Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Ήρθα στο σπιτακι μου, τελειωνω τον καφε μου και αρχιζω μαγειρεμα. Εφτιαξε επιτελους και ο καιρος!

Καλωσηρθες ΧρυσαΜ! Με το καλο να ερθει το μωρακι σου. Γιατι δεν τηλ στον οδοντιατρο να σου πει τι να κανεις ή καλυτερα να κανεις μια επισκεψη; Να του πεις φυσικα πως εισαι εγκυος.

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 33 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ήρθα στο σπιτακι μου, τελειωνω τον καφε μου και αρχιζω μαγειρεμα. Εφτιαξε επιτελους και ο καιρος!

Καλωσηρθες ΧρυσαΜ! Με το καλο να ερθει το μωρακι σου. Γιατι δεν τηλ στον οδοντιατρο να σου πει τι να κανεις ή καλυτερα να κανεις μια επισκεψη; Να του πεις φυσικα πως εισαι εγκυος.

Αλοοοοοο....

Ναι τι ωραία μέρααα:cool: είδες τι φατσα βρήκα κ έβαλα στην εικόνα προφίλ για δάγκωμα! Αααχχ κ γω φτιάχνω φασολάκια, ετοιμάζω την λίστα του σούπερ μάρκετ για να πάμε την Παρασκευή ώστε να μαγειρέψω για 3 μέρες που θα είμαι τέζα κ Κορίτσια έχει αρχίσει τομαστούρωμα από τα ούτρο πωωωωω...μου έδωσε έξτρα οιστρογόνα ένα τσιρότο κ μιλάμε έπεσα ψυχολογικά πολύ φάρμακο...τέλος πάντων όλα για καλό ας πάνε όλα καλά με τα παγάκια μου κ έχει ο ΘΕΟΣ θα μειωθούν κάποια στιγμή όλα αυτά:) 

Καλέ πως θα σιδερώσω η γυναίκα; :cool:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Αλοοοοοο....

Ναι τι ωραία μέρααα:cool: είδες τι φατσα βρήκα κ έβαλα στην εικόνα προφίλ για δάγκωμα! Αααχχ κ γω φτιάχνω φασολάκια, ετοιμάζω την λίστα του σούπερ μάρκετ για να πάμε την Παρασκευή ώστε να μαγειρέψω για 3 μέρες που θα είμαι τέζα κ Κορίτσια έχει αρχίσει τομαστούρωμα από τα ούτρο πωωωωω...μου έδωσε έξτρα οιστρογόνα ένα τσιρότο κ μιλάμε έπεσα ψυχολογικά πολύ φάρμακο...τέλος πάντων όλα για καλό ας πάνε όλα καλά με τα παγάκια μου κ έχει ο ΘΕΟΣ θα μειωθούν κάποια στιγμή όλα αυτά:) 

Καλέ πως θα σιδερώσω η γυναίκα; :cool:

Ξερω, τρεχεις να τα προλαβεις ολα πριν την εμβρυομεταφορα, αλλα παρατηρω καθε φορα πως εξαντλεισαι! Ομως Δεν πρεπει να ειναι εξαντλημενος ο οργανισμος πριν την προσπαθεια. Με ρεγουλα Δημητρουλα....

(Εγω σημερα φτιαχνω μπριαμ).

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!!! Πως ειστε?

Καλε τι νοικοκυρες ειστε εσεις... μαγειρεματα, super market, μπραβο κοριτσια!

Δημητρουλιιιιι με το καλο αγαπη τα παγακια σου το Σαββατο :) . Πραγματικα αυτο το πραγμα με τα utrogestan δεν περιγραφεται. Χαχαχαχα... υπνος του δικαιου! Να σου πω ομως, εχει δικιο η Γεωργια λιγο πιο χαλαρα. Να εισαι ξεκουραστη το Σαββατο. Το φατσουλονι προφιλ ειναι υπεροχο. Αντε κ στην αγκαλιτσα σου συντομα. :wub:

Γεωργια μου τι κανεις? Μετα απο 24ωρη σε βρισκω ακμαιοτατη κ με μπριαμ :D . Οσο για τις οδηγιες προς ναυτιλομενους... περιμενω να ακουσω!

Pingu καλως ηρθες! Συντομα κ με το δευτερο μωρακι σου ευχομαι!

ΧρυσαΜ καλως μας ηρθες! Πιστευω πως αμεσα πρεπει να επικοινωνησεις με τον οδοντιατρο κ τον γυναικολογο σου. Μην καθυστερεις!

Νατασακι, Λουκουμαδακι καλημερες!!! :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Ξερω, τρεχεις να τα προλαβεις ολα πριν την εμβρυομεταφορα, αλλα παρατηρω καθε φορα πως εξαντλεισαι! Ομως Δεν πρεπει να ειναι εξαντλημενος ο οργανισμος πριν την προσπαθεια. Με ρεγουλα Δημητρουλα....

(Εγω σημερα φτιαχνω μπριαμ).

