Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

8 hours ago, melitini81 είπε:

Καλημέρα κούκλες! Κανένα νέο από την Μελένια μας ακόμα; Ελπίζω κοριτσάκι μου να ακούσεις τα καλύτερα νέα σήμερα και μετά να τα μεταφέρεις και σε μας :-D ) 

Αννι βολεύτηκε η μπουμπού αλλά που θα πάει; Θα βγει θέλει δε θέλει! :-D Τι ωραία που είναι όλα ευνοϊκά για έναν όμορφο τοκετό όποτε το αποφασίσει η μπέμπα! :) 

Δήμητρα καλώς μας ξανάρθες! Ετοιμάζεσαι κι εσύ σιγά σιγά, καλή δύναμη και ένα καλό αποτέλεσμα εύχομαι. Να δεις που τώρα θα γίνει, την άνοιξη είναι όλα πιο αισιόδοξα! :) 

Στρολάκι τι κάνεις; σε τι φάση βρίσκεσαι; Κάνεις καμιά εξετασούλα ή το έχεις αφήσει και απολαμβ'ανεις την άνοιξη;

Δεσποινάκι! Τι καλός ο μπέμπης που αφήνει την μαμά να κοιμάται. Πάτε καμία βόλτα τώρα με τις λιακάδες; 

Αντζι μου, αχ, δώσε ένα μεγάλο φιλάκι στην Σοφούλα από μένα. Δεν ξέρω γιατί, αλλά έχω μια μεγάλη ευαισθησία στα πρωτότοκα παιδάκια που ξαφνικά έχουν να διαχειριστούν όλο αυτό. Ίσως επειδή κι εγώ έιμαι πρωτότοκη.. λέτε να μου χουν μείνει μνήμες στο υποσυνείδητο; :confused: 

Ευάκι κλωτσάει ο παίδαρος εε; Αχ και που 'σαι ακόμα! Εμένα έχει τσακίσει τα πλευρά μου, εχει σφηνώσει πόδια και ρίχνει αβέρτα! :-D Πρέπει και συνέχεια να κάθομαι λες και έχω καταπιεί ένα κοντάρι σκούπας αλλιώς πονάω! Εγώ 0-3 έχω καμιά δεκαριά ζιπουνάκια κοντομάνικα και φορμάκια περισσότερα γιατί έχω πάρει και μακρυμάνικα και κοντομάνικα. Είναι λίγο ρώσικη ρουλέτα τι καιρό θα πετύχεις την εποχή που γεννάω εγώ. 

Γεωργία καλή τύχη με την εξέταση! σίγουρα όλα καλά θα είναι. Το έχω ακούσει ότι σε περίπτωση κακοήθειας κρατάνε σχεδόν μηδενική την TSH. Σε καταλαβαίνω, εγώ εδώ κάτω από 2 μου την έριξε στην εγκυμοσύνη και στην αρχή είχα θέμα με ταχυκαρδίες κτλ. Τώρα έχω συνηθίσει βέβαια. 

sweeney έχω τελειώσει με αγορές για την μπουμπού και τώρα θέλω να τα πλύνω. Περιμένω την άλλη Δευτέρα να στηθούν τα έπιπλα για να τα συμμαζέψω κατευθείαν στη θέση τους. Θα γεννήσεις σε δημόσιο και μιλάς για την βαλίτσα του μωρού; Γιατί μένα μου είπαν μόνο τα ρουχάκια εξόδου. Εγώ έχω πάρει προς το παρόν μια νυχτικιά με ρομπίτσα και 2 σουτιέν θηλασμού. Τι άλλο χρειάζομαι λες; Νυχτικές-πυτζαμάκια πόσα άραγε; 

Οι μέλλουσες νυφούλες μαράκι και ελενίτσα τι κάνουνε; πως παν οι ετοιμασίες; 

Φιλιά και σε όποιες άλλες ξεχνώ! 

ναι σε δημοσιο!!πρεπει να τα εχω ολα!!και τα δικα μου και του μωρου!!μονο μπανιο το κανουν αυτοι!μολος γεννηθει το εχω διπλα μου!!μενω για 4 μερες μεσα οποτε θελω πραγματα!!!εσυ ιδιωτικο??


iZHz.png

xyNB.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεσποινιω κ ελενη δεν θα το έλεγα οτι την ημέρα κοιμαται πολυ...κοιμαται με διακοπές,πχ 10λεπτα κ ξυπνάει κλπ κλπ.σπανια να κοιμηθει 2-3 ώρες συνεχόμενα...

