Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts

Ευχαριστω για τις απαντησεις!μηπως γνωριζουμε σχετικο κοστος επισκεψεων στον κ.μουστακαρια.?χονδρικα η ολη διαδικασια της εξωσωματικης ποσο κοστιζει η πρωτη προσπαθεια?πολυ χονδρικα εστω,να εχω ενα σημειο αναφορας μιας και ειμαι τελειως ασχετη!

Η διαδικασια της εξωσωματικης δηλ οι υπερηχοι, η ωοληψια και η εμβρυομεταφορά .....κοστιζαν 2600 αλλά δεν ξερω αν εχουν αλλάξει οι τιμες γιατι η τελευταια μου προσπάθεια ηταν το 2011.

Τα φαρμακα δεν περιλαμβανονται αλλα αν υπαρχει ταμειο μπορεις να τα γραψεις εκει ως προκληση ωοθυλακιορρηξιας.

Δεν ξερω τι προβλημα υπαρχει......αλλά περα απο την εξωσωματικη υπαρχει και η σπερματεγχυση αν βεβαια ενδυκνυται σε σας ....αλλά γενικοτερα ο γιατρος θα σου πει τι προτεινει στην περιπτωση σας.....πάντως δεν κοιταζει να σε βαλλει για παραδειγμα σε ενα προγραμμα εξωσωματικης για να βγαλει χρηματα. Εμεις όταν πηγαμε πρωτη φορά που εγω ηθελα να προχωρησω με τον αντρα μου σε σπερματεγχυση .....αυτος δε το θεωρησε απαραιτητο και μας ειπε πως μπορουμε για καποιο χρονικο διαστημα να προσπαθησουμε μονοι μας με φυσιολογικες επαφες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

meletina ο καθενας οπως ειπες εχει τις αποψεις του.δεκτη και η δικη σου.τις δυο περιπτωσεις τις ανεφερα σαν παραδειγματα.δεν παιζει ρολο μονο η αρρωστια.απλα αυτο μου ηρθε εκεινη την ωρα που εγραφα.ειναι στο χερι του καθενος και δικαιωμα του ποσα παιδια θα κανει.οταν οι γονεις φυγουν απο τη ζωη εγω θα προτιμουσα να εχω εναν αδερφο,μια αδερφη ,απο το αιμα μου,να ξερω οτι νοιαζεται για μενα και υπαρχει.ειμαστε εδω για να ανταλλασουμε αποψεις.no problem!!!

Εδώ θα συμφωνήσω και γω απόλυτα..........και γω θα θελα πάρα πολύ το παιδάκι μου να χει αδέρφια ...........αλλά αν δεν τα καταφέρω? Ήδη πέρασαν κάποια χρόνια για να καταφερω να ειμαι αυτη τη στιγμή έγκυος που δεν ξέρω αν θα μπορέσει να έρθει ένα δευτερο παιδάκι.....(εδώ δεν ξερω αν θα πάνε όλα καλά και στο πρωτο):rolleyes:.......αν με ρωτησεις τι θα θελα θα σου λεγα και 4 παιδάκια αλλά πολλές φορές η ζωή δε τα φέρνει έτσι όπως τα θέλουμε. Υπαρχουν και γυναικες που θελουν τοσο πολύ παιδάκια που δεν καταφερνουν .

Θέλω να πω πολλά στη ζωη μας μπορει να θελουμε να τα χουμε με τον ιδανικό τροπο αλλά δυστυχως παιζουν και άλλοι παραγοντες που μπορει και να μη τους ειχαμε υπολογισει.

Εσύ έχεις παιδάκι-ια?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις!μηπως γνωριζουμε σχετικο κοστος επισκεψεων στον κ.μουστακαρια.?χονδρικα η ολη διαδικασια της εξωσωματικης ποσο κοστιζει η πρωτη προσπαθεια?πολυ χονδρικα εστω,να εχω ενα σημειο αναφορας μιας και ειμαι τελειως ασχετη!

mariak, και σε όλα τα κορίτσια καλημέρα.

Κορίτσι είμαι και εγώ εγκυούλα (για 2η βασικά φορά), 7ο μήνα σε διδυμάκια (η 1η δυστυχώς δεν πήγε καλά από επιπλοκή από μικροβιο) και το χρωστάω 1ον στον Κο Χασιάκο που μου πρότεινε αυτό το καταπληκτικό κέντρο εξωσωματικής το Embryoart και τον κο Μακράκη, και 2ον φυσικά στον υπέροχο γιατρό,ανθρωπο και επιστήμονα κο Μακράκη.

