Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Eμεις μετα τους 2 μηνες που πηραμε το οκ απο το ντοκ, οτι δεν χρειαζεται να τις ξυπναμε το βραδυ, αρχισα να δινω ολο κ περισσοτερη ποσοτητα στο τελευταιο γευμα.2 μηνων κοιμοντουσαν 21,00-01,00 και 01,00-05,00.Σταδιακα οσο περισσοτερο επιναν, τοσο περισσοτερο κοιμοντουσαν και 6 μηνων φτασαν να κοιμουνται 21,00-07,00.Εγω εδινα φορμουλα στα βραδινα γευματα και δικο μου αντλημενο τη μερα.Φανταζομαι οτι τα κοριτσια που θηλαζουν ειναι πιο δυσκολο να βαλουν σε προγραμμα τοσο μικρα μωρακια.


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Naki που χαθηκες,στις παραλιες ακομα βρε;; Ναι το τικερακι λαθος αλλα δεν μπορω άπο το κινητο να το αλλαξω σε 4μηνες θα κλεισουμε τα 4.μεγαλωσαμε...

πλακα μου κανεις?ασε φετος δεν εκανα πολλα μπανια αν και πηγαινα τα μικρα σχεδον καθε μερα,αλλα μονη μου μεχρι τελος ιουλιου οποτε ηταν δυσκολο να βουτηξω.

Το τικερακι θελει αλλαγη κι εμενα αλλα δεν θυμαμαι πως να το φτιαξω ,πρεπει να το ψαξω και βαριεμαι.


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites

για την βραδυνη πανα......

εγω ημουν αποφασισμενη να τελειωνω με τις πανες μια και καλη!!δεν θα αντεχα να κανω 2 κοψιματα πανας,ενα της πρωινης και ενα της βραδυνης.Επισης μια φιλη μου μου ειχε πει,οτι οταν εκοψε την πανα της κορης της ,δεν την εβγαλε την βραδυνη παρολο που οταν ξυπνουσε ηταν στεγνη και μετα απο λιγο καιρο που η μικρη χαλαρωσε ,η πανα ηταν τινγκα το πρωι και ειχε προβλημα να την κοψει.Οποτε εχοντας αυτο στο μυαλο μου σκεφτηκα οτι δεν πρεπει να την πατησω ετσι.

Οποτε οταν βγαλαμε την πανα και πριν κοιμηθουν καναμε τσισα(δεν ηθελαν παντα βεβαια) και μετα τους ξυπνουσα 1,5-2 ωρες μετα το βραδυνο γαλα.Τους ξυπνουσα ειναι σχετικο,αυτοι ηταν στο υπερπεραν αλλα εγω τους εβαζα στο γιογιο και τους ελεγα :κανε τσισακια.Και εκαναν μια χαρα.Αυτο το εκανα για 2-3 βδομαδες και μετα τους αφησα.Ειδα οτι αν κανουν τσισα πριν ξαπλωσουν κρατιουνται μεχρι το πρωι.Βεβαια τωρα τελευταια ,αν νιωσουν οτι θελουν μου το λενε μες τη νυχτα.Εχει τυχει βεβαια και να κατουρηθουν αλλα οχι συχνα.

Εννοειται οτι στα κρεβατια εχω σελτε που πιανει ολο το στρωμα.


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές περί μπουσουληματος και σπιτιού. Θα προσπαθήσω να τα εφαρμοσω μόλις προσαρμοσω λίγο το σπιτι, μιας και λίγο πολύ όλες τα ίδια μου λέτε. Εννοείται Φλορετα μου πως δεν προσβαλλομαι, αλιμονο!!

Η μπεμπούλα μας βγάζει άλλοτε σπυρακια κι άλλοτε κοκκινιλες στο δερματακι της. Απο προχτές δε έχει πολλές τσιμπλες και μια τεραστια κοκκινιλα κάτω απο το ματακι της. Ξεκινήσαμε ήδη αγωγή. Και αύριο θα της δώσω και λίγο πουλσατιλα (ομοιοπαθητικό) και θα δούμε. Κατα τα αλλα χρησιμοποιώ κυρίως προϊόντα της frezy.

