..μακαρι να μη χρειαστει καμια μας να μπει σε αυτη τη διαδικασια και να μας ερθει και μας φυσιολογικα..το αξιζουμε..

  • Μου αρέσει 2

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στην γυναικολογο και μάσ είπε ότι θα σκεφτεί τι θα κάνουμε το άλλο μήνα και αν χρειαστεί να κάνω και κάποιες επιπλέον εξετάσεις αλλά σε ένα μεγάλο νοσοκομείο. Αύριο ή μεθαύριο θα με πάρει τηλέφωνο 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε κοριτσι μου καλο ολα καλα θα πανε..σιγα σιγα ολα θα βρουνε τον δρομο τους..θα ερθει η ωρα που θα τα βλεπουμε αυτα και θα γελαμε..:eek:ο,τι νεοτερο εχεις να μας ενημερωνεις


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Πήγα στην γυναικολογο και μάσ είπε ότι θα σκεφτεί τι θα κάνουμε το άλλο μήνα και αν χρειαστεί να κάνω και κάποιες επιπλέον εξετάσεις αλλά σε ένα μεγάλο νοσοκομείο. Αύριο ή μεθαύριο θα με πάρει τηλέφωνο 

Αυτή ήταν η πρώτη σου?Εγώ θα ήθελα να κάνω στον επόμενο κύκλο αλλά φαντάζομαι ότι ο γιατρος θα με βάλει πρώτα να κάνω ξανά εξετάσεις οπότε θα χαθεί και ο επόμενος μήνας.. Εντω μεταξυ έχω βομβαρδιστει από εγκυμοσύνες τις τελευταίες 10 μέρες και δε λέω χαίρομαι πολύ για τις κοπέλες γιατί είδικά η μια που έμαθα χθες είναι μια κοπέλα που ξεκινήσαμε μαζι την εξωσωματικη και τελικά έμεινε στην τριτη φορα. Ομως εμένα με πονάει πολυ 

  • Λυπημένη/-ος 1

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...