Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Alekagala είπε:

Και εγραφα αλλα τοσα και με πέταξε εξω.....!!!!  Πρωτη χοριακη δευτερα 33 και τεταρτη 67 αρα περιμενε λιγο. 

Οσο αφορα βαφες νύχια και τα συναφή ολα επιτρέπονται μετα το 3ο και φυσικα να μην σας ενοχλει η μυρωδιά.... Βάψιμο εκανα και με τη φυτική και με κανονική βαφή και τωρα που τελειώνω παλι θα τα ξαναβαψω αλλα με φυτική γιατι μου κράτησε καλυτερα.  Οσο για τα νύχια υπαρχει μυστικο δεν κρατάνε το φουρνιστο οσο πριν την εγκυμοσυνη λογω που τα νύχια μας ειναι πιο λιπαρά!!!! Τωρα για μπυρα και κρασι με μέτρο εγω παντως έπινα μη πω ψεματα.  Και καντε υπομονη μετα το 3ο θα πετάτε σα πουλακια!!!!! 

Αυτο με τα νυχια θελω να τομ ρωτησω και εγω γιατι κανω μονιμο για να κραταει με την δουλεια που εχω... @Alekagala εννοειται οτι θα κατσω οσο χρειαστει...μακαρι την πεμπτη που θα παω στον γιατρο το πρωι να ειναι ολα καλα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

@anemoni1989 @Dimitr@17 εμενα με αφηνει νυχια κ μάλιστα μ προτεινε ημιμονιμο για να μην χρειάζεται να τα βαφω συνεχεια! και Δήμητρα αν καταλαβα καλα μ ειπε οτι το σπερμα κατα καποιον τροπο επιτίθεται στο εμβρυο..

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη μου είχε πει βαφή όχι και ανταύγειες  μετά το 4ο μηνα. Τα μαλλιά μου είναι ξανθό ομπρε οπότε βαφή έτσι κι αλλιώς δεν περνάω και λίγες ξανθες κάνω ανά 4μηνο περίπου.  Νύχια με αφηνε  αλλά το απλό  (Κανω σελακ  συνέχεια οπότε αντίο σελακ...) 

@Alekagala μου ήθελα να δω αν θα δείξει της hometest  γιατί χθες μου είχε βγει αρνητικό.  Μεγάλος πειρασμός να είσαι μέσα στα τεστ εχω και 8 από hometest  αχαχα

 μεχρι την Πεμπτη πως περνάν οι μέρες...

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , elenakii22 είπε:

@anemoni1989 @Dimitr@17 εμενα με αφηνει νυχια κ μάλιστα μ προτεινε ημιμονιμο για να μην χρειάζεται να τα βαφω συνεχεια! και Δήμητρα αν καταλαβα καλα μ ειπε οτι το σπερμα κατα καποιον τροπο επιτίθεται στο εμβρυο..

@elenakii22 ευτυχως δεν ξαναειδα τιποτα...ουτε ροζ ουτε τιποτα...δεν το ηξερα αυτο για το σπερμα...αλλα δεν ξερω αν ευθυνεται αυτο γτ επαφη ειχαμε πριν 2μερες..οχι χθες για να συμβει αυτο...εκει που ειχα αγχος ετσι κ αλλιως για την πεμπτη για να δω αν.ειναι ολα καλα τωρα εχω απιστευτα πιο πολυ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

@elenakii22 ευτυχως δεν ξαναειδα τιποτα...ουτε ροζ ουτε τιποτα...δεν το ηξερα αυτο για το σπερμα...αλλα δεν ξερω αν ευθυνεται αυτο γτ επαφη ειχαμε πριν 2μερες..οχι χθες για να συμβει αυτο...εκει που ειχα αγχος ετσι κ αλλιως για την πεμπτη για να δω αν.ειναι ολα καλα τωρα εχω απιστευτα πιο πολυ...