Σχετικά με το προγραμμα Εμένα άρχισαν να κοιμούνται 1-6:00 μετα το 2ο μήνα χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια. Κι Οσο περνούσε ο καιρός αυτό αμβλυνθηκε. Γενικά δεν αντιμετωπίσαμε πρόβλημα με τον βραδινό ύπνο, αλλα με το μέχρι να κοιμηθούν. Ακόμη τα νανουριζω μέχρι να γλαρωσουν. Δεν μπόρεσα ποτέ να τα αφήσω να κλαίνε ώσπου να μάθουν κτλ. Δεν Ειμαι της τακτικής του "κοιμησου παιδι μου" γιαυτό κιόλας κάποιες φορές (ευτυχως πλέον οχι πολλές) δυσκολευομαι.


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή μου κοπέλα

Τυχαία διάβασα δύο μηνύματά σου και πραγματικά στεναχωρήθηκα....

Κοριτσάκι μου, μέσα από την προσωπική μου εμπειρία στο πρώτο μου παιδί, περνάς επιλόχειο κατάθλιψη βαρβάτη......Μην τρομάζεις απο τα συναισθήματά σου.....θες να κλάψεις, κλάψε, θες να φωνάξεις, φώναξε...Οι ορμόνες σου δουλεύουν τρελά και σε συνδυασμό με τις δυσκολίες της γέννας σου, εχεις λίγο πελαγώσει.... Κάθε μέρα θα είναι διαφορετική....άλλοτε θα ξυπνάς καλά, αλλοτε ψυχοπλακωμένη, όπως σήμερα....θυμάμαι που με παίρνανε τηλεφωνο για να μου ευχυθούνε και εγώ μόνο έκλαιγα. Ζητα βοηθεια απο το περιβαλλον σου. Ασε τα μωράκια σου στη μαμά σου, αφού νιώθεις ότι πιεζεσαι.....δε θα γίνεις λιγότερο μάνα......μη σκέφτεσαι ότι περνα ο καιρός κα εσυ χανεις στιγμες απο τη ζωη των μωρων σου.....εισαι ανθρωπος....και φωτογραφιες θα τραβηξεις και βιντεο θα παρεις όταν θα αισθανθεις καλυτερα.........

Μιλησε στο συζυγο για ολα οσα νιωθεις, στηριξου πανω του συναισθηματικα. Ενα θα σου εγγυηθω : μπορει τωρα να σου φαινονται όλα βουνο, να αναπολείς την παλιά σου ζωη, να σκεφτεσαι ότι τελειωσε η ζωη σου, αλλα σκέψου ότι όλα είναι προσωρινα και περαστικα......Όμως: Κάνε πράγματα που σε ευχαριστούν και κυρίως ΒΓΕΣ ΕΞΩ. Πάρε μια φίλη σου και πήγαινε για καφέ, μια βόλτα, θα πεις μια κουβέντα, θα αλλαξεις παραστάσεις.....βήμα βήμα κάθε μέρα.......και όλα θα γινουν καλύτερα....

Και κάτι ακόμα: Αν δεις ότι δεν αντεχεις, ζητα βοηθεια απο ειδικό.....εγώ το έκανα...και το ξεπέρασα.......

Και να λες όσα νιώθεις ότι σε πιέζουν....είσαι άνθρωπος.....

Φιλικά και με πολλή αγαπη..........

Σε ευχαριστώ πολύ!

Έχω ήδη αρχίσει να ζητάω βοήθεια κ να σκέφτομαι κ εφαρμόζω μικρές εξορμήσεις κ τολμώ να πω ότι είμαι καλύτερα! Οταν ζοριζουν τα πράγματα σκέφτομαι πως ο καιρός περνάει γρήγορα κ θα μεγαλώσουν κ αυτά όπως ο γιος μου κ ούτε θα καταλάβω πως έγινε! Επίσης σκέφτομαι πως όποτε θέλω μπορώ να τα αφήσω στους γονείς μου για όσο κ ότι θέλω, βόλτα, ακομη κ νύχτα κ η ιδέα της εναλλακτικής μου δίνει κουράγιο κάτι που δεν είχα μέχρι πριν λίγο καιρό! Σε ευχαριστώ κ πάλι που μπήκες στον κόπο να ασχοληθείς με το πρόβλημα μου :)


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι γραψατε παλι,βρε τσουπρες??

