Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

αυτο λεω ολο αυτο τον καιρο ρε παιδι μου λεω αλλο παιδι θα εκανα μονο αν απο τη στιγμη που μαθαινα οτι ειμαι εγγυος μεχρι να γεννησω μεσολαβουσε μια μερα!ολο αυτο το αγχος να πανε ολα καλα!

Είναι και πως περνάει τις εγκυμοσύνες της η κάθε γυναίκα. Αν από την αρχή ως το τέλος δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα τότε θα ήμουν πιο χαλαρή. Τώρα πως να είμαι που σε κάθε επίσκεψη όλο και κάτι προκύπτει καινούργιο????? Έτσι για να είμαι στην τσίτα!!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Είναι και πως περνάει τις εγκυμοσύνες της η κάθε γυναίκα. Αν από την αρχή ως το τέλος δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα τότε θα ήμουν πιο χαλαρή. Τώρα πως να είμαι που σε κάθε επίσκεψη όλο και κάτι προκύπτει καινούργιο????? Έτσι για να είμαι στην τσίτα!!!!!

Μωρέ και κανενα προβλημα να μην ειχα, κανενα συμπτωμα ή καμια ενοχληση, πάλι θα αγχωνόμουν! Θα ελεγα: γιατί δεν νιωθω τιποτα, το μωρό ειναι καλά;;;

Μέχρι να γεννησει καποια γυναικα, με ή χωρις προβλήματα εγκυμοσυνης, το μυαλο της, το σωμα της και η ψυχολογια της ειναι εκει, να τελειωσει με επιτυχια την εγκυμοσύνη και να κρατησει γερο το μωρό της!!!


Link to comment
Share on other sites

Μωρέ και κανενα προβλημα να μην ειχα, κανενα συμπτωμα ή καμια ενοχληση, πάλι θα αγχωνόμουν! Θα ελεγα: γιατί δεν νιωθω τιποτα, το μωρό ειναι καλά;;;

Μέχρι να γεννησει καποια γυναικα, με ή χωρις προβλήματα εγκυμοσυνης, το μυαλο της, το σωμα της και η ψυχολογια της ειναι εκει, να τελειωσει με επιτυχια την εγκυμοσύνη και να κρατησει γερο το μωρό της!!!

Πόσο μάλλον όταν σου δημιουργούνται και προβλήματα. Εγώ θυμάμαι στον γιο μου μετά τον 6ο μήνα δεν είχα καμία ανησυχία και κανένα άγχος. Αφού πήγα προγραμματισμένα για γέννα με τεχνητούς πόνους και ενώ όλοι κόντευαν να πεθάνουν από το άγχος τους εγώ πήγαινα λες και πάω για καφέ.


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πόσο μάλλον όταν σου δημιουργούνται και προβλήματα. Εγώ θυμάμαι στον γιο μου μετά τον 6ο μήνα δεν είχα καμία ανησυχία και κανένα άγχος. Αφού πήγα προγραμματισμένα για γέννα με τεχνητούς πόνους και ενώ όλοι κόντευαν να πεθάνουν από το άγχος τους εγώ πήγαινα λες και πάω για καφέ.

Είναι και στον χαρακτηρα της καθε γυναικας!

Εμενα μου εσπασαν τα νερά και πηγα χαλαρή λες και νομιζα οτι θα με εδιωχναν μεχρι να με πιασουν οι πονοι...Όσο αγχωμενη ή ανησυχη ενιωθα μεχρι να γεννησω, οτι πλησιαζει η μερα του τοκετου και να προσευχομαι να πανε ολα καλα, τόσο πιο παγωμενη και χαλαρη ενιωσα οταν ειδα οτι εσπασαν τα νερά.


Link to comment
Share on other sites

Είναι και στον χαρακτηρα της καθε γυναικας!