ολα καλα θα ειναι!!!!βλεπω κ εσυ περιμενεις την πεμπτη ε??κ εγω υπερηχο εχω κ η @Farmakotriftena εχει την χοριακη της!!κοιτα πιθανον να μην φταίει απλα καλο ειναι να το αποφυγετε απο εδω κ πέρα...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , elenakii22 είπε:

ολα καλα θα ειναι!!!!βλεπω κ εσυ περιμενεις την πεμπτη ε??κ εγω υπερηχο εχω κ η @Farmakotriftena εχει την χοριακη της!!κοιτα πιθανον να μην φταίει απλα καλο ειναι να το αποφυγετε απο εδω κ πέρα...

Καλα αυτο ειναι το μονο σιγουρο...θα του πω δεν εχει σεξ τωρα μεχρι ολα να πανε.καλα κ.μετα βλεπουμε...εν τω μεταξυ εχω και κατι πονακια δεξια αυτα τα ειχα κ οταν καταλαβα οτι ημουν εγκυος το ειχα πει στον γιατρο κ μου ειχε πει οτι δεν ειναι τιποτα...απλα τωρα ανησυχω μηπως τα πονακια μαζι με τα ροζ υγρα που ειδα οταν γυρισα απο την δουλεια ειναι κατι κακο...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , elenakii22 είπε:

@anemoni1989 @Dimitr@17 εμενα με αφηνει νυχια κ μάλιστα μ προτεινε ημιμονιμο για να μην χρειάζεται να τα βαφω συνεχεια! και Δήμητρα αν καταλαβα καλα μ ειπε οτι το σπερμα κατα καποιον τροπο επιτίθεται στο εμβρυο..

Οχι βρε δεν επιτιθετε στο έμβρυο απλως μαλακώνει το τράχηλο και προκαλεί συσπάσεις γιαυτο και στον 9ο θα σας πουν οι γιατροι σας φουλ σεξ!!!! 

πρίν από 36 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Αυτο με τα νυχια θελω να τομ ρωτησω και εγω γιατι κανω μονιμο για να κραταει με την δουλεια που εχω... @Alekagala εννοειται οτι θα κατσω οσο χρειαστει...μακαρι την πεμπτη που θα παω στον γιατρο το πρωι να ειναι ολα καλα..

Ολα καλα θα ειναι αγαπη μου στη κορη μου έκατσα κοντα στο μηνα στο κρεβατι εντελώς ξάπλα με τα ουτρογκεσταν.....  Μην αγχωνεσαι ειναι το βασικότερο!!! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Alekagala είπε:

Οχι βρε δεν επιτιθετε στο έμβρυο απλως μαλακώνει το τράχηλο και προκαλεί συσπάσεις γιαυτο και στον 9ο θα σας πουν οι γιατροι σας φουλ σεξ!!!! 

Ολα καλα θα ειναι αγαπη μου στη κορη μου έκατσα κοντα στο μηνα στο κρεβατι εντελώς ξάπλα με τα ουτρογκεσταν.....  Μην αγχωνεσαι ειναι το βασικότερο!!! 

Προσπαθω να σκεφτομαι θετικα κ.οτι ολαθα πανε καλα...δυο μερεσ ειναι θα περασουν...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , elenakii22 είπε:

@Farmakotriftena τεστ ωορρηξιας εκανες τελικα?

Αύριο το πρωί μάλλον θα κάνω!

@Dimitr@17 μου λογικό να έχεις αγχωθεί.  Αλλά αν ήταν κάτι κακο θα συνεχίζονταν.  . . Είχα πάθει ακριβως το ίδιο κράτησαν μια μέρα και μετά τέλος. 

