Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Γεια σου κοπέλα μου!Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!εύχομαι να σου πάνε όλα καλά.νομιζω ότι ιδανικο θα ήταν να πας την Δευτέρα αφού έχεις κι ατυχής εγκυμοσύνες μήπως χρειαστεί να πάρεις κάποιο φάρμακο.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την γρήγορη απάντηση! Κι εγώ  έτσι σκέφτομαι..ελπίζω βέβαια να μην χρειαστεί τίποτα και να είναι όλα καλά επιτέλους! Πρώτη φορά κράτησα στα χέρια μου τόσο έντονο τεστ! Πάντα ήταν αχνες οι γραμμές και τις βλέπαμε με κυαλια. Ελπίζω αυτό να σημαίνει κάτι καλό επιτέλους! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eva n είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την γρήγορη απάντηση! Κι εγώ  έτσι σκέφτομαι..ελπίζω βέβαια να μην χρειαστεί τίποτα και να είναι όλα καλά επιτέλους! Πρώτη φορά κράτησα στα χέρια μου τόσο έντονο τεστ! Πάντα ήταν αχνες οι γραμμές και τις βλέπαμε με κυαλια. Ελπίζω αυτό να σημαίνει κάτι καλό επιτέλους! 

Στο εύχομαι κοριτσάκι μου.Ολες για Δευτέρα πάμε για εξετάσεις χαχα @Agapakiii

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Στο εύχομαι κοριτσάκι μου.Ολες για Δευτέρα πάμε για εξετάσεις χαχα @Agapakiii

Χαχαχα τέλειααααα!! Θα έχω και παρέα!! Κι εσείς ΠΗΤ Δεκέμβρη έχετε;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva n είπε:

Χαχαχα τέλειααααα!! Θα έχω και παρέα!! Κι εσείς ΠΗΤ Δεκέμβρη έχετε;; 

Δεν ξέρω αγάπη.Ακομα δεν έχω πάει στον γιατρό αλλά στο ίντερνετ έλεγε Δεκέμβρη αν πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva n είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Μετά από ένα δύσκολο ταξίδι με ατυχείς εγκυμοσύνες, σήμερα 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο πήρα ένα τεστ για πριν την καθυστέρηση και η δεύτερη γραμμούλα φάνηκε μετά από λίγα δευτερόλεπτα και μάλιστα πολύ έντονη, κατακόκκινη!! Η χαρά μου είναι μεγάλη εννοείται αλλά με έχει πιάσει κ ο φόβος μην συμβεί κάτι! Να πάω Δευτέρα που είναι κ η μέρα αναμενόμενης περιόδου για χοριακη να δω τις τιμές να ησυχάσω; ή μήπως να πάω Τετάρτη;; δεν ξέρω βέβαια αν θα αντέξω τόσο! Εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά και τον Δεκέμβρη να κρατάω το μωράκι μου αγκαλίτσα! 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Να πας ναι τη Δευτέρα για χοριακη!! Μην σκέφτεσαι αρνητικά όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά! Για να είναι έντονο το τεστ θα εχεις μεγάλη χοριακη!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Δεν ξέρω αγάπη.Ακομα δεν έχω πάει στον γιατρό αλλά στο ίντερνετ έλεγε Δεκέμβρη αν πάνε όλα καλά.

Μπραβο, τέλεια! Σου εύχομαι μια πολύ καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη! Κι εμένα στο ίντερνετ 15/12 βγάζει πητ. Έχω πολύ καλό προαίσθημα αυτή τη φορά! Ας μην ενθουσιαζομαι όμως ακόμα..έχουμε δρόμο.

Just now, Rafaela_123 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Να πας ναι τη Δευτέρα για χοριακη!! Μην σκέφτεσαι αρνητικά όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά! Για να είναι έντονο το τεστ θα εχεις μεγάλη χοριακη!! 

Κι εγώ έτσι σκέφτομαι ότι θα είναι μεγάλη η χοριακη! Βέβαια με όλα όσα έχω πάθει σκέφτομαι ακομα κ το εξωμητριο που αυξάνεται γρήγορα η χοριακη. Τρελή Χαχα

Συγχαρητήρια κ σε σένα! Σου εύχομαι τα καλύτερα και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva n είπε:

Μπραβο, τέλεια! Σου εύχομαι μια πολύ καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη! Κι εμένα στο ίντερνετ 15/12 βγάζει πητ. Έχω πολύ καλό προαίσθημα αυτή τη φορά! Ας μην ενθουσιαζομαι όμως ακόμα..έχουμε δρόμο.

