Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Την Τετάρτη άσε και δεν της βρίσκουν και φλέβες κάθε φορά την έχουν μια ώρα. Απλά έχω άγχος γιατί το βλέπω λίγο για βλαστοκυστη και βασικά φοβάμαι γιατί έχω την αμοιβαία μετάθεση στον καρυότυπο μην δείχνει κάτι αυτό με την χοριακη εύχομαι πραγματικά όλοι να τα  καταφέρουμε 

      Και οι 2 Τετάρτη είμαστε! Εύχομαι να έχουμε διπλασιασμους!!! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος και τις σκέψεις που έχετε. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή και την προσευχή μας. 

      3 ώρες πρίν, Titti είπε:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είναι η 8η εμβρυομεταφορά μου! Μακάρι να έχω διπλασιασμο την Τετάρτη. 17η ε? Πέρασες πολλά και συ...έχεις άλλο παιδάκι? Εγώ όχι.

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα μικρουλες μου! Τι κανετε;

Μαρακι μου σ' ευχαριστω. Χαίρομαι πολύ που εισαι τοσο χαρουμενη και ευτυχισμένη! Και πάντα έτσι να είσαι κοπέλα μου. Όλα με το καλό να γίνουν!

Για το πληκτρολογιο που λες, ναι, ειχα και 'γω το ίδιο προβλημα. Προσπαθησε να τρεξεις τη σελιδα απο τον mozilla.

Ευακι και εγω μια ζωη με χαμηλο αιματοκρίτη και χαμηλη πίεση... Πιστευω και εγω πως τωρα που θα σου αλλαξει  η γιατρος σου τη δοσολογια ή το σκευασμα πως θα πανε ολα καλυτερα.

Rosali δεν ξερω αν παιζει ρολο το οτι σηκωνεις το παιδι, αλλα οπως εχουμε ξαναπει, προσεχε καλου κακου μικρη μου και ολα θα πανε καλα.

Δημητρουλα και εγω συμφωνω με τις 40 ημερες. Αν τα καταφερω κι εγω, αυτο θα κανω.

Sweeney, πολύ γελασα με την περιγραφη σου!!!

Μελιτινακι, κριμα για το φυτακι σου....  Μα δεν μπορεις να τον "ψησεις" τον αντρουλη σου να σου κανει αυτη τη χαρη;!... Για ξαναπροσπαθησε!

Δεσποινιω!!! Φτου! Φτου! Τι αιματοκριτης ειναι αυτος κοπελαρα μου! Μραααααβοοοοοοο!

Οσο για τα δικα μου, περιμενω κι εγω αυριο τι θα ακουσω, να φυγει ένα βαρος...

Πολλα φιλια σε ολα τα κοριτσια μας!

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσακια :)

Γεωργια αυριο ειναι η μεγαλη μερα; Ευχομαι ολα να πανε καλα !!!

Ροζαλι αφου σου εδωσε τοσο μεγαλη ποθανοτητα ο γιατρος, ετσι θα ειναι, θα ανεβει!

Δεσποινα τι ωραια παρεα που ειστε με το  μπεμπακο σου!!!

Μελιτινη τα νεα μου: Ψαξε-ψαξε, βρηκα χρονια λοιμωξη στο ενδομητριο...κ ειμαι στην αντιβιωση για 3 εβδομαδες.

Αν δε λυθει αυτο το θεμα δεν εχει νοημα να ξαναπροσπαθησω...Πολυ πιθανο να εφταιγε αυτο για την παλινδρομη...

Προτιμω να διαβαζω τα δικα σας για τα καροτσια κ τα ζιπουνακια, ειναι πιο ευχαριστα!!

Link to comment
Share on other sites

Φαντασου οτι ειχα κανει καλλιεργεια κολπικου υγρου κ ολα τα σχετικα κ ηταν ολα πεντακαθαρα..απο συμπτωματα τιποτα..ατιμο πραγμα. Για να δουμε, ειναι αυτο; γιατι ολοι μεχρι τωρα κακολογουσαν μονο το...γενετικο υλικο μου!!!Μακαρι να τους διαψευσω...Ειδομεν :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!κανενα μεο απο την νατασα ακομα???μα γιατι χαθηκε ετσι??

καλο ειναι να τις κραταμε τις 40 μερες.λιγη υπομονη θελει!!

