Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Μόλις με πήραν για το αποτέλεσμα... χαμηλό  πολυ. 36.29. 

Μου λέει με τελευταία περίοδο  1/9 Ή είναι πολύ πολύ αρχή ακόμα ή κάτι δεν πάει καλά...

Ολα μια χαρα θα ειναι!!! Θα σου ευχηθω απο τωρα συγχαρητηρια!!! Χαμος αυτο το μηνα!! Εχεις καθολου πονακια περιοδου? Εγω τα ειχα οπως κ πρησμενο στηθος!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena ειδες στα ειπε κ ο γιατρος!!!θες να προσπαθήσω να βαλω φωτο απο τα hometest να δεις πως ηταν??

1 hour ago, Ani ani είπε:

Τα πηρες τα αποτελεσματα?? Να φανταστω ειναι μια χαρα? Φουσκωνει κ εμενα η κοιλιτσα μου! Κ εκανα κ επαναληπτικες εξετασεις ουρων κ αιματων κ ειναι οκ! Εσυ?

μου ειπε ολα καλα αλλα δεν ειχε χρονο να τα δουμε...πεμπτη που θα παω...εχω λιγο αγχος γτ στο χαρτι που ειδα για το συνδρομο down εχει ενα σχεδιαγραμμα με 4 τιμες κ δε ξερω τα προσθέτεις κ βγαινει?πως γίνεται δε ξερω αλλα θα κανω υπομονη γτ αν ηταν κατι θα μου το ελεγε...αληθεια εσενα τι σ ειπε??

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καφέ είχε καμιά από τις γκαστουλες  μας;;

Το στήθος κορίτσια μου τελικά έχει πρηστεί.  Είναι βαρύ και γεμάτο πονάει  και λίγο  όταν το αγγίζω. 

@alina80 για το κόλπο που ρωτάς θα πω κι εγω το γνωστό.... Δεν πολυεπαιζε στο μυαλό μου. Φαντάσου ότι την μια μέρα  (από εκείνες που έπαιζε η ωορρηξία) έγινε στα γρήγορα και όρθια  (ιιιιιι sorry κιόλας) και τις άλλες δεν έκατσε καν ξάπλα . Μετά είχα αφοσιωθεί πολύ στη δουλειά στο να παρασκευασω  σιρόπια  (τι σόι φαρμακοτριφτενα ειμαι ) και εκανα γιόγκα  με ακροβατικά και ειχα πεισμωσει πως θα κανω τα αεροπλανικα  μου... ειχα τσακωθει και με τον άντρα μου  και επαιζαν μουτρακια κανα 2 μέρες... 

πρίν από 16 λεπτά , Ani ani είπε:

Ολα μια χαρα θα ειναι!!! Θα σου ευχηθω απο τωρα συγχαρητηρια!!! Χαμος αυτο το μηνα!! Εχεις καθολου πονακια περιοδου? Εγω τα ειχα οπως κ πρησμενο στηθος!!

Οχι καθολου. Που και που νιωθω λιγο πονο αλλα ερχετσι και φευγει.  Τπτ το σπουδαίο 

Ναι @elenakii22 ανέβασε!

  • Μου αρέσει 4

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , elenakii22 είπε:

@Farmakotriftena ειδες στα ειπε κ ο γιατρος!!!θες να προσπαθήσω να βαλω φωτο απο τα hometest να δεις πως ηταν??

μου ειπε ολα καλα αλλα δεν ειχε χρονο να τα δουμε...πεμπτη που θα παω...εχω λιγο αγχος γτ στο χαρτι που ειδα για το συνδρομο down εχει ενα σχεδιαγραμμα με 4 τιμες κ δε ξερω τα προσθέτεις κ βγαινει?πως γίνεται δε ξερω αλλα θα κανω υπομονη γτ αν ηταν κατι θα μου το ελεγε...αληθεια εσενα τι σ ειπε??