Εγώ ξεκίνησα με το κέντρο από το Οκτ του 2010, βασικά η 1η προσπάθεια που ήταν και επιτυχής έγινε το Ιαν του 2011, ήθελα απλά να πώ ότι επειδή κάποια κοπέλα ανέφερε ότι άκουσε από κάπου 4000 ευρώ για το Embryoart, αυτό δεν νομιζω να ισχύει σε αυτό το κέντρο. Θεωρώ ότι οι τιμές που λένε και οι τρεις γιατροί του κέντρου (Μακρακης, Μουστακαριάς, Γιανναρης) πρεπει να είναι οι ίδιες (ετσι εχω δει και από συζητήσεις στο parents). Η τιμή για μια ολοκληρωμένη εξωσωματική είναι όντως στα 2500 ευρώ και τα φάρμακα αν δεν θες να ταλαιπωρηθείς με επιτροπη ΕΟΠΥΥ όπου και το μόνο επιπλέον κέρδος σε μια επιτυχία είναι τα 300 ευρώ επιδομα, σου τα γράφει το κέντρο ως σπερματέγχυση, σε στέλνουν και σε γνωστούς γυναικολόγους του ΙΚΑ και τα παιρνεις χωρίς την ταλαιπωρία της επιτροπής. Εγώ σε όλες τις προσπάθειες το προτίμησα (προσωπικά προτιμούσα την ψυχική μου ηρεμία παρά τα 300 ευρώ που τα παίρνεις μάλιστα, ΜΟΝΟ αν πετύχει η εξωσωματική).


7SKXp3.png

vY3Pp3.png

6Lh7p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα Μαρία. θα ήθελα να σου πω ότι και εγώ κ ο συζυγός μου είχαμε πρόβλημα υπογονιμότητας. μια φίλη μου μου σύστησε λοιπόν τον κ. Μουστακαρία. έκλεισα ραντεβού μαζί του (με δέχθηκε αμέσως) μας πήρε ιστορικό κλπ και ξεκινήσαμε τη διαδικασία εξωσωματικής(μας απέκλεισε οποιονδήποτε άλλο τρόπο να μείνω έγκυος). το αποτέλεσμα ήταν να μείνω με την πρώτη προσπάθεια έγκυος και σήμερα να έχω αγκαλιά τα κοριτσάκια μου. είναι εξαιρετικός γιατρός, με παρακολουθούσε μεχρι τον 3ο μήνα της εγκυμοσύνης και μετά με ανέλαβε ο χασιάκος, με τον οποίο γέννησα με καισαρική στο αρεταιειο. όλη η ομάδα είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ στους συστήνω όλους ανεπιφύλακτα!!!!! όσο για το κόστος της εξωσωματικής ήταν γυρω στις 3500 ευρω (τα φάρμακα μου τα καλυπτε το ΙΚΑ). σου ευχομαι καλη επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω ΠΑΡΑ πολυ για τις πληροφοριες μεσω των απαντησεων σας!ειλικρινα με συγκινει το ενδιαφερον που δειχνετε,σας ευχαριστω πολυ!οσον αφορα το κοστος,το ποσο των2500 ειναι πιο προσεγγισιμο στις εποχες που ζουμε..επισης οι επιτυχιες που αναφερθηκαν μου αναπτερωσαν καπως το ηθικο διοτι η ανακαλυψη προβληματων και στους δυο μας με αποθαρρυνε πολυ..θα κλεισω λοιπον ραντεβου με τον κ.μουστ και ενα βημα τη φορα!να'στε καλα κοριτσια και να χαιρεστε την οικογενειουλα σας!ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια σας ευχαριστω ΠΑΡΑ πολυ για τις πληροφοριες μεσω των απαντησεων σας!ειλικρινα με συγκινει το ενδιαφερον που δειχνετε,σας ευχαριστω πολυ!οσον αφορα το κοστος,το ποσο των2500 ειναι πιο προσεγγισιμο στις εποχες που ζουμε..επισης οι επιτυχιες που αναφερθηκαν μου αναπτερωσαν καπως το ηθικο διοτι η ανακαλυψη προβληματων και στους δυο μας με αποθαρρυνε πολυ..θα κλεισω λοιπον ραντεβου με τον κ.μουστ και ενα βημα τη φορα!να'στε καλα κοριτσια και να χαιρεστε την οικογενειουλα σας!ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!