τι κανετε κοριτσοπουλα??εχει πολυ ωραιες μερες αν και λεει οτι απο δευτερα βροχες......ευελπιστω να μη κρατησουν πολυ!!!


iZHz.png

xyNB.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρααα!!! Λέτε η Νατάσα να περιμένει να σαραντίσει ο μπέμπης για να μπει;;;;

Ή μήπως έχει την πεθερά πάνω από το κεφάλι της και τα έχει δει όλα;;;

  • Μου αρέσει 1

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσοπουλα!!!!

Τι όμορφος καιρος!!! Απο εβδομαδα θα χαλάσει!!!! 

Strollaki μου ελπίζω να δικαιωθεις!!!! Όλα θα πάνε καλα και μετα από καιρο θα τα θυμάσαι τοσο μακρινα!!!

Γεωργία μου περιμενουμε νεα σου!!!!!

 

Κορίτσια οι 40 μερες είναι πραγματικα ο χρονος που χρειαζεται για να επανελθει η γυναικα και να βρει τους ρυθμους της με το παιδι!! προσωπικά δεν θεωρω ότι πρέπει να κλειστει σε ενα σπιτι λες και ειναι τιμωρημένη!!!! Από θέμα υγείας για το παιδί το βάζει στο καρότσι η στο μάσριπο και κανένας δεν το πειράζει!!! ο καθαρός αερας  μόνο καλό μπορει να κάνει!! εγω εβγαλα τον μικρο στιος 18 μερες!!! τον θηλαζα κιολας οπότε μπορουσαμε να ειμαστε για ωρες εξω!!!! είχε τοσο καλές μερες!!! Και δεν το μετάνιωσα γτ ο χειμώνας ηταν βαρύς και το πολύ μια φορα την εβδομαδα μετα μπορουσα να τον βγάλω!! Ας μην σχολιασω για την περιοδο με τα χιονια που τον εβγαλα μια φορα μεσα σε ενα μηνα!! Τωρα ειμαστε συνεχεια εξω!!!!!! εστω μια βολτα στο παρκο!! Εχουμε τοσο ομορφα μερη εδω στην εδεσσα!!! Να πω εδω ότι δεν συμφωνω με το να μπαίνει το μωρο μεσα σε καφετεριες ή κλειστους χώρους!!!! Προτιμότερο ειναι το σπίτι ετσι!!! Σε αλλο σπίτι το πήγα μετα απο κανα 2μηνο!! Ειδικα στις γιαγιαδες!!

Πάντως το 40 μερες στο σπίτι δεν συνδέεται σε καμια περιπτωση με τη θρησκεία μας!! Εχει να κάνει με εποχες που η γυναίκα πήγαινε στα χωράφια και υπήρχε μεγάλη θνησιμότητα στα βρέφη....

 

Κοριτσια μου περασαμε ενα τρελο βραδυ!!!! Ο μικρος ξυπνουσε συχνα και μιλουσε!!!! αρχισε ολο μπαμπαμπαμπα νταντα νταντα!!! γλωσσα δε εβαζε!! του εβαζα την πιπίλα και μολις τον επαιρνα αγκαλια κοιμόταν!!! Μετα πο κανα 2ωρο το ιδιο!!!!!!

ας ελεγε τουλαχιστον μαμαμαμαμαμμαμαμαμα ΜΑΜΑΜΜΜΜΜΑΑΑΑΑΑΑ~!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 5

OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα τι κανετε ομορφες;;;

η Νατασα μας ακομα ε;;; Τι έπαθε;;;τοσο ξαφνικό της ηρθε το ολο θεμα με το μωρο κ πελαγώσε το κορίτσι μας;;;

μαρακι εχω δοκιμάσει τα παντα.νομιζω ειναι στο παιδι.δεν ειμαι κ πρωτάρα.τα εχω βιώσει ολα εις διπλούν...κ η κόρη μου απο 3 μηνων κ μετα μου ειχε κόψει το ενα βραδινό κ κοιμόταν κάπως καλυτερα...θα δουμε τωρα κ ο μπόμπιρας μας πως θα εξελιχθεί.να τον Κοιμησω μαζι μου δεν θελω γιατι φοβαμαι.τον εχω ομως διπλα μου στο λίκνο του κολλητά στο κρεβατι μου κ τον χαϊδεύω...

αυτο με τις 40 μερες οσον αφορα το παιδι το κράτησα κ εγω.οσον αφορα εμενα στις 20 μερες ηρθε παπας στο σπιτι κ μας έδωσε ευχή κ ετσι έβγαινα κ στις 40 μερες πήγα τον μικρο στην εκκλησια.βεβαια δεν τον εχω βγάλει ακομα γιατι ειναι λιγο ύπουλος αυτος ο καιρός,ε ΕΙ τον ηλιο κ σε ξεγελάει,εχει ομως κ αεράκι κ φοβαμαι μην μου κρυώσει...υπομονη λιγο ακόμη...

