Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Μαμα2011 σιγουρα θα πατε παραπανω!

Ενεσεις κορτιζονης εγω εκανα στην 27η εβδ και 2 μερες πριν γεννησω(35+5)!

Το μεγαλο γεννηθηκε 2290γρ και εμεινε 9 μερες γιατι εκανε ταχυπνοιες και υκτερο,το μικρο 1830γρ κ εμεινε 13 μερες λογω βαρους,τον πηρα 2100γρ στο σπιτι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές περί μπουσουληματος και σπιτιού. Θα προσπαθήσω να τα εφαρμοσω μόλις προσαρμοσω λίγο το σπιτι, μιας και λίγο πολύ όλες τα ίδια μου λέτε. Εννοείται Φλορετα μου πως δεν προσβαλλομαι, αλιμονο!!

Η μπεμπούλα μας βγάζει άλλοτε σπυρακια κι άλλοτε κοκκινιλες στο δερματακι της. Απο προχτές δε έχει πολλές τσιμπλες και μια τεραστια κοκκινιλα κάτω απο το ματακι της. Ξεκινήσαμε ήδη αγωγή. Και αύριο θα της δώσω και λίγο πουλσατιλα (ομοιοπαθητικό) και θα δούμε. Κατα τα αλλα χρησιμοποιώ κυρίως προϊόντα της frezy.

Σχετικά με το προγραμμα Εμένα άρχισαν να κοιμούνται 1-6:00 μετα το 2ο μήνα χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια. Κι Οσο περνούσε ο καιρός αυτό αμβλυνθηκε. Γενικά δεν αντιμετωπίσαμε πρόβλημα με τον βραδινό ύπνο, αλλα με το μέχρι να κοιμηθούν. Ακόμη τα νανουριζω μέχρι να γλαρωσουν. Δεν μπόρεσα ποτέ να τα αφήσω να κλαίνε ώσπου να μάθουν κτλ. Δεν Ειμαι της τακτικής του "κοιμησου παιδι μου" γιαυτό κιόλας κάποιες φορές (ευτυχως πλέον οχι πολλές) δυσκολευομαι.

Εμας ολες σχεδον τις εξελίξεις τις εχει κανει πρώτος το αγορι, καπου εκεί 10 μηνων με τα δικα σου αποφάσισε πως τελειωσε η εποχη του ρηλαξ, εγω ήμουν στο μπανιο κι ακουω ενα γδουπ κι οταν γύρισα τον βρηκα στο πάτωμα με μια φατσα ακομη να την ξεχασω, κυλησε προς την κορυφη του ρηλαξ με το κεφαλι κι εβγαλε τις δυο ζωνες!

Μετα το πήραμε κι εμείς αποφαση ενω δισταζαμε οπως εσυ αλλα ποσο το χαρηκαν! Οσο πιο γρήγορα τα αφησεις θα τους βοηθήσει κ στο περπατημα πιο γρήγορα.

Κι εγω όχι μονο τα νανουρισα αλλά το ξενυχτι μου εφερε έμπνευση κ τους έβγαλα δικά μας νανουρισματα

Νάνι νάνι ποιο μωρό πρώτο θα κάνει

Μήπως ο υιός;

Μπα αυτός αγαπα το φως

Μηπως η μικρά κυρία;

Χαχα βρήκες αρχηγο στη συμμορία!

Τοτε εχω μια ιδεα πρωτη απο την παρέα η μαμά νανι να κάνει

Που ενας μηνας ύπνος δεν της φτανει!

Και φυσικά οταν το ελεγε ο πατερας τους ισχυριζοταν πως θέλει κι αυτος τοσο υπνο! Μα είναι δυνατον;!!!


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, στη δική σας ηλικία ξυπνούσαμε 7:30, και στις 8 έπιναν γάλα. Μετά ξανά ύπνος 9:00-10:00, στις 11:30 ξανά γάλα, και μεσημεριανός ύπνος 13:00-15:00. Ξανά γάλα στις 15:30, ύπνος 17:00-17:30 (την ώρα αυτή γυρνούσε ο άντρας μου και τρώγαμε μεσημεριανό), 18:00 γάλα, 19:30 μπάνιο, 20:00 γάλα, 20:30 νάνι. Τώρα στα λέω χοντρικά γιατί δεν τα θυμάμαι ακριβώς γιατί αλλάξανε αρκετές φορές καθώς μεγαλώνουν. Τη νύχτα, όταν ήταν ακόμη 2 μηνών, δεν τους είχα κόψει ακόμη το νυχτερινό και τους αφηνα να ξυπνήσουν από μόνοι τους όποτε πεινάσουν. Συνήθως δεν ήταν πάνω από 1-2 φορές. Ξεκίνησα την προσπάθεια να τους κόψω το νυχτερινό όταν ήταν 2 μηνών, και μου πήρε περίπου ένα μήνα. Όσο για το κλάμα που λες, θεωρώ ότι πρέπει να συνηθίσουν ο ένας τον άλλον!