με το καλό λοιπόν. θα δεις με το που θα συναντήσεις τον ΥΠΕΡΟΧΟ Θεόδωρο Μουστακαρία, θα συ φύγουν όλα τα άγχη και οι προβληματισμοί. Θα σου λύσει όλες τις απορίες, θα σε καθοδηγήσει πλήρως και θα είναι ανα πάσα ωρα και στιγμή δίπλα σου. για μένα αυτός ο άνθρωπος είναι ο ΘΕΟΣ μου(όσο υπερβολικό και να ακουγεται δε με νοιαζει γιατι ετσι πραγματικά νιώθω). το ίδιο και οι μαίες που έχει στο ιατρείο του (Η Βάσια και η Ιωάννα) είναι απίστευτα κορίτσια, ευγενικά, γλυκά και πάντα πρόθυμα να σε βοηθήσουν, να σε ηρεμήσουν και να σε κανακέψουν. για μένα όλοι αυτοί οι άνθρωποι είναι η δεύτερη οικογένεια μου, αφού χάρη σ' αυτούς καταφερα να αποκτήσω τη δική μου οικογένεια. επίσης να σου πω ότι θεωρώ την επιτυχία δεδομένη. με το καλό λοιπόν και όταν πας δωσσε σε όλους χαιρετίσματα από τη Λίνα. καλό πάσχα σε σένα και την οικογενειά σου

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα συμφωνήσω και γω απόλυτα..........και γω θα θελα πάρα πολύ το παιδάκι μου να χει αδέρφια ...........αλλά αν δεν τα καταφέρω? Ήδη πέρασαν κάποια χρόνια για να καταφερω να ειμαι αυτη τη στιγμή έγκυος που δεν ξέρω αν θα μπορέσει να έρθει ένα δευτερο παιδάκι.....(εδώ δεν ξερω αν θα πάνε όλα καλά και στο πρωτο):rolleyes:.......αν με ρωτησεις τι θα θελα θα σου λεγα και 4 παιδάκια αλλά πολλές φορές η ζωή δε τα φέρνει έτσι όπως τα θέλουμε. Υπαρχουν και γυναικες που θελουν τοσο πολύ παιδάκια που δεν καταφερνουν .

Θέλω να πω πολλά στη ζωη μας μπορει να θελουμε να τα χουμε με τον ιδανικό τροπο αλλά δυστυχως παιζουν και άλλοι παραγοντες που μπορει και να μη τους ειχαμε υπολογισει.

Εσύ έχεις παιδάκι-ια?

meletina εγω εχω δυο παιδακια,ενα αγορι 3χρ και κατι και ενα κοριτσι 21μηνων.εχεις δικιο σε αυτα που λες απλα ενθαρρυνα λιγο την gitsvictoria που ειχε ηδη ενα και το σκεφτοταν.δεν μπορω να πω σε σχεση με αυτα που εχω διαβασει εδω μεσα ειχα πολυ ευκολες εγκυμοσυνες και στα δυο,ο πρωτος τοκετος φυσιολογικος, ο δευτερος καισαρικη λογω επιπωματικου πλακουντα.δεν χρειαστηκε να παρω το γιατρο ποτε στο κινητο του.ολα κυλουσαν ομαλα.δοξαζω το θεο που ηρθαν ολα τοσο ευκολα και σας καταλαβαινω απολυτα με αυτα που διαβαζω.υπομονη και ο θεος να ειναι μαζι σας ,μαζι με τον δευτερο θεο μας,το γιατρο μας.!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που ακούω καλά λόγια για το Ρέα αν και δεν είχα αμφιβολία. 1ον θέλω να πάνε όλα καλά με τον τοκετό γιατί όπως είπαμε φοβάμαι το παραμικρό με τόσα που έχω ακούσει, και 2ον θέλω και με δύο μωρά να έχω αρκετή βοήθεια στον θηλασμό γιατί θέλω να θηλάσω αποκλειστικά. Αν θέλουμε μαία από τον Χασιάκο δεν θα ζητήσουν λεφτά λέτε?

