Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Nima21 εκανες την εμβρυομεταφορα? Πως νιωθεις?@Bluee19 @DizzyツMommy ποτέ είναι οι εμβρυομεταφορες σας?  Όλα με το καλό και στις 3 σας!!! 🙏

      @Angot εύχομαι να ειστε καλα με τον τζαναμπετη!

      @η ζωή είναι όμορφη τώρα είδα στον 1ο  υπέρηχο που εκανα ότι και εμενα με βγάζει μια μέρα πιο πίσω. Δε με αγχώνει, αλλωστε τα υπολογίζουμε στο περίπου από το ίντερνετ, οι μετρήσεις θα δείξουν που ακριβως είμαστε.  Αύριο δεν έχετε τον υπέρηχο? 

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια καλησπερα, θελω να ρωτησω μερικα πραγματα..Ειμαι εγκυος στο δευτερο παιδακι μου,μολις 8 εβδομαδων περιπου και με παρακολουθει ο γιατρος στο νησι που μενω,το καλοκαιρι που θα ειμαι περιπου 6 μηνων εγκυος, ο αντρας μου παιρνει μεταθεση και θα παμε στην Αθηνα..Εχω ξεκινησει απο τωρα να ψαχνω για καποιο καλο γιατρο στην Αθηνα για να μην βρεθω να τρεχω τελευταια στιγμη.Ακουω πολλα καλα για τον κυριο Χασιακο απλα επειδη ειναι πολλες οι σελιδες για να τις διαβασω ολες,μπορειτε να μου πειτε που εχει ιατρειο,σε ποια νοσοκομεια ξεγενναει και τι παιζει με το οικονομικο?Ξεγενναει και σε καποιο δημοσιο νοσοκομειο ή μονο σε ιδιωτικο?ευχαριστω πολυ


6L9mp2.png

IPZnp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κοριτσια!θα ηθελα παρακαλω καποια βοηθεια εαν γνωριζει καποια..και εγω αλλα και ο συζυγος εχουμε καποια προβληματα στο θεμα γονιμοποιησης..μου προτειναν τον κ.χασιακο ως ειδημων αλλα και ηθικο επιστημονα.πικοινωνησα με το.ιατρειο του αλλα μου προτειναν εναν συνεργατη του ο οποιος στεγαζεται στο ιδιο κτιριο (κ.θεοδωρο μουστακαρια) να κλεισω ραντεβου με τον συνεργατη του?εχουμε πληροφοριες για τον συνεργατη το η να επιμενω να επισκεφτω τον κ.χασιακο???

Link to comment
Share on other sites

Να πας πρωτα στον γιατρο να εξακριβωσεις ποιο ειναι το θεμα υπογονιμοτητας. Εχετε κανει εξετασεις ή απλα δεν μενεις εγκυος? Μπορει να ειναι κατι απλο κ να λυνεται ευκολα με επιπλεον εξετασεις κ θεραπεια. Ο Μουστακαριας κάνει εξωσωματικες στο Embryoart που στεγαζεται στο ιδιο κτιριο με τον Χασιακο, αλλα γιατι να πας κατευθειαν εκει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οσον αφορα τον Χασιακο, καλα εκαναν κ στον προτειναν οχι μονο σαν ηθικο επιστημονα, αλλα κυριως σαν Ανθρωπο!!! Τα λόγια είναι περιττα, με εχουν καλυψει οι προηγουμενες κοπέλες ΑΠΟΛΥΤΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο εμένα μετά απο πολύ, πολύ καιρό!!!!!! καταρχήν ταμάρ να χαίρεσαι το παιδάκι σου και να είναι πάντα γερό δυνατό και τυχερό!!!! εννοείται πως οι ευχές μου αναφέρονται φυσικά και σε όσες κοπέλες γέννησαν ή πρόκειται να γεννήσουν. το γιατρό μας τον είδα στις 1 φεβρουαρίου. μια χαρά ήταν, λίγο πιο αδύνατος.αφου το είπα.χα χα!!! επίσης θα ήθελα να πώ, λόγω κάποιων σχολίων, ότι η κάθεμια απο εμάς ξέρει πόσα και άν θέλει να κάνει παιδιά. δηλαδή αυτο το ένα ίσον κανένα, χωρίς παρεξήγηση το έχω βαρεθεί να το ακούω. η κάθεμια απο εμάς ας κάνει παιδάκια γερά όσο αντέχει ψυχοσωματικά και ή τσέπη της. εγώ πχ έχω ένα αγοράκι 21 μηνών και είμαι εντάξει. δεν θέλω, τουλάχιστον τώρα, άλλο. η αλήθεια είναι πως δεν φημίζομαι για την υπομονή μου και για τα νεύρα μου. βέβαια το παιδί μου έχει αδερφούλα-απο τον άντρα μου-20 χρονών,οπότε μια χαρά. επίσης έχει πρώτα ξαδερφάκια, οκ μεγαλύτερα αλλά και φίλους κοντά στην ηλικία του. το θέμα για εμένα τουλάχιστον, αποτελεί εντελώς προσωπική άποψη, είναι ότι για να είναι καλά τα παιδιά και για να μπορείς να τους προσφέρεις ότι δύνασαι, ε πρέπει να είναι καλά και οι γονείς και δεν εννοώ μόνο μεταξύ τους αλλά και σαν άνθρωποι. διότι εάν έκανα τώρα άλλο το λιγότερο θα ήμουν με ηρεμιστηκά χάπια:D!!!! σύν ότι οικονομικά είμαστε, μετά συγχωρήσεως σκατά:oops:!!!! αυτά τα ολίγα απο εμένα. πάντως όσες μπορείτε και αντέχετε να κάνετε παιδάκια, αλήθεια κάντε!!!!!! το εννοώ!!!!!!! είναι ωραίο πράγμα. πολλά φιλιά σε όλα τα κοριτσούδια!!!!!

