Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Με 33 η Αλέκα ε; αααχ  με ηρεμησατε  λίγο.  Σας ευχαριστώ πολύ πολύ! @elenakii22 εσύ πόσο είχες; Και πήγες με 2 μέρες καθυστέρηση αν θυμάμαι καλα;

13/9 κατάλαβα ότι εκείνες τις μέρες έπαιζε ωορρηξία  είχα τα κλασσικά υγρά.  Το ποτε  έκανα όμως δεν το ξέρω.  Οπότε σίγουρα είμαι πολύ νωρίς.  Ούτε καν θα αδιαθετουσα..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 7 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Μου δίνετε θάρρος και σας υπερευχαριστω! Κι εγώ αν κάποια από εσάς είχε τέτοια χοριακη  και μάλιστα χωρίς καθυστέρηση αυτό θα ελεγα. Έλα όμως μου φοβάμαι  τωρα.... ήταν και η μικροβιολόγος πολύ συγκρατημένη μαζί μου. Θα πάρω το απόγευμα  τον γιατρό τηλ.  Είχα κάποια εγκυουλα τέτοια χοριακη και πήγε καλά τελικά η εγκυμοσύνη;

Εγώ 33 μονάδες μερα που αδιαθετουσα υποτιθεται.... Μετα απο 2μέρες 68 και τωρα 37εβδομάδων....  Κανε υπομονη εμενα ηταν αργα η συλληψη

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Μου δίνετε θάρρος και σας υπερευχαριστω! Κι εγώ αν κάποια από εσάς είχε τέτοια χοριακη  και μάλιστα χωρίς καθυστέρηση αυτό θα ελεγα. Έλα όμως μου φοβάμαι  τωρα.... ήταν και η μικροβιολόγος πολύ συγκρατημένη μαζί μου. Θα πάρω το απόγευμα  τον γιατρό τηλ.  Είχα κάποια εγκυουλα τέτοια χοριακη και πήγε καλά τελικά η εγκυμοσύνη;

Οι μικροβιολόγοι πολλές φορές παίρνουν θέση και συγχύζομαι!!!Οτι σου πει ο γυναικολόγος σου!!!Εγώ αλήθεια πιστεύω ότι είναι νωρίς.Αν πήγαινες με καθυστέρηση θα είχες πάνω από 100!!Η αγωνία σίγουρα μεγάλη.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω τον γιατρό το απόγευμα και Τετάρτη θα πάω να ξανακάνω.  Όμως πως περνάνε οι μέρες μέχρι την Τετάρτη;; γίνεται να με ναρκωσετε και να ξυπνήσω τότε;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με Τελευταία περίοδο 11-10 Και χοριακη 7-11 Μου βγήκε 41 δεν είχα καθυστέρηση ακόμα.προληπτικά την είχα κάνει γιατί ήμουν άρρωστη και μου είχαν δώσει αντιβίωση κα8 κάτι αλλά φάρμακα. Τώρα έχω μια μπέμπα αγκαλια που θηλάζει με μανία.με είχαν τρομάξει και εμένα στο μικροβιολογικο.λέγοντας μου ότι κάτι συμβαίνει η είναι αρχή ακομα

  • Μου αρέσει 3

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Με 33 η Αλέκα ε; αααχ  με ηρεμησατε  λίγο.  Σας ευχαριστώ πολύ πολύ! @elenakii22 εσύ πόσο είχες; Και πήγες με 2 μέρες καθυστέρηση αν θυμάμαι καλα;

13/9 κατάλαβα ότι εκείνες τις μέρες έπαιζε ωορρηξία  είχα τα κλασσικά υγρά.  Το ποτε  έκανα όμως δεν το ξέρω.  Οπότε σίγουρα είμαι πολύ νωρίς.  Ούτε καν θα αδιαθετουσα..

εγω εκανα την ημερα που περιμενα κ ειχα 137 νομιζω...καπου εκει...η ani ομως ειχε πολυ μεγαλυτερη απο εμενα παρολο που ειμαστε μαζι...ωορρηξια μπορει να εκανε κ πιο αργα απο οτι πιστευεις!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με τα τεστακια  τώρα. 

Predictor  θετικοτατο  λεπτή μεν γραμμή αλλά ροζ πεντακάθαρη 

Clear  blue  θετικότατο από το 1ο λεπτό μετά από 40' εξαφανίστηκε η γραμμή 

Hometest  αρνητικό (ιιισως με φαντασία να πεις ότι κάτι υπάρχει στο πολύ  βάθος)

Iq αρνητικότητα... (Ναι έκανα και IQ μπροστά μου τα έχω ανά 10αδες)

πρίν από 3 λεπτά , Ζαχαρωτο είπε:

Καλησπέρα με Τελευταία περίοδο 11-10 Και χοριακη 7-11 Μου βγήκε 41. Τώρα έχω μια μπέμπα αγκαλια που θηλάζει με μανία.με είχαν τρομάξει και εμένα στο μικροβιολογικο.λέγοντας μου ότι κάτι συμβαίνει η είναι αρχή ακομα

Ζαχαρωτο  μου σε ευχαριστώ  πάρα πολύ Για την απάντησή  σου! Να σου ζήσει το μωράκι σου!!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Farmakotriftena είπε:

Με τα τεστακια  τώρα. 

