Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Καλημέρεεεεεεεεεεεςςςςς στις όμορφες!!!!!!!!

Yola μου με το καλό ο παίδαρός σου!!!!!! Ε αν σου είπε κατά 90% άντρακλας θα είναι!!!

Άντε Μαράκι μου, θα περάσουν οι μέρες και θα τη δεις κι εσύ τη ζουζούνα σου!!! Εγώ σήμερα από την ώρα που σηκώθηκα από το κρεβάτι έχω μια ζάλη και μια αστάθεια να το πω..θα δούμε, το απόγευμα έχω ραντεβού και θα μου λυθούν όλες οι απορίες!!!!!! :tongue::tongue::tongue::tongue:

Ηλιοβασίλεμα μου είδες όλα καλά είναι τελικά..και είμαι σίγουρη ότι και οι εξετάσεις του αντρούλη σου θα είναι άψογες!!

Εγώ κορίτσια για β επιπέδου θα πάω 26.07...μποτσάκι, κοντά είμαστε!!!!!


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ναι, αυτο θελω να αποκλειω πιθανες παραμετρους που μπορεί να είναι εμπόδιο...

Οι σάλπιγγες διαβατές αλλά λόγω οπίσθιας κλίσης της μήτρας μου, πόνεσε λιγάκι στην αρχή μέχρι ο γιατρός να εισάγει τον καθετήρα...έμοιαζε λιγο με το τεστ παπ αλλά πιο ενοχλητικό. Ευτυχώς ήταν γρηγορη η εξεταση και μετά ειχα ενοχλησεις περιοδου. Πάλι καλά που ειχα πιει και 2 παυσιπονα πριν μπω... Μας είπε για 2 μερες όχι ελευθερες επαφές γιατι δεν κανει να γινει συλληψη για να αποβληθει ολο το σκιαγραφικό υγρό που έβαλαν...

Τα αποτελέσματα για το σπερμοδιαγραμμα τα πήραμε και αυτά χθες. Απλά δεν ξερω να τα σχολιασω, πρεπει να τα παμε σε ουρολογο ή στο γυναικολογο να τα δει. Μου φαινονται νορμαλ αλλά δεν ξερω και ποιες ειναι οι φυσιολογικές και ποιες οι παθολογικές τιμές...

Τώρα θελω να παω και στην ενδοκρινολογο να της δειξω και αυτης τις ορμονικές μου και να της ζητησω να ξαναελεγξουμε τον θυροειδη...

Και περιμένω....θα κάνω άραγε ωορρηξία κάποια στιγμή;;; Και αν ναι, θα την καταλάβω; Μακάρι...

Βρε δεν ειχα καταλαβει τοι εχεις καποιο θεμα ,λογω οτι εχεις ηδη ενα παιδακι!

Ολα καλα θα πανε το θελεις πολυ και σιγουρα θα συμβει εχε πιστη στο Θεο και στον εαυτο σου!!

ποσο καιρο προσπαθειτε αν επιτρεπετε?


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρεεεεεεεεεεεςςςςς στις όμορφες!!!!!!!!

Yola μου με το καλό ο παίδαρός σου!!!!!! Ε αν σου είπε κατά 90% άντρακλας θα είναι!!!

Άντε Μαράκι μου, θα περάσουν οι μέρες και θα τη δεις κι εσύ τη ζουζούνα σου!!! Εγώ σήμερα από την ώρα που σηκώθηκα από το κρεβάτι έχω μια ζάλη και μια αστάθεια να το πω..θα δούμε, το απόγευμα έχω ραντεβού και θα μου λυθούν όλες οι απορίες!!!!!! :tongue::tongue::tongue::tongue:

Ηλιοβασίλεμα μου είδες όλα καλά είναι τελικά..και είμαι σίγουρη ότι και οι εξετάσεις του αντρούλη σου θα είναι άψογες!!

Εγώ κορίτσια για β επιπέδου θα πάω 26.07...μποτσάκι, κοντά είμαστε!!!!!