Κοιμόντουσαν από την πρώτη μέρα στα κρεββάτια τους στο δωμάτιό τους. Απλά είχαμε ένα κρεββάτι για εμάς στο δωμάτιό τους και κοιμόμουν εγώ ή ο άντρας μου μαζί τους. Ποτέ δεν τα νανούρισα, ποτέ δεν τα έκανα βόλτες πάνω-κάτω, έτσι ώστε να τα βοηθήσω να μάθουν να κοιμούνται μόνα τους. Όταν έβλεπα οτι γλαρώνουν τα έβαζα στο κρεββάτι, τους έλεγα όνειρα γλυκά και έφευγα χωρίς να τα κοιμήσω. Αν τύχαινε να τα πάρει ο ύπνος στην αγκαλιά μου ok, τα έβαζα χωρίς να τα ξυπνήσω στο κρεββάτι τους, αλλά δεν το επιδίωκα κιόλας...προτιμούσα να είναι ξύπνια! Πήρε 1-2 μήνες αλλά γενικώς ούτε κλάψανε ούτε ζορίστηκαν ιδιαίτερα.. γιατί έμαθαν έτσι από την αρχή :tongue:

Είχα διαβάσει και τα διάφορα βιβλία τύπου "Κοιμήσου παιδί μου" πριν γεννηθούν, και ήμουν υποψιασμένη 7από την αρχή. Ευτυχώς δε χρειάστηκε να τα εφαρμόσω :tongue:

Νομίζω οτι τώρα οι κόποι μας (γιατί βοήθησε πολύ και ο σύζυξ) έχουν αποδώσει! Κοιμόμαστε όλοι μας υπέροχα!

Συμφωνώ πάντως πολύ και με την stav77!

Συγχαρητήρια που η κατάθλιψη που περασες δεν επληξε το δυναμισμό κ την αποφαστικοτητα του χαρακτήρα σου και μπορεσες να κάνεις τη ζωη σου πιο ευκολη.

Οταν κατέβεις Αθήνα μην κλείσεις ξενοδοχείο, θα κοιμηθεις σε μας!!!!!

Οχι όχι δε δέχομαι αντιρρήσεις, θα παρεξηγηθώ!!!!:-P


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ouranio nectar το θέμα μου δεν είναι το μπουσουλημα, είναι οτι απο τη μια ο μπεμπης πιάνεται να σηκωθεί απο οπουδήποτε (εννοειται ακόμα κι απο κει που δεν μπορεί) και σκάει σαν καρπούζι κι απο την άλλη η μπεμπα που έχει μανία να γλυφει πλακάκια και αρμους! Αλλα τελος πάντων απο χτες τα ψιλοαφησα κάτω ελεγχόμενα βέβαια γιατί ακόμη δεν είμαστε προετοιμασμενοι με τις παγίδες!

Floreta και Ouranio δεν θα μας παραλείψετε απο την παρέα σας Φαντάζομαι..! Αλήθεια ποτε θα το κανονισουμε;;;;;


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα οι ορμονες μου εχουν τρελαθει πριν ακομα γεννησω. ειναι ξημερωματα κ το ματι γαριδα. εδω κ καιρο κοιμαμαι ελαχιστα το 24 ωρο. μαλλον τα μωρα με προετοιμαζουν για μεγαλα ξενυχτια.

ερωτηση. εχετε καποιο καροτσι διδυμων που δεν χρειαζεστε πλεον για πωληση? μπορειτε να μου προτεινετε καποιο οικονομικο που σας βολεψε? εχω ηδη 2 μονα απο τον γιο μου αλλα σκεφτομαστε οτι ενα διπλο θα μας βολεψει τωρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα οι ορμονες μου εχουν τρελαθει πριν ακομα γεννησω. ειναι ξημερωματα κ το ματι γαριδα. εδω κ καιρο κοιμαμαι ελαχιστα το 24 ωρο. μαλλον τα μωρα με προετοιμαζουν για μεγαλα ξενυχτια.

