Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 41 λεπτά , orianna είπε:

Κορίτσι το τεστ δεν έχει καμία σχέση με την προγεστερονη. Ανεβαίνει η χοριακη σου γι αυτό την ανιχνεύει κ το τεστ. Η προγεστερονη μπορεί να δημιουργήσει πρήξιμο στο στήθος. Η εμφυτευση έγινε καπου μετά τις 20 του μήνα.μπορεί κ 22 Κ 23. Μην αγχωνεσαι καθόλου. Όλα καλά θα πάνε. Κάνε κ ένα ωορρηξίας να δούμε τι θα βγάλεις. Μόνο κ μονο για το πείραμα αυτό. 

 

πρίν από 41 λεπτά , orianna είπε:

Κορίτσι το τεστ δεν έχει καμία σχέση με την προγεστερονη. Ανεβαίνει η χοριακη σου γι αυτό την ανιχνεύει κ το τεστ. Η προγεστερονη μπορεί να δημιουργήσει πρήξιμο στο στήθος. Η εμφυτευση έγινε καπου μετά τις 20 του μήνα.μπορεί κ 22 Κ 23. Μην αγχωνεσαι καθόλου. Όλα καλά θα πάνε. Κάνε κ ένα ωορρηξίας να δούμε τι θα βγάλεις. Μόνο κ μονο για το πείραμα αυτό. 

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια και καλα αποτελεσματα σε ολες.. @Farmakotriftena μου μην αγχωνεσαι κ εγω ειχα χαμηλη χοριακη και τωρα το μονο συμπτωμα που εχω ειναι το στηθος...μεθαυριο θα παω παλι στον γιατρο να δουμε τι θα δει στον υπερηχο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 6 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

 

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια και καλα αποτελεσματα σε ολες.. @Farmakotriftena μου μην αγχωνεσαι κ εγω ειχα χαμηλη χοριακη και τωρα το μονο συμπτωμα που εχω ειναι το στηθος...μεθαυριο θα παω παλι στον γιατρο να δουμε τι θα δει στον υπερηχο...

Πόσο ειχες; και σε ποια μέρα του κύκλου  σου;

 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Farmakotriftena είπε:

Πόσο ειχες; και σε ποια μέρα του κύκλου  σου;

 

Κοιτα εγω εκανα το τεστ την ημερα που περιμενα αδιαθετησω και την πιοριακη την.εκανα με 3μερες καθυστερηση και ειχα 92..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@orianna μου σήμερα ειμαι στην 26η ημέρα του κύκλου  μου....

Χοριακη κορίτσια ανά 2 ημέρες δεν ειναι; αύριο είναι η δεύτερη ημέρα αλλά μου είπε ο γιατρός, καλύτερα Πέμπτη, γιατί όταν είναι  τόσο πρώιμη η εγκυμοσύνη δεν είναι σίγουρο ότι θα διπλασιαστεί τη δεύτερη ημέρα  οπότε μου λέει καλύτερα Πέμπτη.  Αλλά ρε κορίτσια πως περνάνε οι μέρες; σήμερα ηρέμησα λίγο που βγήκε θετικό  και το hometest και η γραμμή του είναι καθαρή. 

πρίν από 3 λεπτά , elenakii22 είπε:

xqgpjc.jpg 

αφου βρηκα πως ανεβαζουμε φωτο αυτο ειναι τεστ ωορρηξιας που εκανα την ημερα που περιμενα περιοδο!

Πώς ανεβαίνουν οι φωτο; κι εγώ προσπαθούσα.  (Από κινητο)

Θα κάνω αύριο ωορρηξίας να δω


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

@orianna μου σήμερα ειμαι στην 26η ημέρα του κύκλου  μου....

Χοριακη κορίτσια ανά 2 ημέρες δεν ειναι; αύριο είναι η δεύτερη ημέρα αλλά μου είπε ο γιατρός, καλύτερα Πέμπτη, γιατί όταν είναι  τόσο πρώιμη η εγκυμοσύνη δεν είναι σίγουρο ότι θα διπλασιαστεί τη δεύτερη ημέρα  οπότε μου λέει καλύτερα Πέμπτη.  Αλλά ρε κορίτσια πως περνάνε οι μέρες; σήμερα ηρέμησα λίγο που βγήκε θετικό  και το hometest και η γραμμή του είναι καθαρή. 

Πώς ανεβαίνουν οι φωτο; κι εγώ προσπαθούσα.  (Από κινητο)

Θα κάνω αύριο ωορρηξίας να δω

Κοριτσια μου θελω την.γνωμη σας μολις ειδα ελαχιστο ροζ υγρο οταν πηγα τουαλετα ...να ανησυχησω????

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dimitr@17 είπε:

Κοριτσια μου θελω την.γνωμη σας μολις ειδα ελαχιστο ροζ υγρο οταν πηγα τουαλετα ...να ανησυχησω????

εγω θα ελεγα να παρεις τον γιατρο σου τηλ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

@orianna μου σήμερα ειμαι στην 26η ημέρα του κύκλου  μου....

Χοριακη κορίτσια ανά 2 ημέρες δεν ειναι; αύριο είναι η δεύτερη ημέρα αλλά μου είπε ο γιατρός, καλύτερα Πέμπτη, γιατί όταν είναι  τόσο πρώιμη η εγκυμοσύνη δεν είναι σίγουρο ότι θα διπλασιαστεί τη δεύτερη ημέρα  οπότε μου λέει καλύτερα Πέμπτη.  Αλλά ρε κορίτσια πως περνάνε οι μέρες; σήμερα ηρέμησα λίγο που βγήκε θετικό  και το hometest και η γραμμή του είναι καθαρή. 