  • Μου αρέσει 1

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!τι κανετε??

Εμεις καλα ειμαστε ειδικα μαυτον τον ηλιο!!!!δε θελω παλι βροχες και πτωση της θερμοκρασιας...κλαψ!!!

Στρολακι ευχομαι να ξεπεραστει γρηγορα και με το καλο να κανεις νεα προσπαθεια!!!

Αντζι ο ξενυχτης σου τι κανει???η μικρη σου κουκλα???εσυ αντεχεις με τα βαρβαρα ωραρια??

Μαρακι τελειο μου φαινεται το βραδυ σας!!!ειμαι σιγουρη πως ο μπαμπας σας το βρηκε ακομα πιο τελειο!!!μπαμπαμπαμπαμπα....

Γεωργια περιμενουμε τα νεα σου!!


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπαμπαμπα κ παππου λενε ολα τα ζουμπουρλουδικα πρωτα εμας μας γραφουν:oops:

Εμένα κ τα 4 οταν με εβλεπαν κόντευαν να φύγουν απο το καρότσι απο τις χαρες..τρομάρα μου..ώπου με βλέπει μωρό κ άσχετα μου χαμογελάνε..το χω μαζί τους δικό μου δεν έχω να λαλήσω η γυναίκα..

Στρολ μου ειμαι σιγουρη θα λυθει το θεμα κ σύντομα θα λέμε για τις κοιλιές μας..διάμετρο κλωτσιές κλπ..

Οσο για τα 40 ειναι καλο κ για τους 2 έστω μέχρι το πρώτο εμβόλιο του μωρού μακρυά κ αγαπημένοι απ όλους κ καλό αερισμα στο σπίτι..ήλιος είναι οτι καλύτερο αλλά με προσοχή...

Σας φιλώ γλυκά κ Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν αύριο..γιορτάζει κ η ενορία μας θα πάρω τα πόδια μου να πάω μια βόλτα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεσποινιω καλα ειναι τα τρελουτσικα μου...ο μικρος εχτες εφαγε το τελευταιο γευμα 12:30 κ ευτυχως μου εμεινε ξυπνιος μονο μεχρι τις 2:30.μετα ξυπνησε παλι 5:30 κ μετα 8:30 ομως ετρωγε κ ξανακοιμοταν επομενως ειμαι κ εγω καλυτερα...εμβολιο ειδα κανατε ε;εμεις οχι ακομα ομως λογικα σε 1-2 βδομαδες θα με παρει ο παιδιατρος για να ερθει.ο ζουζουνος σου τι κανει;

Κ εμας γιορταζει η ενορια μας κ εχουμε κ πανηγυρι ακριβως κατω απο το σπιτι μου οποτε το απογευμα θα παμε βολτίτσα. Δεν ξερω αν εχετε δει κατι χλαπατσες που εχουν σε κατι πανηγυρια που τα πετάς κάτω κ γινονται ένα με το πατωμα κ μετα παιρνουν παλι το αρχικό τους σχημα,ε εχει φαγωθει η Σοφια να της παρουμε μια τετοια.τοσα παιχνιδια υοαρχουν κ θελει την πιο αηδια...χαχαχα

36 minutes ago, DIMITRAS είπε:

Μπαμπαμπα κ παππου λενε ολα τα ζουμπουρλουδικα πρωτα εμας μας γραφουν:oops:

Εμένα κ τα 4 οταν με εβλεπαν κόντευαν να φύγουν απο το καρότσι απο τις χαρες..τρομάρα μου..ώπου με βλέπει μωρό κ άσχετα μου χαμογελάνε..το χω μαζί τους δικό μου δεν έχω να λαλήσω η γυναίκα..

Στρολ μου ειμαι σιγουρη θα λυθει το θεμα κ σύντομα θα λέμε για τις κοιλιές μας..διάμετρο κλωτσιές κλπ..

Οσο για τα 40 ειναι καλο κ για τους 2 έστω μέχρι το πρώτο εμβόλιο του μωρού μακρυά κ αγαπημένοι απ όλους κ καλό αερισμα στο σπίτι..ήλιος είναι οτι καλύτερο αλλά με προσοχή...

Σας φιλώ γλυκά κ Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν αύριο..γιορτάζει κ η ενορία μας θα πάρω τα πόδια μου να πάω μια βόλτα!!!