σημερα το μεσημερι μου κοιμηθηκε αρκετά ο μικρός,κοιμηθηκε κ η Σοφια λιγο οποτε τα βλαστάρια μου τη νυχτα θα βγουν τσάρκα κ τα δυο μαζι χαχαχα

ευακι εγω παιδίατρο ειχα απο πριν γιατι ειναι οικογενειακός μας φίλος ομως θεωρω οτι δεν ειναι κακο να κανεις μια γνωριμία με την παιδίατρο που σε ενδιαφέρει πριν γεννήσεις γιατι μολις γεννήσεις με το καλο κ βγεις απο το μαιευτηριο θα έρθει σπιτι να εξετάσει το μωρο,εμας τουλαχιστον ετσι εκανε.


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μελένια μου λυπάμαι κι εγώ πολύ κοριτσάκι μου! Δεν έχω λόγια παρηγοριάς να σου πω, μακάρι να μην το περνούσε αυτό καμία γυναίκα. Πάρε τν χρόνο σου, ηρέμησε, ένα θετικό είναι ότι έχεις κατεψυγμένα, και πάμε γερά για την επόμενη μάχη. 

Ευάκι τι στεναχωρήθηκες καλέ, σε όλες σχεδόν πέφτει ο αιματοκρίτης στην εγκυμοσύνη! Εγώ είχα φτάσει 28. Αυξήσαμε δόση σιδήρου, άλλαξα σκεύασμα και με το ζόρι τώρα είμαι στο 32 και απ ότι φαίνεται έτσι θα γεννήσω. Στο τρίτο τρ΄μηνο αυξάνεται κιόλας. Don't worry! :-) Για παιδίατρο δεν ξέρω, έχω στο μυαλό μου να κάνω κανένα ραντεβού σε κανα δυο που έχω υπόψην, αλλά αν δεν προλάβω θα πάρω στην τύχη κάποιον από αυτούς να έρθει στο σπίτι όταν γεννήσω και θα κρίνω από εκεί αν μου κάνει και αν θα συνεχίσω. Δεν αγχώνομαι δηλαδή, όπως κάτσει. 

sweeney εγώ σε ιδιωτικό, ναι. Τα περισσότερα τα προσφέρουν, τα προσωπικά σου είδη παίρνεις μόνο και ρούχα εξόδου. Αυτό μας έλειπε βέβαια με τόσα λεφτά που παίρνουν! Μιλάμε τα ποσά είναι εξωφρενικά, ειδικά στην Αθήνα. 

 


vQjrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αντζι ποιος στη χαρη σου αποψε αν ξενυχτησουν μαζι τα καμαρια σου!!!!

Ευακι συμφωνω με τηνναντζι για τη συναντηση με τον παιδιατρο!κι εμας οταν ηταν 10 ημερων το μωρο ηρθε και το ειδε πρωτη φορα!!


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια! Τι κάνετε;

Μελένια, στενοχωρήθηκα πολύ με το αρνητικό. Μην το βάζεις κάτω, όμως, κοπέλα μου. Όπως είπαν και τα κορίτσια, η επόμενη φορά θα είναι η τυχερή και θα είσαι η επόμενή μου!

Ευάκι, αυτό που λες το έκανε μια γνωστή μας. Είχε καλέσει σπίτι την παιδίατρο από πριν γεννήσει, γνωρίστηκαν, συζήτησαν κλπ, οπότε δεν νομίζω να της φανεί παράξενο. Εγώ βέβαια δεν το έκανα αυτό και την έφερα όταν γέννησα πρώτη φορά για να δει το μωρό. Ό,τι προτιμάς εσύ!

Η Νατάσα ακόμα, ε; Πλέον είναι βέβαιο ότι γέννησε!

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια τι κάνετε;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα στην όμορφη παρεούλα!!!

Κοριτσια μου μπορει να εχω μερες να σας γραψω αλλα σας διαβάζω αρκετες φορες την ημέρα!! Κατι εχει γινει με το κινητο μου και οταν παω να γραψω δεν εμφανιζεται το πληκτρολόγιο!! Και εσυ γεωργια μου δεν ειχες θεμα???

Τι να πρωτογραψω!!!

Αρχικά @NatasaP περιμένουμε νεάκια για το παλικαρακι σου!!!

@annie1979 η κορούλα σου θα έρθει από μέρα σε μέρα και το υπέροχο δωματιάκι της θα γεμισει μωρουδίλα!!!