Εμενα μου εσπασαν τα νερά και πηγα χαλαρή λες και νομιζα οτι θα με εδιωχναν μεχρι να με πιασουν οι πονοι...Όσο αγχωμενη ή ανησυχη ενιωθα μεχρι να γεννησω, οτι πλησιαζει η μερα του τοκετου και να προσευχομαι να πανε ολα καλα, τόσο πιο παγωμενη και χαλαρη ενιωσα οταν ειδα οτι εσπασαν τα νερά.

Άβυσσος η ψυχή της γυναίκας τελικάααααααα!!!!!!!!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γι αυτό κορίτσια μου γκυκά -γεννούν οι γυναίκες και όχι οι άντρες!!!

Αυτό συζητούσα με μια φίλη μου, έγκυο και αυτή, στο μήνα της τώρα!

Ποιος άντρας αντέχει να κάθεται κρεβάτι ακίνητος, ποιος θυμάται να παίρνει τα φάρμακά του, ποιος αντέχει τις θυσίες που κάνει μία έγκυος!

Για να μή μιλήσω φυσικά για τον τοκετό!!!

Η γυναικεία φύση είναι προικισμένη κορίτσια με όλα αυτά που απαιτούνται για να φέρουμε σε πέρας αυτό το δύσκολο έργο. Ξέρω οτι ιδίως άμα προκύψουν προβλήματα, νιώθουμε και μεις τις αντοχες μας να εκλείπουν, όμως μέσα μας έχουμε πολύ υπομονή!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλα εγω ειμαι ακομα πιο τρελη!

ποναγα απο οταν μπηκα στο μηνα μου και πηγαινα μου βαζν καρδιοτοκογραφο μου λεγαν ωραια μια χαρα συσπασεις παμε για γεννα μετα μου εβαζαν χερι και ελεγαν μπα πηγαινε σπιτι σου!!

αστα τελικα με επιασαν εσπασαν τα νερα στις 39 εβδ και 6ημ ποναγα ουτως η αλλως παω στο μαιευτηριο και τραβαγε μαλλια της η γυναικολογος μου μου ελεγε πονας της ελεγα ναι ε και γιατι δεν μιλας μου ελεγε οι ωδινες ειναι μεγαλες αντεχεις της ελεγα γιαιτ αν δν αντεχω θα αλλαξει κατι ?αστα μεγαλο νουμερο τους εβλεπα γυρω μου αγχωμενους γιατι ο μικρος κατεβαινε με πρωσοπο και ο τραχηλος ηταν ανωριμος σκληρος και γυριοσμενος πισω απο την εισοδο της μητρας καποια στιγμη μετα απο 22 ωρες γεννησα αλλα τους ειχα ταραξει στο ανεκδοτο!η γεννα δεν με νοιαζει το θεωρω κατι τετελεσμενο και οτι πρεπει να γινει με εκνευριζει αυτο το αγχος που περναω τωρα που λεω αντε πηραμε αλλη μια μερα!!!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό κορίτσια μου γκυκά -γεννούν οι γυναίκες και όχι οι άντρες!!!

Αυτό συζητούσα με μια φίλη μου, έγκυο και αυτή, στο μήνα της τώρα!

Ποιος άντρας αντέχει να κάθεται κρεβάτι ακίνητος, ποιος θυμάται να παίρνει τα φάρμακά του, ποιος αντέχει τις θυσίες που κάνει μία έγκυος!

Για να μή μιλήσω φυσικά για τον τοκετό!!!

Η γυναικεία φύση είναι προικισμένη κορίτσια με όλα αυτά που απαιτούνται για να φέρουμε σε πέρας αυτό το δύσκολο έργο. Ξέρω οτι ιδίως άμα προκύψουν προβλήματα, νιώθουμε και μεις τις αντοχες μας να εκλείπουν, όμως μέσα μας έχουμε πολύ υπομονή!