βρε ειμαι σιγουρη οτι ειανι απο τον αιματοκριτη σου!επισης πως ξαπλωνεις ?μην ξαπλωνεις ποτε τελειως ανασκελα να βαζεις μερικα μαξιλαρια πισω απο την πλατη για να αποφυγης το συνδρομο κοιλης φλεβας!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

βρε ειμαι σιγουρη οτι ειανι απο τον αιματοκριτη σου!επισης πως ξαπλωνεις ?μην ξαπλωνεις ποτε τελειως ανασκελα να βαζεις μερικα μαξιλαρια πισω απο την πλατη για να αποφυγης το συνδρομο κοιλης φλεβας!

Τώρα το είδα το μνμ κοριτσάκι μου...Ξαπλώνω στο πλάι, ανάσκελα δεν μπορώ πλέον καθόλου!! Μάλλον θα ξέρουμε Δευτέρα με Τρίτη που θα πάω για τις αιματολογικές! :D


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου!

Τι κάνετε????

ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ συγχαρητήρια για τις εξετάσεις. Να ξέρεις οτι μετά την σαλπιγγογραφία είναι πολύ εύκολο να μείνεις έγκυος οπότε μόλις το επιτρέψει ο γιατρός βουρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ!!!!

XRYDIM άντε να πας στον γιατρό και να δεις και εσύ το μωράκι σου. Όσο για τις ζαλάδες τις είχα και εγώ σε καθημερινή βάση αλλά από τότε που τρώω λίγο καλύτερα μου έχουν φύγει. Είναι και αυτή η ζέστη.

ΜΑΡΙΑ αφού και οι 2 είμαστε στο κρεβάτι δεν έρχεσαι στο δικό μου να τα λέμε κιόλας?????/:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Καλημέρα και στα υπόλοιπα κορίτσια που δεν είναι μέσα!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε δεν ειχα καταλαβει τοι εχεις καποιο θεμα ,λογω οτι εχεις ηδη ενα παιδακι!

Ολα καλα θα πανε το θελεις πολυ και σιγουρα θα συμβει εχε πιστη στο Θεο και στον εαυτο σου!!

ποσο καιρο προσπαθειτε αν επιτρεπετε?

Ουτε εγω ειχα καταλαβει οτι είχα θέμα ... Το παιδάκι μου είχε ερθει φυσικά και χωρις δυσκολία μετά από 45 μερες από την τελευταία περίοδο που είχα!!!

Μετα την γεννηση και λογω καθυστερησης περιοδου και αυξησης βαρους, ξαναψαχτηκα και μου ειπαν για συνδρομο πολυκυστικων και αντισταση στην ινσουλινη... Από το 2011 παιρνω χαπια που παιρνουν και οι διαβητικοί, ενω με χρηση αντισυλληπτικων ειχα μεχρι τον Φεβρουαριο που μας περασε τακτικοτατη περιοδο ανα 28ημερες... Σταματησα τα αντισυλληπτικά τελη Γεναρη και από τελευταία περίοδο 3/2 αδιαθετησα ξανά τον απρίλιο αφού πηρα χάπια...Δεν κανω ωορρηξια κάθε μηνα...λεει ο γιατρος μου...Μου εδωσε χαπια που προκαλουν ωορρηξια, δεν με επιασαν! Και μετά τα χαπια, υπαρχουν ενεσεις για ωορρηξία που ειναι πανακριβες 250ε ανα κυκλο χωρις εοπυυ και για να χορηγηθουν μεσω εοπυυ θελει επιτροπη!!!!εκλεισα ραντεβου στην επιτροπή για 29/10!!!

Αλλαξα για 2η γνωμη γιατρο μου ειπε να μην αγχωνομαι επειδη εχω παιδι και θα δουμε πως θα κυλησει ο καιρος με τις προσπαθειες...

ουφ...αυτά!!!


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Τι κάνετε????

ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ συγχαρητήρια για τις εξετάσεις. Να ξέρεις οτι μετά την σαλπιγγογραφία είναι πολύ εύκολο να μείνεις έγκυος οπότε μόλις το επιτρέψει ο γιατρός βουρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ!!!!

XRYDIM άντε να πας στον γιατρό και να δεις και εσύ το μωράκι σου. Όσο για τις ζαλάδες τις είχα και εγώ σε καθημερινή βάση αλλά από τότε που τρώω λίγο καλύτερα μου έχουν φύγει. Είναι και αυτή η ζέστη.