Καλημερα ! μην αγχωνεσαι , ολα καλα θα πανε! η χοριακη σου είναι μια χαρα γτ δεν εχεις ακομα καθυστερηση! 

εγω θυμαμαι ειχα κανει την χοριακη κ μετα απο 2 μερες , μου ειχε ξεμεινει ενα home test και λεω ας το κανω να το δω ξανα θετικο να χαρω !!! κ ομως επειδη η ορμονη κατεβαινε , το τεστ ηταν πολυ αχνο θετικο .. κ εκανα την αλλη μερα χοριακη που επιβεβεαιωθηκε το τεστ γτ ειχε κατεβει στο μισο ! οποτε οσο κρατας θετικο τεστ , μην σκεφτεσαι αρνητικα!  

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

@orianna μου σήμερα ειμαι στην 26η ημέρα του κύκλου  μου....

Χοριακη κορίτσια ανά 2 ημέρες δεν ειναι; αύριο είναι η δεύτερη ημέρα αλλά μου είπε ο γιατρός, καλύτερα Πέμπτη, γιατί όταν είναι  τόσο πρώιμη η εγκυμοσύνη δεν είναι σίγουρο ότι θα διπλασιαστεί τη δεύτερη ημέρα  οπότε μου λέει καλύτερα Πέμπτη.  Αλλά ρε κορίτσια πως περνάνε οι μέρες; σήμερα ηρέμησα λίγο που βγήκε θετικό  και το hometest και η γραμμή του είναι καθαρή. 

Ειναι νωρις γι αυτο ειχες χαμηλη χοριακη.τα πονακια της ωορρηξιας δεν σημαινει οτι θα γινει εκεινη την ημερα ωορρηξια μπορει να εγινε την επομενη η την μεθεπομενη.θα δεις την πεμπτη θα ειναι μια χαρα το νουμερο.ειδες εδειξε αμεσως και της hometest ηδη εχει ανεβει η τιμη της κι αλλο οσο πιο εντονο τοσο μεγαλυτερη η χοριακη


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , caramel_83 είπε:

εγω θα ελεγα να παρεις τον γιατρο σου τηλ..

Μολις τον πηρα και με ρωτησε αν εκανα σεξ κ αν συνεχιζω να δουλευω..του ειπα ναι κ στα δυο και μου ειπε να ξαπλωσω και να παρω utrogen twn 200 και να παω την πεμπτη που εχοθμε κανονικα ραντεβου...τι να κανω εχω αγχωθει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dimitr@17 είπε:

Μολις τον πηρα και με ρωτησε αν εκανα σεξ κ αν συνεχιζω να δουλευω..του ειπα ναι κ στα δυο και μου ειπε να ξαπλωσω και να παρω utrogen twn 200 και να παω την πεμπτη που εχοθμε κανονικα ραντεβου...τι να κανω εχω αγχωθει

μηπως εισασταν λιγο αποτομοι στην επαφη ρε κοριτσι? μηπως σηκωσες αποτομα βαρος στην δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Μολις τον πηρα και με ρωτησε αν εκανα σεξ κ αν συνεχιζω να δουλευω..του ειπα ναι κ στα δυο και μου ειπε να ξαπλωσω και να παρω utrogen twn 200 και να παω την πεμπτη που εχοθμε κανονικα ραντεβου...τι να κανω εχω αγχωθει

Μην αγχωνεσαι κανε αυτο που σου ειπε με τα ουτροτζεσταν καλα θα εισαι.αν μπορεις να παρεις καμμια μερα ρεπο στην δουλεια ακομα καλυτερα πιστευω.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Μολις τον πηρα και με ρωτησε αν εκανα σεξ κ αν συνεχιζω να δουλευω..του ειπα ναι κ στα δυο και μου ειπε να ξαπλωσω και να παρω utrogen twn 200 και να παω την πεμπτη που εχοθμε κανονικα ραντεβου...τι να κανω εχω αγχωθει

εμενα μου ειχε απογορεψει το σεξ το πρώτο τριμηνο κ εμενα γενικα δεν ειναι αυστηρος φαντασου κ βαφη με αφηνει κ τα νυχια να φτιαχνω κ οτι θελω...δεν ειναι απαταιτητο οτι φταιει αυτο αλλα μιας κ ο πλακουντας λειτουργεί απο τον 3ο μηνα κ μετα καλυτερα να μην το ρισκαρετε...

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nati85 είπε:

Μην αγχωνεσαι κανε αυτο που σου ειπε με τα ουτροτζεσταν καλα θα εισαι.αν μπορεις να παρεις καμμια μερα ρεπο στην δουλεια ακομα καλυτερα πιστευω.

Κανονικα δεν μπορω αλλα θα παρω με το ζορι...ναι η δουλεια μου εχει βαρος...αλλα προσπαθουσα να μην σκυβω...αγχωνομαι γτ αλλη μια φορα που ειχα δει θετικο τεστ το ειχα παρει ελαφρια κ τελικα απο τα βαρη το εχασα...και τωρα ειναι ειμαι στην τεταρτη βδομαδα που ειμαι εγκυος και ανησυχω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...