Να καλωσορισω κι εγω τις μελλουσες διδυμομανουλες και την sevi μας που εκανε come back!!

Marminaki πηγατε κιολας 2 μιση μηνων??θηλαζεις ακομη αποκλειστικα?εχω ξανα δωσει τα μπραβο στην μαμα σου...τα δινω παλι!!Η δικη μου ουτε καν τετοια θυσια!!Και δεν ειναι κακια αυτο αλλα μου βγαινει το παραπονο!

Ωστοσο θα συμφωνησω με την gemini πως θα ηταν σιγα σιγα καλο να πας να μιλησεις σε καποιον ειδικο για ολο αυτο το ζορι που περνας,καντο για τον εαυτο σου και να εισαι σιγουρη πως μονο καλο μπορει να βγει με την συζητηση.

gemini και nunu,κλεισουρα πολυ??ξερετε πως ειναι προσωρινο,αλλα οπως ειχε συμβει και σε μενα ειχατε ξεσυνηθισει!!

Διαβασα ολα τα ποστ,αλλα δεν θυμαμαι ποιος και τι...ποια προκομενη φτιαχνει τουρτες και ποια το ριχνει στις σπιτικες σαλτες??

Εμεις παμε παιδικο,αλλα κλαιμε....ο μπεμπης δε,μολις που καταλαβαινει γυρναει την φατσουλα του και με σφιγγει να μην τον αφησω...πολυ κλαμα,αλλα μετα ξεχνιεται με την στρατα και τα παιχνιδια.Η μικρη μου απο την 1η μερα μεχρι και σημερα τα παει μια χαρα,η μεγαλη μου ομως ενω στην αρχη ολα καλα,τωρα 3 μερες με το που παρκαρουμε κλαιει και δεν θελει να με αφησει με τπτ!!!Προχθες εκλαιγα την ωρα που τα πηγαινα(οδηγουσα)ξεροντας τι θα επακολουθησει.....απο χθες τις εχω και τις δυο με μπουκωμα με ενα 24ωρο διαφορα!!Αυριο που εχω αδεια δεν θα τα παω,ξερω οτι ειναι λαθος μου αλλα σε λιγες μερες δεν θα μπορω να τα κρατησω στο σπιτι γιατι θα επιστρεψω κανονικα στην δουλεια.Δυστυχως σχολικο δεν παιζει αφου εχει μονο ενα οχημα και ολες οι θεσεις πιασμενες,οποτε καταλαβαινετε τι τραβαω καθε μερα!!

Παω να την πεσω,γιατι εμενα ο μπεμπουλης ακομη ξυπναει την νυχτα για γαλα κι επειδη τις ωρες που ηταν στο παιδικο δεν μου εφαγε ποτε...το κανανε και τα δικα σας αυτο στην αρχη?εμενα κανενα δεν μου τρωει και στεναχωριεμαι πολυ!!Οποτε οσο ξυπναει θα του δινω το γαλατακι του,θα το κοψει μεγαλωνοντας....

Αυτα τα δικα μας,ελπιζω συντομα να τα καταφερω να μπω!!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι γραψατε παλι,βρε τσουπρες??

Να καλωσορισω κι εγω τις μελλουσες διδυμομανουλες και την sevi μας που εκανε come back!!

Marminaki πηγατε κιολας 2 μιση μηνων??θηλαζεις ακομη αποκλειστικα?εχω ξανα δωσει τα μπραβο στην μαμα σου...τα δινω παλι!!Η δικη μου ουτε καν τετοια θυσια!!Και δεν ειναι κακια αυτο αλλα μου βγαινει το παραπονο!

Ωστοσο θα συμφωνησω με την gemini πως θα ηταν σιγα σιγα καλο να πας να μιλησεις σε καποιον ειδικο για ολο αυτο το ζορι που περνας,καντο για τον εαυτο σου και να εισαι σιγουρη πως μονο καλο μπορει να βγει με την συζητηση.

gemini και nunu,κλεισουρα πολυ??ξερετε πως ειναι προσωρινο,αλλα οπως ειχε συμβει και σε μενα ειχατε ξεσυνηθισει!!