Ναι κορίτσι σιγά σιγά κ ένα ένα τα κάνω...τα κανονίζω έτσι ώστε την παραμονή να μην έχω τίποτα να κάνω μόνο ξεκούραση κ ασχολούμαι με τον εαυτό μου, κομμωτήριο νυχακια κ τα σχετικά! Η εξάντληση είναι ψυχολογική πιο πολύπαρά σωματική, στο σπίτιμε βοηθάει κ ο άαντρας έχει στρώσει πλέον το καμάρι μου αφού τρώμε κ κατευθείαν πλένει πιάτα μόνο δεν τα μαζεύει αλλά δεν είναι κ λίγο να τα πλένει..τώρα θα αρχίσει σφουγγάρισμα ξεσκόνισμα μετά το Σάββατο ο νοικοκύρης μου κ δειλά δειλά θα έρθει κ η γυναίκα οπότε δεν κουράζομαι απλά ξεχνιέμαι από τις σκέψεις 

Όσο για το μπριάμ μιάμ μου αρέσει το τρώω πολύ μιαμ μιαμ:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Ξεπήδησα στην παρέα σας από άλλο θέμα, διότι αυτό που με απασχολεί νομίζω ότι ταιριάζει περισσότερο εδώ. Γιατί με αισιοδοξία και χαμόγελο θα γίνω μανούλα (πρώτα ο Θεός) αλλά με απαισιοδοξία και πόνο ξύπνησα πουρνό πουρνό σήμερα. Γιατί με πεθαίνει το κάτω ούλο τόσο πολύ που χτυπάει αφενός σε όλο το στόμα και αφετέρου έχει μουδιάσει το κεφάλι μου όλο από τον πόνο... Είχα πάει πριν ένα δυο χρόνια σε οδοντίατρο και μου είχε πει ότι δε χρειάζεται να κάνω εξαγωγή γιατί οι φρονιμίτες έχουν χώρους να βγουν και βγαίνουν και φυσιολογικά. Οι άλλοι 3 έχουν σκάσει, αυτός είναι που έχει μείνει και μέχρι να βγει με ταλαιπωρεί και αυτός.. 

Το θέμα είναι τώρα που είμαι στην 21η εβδομάδα τι κάνω για να ηρεμήσει ο πόνος :-(:-(:-(:-(:-(:-(

ααα δόντια! το αγαπημένο μου! σε συμπονώ! πέρσυ κάθε τρεις και λίγο στον οδοντίατρο μέχρι που έκανα μια εξαγωγή και μία απονεύρωση και ηρέμησα η γυναίκα! τώρα εσύ που είσαι σε εγκυμοσύνη καταρχήν πάρε ένα ντεπόν και κατα δεύτερον πήγαινε οδοντίατρο να δει τι γίνεται να μη τυραννιέσαι! μπορεί να μην είναι ο φρονιμίτης στο λέω από πείρα. μια μεσοδόντια τερηδόνα που είχα φέτος χτυπούσε στη σιαγώνα και στο αυτί και νόμιζα έχω ή ωτίτιδα ή φρονιμίτη! γίνονται οδοντιατρικές εργασίες στην εγκυμοσύνη μη το αφήνεις! μίλα και με τον γυναικολόγο σου βέβαια αλλά από το να ρισκάρεις μια φλεγμονή καλύτερα να πας να δεις τι γίνεται εκεί μέσα και πράττεις ανάλογα!

  • Μου αρέσει 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Pingu;! Ποιος είναι ο Pingu βρε παιδια;! (Και κάπου εδώ αρχίζει το χάσμα των γενεών!.... Α χα χα! Ευτυχώς ξαναβγηκε η Μαγιά ή μέλισσα και νοιώθω κάπως στα νερά μου!)

Χαχαχα. Γεωργία βάλτο στο YouTube να το δεις. Έχει πλάκα.. 

3 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Ξεπήδησα στην παρέα σας από άλλο θέμα, διότι αυτό που με απασχολεί νομίζω ότι ταιριάζει περισσότερο εδώ. Γιατί με αισιοδοξία και χαμόγελο θα γίνω μανούλα (πρώτα ο Θεός) αλλά με απαισιοδοξία και πόνο ξύπνησα πουρνό πουρνό σήμερα. Γιατί με πεθαίνει το κάτω ούλο τόσο πολύ που χτυπάει αφενός σε όλο το στόμα και αφετέρου έχει μουδιάσει το κεφάλι μου όλο από τον πόνο... Είχα πάει πριν ένα δυο χρόνια σε οδοντίατρο και μου είχε πει ότι δε χρειάζεται να κάνω εξαγωγή γιατί οι φρονιμίτες έχουν χώρους να βγουν και βγαίνουν και φυσιολογικά. Οι άλλοι 3 έχουν σκάσει, αυτός είναι που έχει μείνει και μέχρι να βγει με ταλαιπωρεί και αυτός.. 