@Me-Lenia μου σίγουρα εχεις απογοητευτει!!! Μη το βάζεις όμως κάτω!! Αξίζει τον κόπο να παλέψεις για να αποκτησεις το παιδάκι σου!!!!

@Angie.31 Πολύ ζόρι αυτό με τον μικρό!!! Βέβαια ξέρω ότι ειναι στο παιδί απλά σίγουρα πρέπει πια να δεις αν οι συνθήκες υπνου πρέπει να αλλάξουν...... Τι φωτισμό εχεις στο δωμάτιο? Έχει ανοιχτη τηλεόραση? μήπως εχει αρκετη ζέστη? αν κοιμόσασταν μαζί στο κρεβάτι? μήπως το γάλα είναι αρκετά βαρύ.....?? Χάνει όλες τις ώρες παραγωγικού ύπνου αλλά και αύξησης μελατονινης  η οποία είναι τόσο απαραίτητη για τον μικρούλη..... Πάντως ποτέ δεν ειναι αργά για να καθιερώσεις μια πιο δραστική ρουτινα υπνου και για τα 2 μικρουλια!!! Κάνατε το εμβολιάκι σας??? Αχ το Σοφάκι μας αρχιζει και ζηλεύει!!!! Ειναι μια ομαδα στο φβ που λέγεται ενσυναίσθηση και εχει φοβερα αρθρα για πολλά πράγματα και ενα απο αυτα ειναι η αποδοχη του νεου μωρου απο το μεγαλύτερο!! Μπορεις να γινεις μέλος!!!

@melitini81 και @sweeney todd όλο και κοντεύετε!!!! Έρχονται τα κοριτσόπουλααα!!!!! περιμένουμε φωτο απο τα μπεμπεδοδωματια!!!!!

@Eleni1986 τι κανει το κοριτσάκι σας???? Πως πάνε οι ετοιμασίες του γάμου και της βάφτισης??? 

@Δέσποινa μου με το ζουζουνι το γλυκό!!!!! Και εμβόλιο κάνατε και ολοκληρα παλικάρια γίνατε!!!!! Από εδω και επειτα όλο βολτες θα εισαστε και πότε θα σου μεγαλώσει χαμπάρι δεν θα πάρεις!!!!

@Rosali με τον ταλιμπάν!!!! Πως πάει η εγκυμοσύνη??? Νομίζω τωρα στα κοντα ειναι και η β επιπέδου??? ή την εκανες?? δεν παρατηρησα στο τικεράκι σε ποια εβδομαδα εισαι!!! από δουλεια πότε μπορεις να σταματησεις??

@evaki1991 αχ αυτες οι κλωτσιτσες!!!! Κοίτα από ρουχαλάκια 0 μην πάρεις και πολλά!! Τετοια εποχη θα στεγνωνουν αμέσως!!!! Κρίμα ειναι γτ δεν θα τα φορεσει αρκετα το μωρο!!!! δεν ξέρεις και πόσα εκ θα ειναι!!!! εμενα που γενηθηκε 54 εκ τα φορεσε τα 50ρια 2-3 εβδομάδες.... τα φανελάκια τωρα, τα 0-3 τα φορεσε ενα δίμηνο σίγουρα!! Απλά από εταιρια σε εταιρια διαφέρουν τα πατρον.....

Γεωργία μου ελπίζω όλα τα τρεχάματα με τους γιατρους να  τελειωσουν γρηγορα και μετα να συγκεντρωθεις στην μωρουδοπροσπάθεια σου!!!!

Στα δικά μας τωρα!!!Τρεχουμεεεεεεε!!!!! Σε ακριβως ενα μηνα τετοια ωρα θα ντυνομαι νυφούλα!!!!

Όλα είναι πανέτοιμα!! τα προσκλητηρια εχουν σχεδόν μοιραστει!!!!! Το νυφικό μου φορεμα το σάββατο θα ειναι ετοιμο και από το καθαριστηριο και θα μπει στην ντουλαπουλα μου!!!! Τα ρουχα των αγοριων μου ετοιμα και αυτα!!!! 

Τωρα αρχιζουν τα καθαρίσματα!!! Έχω την γενικη της ανοιξης να κάνω που τα βγάζω όλα από ντουλαπια αλλά φέτος θέλω να τα κάνω σε μια μέρα που θα πάω αλλου τν μικρο για να μην μοιριζει απορρυπαντικα και θα φέρω μια γυναίκα να με βοηθήσει!!!!Τη δευτερη μέρα του Πάσχα θα στολίσω και το σπίτι μου!!! Αχ ανυπομονω!!!!