gitsvictoria βέβαια κ έχεις δικαίωμα να κάνεις όσα παιδιά θέλεις.δεν είπε κανείς το αντίθετο.εγώ μιλούσα με την dimista και της έλεγα την άποψή μου.συμφωνώ σε αυτά που είπες αλλά κάποιες περιπτώσεις σε κάνουν να βλέπεις διαφορετικά τα πράγματα. 1ον αρρώστησε ο γείτονας μου με πνευμονία,έχουν ένα παιδί και αναγκάστηκε να πάρει άδεια ο γιός απτη δουλειά να κάθεται τη μέρα αυτός στο νοσοκομείο και τη νύχτα η γυναίκα του.

(σημ. μένω επαρχία και ο γιος εργαζεται στην Αθήνα) 2ον.αρρώστησε ο πατέρας επίσης του καλύτερού μας φίλου ,επίσης νοσοκομεία κι αυτός κλπ. μέχρι που τον κάλεσαν να πάει για δουλειά γιατί θα τον απολύσουν του είπαν. σε καμία απο τις δυο περιπτώσεις δεν έκατσε στο νοσοκομείο νύχτα ούτε ξάφερφος,ούτε φίλος ,ούτε κανείς.αν υπήρχε μια δεύτερη βοήθεια από ένα παιδί ακόμα δε θα το προτιμούσες?δεν ταλαιπωρήθηκαν κ στις δυο περιπτώσεις τα παιδιά?αυτά και κλείνω.αν είναι να είσαι όμως με ηρεμιστικά κάνε το καλύτερο για σένα.εσύ ξέρεις.

χθες είχα πάει στο γιατρό μας για τεστ παπ.ήταν πολύ καλά, ακμαιότατος, ευδιάθετος, με την πλάκα του.ίσως να έχει πάρει και κανα δυο κιλά.πολύ καλός.το ραντεβού ήταν 3:15μμ, ήρθε η ώρα μου και δεν υπήρχε κανείς στο σαλόνι.δεν έχει ξαναγίνει!!όταν όμως βγήκαμε είχε πάλι γεμίσει.η αναστασία έχει γεννήσει κοριτσάκι,ειναι 45ημερών και την περίμεναν να γυρίσει αλλά σήκωσε το παιδάκι πυρετό και το κράτησαν στο παίδων.θα ακύρωναν και κάποια ραντεβού γιατί από ώρα σε ώρα θα πήγαινε να ξεγεννήσει.όλα καλά λοιπόν του είπα ότι θα τον ξαναδώ σε ένα χρόνο εκτός απροόπτου.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και από μένα......παρακολουθώ συχνά τις συζητήσεις που έχετε για το γιατρό μας αλλά είναι η πρώτη φορά που γράφω.