Predictor  θετικοτατο  λεπτή μεν γραμμή αλλά ροζ πεντακάθαρη 

Clear  blue  θετικότατο από το 1ο λεπτό μετά από 40' εξαφανίστηκε η γραμμή 

Hometest  αρνητικό (ιιισως με φαντασία να πεις ότι κάτι υπάρχει στο πολύ  βάθος)

Iq αρνητικότητα... (Ναι έκανα και IQ μπροστά μου τα έχω ανά 10αδες)

Πότε τα έκανες?Με πρωινά ούρα?Καλά ειδικά το iq υποτίθεται δείχνει με 10 χοριακή!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Farmakotriftena είπε:

Με τα τεστακια  τώρα. 

Predictor  θετικοτατο  λεπτή μεν γραμμή αλλά ροζ πεντακάθαρη 

Clear  blue  θετικότατο από το 1ο λεπτό μετά από 40' εξαφανίστηκε η γραμμή 

Hometest  αρνητικό (ιιισως με φαντασία να πεις ότι κάτι υπάρχει στο πολύ  βάθος)

Iq αρνητικότητα... (Ναι έκανα και IQ μπροστά μου τα έχω ανά 10αδες)

με 36 χοριακη στο αιμα μην περιμενεις απο τεστ ουρων να βγαλεις ακρη..μετα απο δυο μερες θα δειχνουν καλα ...


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όταν ήρθα στη δουλειά το έκανα αλλά δεν ήταν ούτε τα πρώτα και ούτε 2 ώρες δεν είχαν περάσει από την προηγούμενη που πήγα τουαλέτα.  Δεν με αγχωνουν τώρα τα τεστ.  Ήθελα να τσεκάρω τι παίζει από αξιοπιστία. 

Αν έκανα ωορρηξία μετά τις 13/9 που είχα τα υγρά  είμαι περίπου  2 μέρες πριν την καθυστέρηση σωστα;

Την Παρασκευή έκανα και acro yoga και είναι ζόρι  αυτό. Κανείς ακροβατικά  σηκώνεις αλλά άτομα.... φοβάμαι μην έγινε καμία βλακεία από αυτό  (ό,τι να'ναι σκεφτομαι  αχαχα)

@caramel_83 βάλε με πάνω στο πινακακι να το δω να χαρω να το βγάλω και φώτο  αχαχα  (36.29)

  • Μου αρέσει 6

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

μια χαραα...ναι με πρωινα το εκανα!!!πηγα να παρω τα αποτελεσματα της αυχενικης κ ειχε κοσμο ο γιατρος...ασε...

Τα πηρες τα αποτελεσματα?? Να φανταστω ειναι μια χαρα? Φουσκωνει κ εμενα η κοιλιτσα μου! Κ εκανα κ επαναληπτικες εξετασεις ουρων κ αιματων κ ειναι οκ! Εσυ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Όταν ήρθα στη δουλειά το έκανα αλλά δεν ήταν ούτε τα πρώτα και ούτε 2 ώρες δεν είχαν περάσει από την προηγούμενη που πήγα τουαλέτα.  Δεν με αγχωνουν τώρα τα τεστ.  Ήθελα να τσεκάρω τι παίζει από αξιοπιστία. 

Αν έκανα ωορρηξία μετά τις 13/9 που είχα τα υγρά  είμαι περίπου  2 μέρες πριν την καθυστέρηση σωστα;

Την Παρασκευή έκανα και acro yoga και είναι ζόρι  αυτό. Κανείς ακροβατικά  σηκώνεις αλλά άτομα.... φοβάμαι μην έγινε καμία βλακεία από αυτό  (ό,τι να'ναι σκεφτομαι  αχαχα)

@caramel_83 βάλε με πάνω στο πινακακι να το δω να χαρω να το βγάλω και φώτο  αχαχα  (36.29)

Εισαι εγκυος!! Τι καλα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Και εγω πιστευω οτι εισαι ποτε θα πας στον γιατρο??

Ειμαι αγάπη αυτό είναι το μόνο σίγουρο!

Μίλησα με γιατρό γιατί είδα κάτι καφέ.... με καθησύχασε όμως και για τα καφέ.  Μου είπε για την ημέρα του κύκλου που διανύω είναι  μια χαρά  το νούμερο. Filicine και utrogestan  μου έδωσε  (την προγεστερόνη για τα καφέ που είδα 3 την ημέρα) Και Μου είπε καλύτερα Πέμπτη για χοριακη γιατί δεν είναι σίγουρο πως σε μια τόσο πρώιμη εγκυμοσύνη  θα διπλασιαστεί.  Μπορεί να μην διαπλασταστει και να ανέβει λίγο μπορεί και να τετραπλασιαστει  ότι απ τα δύο κι αν γίνει είναι φυσιολογικό! 

Καφέ ποιες ειχαν; στην κόρη μου είχα επί 8 ημέρες και νόμιζα ότι ήταν περίοδος...

  • Μου αρέσει 3

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...