Ο μικρος κορίτσια ειναι σε άλλη φάση!! ξεφυγε τελείως από το μωρουδε!!!!! όλη μερα μιλάει γελάει, τσιρίζει!! χαχαχαχα Χθες έφαγε και πρωτη φορά κρεμούλα!!! Χαχαχα!! Τρελό γελιο! Την λάτρεψε! μου τραβουσε το χερι να βάζει συνεχεια το κουταλι στο στομα και όταν καταλαβε ότι το κουταλι γεμιζει στο πιατο, ηθελε να κανει ντου στο πιάτο!!!!! τωρα αρχισαμε το απογευματινο και από εβδομάδα αρχιζουμε το πρωινό φρούτο!

Αχ ειμαι ξετρελαμενη σας το ειπα??? Ο υπνος του ειναι αρκετα καλός.... ουσιαστικα κάνει 2 ξυπνηματα 1 και 5 για να θηλάσει και 7 η ωρα ειναι το πρωινο μας ξύπνημα!!!! περιπου 8κ30 κοιμάται... Μακαρι να μου το κρατησει γγτ μετα που κοιμάται εχω χρόνο να κανω αρκετα πραγματα!!!! Χθες βέβαια απο 8κ30 μου ξύπνησε 5κ15!! Συγκλονίστηκα!!!! Ισως φταιει η κρεμουλα!!!!! Βέβαια μετα την κρέμα τον θήλασα κανονικά!

 

Αχχχχχχχχχχχχχ!!!!!!!! Πως περνάει ο καιρός!!! Πότε ηταν το τουρλοτοποπουδάκι μου και πότε σερνεται σαν να μπουσουλάει και με φτανει!!!!!!! 

 

Αυτα από εμας!!!! 

Φιλιά από την μαγευτική την ανοιξη Έδεσσα!!!!

(Υ.Γ...Ελπίζω να μην ξέχασα καμιααααααααα!!!)

  • Μου αρέσει 1

OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Μαράκι! Όλα καλά κι εμείς! Χαίρομαι που μεγαλώνετε!!! Έκανα και τη β επιπέδου, όλα καλά, μόνο που έχω οριακά χαμηλό πλακούντα αλλά ελπίζουμε ότι θα ανέβει! Μακάρι, Θεέ μου, να πάνε όλα καλά!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου. πως μου ειστε σημερα?

στην πολη μας δεν εχω ακουσει να ερχονται οι παιδιατροι σπιτι .απο τις αλλες μαναδες εχω ακουσει οτι πανε τα μικρουλια αυτες στους γιατρους εκτος κ αν αυτες το ηθελαν κ δεν το μαρτυρανε γιατι ως επαρχια κ στενομυαλοι κραταμε το σαραντισμα.  μαλλον μετα το πασχα θα την παρω ενα τηλ να μιλησω μαζι της κ βλεπουμε.. 

οσο αφορα τον αιματοκριτη  που στεναχωρεθηκα λιγο ε απο 40 που ηταν τωρα που εφτασε στο 31 μου ηρθε καπως αλλα δεν ανησυχω κιολας. απλα δικαιολογουνται οι ξαφνικες ζαλαδες που με πιανουν ωρες ωρες ου δεν τις ειχα ουτε στο πρωτο τριμηνο κ το υπεροχο ξασπρισμενο μου χρωμα στοο προσωπο.. :-)


 QtRMp3.png 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, evaki1991 said:

καλημερα κοριτσια μου. πως μου ειστε σημερα?

στην πολη μας δεν εχω ακουσει να ερχονται οι παιδιατροι σπιτι .απο τις αλλες μαναδες εχω ακουσει οτι πανε τα μικρουλια αυτες στους γιατρους εκτος κ αν αυτες το ηθελαν κ δεν το μαρτυρανε γιατι ως επαρχια κ στενομυαλοι κραταμε το σαραντισμα.  μαλλον μετα το πασχα θα την παρω ενα τηλ να μιλησω μαζι της κ βλεπουμε.. 

οσο αφορα τον αιματοκριτη  που στεναχωρεθηκα λιγο ε απο 40 που ηταν τωρα που εφτασε στο 31 μου ηρθε καπως αλλα δεν ανησυχω κιολας. απλα δικαιολογουνται οι ξαφνικες ζαλαδες που με πιανουν ωρες ωρες ου δεν τις ειχα ουτε στο πρωτο τριμηνο κ το υπεροχο ξασπρισμενο μου χρωμα στοο προσωπο.. :-)

40;;;; Καλά, αυτό δεν υπάρχει! Εγώ ήμουν πάντα αναιμική και τις ζαλάδες τις έχω συνηθίσει.