Καλημέρα. Αυτό μου είχε πει και ο γυναικολόγος μου "αν μέναμε εμείς έγκυος θα αυτοκτονούσαμε 5 φορές". Αυτό κάτι λέει. Άσε που είναι και τρομερή η δύναμη της γυναίκας. Η μαμά μου πριν κάνει την αδερφή μου είχε 3 αποβολές και οι 1 από αυτές στον 6ο μήνα (έξω από μας) αγόρι. Στην αδερφή μου έκατσε 9 μήνες στο κρεβάτι και σε μένα της έσπασαν τα νερά στον 5ο μήνα και έκατσε στο νοσοκομείο ΜΕ ΠΑΠΙΑ 2 μήνες και με γέννησε στον 7ο μήνα 1200γρ. Αφού οι γιατροί τότε λέγανε οτι δεν θα ζήσω. Δεν ήταν οι θερμοκοιτίδες τότε τόσο αξιόπιστες. Και όμως τα άντεξε!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αυτό μου είχε πει και ο γυναικολόγος μου "αν μέναμε εμείς έγκυος θα αυτοκτονούσαμε 5 φορές". Αυτό κάτι λέει. Άσε που είναι και τρομερή η δύναμη της γυναίκας. Η μαμά μου πριν κάνει την αδερφή μου είχε 3 αποβολές και οι 1 από αυτές στον 6ο μήνα (έξω από μας) αγόρι. Στην αδερφή μου έκατσε 9 μήνες στο κρεβάτι και σε μένα της έσπασαν τα νερά στον 5ο μήνα και έκατσε στο νοσοκομείο ΜΕ ΠΑΠΙΑ 2 μήνες και με γέννησε στον 7ο μήνα 1200γρ. Αφού οι γιατροί τότε λέγανε οτι δεν θα ζήσω. Δεν ήταν οι θερμοκοιτίδες τότε τόσο αξιόπιστες. Και όμως τα άντεξε!!!!

Ηρωιδα η μαμα σου και συ θηριακι αντεξες!!! 1200γραμαρια;;; πω πω...

Μπράβο της!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ηρωιδα η μαμα σου και συ θηριακι αντεξες!!! 1200γραμαρια;;; πω πω...

Μπράβο της!!!

2 μήνες στην θερμοκοιτίδα έκατσα διασωληνομένη. Αφού έχω βαθουλώματα στο πάνω μέρος του κρανίου μου. Μέχρι τα 12 μου κάθε 2 χρόνια με παρακολουθούσαν όλοι οι γιατροί στο παίδων για να βλέπουν την εξέλιξή μου. Και φαντάσου τώρα η μαμά μου τα περνάει μαζί μου πάλι από την αρχή!!!!! Αφού μου λέει της δικές μου εγκυμοσύνες πήρες?????


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αυτό μου είχε πει και ο γυναικολόγος μου "αν μέναμε εμείς έγκυος θα αυτοκτονούσαμε 5 φορές". Αυτό κάτι λέει. Άσε που είναι και τρομερή η δύναμη της γυναίκας. Η μαμά μου πριν κάνει την αδερφή μου είχε 3 αποβολές και οι 1 από αυτές στον 6ο μήνα (έξω από μας) αγόρι. Στην αδερφή μου έκατσε 9 μήνες στο κρεβάτι και σε μένα της έσπασαν τα νερά στον 5ο μήνα και έκατσε στο νοσοκομείο ΜΕ ΠΑΠΙΑ 2 μήνες και με γέννησε στον 7ο μήνα 1200γρ. Αφού οι γιατροί τότε λέγανε οτι δεν θα ζήσω. Δεν ήταν οι θερμοκοιτίδες τότε τόσο αξιόπιστες. Και όμως τα άντεξε!!!!

τι λες χρυσο μου 6μηνιτικο εσενα καλε σε προστατευει ο Θεος απο οταν γεννηθηκες !!!!