ερωτηση. εχετε καποιο καροτσι διδυμων που δεν χρειαζεστε πλεον για πωληση? μπορειτε να μου προτεινετε καποιο οικονομικο που σας βολεψε? εχω ηδη 2 μονα απο τον γιο μου αλλα σκεφτομαστε οτι ενα διπλο θα μας βολεψει τωρα.

Γειά σου με το καλό

Εμας μας βολεψε πολυ το chippolino duo, θέλει λιγο παραπάνω χώρο στο αμάξι, αλλα στην κινηση είναι άπιαστο, δεν καταλαβαίνει από λακκούβες, φεύγει αεροπλανο, παλι αυτο θα έπαιρνα.

Στα μαγαζιά το ειχαν 250 ευρω κι εμείς το πετύχαμε στο σκρουτζ 149, 00ευρω.


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Χάθηκα λίγο αλλά την έπαθα ολίγον τι...Αρρώστησα και ξεκίνησα αντιβίωση :cry::cry: Μάλλον πνευμονία...κουκουρούκου...μη με ρωτάτε λεπτομέρειες, θα ξέρω αύριο που θα βγουν αιματολογικές και ακτινογραφία θώρακος και θα με δει πνευμονολόγος. Και είμαι ξενερωμένη όσο δεν πάει.

Καλώς τις νέες διδυμομανούλες!! Για καρότσι που ρωτάς mama2011 εγώ είχα το twin swift αρκετά οικονομικό μεν (200ευρώ) για τα δεδομένα της αγοράς, λίγο βαρύ δε. Τη δουλειά του όμως την έκανε μια χαρά. Φυσικά αν το έχεις με το ίντερνετ θα βρεις σαφώς κάποιο καλύτερο με σαφώς λιγότερα λεφτά.

Ποιά έλεγε για χειμερινά και χαλιά και γω γέλαγα.....??? :rolleyes::rolleyes: πλακώθηκα την Κυριακή να τα κατεβάσω την τρελάρα μου.:tongue::tongue:

Roxana χωρίς άγχος και όλα θα πάνε σούπερ!!

χαιρετώ προς το παρόν!!


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!

νουνουκα περαστικά! ακομα δεν μπηκε ο χειμωνας, πως και αρρωστησες? η μικρη σου ειναι καλα? τα μεγαλα ξεκινησαν παιδικο?

εγω λεω να κατεβασω τα χειμωνιατικα απο δευτερα μιας και αυτη την εβδομαδα λεει θα ειναι καλος ο καιρος.

εχω ερωτησεις για τα νεουδια μας: ο μπεμπης τη νυχτα ειναι οκ, δηλαδη θηλαζω λιγη ωρα και μετα τον βαζω στην κουνια κ κοιμαται αμεσως-ειναι ηδη δηλαδη κοιμισμενος απ το θηλασμο- και ξυπναει στο 3ωρο. τη μερα ομως δεν μπορω να πω οτι κοιμαται ευκολα οπως υποτιθεται οτι κανουν τα νεογεννητα. ή τον παιρνει ο υπνος στο στηθος(που δε μου αρεσει και θελω να το αποφευγω για να μη συνηθιζει) ή θελει καπως χτυπημα ρυθμικα στην πλατουλα και αγκαλια. και γενικως θελει αγκαλια ή να κοιμαται στο μαξιλαρι που τον θηλαζω, και συχνα οταν τον μαζω στο κουνακι του κλαιει. ακομα και οταν ειναι ξυπνιος στο κουνακι του δεν καθεται. σκεφτομαι σε λιγο καιρο να αρχισω να χρησιμοποιω το ριλαξ, μιας και κανει και γουλιες αρκετες κ θελω να μενει λιγο ορθιος. επισης θηλαζει πολλλλλλυυυυυυυ ωρα. θυμισε μου ποτε στρωνει αυτο??

μαμα2011 κ εγω θυμαμαι τις τελευταιες μερες δεν μπορουσα να κοιμηθω με τιποτα...και μετα δεν κοιμομουν με τα παιδια οποτε διενυσα μια περιοδο παρατεταμενης αυπνιας:shock:α

εγω εχω ηδη βαλει το καροτσι μας σε αγγελια στο καφε. ειναι το twinner twist duo.ειναι σε αριστη κατασταση μιας και με τα παιδια δεν το χρησιμοποιησαμε πολυ. εξαιρετικο στην κυλιση με μειονεκτημα το οτι ειναι λιγο βαρυ. αν σ ενδιαφερει πες μου.

φιλια σε ολα τα κοριτσια και αγωνιστικους χαιρετισμους!

αργυρω τι κανετε?