Κι εμείς πάντως στο σπίτι μας κρατάμε το σαράντισμα. Και το θεωρώ σωστό.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες!

Δεσποινάκι τι ώρα έγραφες; Στο ξενύχτι κι εσύ; :wink:

Ροζαλί μια χαρά θα πάνε όλα. Ο πλακούντας θ' ανέβει, μην σε ανησυχεί καθόλου. Κι εμένα ήταν λίγο χαμηλός, είχα και μια μικρή αιμορραγία αν θυμάστε, αλλά στον τελευταίο υπέρηχο το κεφαλάκι τον είχε περάσει ήδη οπότε όλα καλά. Αν δεν είναι επιχείλιος ή προδρομικός δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα. 

Ευάκι αυτή η υπέροχη χλωμάδα στο πρόσωπο με συντροφεύει κι εμένα, παρέα με τους μαύρους κύκλους. Το έχω ξαναπεί, αν δεν βάλω λίγο make up τρομάζω τον κόσμο. Από ζαλάδες εγώ δεν έχω, αλλά πάλι εγώ ποτέ δεν είχα 40 αιματοκρίτη, ήταν πάντα χαμηλός και λογικά έχω συνηθίσει. Να πίνεις χυμό πορτοκάλι, να παίρνεις σωστά το χάπι σιδήρου (τουλάχιστον 2 ώρες μακριά από γαλακτομικά ή το χάπι ασβεστίου αν παίρνεις) και να προσέχεις να μην συνδυάζεις τις τροφές που περιέχουν σίδηρο με γαλακτομικά, φακές με φετούλα ας πούμε απαγορεύεται :shock: :-( Α, πολύ σίδηρο έχει και το πετιμέζι, αν μπορείς να βρεις μπορείς να το χρησιμοποιείς σαν γλυκαντικό. 

Αχ κορίτσια μάτιασα τα ωραία μου φυτά τόσο που τα παίνεψα και το μπεντζαμιν μου αργοπεθαίνει... μάλλον θέλει αλλαγή γλάστρας γιατί φαίνεται να μην αποστραγγίζει το νερό, αλλά εγώ δεν μπορώ να το κάνω καθώς έχει μεγαλώσει πολύ. ο άντρας μου σιγά μην ασχοληθεί (η απαντησή του ήταν "θα σου πάρω άλλο") και έτσι απλά το βλέπω να κιτρινίζει και να χάνει τα φύλλα του που πέρυσι ήταν καταπράσινα και γυαλιστερά :cry:  

 

  • Μου αρέσει 1

vQjrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 minutes ago, Rosali είπε:

40;;;; Καλά, αυτό δεν υπάρχει! Εγώ ήμουν πάντα αναιμική και τις ζαλάδες τις έχω συνηθίσει.

Κι εμείς πάντως στο σπίτι μας κρατάμε το σαράντισμα. Και το θεωρώ σωστό.

εγω εχω σιδηροπενικη αναιμια κ επαιρνα παντα σιδηρο οταν ειχα περιοδο για αυτο κ ειχα καλο αιματοκριτη. τις ζαλαδες τις ειχα προ εγκυμοσυνης λογω υποτασης αλλα με το που εμεινα εγκυος εχω φυσιολογικη πιεση.  

τωρα για το σαραντισμα η καθε μανουλα κανει οτι θεωρει σωστο για την ιδια κ το μωρακι της δεν μπορω να κρινω καμια απλα εδω το κανουν γιατι ετσι πρεπει κ οχι γιατι το θελουν για αυτο το ανεφερα οτι εχουν δικαιολογια τον παιδιατρο για να βγουν εξω

9 minutes ago, melitini81 είπε:

Καλημέρα κούκλες!

Δεσποινάκι τι ώρα έγραφες; Στο ξενύχτι κι εσύ; :wink:

Ροζαλί μια χαρά θα πάνε όλα. Ο πλακούντας θ' ανέβει, μην σε ανησυχεί καθόλου. Κι εμένα ήταν λίγο χαμηλός, είχα και μια μικρή αιμορραγία αν θυμάστε, αλλά στον τελευταίο υπέρηχο το κεφαλάκι τον είχε περάσει ήδη οπότε όλα καλά. Αν δεν είναι επιχείλιος ή προδρομικός δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα. 