Είμαι έγκυος μετά από πάρα πολύ κόπο.......και έχω μπει στο μήνα μου. Είναι κάποια άλλη κοπέλα εδώ που έχει μπει στο μήνα της και θα την ξεγεννησει ο γιατρος μας?

Link to comment
Share on other sites

Κouli ήθελα να πω κάτι πάνω σε αυτά που είπες ....χωρίς παρεξήγηση.

Εγώ είμαι fun:tongue: της μεγάλης οικογένειας και των πολλών παιδιών αλλά σίγουρα η κάθε επιλογή είναι προσωπική......όπως και ο οικονομικός παράγοντας, η υπογονιμότητα και πολλά άλλα που δε μπορουμε να γνωρίζουμε σε καθε ζευγάρι.

Απλά το σκεπτικό να υπάρχουν πολλά παιδιά ώστε να βοηθούν σε περιπτωση που ένας γονιός αρρωστήσει δε μου φαινεται ως λόγος υγιής για την ύπαρξη ενός δευτερου παιδιου και πάντα μιλώ για την προσωπική μου άποψη.

Ειναι λιγάκι εγωιστικό για μένα να θέλω ένα δευτερο παιδί ή τριτο για να έχω εγώ καλύτερη εξυπηρετηση σε περιπτωση αρρωστιας........το παιδί δεν το κανουμε με σκοπο να εξυπηρετησει εμας......αλλά για χιλιους άλλους δυο λόγους.

Θα μπορουσε κάποιος όπως λες να εχει ενα δευτερο ή τριτο παιδι.......και αν τα δυο απο αυτα τα παιδιά ζουν για παράδειγμα στο εξωτερικό ή σε κάποια άλλη μακρινη πόλη της Ελλάδας πάλι το ίδιο δε θα ταν σε περιπτωση συνεισφορας βοήθειας? στα παραδείγματα που ανέφερες παραπάνω?

Δε το λέω για να υποτιμήσω την άποψη σου.........ο κάθε άνθρωπος όπως ειπα και πριν έχει το δικό του σκεπτικό και πολλές παραμετρους δε τις γνωριζουμε κιολας.Και φυσικά συμφωνώ ότι ίσως να ειναι μια βοηθεια παραπανω για τους γονεις σε μια δυσκολη στιγμη να εχουν παραπανω παιδιά απλά δε συμφωνω πως αυτο θα πρεπε να ναι το κριτηριο για να κανω εγω ενα παιδι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!θα ηθελα παρακαλω καποια βοηθεια εαν γνωριζει καποια..και εγω αλλα και ο συζυγος εχουμε καποια προβληματα στο θεμα γονιμοποιησης..μου προτειναν τον κ.χασιακο ως ειδημων αλλα και ηθικο επιστημονα.πικοινωνησα με το.ιατρειο του αλλα μου προτειναν εναν συνεργατη του ο οποιος στεγαζεται στο ιδιο κτιριο (κ.θεοδωρο μουστακαρια) να κλεισω ραντεβου με τον συνεργατη του?εχουμε πληροφοριες για τον συνεργατη το η να επιμενω να επισκεφτω τον κ.χασιακο???

Γεια σου Μαρία.......και γω οταν ειχα απευθυνθει στο ιατρειο του Κ Χασιάκου μου συστησαν τον Κ Μουστακαρία για θεματα υπογονιμοτητας και έκλεισα εκει ραντεβου. Είναι γνώστης της υπογονιμότητας....ως πρωτη επισκεψη θα παρει το ιστορικό σου και θα του πας οτι εξετασεις εχετε κανει και αυτος θα σε κατευθυνει αν χρειαζεται να κανεις και άλλες εξετάσεις. Είναι καλός στη δουλειά του και θα χει το χρόνο να ασχοληθεί με το θέμα που σας απασχολεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστω για τις απαντησεις!μηπως γνωριζουμε σχετικο κοστος επισκεψεων στον κ.μουστακαρια.?χονδρικα η ολη διαδικασια της εξωσωματικης ποσο κοστιζει η πρωτη προσπαθεια?πολυ χονδρικα εστω,να εχω ενα σημειο αναφορας μιας και ειμαι τελειως ασχετη!