Μην αγχωνεσαι μια χαρα ειναι το μωρακι σου.σου ειπε οτι ολα ειναι καλα αλλιως θα σου ελεγε κατι αλλο!οσο για το σχεδιαγραμμα μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω να σου φυγει το αγχος αλλα εμενα ηταν με πιθανοτητες.μην σου περναει απο το μυαλο ξεχασε το εντελως!!

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

1sdwxw.jpg 

@Farmakotriftena το 2ο φαντασου εχει γραμμη που αχνοφαινεται!!!

πρίν από 20 λεπτά , Nati85 είπε:

Μην αγχωνεσαι μια χαρα ειναι το μωρακι σου.σου ειπε οτι ολα ειναι καλα αλλιως θα σου ελεγε κατι αλλο!οσο για το σχεδιαγραμμα μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω να σου φυγει το αγχος αλλα εμενα ηταν με πιθανοτητες.μην σου περναει απο το μυαλο ξεχασε το εντελως!!

πιστεύω κ εγω οτι αν υπηρχε προβλημα θα μου το ελεγε γτ σε τετοιες περιπτωσης ο χρονος ειναι πολυτιμος!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Μόλις με πήραν για το αποτέλεσμα... χαμηλό  πολυ. 36.29. 

Μου λέει με τελευταία περίοδο  1/9 Ή είναι πολύ πολύ αρχή ακόμα ή κάτι δεν πάει καλά...

ποτε περιμενες????αν 1....δλδ 5 μερες πριν την αναμενομενη....ειναι σουπερ....αν ειναι με κσθυστερηση...δεν ειναι καλο νουμερο


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ath_gal1 είπε:

ποτε περιμενες????αν 1....δλδ 5 μερες πριν την αναμενομενη....ειναι σουπερ....αν ειναι με κσθυστερηση...δεν ειναι καλο νουμερο

Κι εσύ τόσο δεν ειχες; δεν ειμαι με καθυστέρηση.  Θα αδιαθετουσα μια από αυτές  τις μέρες ίσως αύριο.  Σήμερα ειμαι 12η ή 13η μέρα από την ωορρηξία  (και πάλι κατά προσέγγιση το λέω γιατί απλά 13/9 είχα υγρά και πονακια  ωορρηξίας αλλά δεν ξέρω ποια μέρα έγινε)

Σε σένα στις πόσες μέρες σου βγήκε 36;

@elenakii22 το hometest  που έκανα το πρωί νομίζω σαν το 2ο το δικό σου είναι.  Δεν μπορώ να βρω που το έχω βάλει.  Του predictor πάντως είναι το πιο τέλειο αχαχα 

Κορίτσια καφέ υγρά δεν είχε καμία  σας;;;

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elenakii22 είπε:

@Farmakotriftena ειδες στα ειπε κ ο γιατρος!!!θες να προσπαθήσω να βαλω φωτο απο τα hometest να δεις πως ηταν??

μου ειπε ολα καλα αλλα δεν ειχε χρονο να τα δουμε...πεμπτη που θα παω...εχω λιγο αγχος γτ στο χαρτι που ειδα για το συνδρομο down εχει ενα σχεδιαγραμμα με 4 τιμες κ δε ξερω τα προσθέτεις κ βγαινει?πως γίνεται δε ξερω αλλα θα κανω υπομονη γτ αν ηταν κατι θα μου το ελεγε...αληθεια εσενα τι σ ειπε??

Εμενα μου ειπε οτι ειναι ολα καλα αλλα αναλυτικα αποτελεσματα θα μου τα εστελνε ηλεκτρονικα. Εκτος απο το σχεδιαγραμμα υπερχουν και τιμες κ βλεπεις τι πιθανοτητες υπαρχουν και αν εχεις μικρο ποσοστο. Εκτος απο το διαγραμμα. Δεν ειμαι κ σπιτι να σου πω ακριβως τι αποτελεσματα ειχα

πρίν από 59 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καφέ είχε καμιά από τις γκαστουλες  μας;;

Το στήθος κορίτσια μου τελικά έχει πρηστεί.  Είναι βαρύ και γεμάτο πονάει  και λίγο  όταν το αγγίζω. 