εγω γεννηθηκα τελειομηνη παρα 10 ημερες αλλα επειδη η μαμα μου εκανε εμετο και το νερο και ηταν στο νοσοκομειο με ορο ημουν 1900γρ!φεβρουαριο μηνα γεννηθηκα 5 του μηνα και 13 του μηνα πηγαν και με βαφτησαν μην πεθανω!!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αυτό μου είχε πει και ο γυναικολόγος μου "αν μέναμε εμείς έγκυος θα αυτοκτονούσαμε 5 φορές". Αυτό κάτι λέει. Άσε που είναι και τρομερή η δύναμη της γυναίκας. Η μαμά μου πριν κάνει την αδερφή μου είχε 3 αποβολές και οι 1 από αυτές στον 6ο μήνα (έξω από μας) αγόρι. Στην αδερφή μου έκατσε 9 μήνες στο κρεβάτι και σε μένα της έσπασαν τα νερά στον 5ο μήνα και έκατσε στο νοσοκομείο ΜΕ ΠΑΠΙΑ 2 μήνες και με γέννησε στον 7ο μήνα 1200γρ. Αφού οι γιατροί τότε λέγανε οτι δεν θα ζήσω. Δεν ήταν οι θερμοκοιτίδες τότε τόσο αξιόπιστες. Και όμως τα άντεξε!!!!

Ngn1980, απιστευτη η ιστορια της μαμάς σου!! Είδες και συ σα γυναίκα τί δύναμη είχες;; 1200 γρ και άντεξες, με τα τότε μέσα, γιατί τώρα είναι πιο εύκολο!

Εγώ το πιστεύω κορίτσια για μας και ο άντρας μου το παραδέχεται!

Σήκω μου λεει γιατί χωρίς εσένα χανόμαστεεεεεε!! Χαχαχα


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

τι λες χρυσο μου 6μηνιτικο εσενα καλε σε προστατευει ο Θεος απο οταν γεννηθηκες !!!!

εγω γεννηθηκα τελειομηνη παρα 10 ημερες αλλα επειδη η μαμα μου εκανε εμετο και το νερο και ηταν στο νοσοκομειο με ορο ημουν 1900γρ!φεβρουαριο μηνα γεννηθηκα 5 του μηνα και 13 του μηνα πηγαν και με βαφτησαν μην πεθανω!!

Τι λες παιδάκι μου και συ;; Άλλη περιπετεια!! Τελειόμηνο μωρό 1900γρ;;

Αν είναι δυνατόν!! Και η μαμά σου πώς άντεξε να ξερναει μέχρι τον τοκετό ακόμα κ το νερό;; ΗΡΩΙΔΑ!!!!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι λες παιδάκι μου και συ;; Άλλη περιπετεια!! Τελειόμηνο μωρό 1900γρ;;

Αν είναι δυνατόν!! Και η μαμά σου πώς άντεξε να ξερναει μέχρι τον τοκετό ακόμα κ το νερό;; ΗΡΩΙΔΑ!!!!

δεν ξερω ξερω οτι απο φωτο που ειχα δει δεν εμοιαζε με εγγυο αλλα με αρρωστη και εχασε 13 κιλα στην εγγυμοσυνη αντι να παρει!εν τω μεταξυ ειμαστε ψηλες η μανα μου 1.95 ειχε φτασει τα 60 κιλα και ειχε κατι κυκλους κατω απο τα ματια και μια αποχρωση εκρου!

η ατιμη μετα απο αυτο εκανε αλλα 5 παιδια και σε ολα ειχε την ιδια εγγυμοσυνη απλα εβαζε ορο και ηταν σπιτι!

τα λατρευε τα παιδια και επειδη τα 3 πρωτα μας εκανε με διαφορα απο τα 3 μικροτερα θυμαμαι στον αδερφο μου τον 6ο εκλαιγε και ελεγε παει τελος δεν θα κανω αλλο!γιαιτ απο οταν παντρευτηκαν με τον μπαμπα ειχαν συμφωνησει 6


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...