Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

2 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

xqgpjc.jpg 

αφου βρηκα πως ανεβαζουμε φωτο αυτο ειναι τεστ ωορρηξιας που εκανα την ημερα που περιμενα περιοδο!

Πες  μου κ εμενα πως ανεβαζεις φωτο καλε!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

εμενα μου ειχε απογορεψει το σεξ το πρώτο τριμηνο κ εμενα γενικα δεν ειναι αυστηρος φαντασου κ βαφη με αφηνει κ τα νυχια να φτιαχνω κ οτι θελω...δεν ειναι απαταιτητο οτι φταιει αυτο αλλα μιας κ ο πλακουντας λειτουργεί απο τον 3ο μηνα κ μετα καλυτερα να μην το ρισκαρετε...

Αυτο με το σεξ μου το ειπε ο δευτερος γιατρος οτι μεχρι την αυχενικη καλο δεν θελει να κανουμε! Και πραγματικα δεν το ηξερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ani ani είπε:

Αυτο με το σεξ μου το ειπε ο δευτερος γιατρος οτι μεχρι την αυχενικη καλο δεν θελει να κανουμε! Και πραγματικα δεν το ηξερα

κ εμεις μετα την αυχενικη πηραμε το οκ κ φυσικα εκσπερματωση απεξω...

@Dimitr@17 ξεχασα να ρωτησω εξω εκσπερματωσε ετσι?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

@Dimitr@17 σεξ  το πρώτο 3μηνο απαγορεύεται!!! Κι εγώ στην κόρη μου μια φορά δεν άντεξα και μάλιστα ήμουν στα τέλη του πρώτου 3μηνου και έπαθα το ίδιο! Μου είπε να ξαπλώσω και να σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα.  Ευτυχώς σταμάτησαν  την ίδια μέρα. 

Utrogestan  των 200; πόσα σου ειπε;

@elenakii22 σε αφήνει να βάψεις το μαλλι; βαφή  ή ανταύγειες;

Και εγω θελω να βαφω τα μαλλια μου σε αυτην την εγκυμοσυνη. Γινεται λετε; κανω και ντεκαπαζ εγω αλλα χωρις αμμωνια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Vana87 είπε:

Και εγω θελω να βαφω τα μαλλια μου σε αυτην την εγκυμοσυνη. Γινεται λετε; κανω και ντεκαπαζ εγω αλλα χωρις αμμωνια

Ο δικος μου γιατρος μου ειπε να μην τα βαψω μεχρι το πρωτο τριμηνο και γενινα οτι δεν θελει βαμμενα νυχια και make up στο προσωπο αν ειναι εφικτο. Τωρα απο αυτα που ειπε προσωπικα βαζω λιγο ρουζ και μολυβι φρυδιων και βαφομαι σε καμια βολτιτσα και απο μονη μου χρησιμοποιω αφρολουτρα σαμπουαν κρεμα σωματος κ οδοντοκρεμα φυτικη τιπου κορρε ή apivita. Ειναι κ πιο διακριτικα σε αρωμα που ειχα προβλημα το πρωτο διμηνο με τις μυρωδιες. Οσο για τα μαλλια τα εβαφα με απλη βαφη προ εγκυμοσυνης και απλα τα αφηνω να γινουν σαν ομπρε και θα περασω μια βαφη φυτικη χωρις αμμωνια απλα για να εννοποιηθουν το ξανθο με τη ριζα καπως και δεν θα τα ξαναβαψω. Οτι θες κρατας φυσικα απο ολα αυτα!! :?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Ani ani είπε:

Ο δικος μου γιατρος μου ειπε να μην τα βαψω μεχρι το πρωτο τριμηνο και γενινα οτι δεν θελει βαμμενα νυχια και make up στο προσωπο αν ειναι εφικτο. Τωρα απο αυτα που ειπε προσωπικα βαζω λιγο ρουζ και μολυβι φρυδιων και βαφομαι σε καμια βολτιτσα και απο μονη μου χρησιμοποιω αφρολουτρα σαμπουαν κρεμα σωματος κ οδοντοκρεμα φυτικη τιπου κορρε ή apivita. Ειναι κ πιο διακριτικα σε αρωμα που ειχα προβλημα το πρωτο διμηνο με τις μυρωδιες. Οσο για τα μαλλια τα εβαφα με απλη βαφη προ εγκυμοσυνης και απλα τα αφηνω να γινουν σαν ομπρε και θα περασω μια βαφη φυτικη χωρις αμμωνια απλα για να εννοποιηθουν το ξανθο με τη ριζα καπως και δεν θα τα ξαναβαψω. Οτι θες κρατας φυσικα απο ολα αυτα!! :?

Ουτε τα νυχια δεν θελει να βαφεις???  Αυστηρος πολυ μου φαινεται... Ειναι μεγαλος σε ηλικια??  Σε ρωταω γτ οι παλαιοτεροι ηταν απολυτοι με τις βαφες γενικα... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

@Dimitr@17 σεξ  το πρώτο 3μηνο απαγορεύεται!!! Κι εγώ στην κόρη μου μια φορά δεν άντεξα και μάλιστα ήμουν στα τέλη του πρώτου 3μηνου και έπαθα το ίδιο! Μου είπε να ξαπλώσω και να σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα.  Ευτυχώς σταμάτησαν  την ίδια μέρα. 