εμεις ειμαστε καλα, κ εγω μια την παλευω μια νιωθω μπουχτισμενη. σε γενικες γραμμες ομως οκ:D

edit: με το καινουριο εμβολιο για τη μηνυγγιτιδα Β (bexsero) τι κανετε? τι σας λεει ο παιδιατρος? εμενα υποστηριζει να το κανουν τα μεγαλα οπωσδηποτε...


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ροξανα δες λιγο την λιστα,ειναι οι περισσοτερες κοπελες και θα παρεις μια ιδεα με την προωροτητα!

Σαν να κρυωσε λιγακι ο καιρος!!!

Σέβη κι εμείς χωρίς ΜΕΝΝ ήμασταν :D

Συγχαρητήρια που η κατάθλιψη που περασες δεν επληξε το δυναμισμό κ την αποφαστικοτητα του χαρακτήρα σου και μπορεσες να κάνεις τη ζωη σου πιο ευκολη.

Οταν κατέβεις Αθήνα μην κλείσεις ξενοδοχείο, θα κοιμηθεις σε μας!!!!!

Οχι όχι δε δέχομαι αντιρρήσεις, θα παρεξηγηθώ!!!!:-P

χαχαχααα.. τον καιρό που τα περνούσα δεν είχα και τόσο κουράγιο :tongue::tongue: Με βοήθησε πολύ η ψυχολόγος στην οποία πηγαίνω ακόμη και τώρα. Και φυσικά έκατσα και σκέφτηκα και πολύ μόνη μου. Και γενικώς διαβάζω πολύ περί parenting γιατί θέλω πολύ να γίνω καλή μαμά :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα και απο μενα

sevi ευχαορτω για το πίνακακι ειναι κατατοπιατηκοτατο!

nunu περαστικά σου ελπιζω να μην εινα κατι πολυ βαρύ! κι εγω εδω και δυο μερες ειμαι ψιλομπουκωμενη κι ποναει πολυ ο λαιμός μου! την πατησα κι εγβ νωρις νωρις

mama2011 Εγω αγόρασα το babyjogger city mini double ηταν πιο ακριβο απο τα αλλα( αλλα που θα πήγαινε εμενα το μάτι μου) ειναι απο τα ελαφριά καρότσια δυδιμων και μου αρεσε γιατι ειναι στιβαρό νιώθεις ασφάλεια δηλαδη και εμεις στην πρώτη μου κορη τουλάχιστον το καροτσι της το χρησιμοποιήσαμε δέοντος !


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Gemini οσο αφορά το εμβόλιο bexsero εμενα η παιδιατρος μου ειπε οτι η μεγάλη που θα γινει το νοεμβρη τεσσάρων πρεπει να το κανει περιμενα λιγο μπας και μπει στη λίστα και δεν το πληρώνω γιατι θελει και δυο δόσεις οποτε 215 ευρω σύνολο αλλα δεν ... οποτε τον Οκτώβρη θα της το κανω


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!!

Εφτιαξε παλι ο καιρος και να δω πως θα πουλησουμε τα χειμωνιατικα που εχουμε παραλαβει...:tongue:....ο καθενας με τον πονο του...

Εμεις ειμαστε με μπουκωμα και τα τρια αλλα ευτυχως μεχρι εκει!!Σημερα κι εχθες κανονικα παιδικο αλλα τα εχω φτυσει...μες στο τρελο αγχος απο το πρωι!!Σημερα την εκανε κοπανα ο μπεμπης λογω εμβολιου και πηγαμε οι τρεις μας για καφε λιγο νωριτερα:-P!!!Βεβαια δεν πολυ καθεται πια στο καροτσι,θελει να τον κρατας απο τα χερια και να βολταρει αλλα αλλαξα παραστασεις και ειχα μονο το ενα...σημαντικο!!!

Νουνουκα περαστικα βρε κοριτσι...πολυ στεναχωρεθηκα...τι παιζει τωρα με τον θηλασμο αφου θα χρειαστεις αντιβιωση??κοιτα το προσεκτικα γιατι η πνευμονια ειναι υπουλη!!Περαστικουλια...η μπεμπουλα καλα??

Geminaki,εμεις ειμασταν ακριβως το αντιθετο απο εσας.Ηταν πολυ ησυχος την ημερα αλλα την νυχτα λογω κολικων ηταν πολυ ανησυχος!!!Αυτο που θηλαζει πολυ ωρα το ειχε κι ο δικος μου...κουραγιο κοριτσακι....θα ερθουν καλυτερες μερες,οταν θα αρχισει να εχει κι αλλα ενδιαφεροντα εκτος απο το να ειναι κολημενος στο στηθος!!