Ευάκι αυτή η υπέροχη χλωμάδα στο πρόσωπο με συντροφεύει κι εμένα, παρέα με τους μαύρους κύκλους. Το έχω ξαναπεί, αν δεν βάλω λίγο make up τρομάζω τον κόσμο. Από ζαλάδες εγώ δεν έχω, αλλά πάλι εγώ ποτέ δεν είχα 40 αιματοκρίτη, ήταν πάντα χαμηλός και λογικά έχω συνηθίσει. Να πίνεις χυμό πορτοκάλι, να παίρνεις σωστά το χάπι σιδήρου (τουλάχιστον 2 ώρες μακριά από γαλακτομικά ή το χάπι ασβεστίου αν παίρνεις) και να προσέχεις να μην συνδυάζεις τις τροφές που περιέχουν σίδηρο με γαλακτομικά, φακές με φετούλα ας πούμε απαγορεύεται :shock: :-( Α, πολύ σίδηρο έχει και το πετιμέζι, αν μπορείς να βρεις μπορείς να το χρησιμοποιείς σαν γλυκαντικό. 

Αχ κορίτσια μάτιασα τα ωραία μου φυτά τόσο που τα παίνεψα και το μπεντζαμιν μου αργοπεθαίνει... μάλλον θέλει αλλαγή γλάστρας γιατί φαίνεται να μην αποστραγγίζει το νερό, αλλά εγώ δεν μπορώ να το κάνω καθώς έχει μεγαλώσει πολύ. ο άντρας μου σιγά μην ασχοληθεί (η απαντησή του ήταν "θα σου πάρω άλλο") και έτσι απλά το βλέπω να κιτρινίζει και να χάνει τα φύλλα του που πέρυσι ήταν καταπράσινα και γυαλιστερά :cry:  

 

ρε το καημενο το φυτακι.. σε εμενα  μια γλαστρα σελινο κ μια γλαστρα ριγανη εζησαν κανα χρονο στο μπαλκονι κ με την παγωνια κ τα χιονια φετος παει πεθαναν κ αυτα..  κανενα φυτο δεν ζει κοντα μου.. στην αρχη τα ποτιζω κ τα περιποιουμε κ μετα τα ξεχνω κ αυτοκτονουν... 

αχ κ εγω εχω μαυρους κυκλους..παντα ειχα αλλα τωρα με την χλωμαδα εγινα σαν βαμπιρακι..χιχχι σκεψου κ το μαλλι μου σε μαυρο χαλι με την ριζα σχεδον μεχρι το αυτι  εγω κ αν τρομαζω κοσμο..το χαπι του σιδηρου το παιρνω μολις ανοιξω το ματι μου με χυμο πορτοκαλι  μαλλον ομως θα μου ανεβασει η γιατρος μου την δοση αφου ειναι τοσο πεσμενος ο αιματοκριτης..  ασβεστιο δεν παιρνω ακομα .

 

  • Μου αρέσει 1

 QtRMp3.png 

Link to comment
Share on other sites

μελενια μου λυπαμαι πολυ!!!μη το βαζεις κατω!!ολα θα γινουν στην ωρα τους!!!

μελετινι μου δεν θα μπορουσα να γεννησω σε ιδιωτικο!βασικος παραγοντας το οικονομικο για αρχη!!αλλα και οτι απο οσο ξερω δεν εχεις το παιδι κοντα σου!!στο φερνουν να το ταισεις να το δεις λιγο και το ξαναπερνουν!!!εγω θελω να το εχω διπλα μου!!εγω τωρα ετοιμαζω τη βαλιτσα μου και εχω χασει λιγο τη μπαλα!!εχω και το μικρο να μου παιρνει τα πραγματα και να τα κρυβει οπου βρει!!!χαχαχαχα!!!χτες βρηκα ενα βρακακι μου στο σαλονι!!!!τι να πω!!!!θα ερθει και κανενας ανθρωπος και θα γινουμε ρεζιλι!!!!

οσο αφορα το σαραντισμα και εγω το κραταω.βγαινω στις 20 μερες να παρω τη μιση ευχη και μετα στις 40!!κυριως το μωρο δηλ.εγω αρχιζω να βγαινω απο τις 20 μερες και μετα!!αλλες κοπελες δεν δινουν σημασια και βγαινουν αμεσως εξω λογω εποχης κιολας δεν ειναι ευκολο να κλειστεις μεσα!!το χειμωνα ειναι πιο ευκολα!!αλλα δεν μου καθεται καλα να βλεπω νεογεννητα εξω πριν σαραντισουν!!στην τελικη ειναι και θεμα υγειας!!