Καλησπέρα ! Με το καλό τα μωρακια σου. Σχετικά με το θηλασμό εάν δεν το έχεις κάνει ήδη γίνε μέλος εδω

https://www.facebook.com/groups/Attiki.Thilasmos/


vrowp3.png

cwGLp3.png

Link to comment
Share on other sites

efoulito σχετικά με την μαία που ανέφερες,εγώ είπα στον χασιάκο ότι θέλω και μαία δική μου,μου έδωσε το τηλέφωνό της και τα κανόνισα εγώ μαζί της.ήταν μαζί μου ένα 12ωρο, (δεν την ειδοποίησα από όταν με έπιασαν οι πόνοι), μας πήρε το 2009 χριστούγεννα 26/12, 300 ευρώ. γέννησα αρεταίειο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΣΕ ΟΛΕΣ.ΣΤΙΣ 30/05/13 ΕΚΑΝΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΜΕ ΤΟΝ Κ.ΜΟΥΣΤΑΚΑΡΙΑ.ΑΥΡΙΟ ΛΟΓΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΕΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ.Ο Κ.ΜΟΥΣΤΑΚΑΡΙΑΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟ ΣΠΕΡΜΑ.ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΝ ΜΗΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ Η' ΟΧΙ ?ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΧΩ ΑΝΧΩΘΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ Η ΜΕΡΕΣ.ΑΙΜΙΛΙΑ 1980 ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ? ΚΑΛΑ ΕΙΣΑΙ?


x8yip2.png?0gPNKwlL
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΣΕ ΟΛΕΣ.ΣΤΙΣ 30/05/13 ΕΚΑΝΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΜΕ ΤΟΝ Κ.ΜΟΥΣΤΑΚΑΡΙΑ.ΑΥΡΙΟ ΛΟΓΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΕΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ.Ο Κ.ΜΟΥΣΤΑΚΑΡΙΑΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟ ΣΠΕΡΜΑ.ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΝ ΜΗΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ Η' ΟΧΙ ?ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΧΩ ΑΝΧΩΘΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ Η ΜΕΡΕΣ.ΑΙΜΙΛΙΑ 1980 ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ? ΚΑΛΑ ΕΙΣΑΙ?

Γεια σου ritsa. Γέννησα στις 4/5/2013 Μ. Σάββατο 23:55. Άστα. Έσπασαν τα νερά 22:30 ο γιατρός μας για πρωτη φορά έλειπε μετα από 20 χρόνια μόνο για εκείνη τη μέρα. Αλλά μόλις τον πήρα μέχρι να πάω Αρεταιειο είχε ενημερώσει τους πάντες. Ήταν και η Άννα Μαρία εκεί οπότε ένιωθα πιο σίγουρη. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά. Ημουν 33πλήρεις γιατι αλλάζω καθε κυριακή εβδομάδα. Και ήταν 2.300 η μπουμπού οπότε μπήκε δυο μέρες θερμοκοιτίδα προληπτικά, και τωρα ειμαι μέσα ακόμη και περιμένουμε για να παρει βάρος και να ταξιδέψουμε πιο άνετα για το σπίτι μας. Το ιδιο βράδυ του έτυχε και άλλο περιστατικό στο ΡΕΑ. Όταν ηρθε καναμε πολύ πλάκα. Ειχε ξεκουραστεί !!!!!!!μια ημέρα και απο την Κυριακή που ηρθε έως σήμερα πρέπει να ξεγέννησε 20γυναίκες. Τώρα που είμαι εκεί βλέπω τα πάντα και μπορώ να σας βοηθήσω σε οτιδήποτε θέλετε. Να ξέρετε ότι τα κορίτσια εκεί δίνουν τον καλύτερο εαυτό τους και ασ είναι λίγες και δεν έχουν ρεπό πολλές φορές. Όλες πρόθυμες να βοηθήσουν σε οτιδήποτε. Και σας το λέω εγώ που έχω 7ημέρες και θα καθήσω σίγουρα άλλες τόσες.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κοροτσια γεια σας..ειμαι εγκυος στην 9η εβδομαδα..μαλλον δεν θα παω με τον γιατρο μας..λογω αποστασης..πειτε μου ποσο παει η αυχενικη στο embryocare γιατι θελω να την κανω με τον Ελευθεριαδη; Εχει κανει καποια προσφατα να μου πει;


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μαλίνα,

καλή εγκυμοσύνη να έχεις.

Εγώ έδωσα 150 ευρώ.

Παρε ένα τηλέφωνο και θα σου πουν την τιμή.

Σ ευχαριστω Εφουλιτο! Χαιρομαι πολυ για σενα !!Ποτε γεννας με το καλο;


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...