Utrogestan  των 200; πόσα σου ειπε;

@elenakii22 σε αφήνει να βάψεις το μαλλι; βαφή  ή ανταύγειες;

Ενα χαπι ανα 8 ωρες και να μην κουνηθω καθολου...

πρίν από 32 λεπτά , elenakii22 είπε:

κ εμεις μετα την αυχενικη πηραμε το οκ κ φυσικα εκσπερματωση απεξω...

@Dimitr@17 ξεχασα να ρωτησω εξω εκσπερματωσε ετσι?

Ναι εξω...γτ μεσα αν τελειωνε τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, caramel_83 είπε:

ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι, τωρα την Πεμπτη θα ξαναπας για χοριακη??

 

@Vila εσυ κοριτσι νιωθεις τιποτα περιεργο?

Καραμελιτσα δυστυχώς δε νιώθω τίποτα και αρχίζω να πιστεύω πως πάλι τίποτα δεν κάναμε αυτό το μήνα.. τώρα στο σκούπισμα είδα και λίγο καφεροζ.. αύριο λέω να κάνω ένα τεστακι, έχω τα hometest.. δεν ξέρω νιώθω απογοητευμένη σήμερα είμαι λίγο στά κάτω μου..

2 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Μολις πηρα το πρωτο χαπι...να.σταματησω να ανησηχω??θα μου περασει?και θα ειναι ολα καλα?τι θα κανω?

Δημητρούλα ξεκουρασου! Υπομονή και προσοχή με τη δουλειά και όλα καλά θα πάνε!


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Vila είπε:

Καραμελιτσα δυστυχώς δε νιώθω τίποτα και αρχίζω να πιστεύω πως πάλι τίποτα δεν κάναμε αυτό το μήνα.. τώρα στο σκούπισμα είδα και λίγο καφεροζ.. αύριο λέω να κάνω ένα τεστακι, έχω τα hometest.. δεν ξέρω νιώθω απογοητευμένη σήμερα είμαι λίγο στά κάτω μου..

Δημητρούλα ξεκουρασου! Υπομονή και προσοχή με τη δουλειά και όλα καλά θα πάνε!

Και το σκεφτομουν χθες μην το παθω αυτο...δεν ξαναειδα ροζ προσ το παρον...τιποτα ευτυχως...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Vila είπε:

Καραμελιτσα δυστυχώς δε νιώθω τίποτα και αρχίζω να πιστεύω πως πάλι τίποτα δεν κάναμε αυτό το μήνα.. τώρα στο σκούπισμα είδα και λίγο καφεροζ.. αύριο λέω να κάνω ένα τεστακι, έχω τα hometest.. δεν ξέρω νιώθω απογοητευμένη σήμερα είμαι λίγο στά κάτω μου..

Δημητρούλα ξεκουρασου! Υπομονή και προσοχή με τη δουλειά και όλα καλά θα πάνε!

κοριτσι σε ποια μερα εισαι κ ειδες καφε ροζ? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ουτε τα νυχια δεν θελει να βαφεις???  Αυστηρος πολυ μου φαινεται... Ειναι μεγαλος σε ηλικια??  Σε ρωταω γτ οι παλαιοτεροι ηταν απολυτοι με τις βαφες γενικα... 

Οχι καθολου! Τι να κανω κ εγω δεν τα βαφω..οχι καθολου μεγαλος.

Link to comment
Share on other sites

Καλε θα με τρελάνετε εσεις!!!! 

Δημητρα άσε το σεξακι κατα μέρους και πες στο σύντροφο σου μεχρι την αυχενικη ουτε συζήτηση! Ξάπλα ξάπλα ξάπλα και παλι ξάπλα και μη το σκεφτεσαι να πας για κανενα τριήμερο δουλεια....  

Φαρμακοτετοια μου τρελένομαι με σενα τι το ηθελες και αλλο τεστακι βρε????  Καλα εκανες και πηρες και εσύ ουτρογκεσταν μαλλον ειναι παλια περίοδος.... Κανε τη πεμπτη καλυτερα να φανεί πιο πολυ η διαφορα στη χοριακη εγω στη πρω

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , linaa είπε:

κοριτσι σε ποια μερα εισαι κ ειδες καφε ροζ? 

Υποτίθεται ότι Πέμπτη ή Παρασκευή πρέπει να αδιαθετησω..είχα θετικό ωορρηξίας 13 του μήνα. Το μόνο που έχω είναι πρησμένο στήθος και 2 χαζά σπυράκια! Όπως κάθε μήνα..


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγραφα αλλα τοσα και με πέταξε εξω.....!!!!  Πρωτη χοριακη δευτερα 33 και τεταρτη 67 αρα περιμενε λιγο. 

Οσο αφορα βαφες νύχια και τα συναφή ολα επιτρέπονται μετα το 3ο και φυσικα να μην σας ενοχλει η μυρωδιά.... Βάψιμο εκανα και με τη φυτική και με κανονική βαφή και τωρα που τελειώνω παλι θα τα ξαναβαψω αλλα με φυτική γιατι μου κράτησε καλυτερα.  Οσο για τα νύχια υπαρχει μυστικο δεν κρατάνε το φουρνιστο οσο πριν την εγκυμοσυνη λογω που τα νύχια μας ειναι πιο λιπαρά!!!! Τωρα για μπυρα και κρασι με μέτρο εγω παντως έπινα μη πω ψεματα.  Και καντε υπομονη μετα το 3ο θα πετάτε σα πουλακια!!!!! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...