ΜΑΡΙΑ αφού και οι 2 είμαστε στο κρεβάτι δεν έρχεσαι στο δικό μου να τα λέμε κιόλας?????/:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Καλημέρα και στα υπόλοιπα κορίτσια που δεν είναι μέσα!!!

δεν εχω κανενα προβλημα να ερθω χιχι!

ασε απο την πολυ νκλεισουρα εχω θυμηθει ολους τους συγγενεις και φιλους παιρνω τηλ γιατι τα εχω παιξει ποσο να κανω παρεα με ενα 2χρονο?


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω ειχα καταλαβει οτι είχα θέμα ... Το παιδάκι μου είχε ερθει φυσικά και χωρις δυσκολία μετά από 45 μερες από την τελευταία περίοδο που είχα!!!

Μετα την γεννηση και λογω καθυστερησης περιοδου και αυξησης βαρους, ξαναψαχτηκα και μου ειπαν για συνδρομο πολυκυστικων και αντισταση στην ινσουλινη... Από το 2011 παιρνω χαπια που παιρνουν και οι διαβητικοί, ενω με χρηση αντισυλληπτικων ειχα μεχρι τον Φεβρουαριο που μας περασε τακτικοτατη περιοδο ανα 28ημερες... Σταματησα τα αντισυλληπτικά τελη Γεναρη και από τελευταία περίοδο 3/2 αδιαθετησα ξανά τον απρίλιο αφού πηρα χάπια...Δεν κανω ωορρηξια κάθε μηνα...λεει ο γιατρος μου...Μου εδωσε χαπια που προκαλουν ωορρηξια, δεν με επιασαν! Και μετά τα χαπια, υπαρχουν ενεσεις για ωορρηξία που ειναι πανακριβες 250ε ανα κυκλο χωρις εοπυυ και για να χορηγηθουν μεσω εοπυυ θελει επιτροπη!!!!εκλεισα ραντεβου στην επιτροπή για 29/10!!!

Αλλαξα για 2η γνωμη γιατρο μου ειπε να μην αγχωνομαι επειδη εχω παιδι και θα δουμε πως θα κυλησει ο καιρος με τις προσπαθειες...

ουφ...αυτά!!!

καλε δεν παμε καλα και εγω ειχα 2 βιοχημικες κυησεις μετα τον τοκετο την πρωτη ειχα μαθει οτι ειμαι εγγυος ακριβως στα γενεθλια του γιου μου και μετα απο 2 μερες αρχισε αιμα πηρα ουτρο αλλα τελικα μηδενιστηκε η χοριακη το ιδιο εγινε ενα μηνα πριν μεινω εγγυος τωρα σε αυτο οποτε σαν τελευταια περιοδο κραταμε την ημερα που μηδενιστηκε η χοριακη μου!

αυτα τα κουλα τα ακουω συχνα τελευταια!!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κανενα προβλημα να ερθω χιχι!

ασε απο την πολυ νκλεισουρα εχω θυμηθει ολους τους συγγενεις και φιλους παιρνω τηλ γιατι τα εχω παιξει ποσο να κανω παρεα με ενα 2χρονο?

Αχ αυτές οι κόρες τι μας κάνουνννννννννν!!!!!!! Εμένα βέβαια και ο γιος μου με είχε ταλαιπωρήσει αλλά μέχρι τον 6ο μήνα. Μετά πετούσαααααααααα!!! Τώρα πετάω από την μία μεριά του κρεβατιού στην άλλη. Δεν πειράζει. ΧΑΛΑΛΙ ΤΟΥΣΣΣΣΣΣ!!!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλε δεν παμε καλα και εγω ειχα 2 βιοχημικες κυησεις μετα τον τοκετο την πρωτη ειχα μαθει οτι ειμαι εγγυος ακριβως στα γενεθλια του γιου μου και μετα απο 2 μερες αρχισε αιμα πηρα ουτρο αλλα τελικα μηδενιστηκε η χοριακη το ιδιο εγινε ενα μηνα πριν μεινω εγγυος τωρα σε αυτο οποτε σαν τελευταια περιοδο κραταμε την ημερα που μηδενιστηκε η χοριακη μου!