Διαβασα ολα τα ποστ,αλλα δεν θυμαμαι ποιος και τι...ποια προκομενη φτιαχνει τουρτες και ποια το ριχνει στις σπιτικες σαλτες??

Εμεις παμε παιδικο,αλλα κλαιμε....ο μπεμπης δε,μολις που καταλαβαινει γυρναει την φατσουλα του και με σφιγγει να μην τον αφησω...πολυ κλαμα,αλλα μετα ξεχνιεται με την στρατα και τα παιχνιδια.Η μικρη μου απο την 1η μερα μεχρι και σημερα τα παει μια χαρα,η μεγαλη μου ομως ενω στην αρχη ολα καλα,τωρα 3 μερες με το που παρκαρουμε κλαιει και δεν θελει να με αφησει με τπτ!!!Προχθες εκλαιγα την ωρα που τα πηγαινα(οδηγουσα)ξεροντας τι θα επακολουθησει.....απο χθες τις εχω και τις δυο με μπουκωμα με ενα 24ωρο διαφορα!!Αυριο που εχω αδεια δεν θα τα παω,ξερω οτι ειναι λαθος μου αλλα σε λιγες μερες δεν θα μπορω να τα κρατησω στο σπιτι γιατι θα επιστρεψω κανονικα στην δουλεια.Δυστυχως σχολικο δεν παιζει αφου εχει μονο ενα οχημα και ολες οι θεσεις πιασμενες,οποτε καταλαβαινετε τι τραβαω καθε μερα!!

Παω να την πεσω,γιατι εμενα ο μπεμπουλης ακομη ξυπναει την νυχτα για γαλα κι επειδη τις ωρες που ηταν στο παιδικο δεν μου εφαγε ποτε...το κανανε και τα δικα σας αυτο στην αρχη?εμενα κανενα δεν μου τρωει και στεναχωριεμαι πολυ!!Οποτε οσο ξυπναει θα του δινω το γαλατακι του,θα το κοψει μεγαλωνοντας....

Αυτα τα δικα μας,ελπιζω συντομα να τα καταφερω να μπω!!!

Καλημέρα!

Δεν θηλαζω, αντλώ κ τους δίνω αλλά δυστυχώς δεν φτάνουν για όλα τα γεύματα!

Η μάνα μου έτσι είναι γενικά κ για αυτό απόρησα κ πληγωθηκα πολύ με τη συμπεριφορά της μετά που γέννησα! Ο άντρας μου δεν το έχει ξεπεράσει ακομα κ επανέρχεται συχνά πυκνά στο θέμα κάτι που δε σας κρύβω πως πια με κουράζει! Μάλιστα μερικές φορές με κατηγορεί πως άλλα έλεγα κ άλλα κάνω αλλά δε βρίσκει κ μια λύση ώστε να μην πηγαινω τα μωρά εκεί κ οπότε θα αραίωση κ εγώ τις επισκέψεις! Πιστεύω νιώθει παραγκωνισμένος κ για αυτό τα λέει αυτά! "όλοι οι καλοί μαζί.... " ένα πράγμα κ χωρίς να φταίει κ όλας κ ακομα περιμένει μια συγγνώμη από τη μάνα μου!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μεν να ξέρετε οτι καταγράφω ολες τις πληροφοριες για τα δυδιμα που γράφεται γιατι θα μου χρειαστούν ! μπορω να φανταστω οτι στην αρχη θα ειναι δύσκολα αλλα ελπιζω να προσαρμοστω γρηγορα!να ρωτήσω κατι που εχω μεγαλο άγχος; τα μωρα σας γεννήθηκαν κανονικα πρόωρα και με ποσο βαρος; χρειάστηκε να μείνουν κάποιες μερες μεσα οταν φύγατε εσεις απο το μαιευτήριο;

marmin νομιζω κι εγω οτι καλο θ ηταν να μιλήσεις με κάποιον ειδικό οσο το δυνατον γρηγορότερα γιατι οσο το αφήνεις ειναι χειρότερα

mariliw αν εχεις θεμα με σπυράκια δοκιμασε προϊόντα που εχουν μεσα βρωμη πολυ καλα και οικονομικά ειναι τα tolvevet της farmasept


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Roxana ευχαριστώ θα το κοιτάξω. Γενικά παρατηρώ τα καλά της βρωμης, ούτε που θα το φανταζόμουν λίγο καιρο πριν..