Για την ομορφη που ρωταει για καροτσι(ας με συγχωρεσει που δεν θυμαμαι πως την λενε)εμεις εχουμε το maclaren σε μπεζ χρωμα και συγκεκριμενα το twin techno,με ποδοσακους κ.α αξεσουαρ και το δινουμε στην συμβολικη τιμη των 70 ευρω!!Για λεπτομερειες και οτι θες να ρωτησεις στειλε μου πμ:-PΕπισης δεν το εχω βαλει ποτε και πουθενα αγγελια.Πρωτη φορα αναφερω οτι το δινω...

Για τις αυπνιες,παρε την αθωα βαλεριανα...:rolleyes:....ρωτα βεβαια τον γυναικολογο σου,αλλα επειδη σε περιμενουν ξενυχτια,βρες τροπο να κοιμηθεις....

Τι κανουν τα υπολοιπα κοριτσια??

μικροι και μεγαλοι ελπιζω να ειστε ολοι καλα!!Σας φιλω...παω παλι για καμμια δουλεια!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!!

Εφτιαξε παλι ο καιρος και να δω πως θα πουλησουμε τα χειμωνιατικα που εχουμε παραλαβει...:tongue:....ο καθενας με τον πονο του...

Εμεις ειμαστε με μπουκωμα και τα τρια αλλα ευτυχως μεχρι εκει!!Σημερα κι εχθες κανονικα παιδικο αλλα τα εχω φτυσει...μες στο τρελο αγχος απο το πρωι!!Σημερα την εκανε κοπανα ο μπεμπης λογω εμβολιου και πηγαμε οι τρεις μας για καφε λιγο νωριτερα:-P!!!Βεβαια δεν πολυ καθεται πια στο καροτσι,θελει να τον κρατας απο τα χερια και να βολταρει αλλα αλλαξα παραστασεις και ειχα μονο το ενα...σημαντικο!!!

Νουνουκα περαστικα βρε κοριτσι...πολυ στεναχωρεθηκα...τι παιζει τωρα με τον θηλασμο αφου θα χρειαστεις αντιβιωση??κοιτα το προσεκτικα γιατι η πνευμονια ειναι υπουλη!!Περαστικουλια...η μπεμπουλα καλα??

Geminaki,εμεις ειμασταν ακριβως το αντιθετο απο εσας.Ηταν πολυ ησυχος την ημερα αλλα την νυχτα λογω κολικων ηταν πολυ ανησυχος!!!Αυτο που θηλαζει πολυ ωρα το ειχε κι ο δικος μου...κουραγιο κοριτσακι....θα ερθουν καλυτερες μερες,οταν θα αρχισει να εχει κι αλλα ενδιαφεροντα εκτος απο το να ενιαίο κολημενος στο στηθος!!

Για την ομορφη που ρωταει για καροτσι(ας με συγχωρεσει που δεν θυμαμαι πως την λενε)εμεις εχουμε το maclaren σε μπεζ χρωμα και συγκεκριμενα το twin techno,με ποδοσακους κ.α αξεσουαρ και το δινουμε στην συμβολικη τιμη των 70 ευρω!!Για λεπτομερειες και οτι θες να ρωτησεις στειλε μου πμ:-PΕπισης δεν το εχω βαλει ποτε και πουθενα αγγελια.Πρωτη φορα αναφερω οτι το δινω...

Για τις αυπνιες,παρε την αθωα βαλεριανα...:rolleyes:....ρωτα βεβαια τον γυναικολογο σου,αλλα επειδη σε περιμενουν ξενυχτια,βρες τροπο να κοιμηθεις....

Τι κανουν τα υπολοιπα κοριτσια??

μικροι και μεγαλοι ελπιζω να ειστε ολοι καλα!!Σας φιλω...παω παλι για καμμια δουλεια!!

Αργυρω μου κατάλαβα καλα έχεις χειμωνιάτικα να πουλήσεις; εγω θελω για την κόρη! Στειλε μου φωτογραφίες


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Nunu περΑστικα κοριτσι μου,εχεις τοσο τρεξιμο αυτο σου ελειπε..περΑστικα ευχομαι να μην ειναι τιποτα.

Για τα εμβολια εμεις καναμε το αντιγριπικο,μενει να κανουμε ιλαρα,μαντου,και μηνιγγιτιδας σιγουρα αλλα μας ειπαν οτι ιανουαριο βγαινει νεα δοση και ισως τα γραψουν επιτελους..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...