  • Μου αρέσει 1

iZHz.png

xyNB.png
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, sweeney todd είπε:

μελενια μου λυπαμαι πολυ!!!μη το βαζεις κατω!!ολα θα γινουν στην ωρα τους!!!

μελετινι μου δεν θα μπορουσα να γεννησω σε ιδιωτικο!βασικος παραγοντας το οικονομικο για αρχη!!αλλα και οτι απο οσο ξερω δεν εχεις το παιδι κοντα σου!!στο φερνουν να το ταισεις να το δεις λιγο και το ξαναπερνουν!!!εγω θελω να το εχω διπλα μου!!εγω τωρα ετοιμαζω τη βαλιτσα μου και εχω χασει λιγο τη μπαλα!!εχω και το μικρο να μου παιρνει τα πραγματα και να τα κρυβει οπου βρει!!!χαχαχαχα!!!χτες βρηκα ενα βρακακι μου στο σαλονι!!!!τι να πω!!!!θα ερθει και κανενας ανθρωπος και θα γινουμε ρεζιλι!!!!

οσο αφορα το σαραντισμα και εγω το κραταω.βγαινω στις 20 μερες να παρω τη μιση ευχη και μετα στις 40!!κυριως το μωρο δηλ.εγω αρχιζω να βγαινω απο τις 20 μερες και μετα!!αλλες κοπελες δεν δινουν σημασια και βγαινουν αμεσως εξω λογω εποχης κιολας δεν ειναι ευκολο να κλειστεις μεσα!!το χειμωνα ειναι πιο ευκολα!!αλλα δεν μου καθεται καλα να βλεπω νεογεννητα εξω πριν σαραντισουν!!στην τελικη ειναι και θεμα υγειας!!

ΑΧ ΠΩΣ ΣΑΣ ΝΟΙΩΘΩ ΟΛΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗ Κ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ ΑΦΟΥ ΣΤΙΣ 2 ΕΤ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΣΤΗΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΑΝ ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΙΣΗ ΤΟ ΙΔΙΟ Η ΠΙΕΣΗ 9 ΜΕ 6 ΧΑΧΑ ΖΩΝΤΑΝΗ ΝΕΚΡΗ!!!ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ 38 ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΑΝ Κ ΤΑ ΝΟΡΜΑΛ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 34 ΠΩΣ ΑΝΕΒΗΚΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΑΝ ΜΕ ΔΕΙΤΕ ΠΡΩΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΙΛΑ ΕΙΜΑΙ ΛΕΥΚΟ ΠΑΝΙ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ 40 Κ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΚΡΑΤΑΜΕ 20ΗΜΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ Η ΜΑΝΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ 40 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ Κ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ!!!ΓΙΟΥΡΓΙΑ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ ΓΙΑ ΘΕΜΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ Κ ΥΓΙΕΙΝΗΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΥ ΑΝ ΕΥΛΟΓΗΘΟΥΜΕ ΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΟ ΕΚΘΕΜΑ ΠΑΝΤΟΥ!!!

ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΕΣ ΜΩΡΟΜΑΝΟΥΛΕΣ Κ ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΕΣ Κ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΙΟ ΩΡΑΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΕΧΩ 4 ΑΝΗΨΙΑ Κ ΤΑ ΕΖΗΣΑ ΜΙΚΡΗ Κ ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, melitini81 said:

Καλημέρα κούκλες!

Δεσποινάκι τι ώρα έγραφες; Στο ξενύχτι κι εσύ; :wink:

Ροζαλί μια χαρά θα πάνε όλα. Ο πλακούντας θ' ανέβει, μην σε ανησυχεί καθόλου. Κι εμένα ήταν λίγο χαμηλός, είχα και μια μικρή αιμορραγία αν θυμάστε, αλλά στον τελευταίο υπέρηχο το κεφαλάκι τον είχε περάσει ήδη οπότε όλα καλά. Αν δεν είναι επιχείλιος ή προδρομικός δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα. 

