Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 7 λεπτά , elenakii22 είπε:

εμενα μου ειχε απογορεψει το σεξ το πρώτο τριμηνο κ εμενα γενικα δεν ειναι αυστηρος φαντασου κ βαφη με αφηνει κ τα νυχια να φτιαχνω κ οτι θελω...δεν ειναι απαταιτητο οτι φταιει αυτο αλλα μιας κ ο πλακουντας λειτουργεί απο τον 3ο μηνα κ μετα καλυτερα να μην το ρισκαρετε...

Μολις πηρα το πρωτο χαπι...να.σταματησω να ανησηχω??θα μου περασει?και θα ειναι ολα καλα?τι θα κανω?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Κανονικα δεν μπορω αλλα θα παρω με το ζορι...ναι η δουλεια μου εχει βαρος...αλλα προσπαθουσα να μην σκυβω...αγχωνομαι γτ αλλη μια φορα που ειχα δει θετικο τεστ το ειχα παρει ελαφρια κ τελικα απο τα βαρη το εχασα...και τωρα ειναι ειμαι στην τεταρτη βδομαδα που ειμαι εγκυος και ανησυχω

Παρε αγαπη ρεπο για σκεψου αξιζει να εχεισ προβλημα αντι να παρεις ενα ρεπο?να παρεις δεν γινεται παντα να τρεχουμε για τους αλλους και εμεις να την παταμε.προεχει το μωρακι σου ειμαι καθετη σε αυτο το θεμα.

πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Μολις πηρα το πρωτο χαπι...να.σταματησω να ανησηχω??θα μου περασει?και θα ειναι ολα καλα?τι θα κανω?

Να σταματησεις να ανησυχεις και ολα θα ειναι μια χαρα μην αγχωνεσαι συμβαινει αυτο καμμια φορα.ανοιξε τηλεοραση και πηγαινε να ξαπλωσεις η διαβασε κανενα βιβλιο περιοδικο να ξεχαστεις.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nati85 είπε:

Παρε αγαπη ρεπο για σκεψου αξιζει να εχεισ προβλημα αντι να παρεις ενα ρεπο?να παρεις δεν γινεται παντα να τρεχουμε για τους αλλους και εμεις να την παταμε.προεχει το μωρακι σου ειμαι καθετη σε αυτο το θεμα.

Να σταματησεις να ανησυχεις και ολα θα ειναι μια χαρα μην αγχωνεσαι συμβαινει αυτο καμμια φορα.ανοιξε τηλεοραση και πηγαινε να ξαπλωσεις η διαβασε κανενα βιβλιο περιοδικο να ξεχαστεις.

Το μονοθετικο πουσκεφτομαι ειναι οτι ειδα ελαχιστο ροζ υγρο καιοχι αιμα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Μολις τον πηρα και με ρωτησε αν εκανα σεξ κ αν συνεχιζω να δουλευω..του ειπα ναι κ στα δυο και μου ειπε να ξαπλωσω και να παρω utrogen twn 200 και να παω την πεμπτη που εχοθμε κανονικα ραντεβου...τι να κανω εχω αγχωθει

Εγω φοβαμαι να κανω σεξ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Το μονοθετικο πουσκεφτομαι ειναι οτι ειδα ελαχιστο ροζ υγρο καιοχι αιμα..

Ναι μην αγχωνεσαι ηταν λιγο και δεν ηταν κοκκινο.να ξεκουραστεις αγαπη ολα καθα θα πανε


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Μια μερα προχθες καναμε γτ δεν αντεχε αλλο ο συντροφος μου κ.ο γιατρος μου δεν μου ειχε πει κατι...

Και εμας πριν 2-3 μερες κατι πηγε να γινει αλλα η φωνη της λογικης το σταματησε! Χχαχαχαχ. Ναι δεν σου λενε αν δεν ρωτησεις. Εγω σημερα πηγα πρωτη φορα στο γιατρο. Επειδη στον γιο μου ειχα αιμα στις 5 εβδομαδες μου εδωσε τωρα προληπτικα προγεστερονη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Μολις πηρα το πρωτο χαπι...να.σταματησω να ανησηχω??θα μου περασει?και θα ειναι ολα καλα?τι θα κανω?