@alina80 για το κόλπο που ρωτάς θα πω κι εγω το γνωστό.... Δεν πολυεπαιζε στο μυαλό μου. Φαντάσου ότι την μια μέρα  (από εκείνες που έπαιζε η ωορρηξία) έγινε στα γρήγορα και όρθια  (ιιιιιι sorry κιόλας) και τις άλλες δεν έκατσε καν ξάπλα . Μετά είχα αφοσιωθεί πολύ στη δουλειά στο να παρασκευασω  σιρόπια  (τι σόι φαρμακοτριφτενα ειμαι ) και εκανα γιόγκα  με ακροβατικά και ειχα πεισμωσει πως θα κανω τα αεροπλανικα  μου... ειχα τσακωθει και με τον άντρα μου  και επαιζαν μουτρακια κανα 2 μέρες... 

Οχι καθολου. Που και που νιωθω λιγο πονο αλλα ερχετσι και φευγει.  Τπτ το σπουδαίο 

Ναι @elenakii22 ανέβασε!

Θα πας να κανεις επαναληπτικη χοριακη? Τι σκεφτεσαι?? Παντως τα συμπτωματα μην σε ανησυχουν και εγω δεν ειχα κατι σπουδαιο περα απο αυτα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Farmakotriftena είπε:

 @Ani ani Τετάρτη θα ξαναπάω...

Αντε με το καλο! Θα περιμενω νεα σου! Παντως μην αγχωνεσαι του θανατα..προφανως και αυτες οι 2 μερες θα μοιαζουν σαν αιωνας αλλα το σπορακι σου δεν συμπαθει καθολου το αγχος κ τη στεναχωρια! Χιχι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κι εσύ τόσο δεν ειχες; δεν ειμαι με καθυστέρηση.  Θα αδιαθετουσα μια από αυτές  τις μέρες ίσως αύριο.  Σήμερα ειμαι 12η ή 13η μέρα από την ωορρηξία  (και πάλι κατά προσέγγιση το λέω γιατί απλά 13/9 είχα υγρά και πονακια  ωορρηξίας αλλά δεν ξέρω ποια μέρα έγινε)

Σε σένα στις πόσες μέρες σου βγήκε 36;

@elenakii22 

36 ειχα τωρα ...με 3 μερες καθυστ.

κ δεν πετυχε ...η συνταγη..

εγω εχω ηδη ενα παιδακι....

στο παιδι μου λοιπον..ξεκινησα ανημερα που περιμενα....342 μον.

εσυ εχεις 36 αλλα εισαι ΠΡΙΝ την αναμενομενη περιοδο...

ειπες περιμενεις 1 του μηνα?????δλδ σε 5 μερες?????


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κι εσύ τόσο δεν ειχες; δεν ειμαι με καθυστέρηση.  Θα αδιαθετουσα μια από αυτές  τις μέρες ίσως αύριο.  Σήμερα ειμαι 12η ή 13η μέρα από την ωορρηξία  (και πάλι κατά προσέγγιση το λέω γιατί απλά 13/9 είχα υγρά και πονακια  ωορρηξίας αλλά δεν ξέρω ποια μέρα έγινε)

Σε σένα στις πόσες μέρες σου βγήκε 36;

@elenakii22 το hometest  που έκανα το πρωί νομίζω σαν το 2ο το δικό σου είναι.  Δεν μπορώ να βρω που το έχω βάλει.  Του predictor πάντως είναι το πιο τέλειο αχαχα 

Κορίτσια καφέ υγρά δεν είχε καμία  σας;;;

Καλησπερα και συγχαρητήρια σου ευχομαι να χεις μια καλη εγκυμοσυνη!!Εγω δεν ειχα καφε υγρα ειχα ομως ροζ αιμα δυο μερες..τις μερες που ηταν να μου ερθει περιοδος.προφανως ειναι απο την συλληψη μην ανησυχεις εγω κατεληξα με υγιή εγκυμοσύνη κ ειμαι 3 μηνων...ολα καλα θα πανε θα σταματησουν θα δεις:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...