Γενικά οι τοκετοί των δίδυμων είναι συνήθως κάπως προωροι. Αλλα αυτό δεν είναι και απαραίτητο. Εχω ακούσει και διαβάσει Πολλα και διάφορα σχετικά. Αυτό πάντως που συνηθίζεται είναι οι ενέσεις κορτιζονης κοντα στην 30η βδομάδα που ωριμαζουν τα πνευμονακια των μωρων σε περίπτωση προωρου, λίγο πριν ή λίγο μετα ανάλογα με το πώς προχωράει η κυηση.

Εγώ γεννησα 35+5 οριακά πρόωρα. Τα μωρα Ήταν 2500 το καθένα. Η μπεμπα έμεινε μια μέρα στην απλή παρακολούθηση και μετα Ήταν δίπλα μου. Ο μπεμπης παρουσίασε ταχυπνια και μπήκε στη ΜΕΝΝ για 5 μέρες. Πανικοβαλεσαι λίγο στην αρχη αλλα είναι Πολυ δυνατά τα ατιμα!! Τελος καλο όλα καλά!

Επισης μην πανικοβαλεσαι με Αυτα που διαβάζεις που γράφουμε. Εννοείται Ότι στο "τελικό ζυγι" τα υπερ "τουμπαρουν" τη ζυγαριά! Κι Όπως ξαναγραψα εγώ Τουλάχιστον δε συγκρινω την εποχή της εγκυμοσύνης και όλου του άγχους που τραβηξα με το επόμενο διάστημα Οσο κουραστικό κι είναι κατά περιόδους. Βέβαια Φαντάζομαι Ότι τα 3 παιδάκια θα είναι πιο δύσκολη υπόθεση, αλλα εσύ είσαι πια έμπειρη μανούλα και δεν ξεκινάς απο το μηδέν. Βοήθεια θα έχεις; Ότι άλλο θές ρωτα.


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Roxana εμενα η προωροτητα ηταν το μεγαλο μου αγχος, ημουν ακινητοποιημενη στο κρεβατι με προωρες συσπασεις απο την 28η εβδ.σε επιφυλακη οτι γενναμε απο μερα σε μερα.Τελικα φτασαμε 36+6!Γεννηθηκαν 2400 κ 2700, δεν χρειαστηκαν τιποτα και τις πηραμε σπιτι μαζι μας.Μην αγχωνεσαι, οσο γινεται, κ ολα θα πανε καλα στο τελος


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


mariliw πραγματικα τα προϊόντα βρωμης ειναι απιστευτα και τα Aveeno περιέχουν αλλα ειναι πιο ακριβα ενω της pharmaseptn ειναι και ελληνικά και οικονομικά αλλα κυρίως φανταστικά ! εγβ κρέμα σώματος που ειναι και προσώπου αλομα αυτη χρησιμοποιήσω στην κορη μου που ειναι τεσσάρων γιατι γενικα ειναι ευαίσθητη !για τις ενέσεις το εχουμε ηδη συζητήσει με το γιατρο πτι θα γινουν νομιζω στις 32 εβδομάδες μου ειπε αν δεν κανω λάθος ! η αληθεια ειναι οτι θα με βοηθήσει η προηγούμενη εμπειρία μου ως Μαμα !!! θηλασω την κορη μου για 10 μήνες και ειχα μεχρι τους 8 την αποκλειστική της φροντίδα μετα δυστυχως πηγα δουλεια και ανέλαβε η ΜΑΜΑ μου η οποια ευτυχώς θα με βοηθαει και με τα δυδιμα !!


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites

anchelita σε ευχαορτω για την απάντηση και την εμψύχωσης! ειδες καμια φορα άγχος καθε μερα και τελικα ολα πήγαν καλα! τελεια να τις χαιρεσαι τις μπουμπουκες σου!