αυτα τα κουλα τα ακουω συχνα τελευταια!!

Βρε κορίτσια τι γίνεται?????? Και εγώ τον Οκτώβριο είχα παλίνδρομη!!!! Πολύ της μόδας μου φαίνεται είναι. Άστο καλό!!!!!!:evil::evil::evil::evil::evil::evil:


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτές οι κόρες τι μας κάνουνννννννννν!!!!!!! Εμένα βέβαια και ο γιος μου με είχε ταλαιπωρήσει αλλά μέχρι τον 6ο μήνα. Μετά πετούσαααααααααα!!! Τώρα πετάω από την μία μεριά του κρεβατιού στην άλλη. Δεν πειράζει. ΧΑΛΑΛΙ ΤΟΥΣΣΣΣΣΣ!!!!!!

ρε συ αυτο ξανα πες το και εγω στον γιο μου ειχα συσπασεις εκατσα στο κρεβατι τοτε 10 εβδ αλλα αυτο τπτ αλλο

σε αυτην εδω καταλαβα οτι ειμαι εγγυος απο τους εμετους αφου εκανα χοριακη και βγηκε 35 μοναδες ακομα καλα καλα δεν ειχε εγκατασταθει και εγω ξερναγα τα αντερα μου και τωρα αυτο!ειμαι ειπαμε 9 εβδ κρεβατωμενη ακι παω στις 10 και πρωτα ο θεος εχω μπροστα μου τουλαχιστον 8 !!!αντε να δουμε!χαλαλι της λεει!!!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε συ αυτο ξανα πες το και εγω στον γιο μου ειχα συσπασεις εκατσα στο κρεβατι τοτε 10 εβδ αλλα αυτο τπτ αλλο

σε αυτην εδω καταλαβα οτι ειμαι εγγυος απο τους εμετους αφου εκανα χοριακη και βγηκε 35 μοναδες ακομα καλα καλα δεν ειχε εγκατασταθει και εγω ξερναγα τα αντερα μου και τωρα αυτο!ειμαι ειπαμε 9 εβδ κρεβατωμενη ακι παω στις 10 και πρωτα ο θεος εχω μπροστα μου τουλαχιστον 8 !!!αντε να δουμε!χαλαλι της λεει!!!

Είναι αυτο που λένε οτι οι εγκυμοσυνες της ιδιας γυναικας, δεν μοιαζουν!!! Τα συμπτωματα διαφέρουν!!!


Link to comment
Share on other sites

ρε συ αυτο ξανα πες το και εγω στον γιο μου ειχα συσπασεις εκατσα στο κρεβατι τοτε 10 εβδ αλλα αυτο τπτ αλλο

σε αυτην εδω καταλαβα οτι ειμαι εγγυος απο τους εμετους αφου εκανα χοριακη και βγηκε 35 μοναδες ακομα καλα καλα δεν ειχε εγκατασταθει και εγω ξερναγα τα αντερα μου και τωρα αυτο!ειμαι ειπαμε 9 εβδ κρεβατωμενη ακι παω στις 10 και πρωτα ο θεος εχω μπροστα μου τουλαχιστον 8 !!!αντε να δουμε!χαλαλι της λεει!!!

Άντε με το καλό να γεννήσουμε και πραγματικά και να ήθελα δεν θα ξαναέκανα άλλο παιδί. Δεν ξαναβάζω τον οργανισμό μου και βασικά την ψυχολογία μου σε τέτοια περιπέτεια. Είναι τρομερά ψυχοφθόρο.


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό να γεννήσουμε και πραγματικά και να ήθελα δεν θα ξαναέκανα άλλο παιδί. Δεν ξαναβάζω τον οργανισμό μου και βασικά την ψυχολογία μου σε τέτοια περιπέτεια. Είναι τρομερά ψυχοφθόρο.

αυτο λεω ολο αυτο τον καιρο ρε παιδι μου λεω αλλο παιδι θα εκανα μονο αν απο τη στιγμη που μαθαινα οτι ειμαι εγγυος μεχρι να γεννησω μεσολαβουσε μια μερα!ολο αυτο το αγχος να πανε ολα καλα!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...