Link to comment
Share on other sites

kalispera koritsia!! eimai kainourgia kai den kserw polla)) :confused: alla elpizw sti voitheia sas! exw ena giatro alla de mou aresei kai exw akousei polla kala logia gia ton xasiako. mporei na me voithisei kapoios? thelw na kleisw rantevou na me dei. exw mpei ston tetarto mina. an exei kapoia tilefono na me votihisei. evxaristw para polu kai mpravo gia to site!

Link to comment
Share on other sites

kalispera koritsia!! eimai kainourgia kai den kserw polla)) :confused: alla elpizw sti voitheia sas! exw ena giatro alla de mou aresei kai exw akousei polla kala logia gia ton xasiako. mporei na me voithisei kapoios? thelw na kleisw rantevou na me dei. exw mpei ston tetarto mina. an exei kapoia tilefono na me votihisei. evxaristw para polu kai mpravo gia to site!

σου στελνω το τηλεφωνο του ιατρειου του με μηνυμα.

καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κouli ήθελα να πω κάτι πάνω σε αυτά που είπες ....χωρίς παρεξήγηση.

Εγώ είμαι fun:tongue: της μεγάλης οικογένειας και των πολλών παιδιών αλλά σίγουρα η κάθε επιλογή είναι προσωπική......όπως και ο οικονομικός παράγοντας, η υπογονιμότητα και πολλά άλλα που δε μπορουμε να γνωρίζουμε σε καθε ζευγάρι.

Απλά το σκεπτικό να υπάρχουν πολλά παιδιά ώστε να βοηθούν σε περιπτωση που ένας γονιός αρρωστήσει δε μου φαινεται ως λόγος υγιής για την ύπαρξη ενός δευτερου παιδιου και πάντα μιλώ για την προσωπική μου άποψη.

Ειναι λιγάκι εγωιστικό για μένα να θέλω ένα δευτερο παιδί ή τριτο για να έχω εγώ καλύτερη εξυπηρετηση σε περιπτωση αρρωστιας........το παιδί δεν το κανουμε με σκοπο να εξυπηρετησει εμας......αλλά για χιλιους άλλους δυο λόγους.

Θα μπορουσε κάποιος όπως λες να εχει ενα δευτερο ή τριτο παιδι.......και αν τα δυο απο αυτα τα παιδιά ζουν για παράδειγμα στο εξωτερικό ή σε κάποια άλλη μακρινη πόλη της Ελλάδας πάλι το ίδιο δε θα ταν σε περιπτωση συνεισφορας βοήθειας? στα παραδείγματα που ανέφερες παραπάνω?

Δε το λέω για να υποτιμήσω την άποψη σου.........ο κάθε άνθρωπος όπως ειπα και πριν έχει το δικό του σκεπτικό και πολλές παραμετρους δε τις γνωριζουμε κιολας.Και φυσικά συμφωνώ ότι ίσως να ειναι μια βοηθεια παραπανω για τους γονεις σε μια δυσκολη στιγμη να εχουν παραπανω παιδιά απλά δε συμφωνω πως αυτο θα πρεπε να ναι το κριτηριο για να κανω εγω ενα παιδι παραπάνω.

meletina ο καθενας οπως ειπες εχει τις αποψεις του.δεκτη και η δικη σου.τις δυο περιπτωσεις τις ανεφερα σαν παραδειγματα.δεν παιζει ρολο μονο η αρρωστια.απλα αυτο μου ηρθε εκεινη την ωρα που εγραφα.ειναι στο χερι του καθενος και δικαιωμα του ποσα παιδια θα κανει.οταν οι γονεις φυγουν απο τη ζωη εγω θα προτιμουσα να εχω εναν αδερφο,μια αδερφη ,απο το αιμα μου,να ξερω οτι νοιαζεται για μενα και υπαρχει.ειμαστε εδω για να ανταλλασουμε αποψεις.no problem!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις!μηπως γνωριζουμε σχετικο κοστος επισκεψεων στον κ.μουστακαρια.?χονδρικα η ολη διαδικασια της εξωσωματικης ποσο κοστιζει η πρωτη προσπαθεια?πολυ χονδρικα εστω,να εχω ενα σημειο αναφορας μιας και ειμαι τελειως ασχετη!

mariak1 χωρις να ειμαι απολυτως σιγουρη το 2012 που πηγε μια γνωστη μου της ειπαν 4.000?.με επιφυλαξη.............

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...