Ευάκι αυτή η υπέροχη χλωμάδα στο πρόσωπο με συντροφεύει κι εμένα, παρέα με τους μαύρους κύκλους. Το έχω ξαναπεί, αν δεν βάλω λίγο make up τρομάζω τον κόσμο. Από ζαλάδες εγώ δεν έχω, αλλά πάλι εγώ ποτέ δεν είχα 40 αιματοκρίτη, ήταν πάντα χαμηλός και λογικά έχω συνηθίσει. Να πίνεις χυμό πορτοκάλι, να παίρνεις σωστά το χάπι σιδήρου (τουλάχιστον 2 ώρες μακριά από γαλακτομικά ή το χάπι ασβεστίου αν παίρνεις) και να προσέχεις να μην συνδυάζεις τις τροφές που περιέχουν σίδηρο με γαλακτομικά, φακές με φετούλα ας πούμε απαγορεύεται :shock: :-( Α, πολύ σίδηρο έχει και το πετιμέζι, αν μπορείς να βρεις μπορείς να το χρησιμοποιείς σαν γλυκαντικό. 

Αχ κορίτσια μάτιασα τα ωραία μου φυτά τόσο που τα παίνεψα και το μπεντζαμιν μου αργοπεθαίνει... μάλλον θέλει αλλαγή γλάστρας γιατί φαίνεται να μην αποστραγγίζει το νερό, αλλά εγώ δεν μπορώ να το κάνω καθώς έχει μεγαλώσει πολύ. ο άντρας μου σιγά μην ασχοληθεί (η απαντησή του ήταν "θα σου πάρω άλλο") και έτσι απλά το βλέπω να κιτρινίζει και να χάνει τα φύλλα του που πέρυσι ήταν καταπράσινα και γυαλιστερά :cry:  

 

Μου είπε ότι είναι οριακά επιχείλιος. Δεν καλύπτει δηλαδή την έξοδο, αλλά είναι άκρη άκρη, ενώ αυτοί θέλουν 2-3 εκατοστά πιο μακριά για φτ. Βέβαια θεωρεί ότι μέχρι τις 32 εβδομάδες που είναι ο επόμενος μεγάλος υπέρηχος κατά 95% θα έχει ανέβει. Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι γιατί η αλήθεια είναι ότι σοκαρίστηκα. Ούτε αίμα είχα ποτέ, ούτε τίποτα. Πώς προέκυψε; Τέλος πάντων, μετά το Πάσχα που έχω ραντεβού με το γιατρό θα του πω να μου κάνει υπέρηχο! Πού να αντέξω μέχρι τις 32 χωρίς να δω τον πλακούντα;;;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κουκλες!!!τι κανετε???

Εμεις ειμαστε καλα και απολαμβανουμε οσο μπορουμε τον ηλιο!!!μολις γυρισαμε απο μια μικρη αλλα ωραια βολτιτσα στη θαλασσα!

Μαρακι τελειωνουν οι προετοιμασιες και σε ενα μηνα θα εισαι μια κουκλα συνοδευομενη απο τα αγορια σου!!

Μεγαλωνουμε και τωρα τελευταια που τον θηλαζω βαζει το χερακι του και χαιδευει την κοιλια μου κι εγω σκεφτομαι ποτε ηταν που εκανε ολοκληρες βολτες εκει μεσα...

Ροζαλι ολα μια χαρα θα πανε μην αγχωνεσαι!!!

Ευακι ειμαι σιγουρη πως κανενας παιδιατρος δε θα εχει προβλημα να ερθει σπιτι,ειναι απολυτα φυσιολογικο!!οσο για το 40ημερο εγω δεν το κρατησα,βγηκαμε πολυ νωριτερα εξω λογω δουλειων που επρεπε να γινουν(πχεπρεπε να αλλαξω ταυτοτητα για να μπορεσω να δηλωσω το παιδι),το μωρο ομως εμενε συο αμαξι με τον μπαμπα του!ηταν αλλωστε και χειμωνας!

Σουινι ετοιμη η βαλιτσουλα?ψαξε για καλο και για κακο και στην κουζινα μηπως βρεις κι εκει κανενα εσωρουχο!(ελιωσα με το σκανταλιαρη σου)

Μελιτινακι πως πανε οι δουλειες και το περπατημα???μη μιλατε για φυτα κ λουλουδια!ειμαι εντελως ανικανη!!

Εγω αιματοκριτη ειχα 45 οταν ξεκινησα την εγκυμοσυνη κ επεσε μεχρι 40 περιπου!μαλιστα οταν με ειδε ο γιατρος μου μετα τη γεννα μου ειπε πως λογικα εφυγα μετα τον τοκετο με αιματοκριτη γυρω στο 37 αλλαοι εξετασεις εδειξαν 41,7!!


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...