Επειδή μπερδεύονται τόσες που είμαστε εσύ πόσο εβδομάδων εισαι; από συμπτώματα έχεις κατι;

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τωρα γύρισα σπιτι μπας και ξεκουραστώ γιατι παλι έτρεχα....  Να δω ποτε θα σταματησω η κακομοίρα! Σημερα ειχα καρδιοτοκογραφο αλλα που ο κυριος να ξυπνήσει δηλαδη πηγα απο τις 9 στο νοσοκομειο εκει ειναι και ο γι:τρος μου και εφυγα στις 1παρα στο Τσακ τον πρόλαβα για να δει το αποτελεσμα το οποιο ηταν μια χαρα απλώς εμεινα με τη χαρα αφου δεν πρόλαβα να κανω υπέρηχο.....  Και τωρα παλι θα ξανακάνω στις 4/10 για να οριστικοποιησουμε ημερομηνία ελπιζω δηλαδη για νανμη ταλαιπωρηθω κι'άλλο. Ο μικρος το πρωι δε ξυπνάει με σοκολατα ουτε με κανόνια δε ξυπνάει και γι'αυτήν την εξέταση πρεπει ναναο ξύπνιος!!! 

  • Μου αρέσει 3

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Αύριο το πρωί μάλλον θα κάνω!

@Dimitr@17 μου λογικό να έχεις αγχωθεί.  Αλλά αν ήταν κάτι κακο θα συνεχίζονταν.  . . Είχα πάθει ακριβως το ίδιο κράτησαν μια μέρα και μετά τέλος. 

Επειδή μπερδεύονται τόσες που είμαστε εσύ πόσο εβδομάδων εισαι; από συμπτώματα έχεις κατι;

Εγω λογικα ειμαι κλεινω 4 βδομαδες..μονο το στηθος με ποναει απιστευτα κ ειχα υγρα κ σημερα πονακια δεξια ...εχω εναν συνεχομενο πονο που αντεχεται βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα. @Dimitr@17 και @Farmakotriftena υπομονή, ξεκούραση και όχι αρνητικές σκέψεις και όλα καλά θα είναι. 

@orianna είχες θετικό τεστ άκουσα ωορρηξίας; Δεν λέμε τα ίδια, στρωνομαστε στη δουλειά αυτές τις ημέρες. 

@linaa μου εσύ κάνεις τεστακια; Δεν θυμάμαι. Είμαστε στη σειρά, εγώ περιμένω 5-6/10 εσύ 7 και η Οριάνα μας 8-9? 

Εγώ κορίτσια νομίζω ότι αυτό το μήνα δεν έκανα ωορρηξία. Κάτι το τεστ που άργησε και βγήκαν ίδιες οι γραμμές αλλά αχνές και οι δύο, κάτι που η θερμοκρασία μου δεν έχει ανέβει καθόλου...μάλλον η κότα δεν έκανε αβγό αυτό το μήνα. Όχι τίποτα άλλο τσάμπα τον ξεπάτωσα τον άντρα μου. 

Τα άλλα.κοριτσακια τι κανουμε; @Ungry girl, @Vila, @marillia , @anemoni1989 και οι υπόλοιπες;

 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ani ani είπε:

Ο δικος μου γιατρος μου ειπε να μην τα βαψω μεχρι το πρωτο τριμηνο και γενινα οτι δεν θελει βαμμενα νυχια και make up στο προσωπο αν ειναι εφικτο. Τωρα απο αυτα που ειπε προσωπικα βαζω λιγο ρουζ και μολυβι φρυδιων και βαφομαι σε καμια βολτιτσα και απο μονη μου χρησιμοποιω αφρολουτρα σαμπουαν κρεμα σωματος κ οδοντοκρεμα φυτικη τιπου κορρε ή apivita. Ειναι κ πιο διακριτικα σε αρωμα που ειχα προβλημα το πρωτο διμηνο με τις μυρωδιες. Οσο για τα μαλλια τα εβαφα με απλη βαφη προ εγκυμοσυνης και απλα τα αφηνω να γινουν σαν ομπρε και θα περασω μια βαφη φυτικη χωρις αμμωνια απλα για να εννοποιηθουν το ξανθο με τη ριζα καπως και δεν θα τα ξαναβαψω. Οτι θες κρατας φυσικα απο ολα αυτα!! :?

Α καλα πες του γιατρου. Να παραμελησουμε ςντελως τον εαυτο μας και να νιωθουμε χαλια γιατι ειμαστε εγκυες. Εγω τα βρισκω υπερβολικα ολα αυτα! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...