ολα καλα θα πανε...να πας στο γιατρο γτ μπορει να ειναι κ μικρη αποκολληση...με λιγη ξεκουραση ολα φτιαχνουν!απλα αν εχεις θεμα με την δουλεια πηγαινε να σου γραψει χαρτι..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Dimitr@17 σεξ  το πρώτο 3μηνο απαγορεύεται!!! Κι εγώ στην κόρη μου μια φορά δεν άντεξα και μάλιστα ήμουν στα τέλη του πρώτου 3μηνου και έπαθα το ίδιο! Μου είπε να ξαπλώσω και να σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα.  Ευτυχώς σταμάτησαν  την ίδια μέρα. 

Utrogestan  των 200; πόσα σου ειπε;

@elenakii22 σε αφήνει να βάψεις το μαλλι; βαφή  ή ανταύγειες;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια εγω ειχα στο πρωτο τριμηνο επαφες αλλα προσεκτικα.δεν ειχα καποιο προβλημα.βεβαια καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.στον 5ο ειχα λιγα καφε επειδη ετρεχα πολυ για τον γαμο και με την δουλεια και το παραεκανα και τοτε μου εδωσε ουτροτζεσταν και 2 μερες ξεκουραση και ολα καλα! @Dimitr@17 δουλευα και εγω περιπου σε τετοια δουλεια και ξερω τα βαρη να προσεχεις οσο μπορεις και μην σου πω μην σηκωνεις τιποτα μεχρι να περασει ο τριτος μηνας.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitr@17 είπε:

Μολις τον πηρα και με ρωτησε αν εκανα σεξ κ αν συνεχιζω να δουλευω..του ειπα ναι κ στα δυο και μου ειπε να ξαπλωσω και να παρω utrogen twn 200 και να παω την πεμπτη που εχοθμε κανονικα ραντεβου...τι να κανω εχω αγχωθει

κανε οτι σου ειπε και σταματα το σεξ.. κανε κ ενα τεστ εγκυμοσυνης...σημερα ειχες πει θα πηγαινες για χοριακη...


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitr@17 είπε:

Μολις πηρα το πρωτο χαπι...να.σταματησω να ανησηχω??θα μου περασει?και θα ειναι ολα καλα?τι θα κανω?

δημητρα μην ανησυχεις δεν ειναι τιποτα αρκει εκτος απο το χαπι να ξεκουραζεσε η ξεκουραση να ξερεις ειναι ισχυρο φαρμακο απτο χαπι.  γενικα να ξερεις σαν συμβουλη για τους επομενους μηνες να σημειωνεις αποριες γιατι ο γιατρος δεν θα στα πει ολα απο μονος του να ξερεις οτι πολλα τα ξεχνανε αν δεν ρωτησεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena βαφη κανονικη...απλα τα εβαψα μια φορα στην αρχη αλλα επειδη ειχα αναγουλες εκεινο το διαστημα με ενοχλησε η μυρωδια οχι οταν τα εβαφα αλλα το βραδυ που μενει η μυρωδια στα μαλλια κ εκανα εμετο οποτε δε τα ξαναβαφω...εκτος αν παρω βαφη για εγκυμοσυνη με την ελπιδα να μην μυριζουν...θα δω δε ξερω...γενικα ο δικος μου δε θα σου ει ευκολα να κοψεις κατι...κ για μπυρα η κρασι μου ειπε οκ αλλα δεν συγκρατησα καθε ποτε γτ δεν επινα ετσι κ αλλιως...η δικη του γυναικα επινε καθε δευτερη μερα ενα ποτηρι μπυρα φαντασου...ενταξει δε μ ειπε λαθε δευτερη νομιζω μια η δυο φορες τη βδομαδα μ ειπε...αλλα εδω δεν εινα πριν τωρα θα ξεκινησω??!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...