Ααααα κ εμενα η κορη μου μπαμπα ειπε πρωτα.κ θυμωνα γιατί ελεγα οτι ειμαι κλεισμενη σε ενα σπιτι κ στο τελος λεει μπαμπα,χαχαχα

Για να δουμε ο γιος μου τώρα τι θα κανει...

  • Μου αρέσει 1

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια μου! Πως είμαστε σήμερα;

Μια χαρουλα σας βρίσκω! 

Μαράκι πολύ γελασα με τον γιοκα σου και το μπα-μπα!!!! Ξεροσταλιαζει η δολια η μανα να ακουσει το μαμα... αλλα.... ΤΙΠΟΤΑ!

Angie μου, α χα χα!!! Λυπαμαι που θα σε απογοητευσω, αλλα και το δικο σου κατα πασα πιθανοτητα, το μπαμπα θα πει πρωτο! Γιατι το "μπα" ειναι πιο εύκολο απο το "μα" λογω του συντονισμου των μυων του προσωπου που κανουν μεχρι εκεινη τη στιγμη, της κινησης της γναθου, κλπ.

Στρολλακι μου, τι ηλικια εχεις (αν επιτρεπεις) και σου λενε για το γενετικο σου υλικο;!

Αχ Δεσποινιω, κι εγω δε θελω να ξαναχαλασει ο καιρος!!! Αλλα για λιγο θα ξαναχαλασει...

Δημητρουλα κι εγω το εχω αυτο με τα παιδια... Ελπιζω συντομα να σε χαιρεται και το δικο σου παιδακι!

Sweeney πως πανε οι ετοιμασίες; Ο μικρουλης σου σε νοικοκυρευει;

Μελενια μου πως εισαι;

Annie!!!! Πως παμε;

Να σας πω και τα δικα μου. Ευτυχως η περιοχή ειναι πολυ καλή, καθαρή, καθώς επίσης και οι λεμφαδένες. Μου εφυγε ενα βαρος κορίτσια μου.

Τα φιλια μου σε όλες σας!

  • Μου αρέσει 3

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια! Χρόνια πολλά! Τι όμορφος καιρός, αλλάζει και η ώρα από αύριο, τι ωραία!!:D

Γεωργία μου μπράβο κοριτσάκι μου που είναι όλα καλά. Αφήνεις πίσω σου την ιστορία και προχωράμε! Μόνο ευχάριστα απο δω και πέρα. 

stroll κάτι βρέθηκε τελικά εε; Κοίτα ρε παιδί μου τι ύπουλα πράγματα και μας παιδεύουν τζάμπα. Να ναι το τελευταίο που σε ταλαιπωρεί και σύντομα να ακούσουμε κι από σένα τα ευχάριστα! :) 

Μαρακι όλα έτοιμα; Με το καλό!! Για το θέμα του 40σμου φυσικά κάνει κάθε μαμά όπως νιώθει, εγώ προσωπικά δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο μαζί σου.

Δεσποινάκι, sweeney, rosali, angie, dimitra, evaki και σε όλα τα κορίτσια, την καλημέρα μου! Να περάσετε τέλεια ότι και να κάνετε! Εγώ ανυπομονώ να τσακίσω τον μπακαλιάρο!! :D

 

  • Μου αρέσει 1

vQjrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα !!!!!! :wub::wub::wub::wub::wub:

αδυνατώ να διαβάσω τόσες σελίδες οπότε θέλω το ρεζουμέ απο κάποια τσούπρα να ξέρω τι έχασα!!! 

Εγώ κορίτσια μου δεν μπορώ να σας περιγράψω πόσα συναισθήματα είχα έξτρα  και δεν φανταζόμουν!!! Ζούμε ενα όνειρο...ενα παραμύθι...το σπίτι μας πλημμύρισε με αγάπη :wub:

όπως καταλάβατε λοιπόν γέννησα τον μικρούλη μας και όλα δόξα το θεό πήγαν τέλεια.

φυσιολόγικος τοκετός.

Είμαστε σπίτι μας κ όπως καταλαβαίνετε χωρίς βοήθεια πέραν τον άντρα μου δεν είναι εύκολο να δώσω το παρόν τόσες μέρες,όμως σας σκεφτόμουν!!Το 24ωρο όμως είναι ξαφνικά τόσο λίγο και δεν προλαβαίνεις να βήξεις που λέει ο λόγος...

σας φιλώ εγώ και ο μπεμπούλης μου!!!!

 

  • Μου αρέσει 3

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...