Το θέμα είναι τώρα που είμαι στην 21η εβδομάδα τι κάνω για να ηρεμήσει ο πόνος :-(:-(:-(:-(:-(:-(

Καλημέρα κορίτσι μου. Με το καλό το μωράκι σου! Εγώ έκανα εξαγωγή στην 26η εβδομάδα. Καλό είναι να μιλήσεις με τον γυναικολογο σου και τον οδοντιατρο. Αν θυμάμαι καλά επιτρέπονται οδοντιατρικες παρεμβάσεις μέχρι την 28η εβδομάδα. 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

τι κάνετε κόρες; καλημέρα! ρε η δήμητρα τα θέλει όλα στην εντέλεια για να αράζει δυό βδομάδες στο ανάκλινδρο! με το μαλλί φτιαγμένο έτσι; καλά κάνεις δημητράκο! αλλά να στα κάνει ο σύζυγος εσύ να μην κουραστείς! :D

μελένια πως είσαι; γεωργία; είχαμε καμία εξέλιξη; πίνγκου και εγώ σε εμμηνόπαυση είμαι και τρέχω να προλάβω τα τελευταία! οι υπόλοιπες;


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Καλημερα κοριτσακια!!! Πως ειστε?

Καλε τι νοικοκυρες ειστε εσεις... μαγειρεματα, super market, μπραβο κοριτσια!

Δημητρουλιιιιι με το καλο αγαπη τα παγακια σου το Σαββατο :) . Πραγματικα αυτο το πραγμα με τα utrogestan δεν περιγραφεται. Χαχαχαχα... υπνος του δικαιου! Να σου πω ομως, εχει δικιο η Γεωργια λιγο πιο χαλαρα. Να εισαι ξεκουραστη το Σαββατο. Το φατσουλονι προφιλ ειναι υπεροχο. Αντε κ στην αγκαλιτσα σου συντομα. :wub:

Γεωργια μου τι κανεις? Μετα απο 24ωρη σε βρισκω ακμαιοτατη κ με μπριαμ :D . Οσο για τις οδηγιες προς ναυτιλομενους... περιμενω να ακουσω!

Pingu καλως ηρθες! Συντομα κ με το δευτερο μωρακι σου ευχομαι!

ΧρυσαΜ καλως μας ηρθες! Πιστευω πως αμεσα πρεπει να επικοινωνησεις με τον οδοντιατρο κ τον γυναικολογο σου. Μην καθυστερεις!

Νατασακι, Λουκουμαδακι καλημερες!!! :)

Καλημέρα κοπελα μου!! Σε ευχαριστώ πολύ!!!! :mad:


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@λουκουμαδακι @Pingu σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!! Έκανα μπουκώματα με αλατόνερο και ηρέμησε κατά πολύ.. Πιστεύω ότι είναι φρονιμίτης, διότι κάθε φορά που ζεσταίνει ο καιρός και έχω κάποιο φρονιμίτη που δεν έχει σκάσει, τότε με πεθαίνει...!!!! Όμως συνήθως η γιατρός μου μού έδινε αμοξίλ όταν με έπιανε.. Τώρα δεν ξέρω αν κάνει να πάρω.. Θα πάω να με εξετάσουν και θα δείξει. Και πάλι ευχαριστώ!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , λουκουμαδακι είπε:

τι κάνετε κόρες; καλημέρα! ρε η δήμητρα τα θέλει όλα στην εντέλεια για να αράζει δυό βδομάδες στο ανάκλινδρο! με το μαλλί φτιαγμένο έτσι; καλά κάνεις δημητράκο! αλλά να στα κάνει ο σύζυγος εσύ να μην κουραστείς! :D

μελένια πως είσαι; γεωργία; είχαμε καμία εξέλιξη; πίνγκου και εγώ σε εμμηνόπαυση είμαι και τρέχω να προλάβω τα τελευταία! οι υπόλοιπες;

Μπα.... Καμια εξέλιξη.... Εσυ καλα;


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, DIMITRAS είπε:

Pingu μου με το καλό κ από εμένα αλήθεια πιο καρτουν είναι δεν το ξέρω κ εγώ:oops:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Βάλε στο YouTube pingu.. Έχει πλάκα. Είναι αρκετά παιδικό.. Χαχαχα 

2 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

@λουκουμαδακι @Pingu σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!! Έκανα μπουκώματα με αλατόνερο και ηρέμησε κατά πολύ.. Πιστεύω ότι είναι φρονιμίτης, διότι κάθε φορά που ζεσταίνει ο καιρός και έχω κάποιο φρονιμίτη που δεν έχει σκάσει, τότε με πεθαίνει...!!!! Όμως συνήθως η γιατρός μου μού έδινε αμοξίλ όταν με έπιανε.. Τώρα δεν ξέρω αν κάνει να πάρω.. Θα πάω να με εξετάσουν και θα δείξει. Και πάλι ευχαριστώ!!!

 

Περαστικά σου!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!! 

  • Μου αρέσει 1

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 23 λεπτά , Pingu είπε:

Καλημερα κοριτσάκια τι κάνετε? Που χαθηκατε? 

Εμείς σήμερα έχουμε επέτειο γάμου με τον καλό μου!! :mad:

Καλό μήναααααα καρτούν μας χαχα!

Να ζήσετε να είστε πάντα χαρούμενοι κ αισιόδοξηηη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...