εμεις μεχρι στιγμής τουλάχιστον παμε καλα στο θεμα οτι και τα δυο μεγαλώνουν το ίδιο δεν έχουν διαφορα βάρους δηλαδη ειναι σχεδόν 1100 το καθένα αλλα ειναι αυτο που λενε αμα απυ καρφωθεί μια ιδεα στο μυαλο δύσκολα βγαινει


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Nunu αγορι+κοριτσι, 35+3! 2300+2040....5 μερες μενν!

Sevi αγορι+αγορι, 35+5! 2290+1830....9+13 μερες μενν!

Evi αγορι+κοριτσι, 35+5! 2670+2300....7+0 μερες μενν!

Lovemtwins αγορι+κοριτσι, 34+2! 1920+1720...(χωρις μενν)!

Laerta αγορι+κοριτσι 35+2! 2300+2620...4 μερες μενν(κουνακια)!

Gemini αγορι+αγορι, 37+3!2800+3100.....(χωρις μενν)!

Moritsa αγορι+κοριτσι, 32+5! 2150+2000....25+31 μερες μενν!

Witch αγορι+κοριτσι, 36! κατω απο 2500.....(χωρις μενν)!

Elisa αγόρι+αγόρι, 36+4! 3440+2280.....(χωρίς μενν)!

Celestine αγορι+αγορι, 33! 2080+1770...24+20 μερες μενν!

Anthi αγορι+αγορι,36! 2600+2300.....15 μερες μενν!

Jasmini αγορι+αγορι, 37+3! 2560+2240...(χωρις μενν)!

Duckface αγορι+κοριτσι 33+3! 1830+1480.....19+25 μερες μενν!

Joy αγορι+κοριτσι 36+6! 2560+2540....(χωρις μενν)!

Mash αγορι+αγορι 34+3! 2250+1900...2+15 μερες μενν!

Frosobal αγορι+αγορι 38! 3340+3200....(χωρις μενν)!

Naki αγορι+αγορι 36+2! 2000+2030......15+20 μερες(κουνακια)!

Mpougos αγορι+αγορι 36+5! 2480+1350....0+38 μερες μενν!

Argyro30 κοριτσι+κοριτσι 35!2440+2600.....(χωρις μενν)!

Architwins αγορι+αγορι,34+6! 2200+1900....8+4 μερες μενν(κουνακια)!

Τzini αγορι+κοριτσι, 38+1! 2980+2950....(χωρις μενν)!

Taz34 αγορι+κοριτσι, 37+5! 2560+2980..(χωρις μενν)!

Linaki G κοριτσι+κοριτσι, 34+4! 2080+2180...15 μερες μενν!

Cristy κοριτσι+κοριτσι, 38+4! 2460+2610....(χωρις μενν)!

Euxoula κοριτσι+κοριτσι, 38! 2800+3040....(χωρις μενν)!

Chemin κοριτσι+κοριτσι, 35! 2240+1920.....5 μερες μενν+5 μερες κουνακια!

Glorr αγορι+κοριτσι, 36! 2490+2000.....10 μερες μενν!

Kira κοριτσι + κοριτσι ,38+4! 2500 και 2360.... (χωρις μενν)!

Floreta αγορι+αγορι, 36! 2500 και 2500...

Ouranio nektar9,αγορι+κοριτσι,36+3! 2480 και 2650...(χωρις μενν)!

Anchelita,κοριτσι+κοριτσι,37! 2300 και 2700...(χωρις μενν)!

Link to comment
Share on other sites

seνι καλη η λιστα. σαν συμπερασμα εγω κ η ροξανα πρεπει να φτασουμε τουλαχιστον 33-34 εβδομαδες για να μην μεινουν πολλες μερες τα μωρα θερμοκοιτιδα. εγω κοντευω την 30 εβδομ. τα κοριτσια μου ειναι 1200 μολις γραμμαρια. ο γιατρος πιστευει οτι θα παρω 2-3 βδομαδες ακομα. εχω κανει κ τις κορτιζονες μου. ελπιζω κ εμεις να τα καταφερουμε οπως πολλες απο εσας εδω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...