Κι εγώ αυτό προσπαθώ να κάνω.Να μην ενθουσιάζομαι.Αλλα είναι κιόλας να μην τρελαίνεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Κι εγώ αυτό προσπαθώ να κάνω.Να μην ενθουσιάζομαι.Αλλα είναι κιόλας να μην τρελαίνεσαι?

Αμ Έλα ντε;; εμένα είναι και το πρώτο μου και μας έχει πάει χαλιά από την αρχή! 3 εγκυμοσύνες κανένα παιδί. Όπως καταλαβαίνεις ο φόβος είναι φόβος! 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα! Όχι πρέπει να είναι έντονο οπως τη γραμμή ελέγχου και ισως ακόμα πιο έντονο! Εσυ να το ξεκινήσεις από την 12η ημέρα 

 

12 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Τα τεστ εγκυμοσύνης τους ανιχνεύουν από 25mIU κάι πάνω.. δεν είναι τόσο ευαίσθητα αυτά μπορεί να σου δείξουν μία δυο μέρες πριν την περίοδο όχι νωρίτερα.

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε!!πες μας τα νέα σου μετά!

Καλό είναι να μη βάλεις θερμοφόρα γιατί επηρεάζει τη συστολή και διαστολή των αγγείων το ίδιο και σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη δεν επιτρέπεται το πολύ ζεστό μπάνιο θα στα πει και ο γιατρός σου βέβαια.. όταν νιώθεις πονάκια να ξεκουράζεσαι είναι φυσιολογικό το παθαίνουν οι περισσότερες γυναίκες τις πρώτες εβδομάδες. Και εγώ το είχα και στις τρεις εγκυμοσύνες μου..και σε περίπτωση που δεις λίγο καφέ υγρά ή αιματάκι πολύ λίγο δεν σημαίνει ότι κάτι δεν θα πάει καλά μπορεί να είναι καμιά φορά μία αποκόλληση ελαφριά και να θέλει απλά ξεκούραση και ουτροτζεστάν εγώ είχα στις πρώτες δύο εγκυμοσύνες αιματάκι στην αρχή αλλά με ξεκούραση ουτροτζεστάν όλα πήγανε καλά δεν σημαίνει ότι επηρεάζει την πορεία της εγκυμοσύνης να ξέρεις. Απλά ξεκούραση λίγο και δεν χρειάζεται τώρα να σηκώνεις βαριά και να κουράζεσαι πολύ. Να μην αγχώνεσαι

 

5 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Καλό είναι να ξεκινήσεις από τη 11-12  μέρα του κύκλου για να δεις κ πως δουλεύει όλο αυτό το σύστημα..θα πάρεις ένα τετράδιο κ με κολλητική ταινία θα κολλας πάνω το τέστ κ από δίπλα ώρα ημερομηνία κ την μέρα του κύκλου έτσι θα έχεις μια πολύ οργανωμένη κ ξεκάθαρη εικόνα.προσωπικα με βοήθησε πολύ! επίσης το τεστ πρέπει να γίνεται την ίδια ώρα κάθε μέρα μεταξύ 11 το πρωί με 2 το μεσημέρι.η γραμμή πρέπει να έχει την ίδια ή σκουρότερη απόχρωση από τη γραμμή ελέγχου.αν είναι πιο αχνή δεν είναι θετικό.μεσα σε 12 ώρες από το θετικό τεστ καλό είναι να έρθεις σε επαφή.βεβαια κ δύο τρεις μέρες πριν να έρθεις σε επαφή πάλι μένεις έγκυος.. διάβασε και καλά τις οδηγίες χρήσης!

Σας ευχαριστώ πολύ με βοηθήσατε απίστευτα!! 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva n είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Μετά από ένα δύσκολο ταξίδι με ατυχείς εγκυμοσύνες, σήμερα 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο πήρα ένα τεστ για πριν την καθυστέρηση και η δεύτερη γραμμούλα φάνηκε μετά από λίγα δευτερόλεπτα και μάλιστα πολύ έντονη, κατακόκκινη!! Η χαρά μου είναι μεγάλη εννοείται αλλά με έχει πιάσει κ ο φόβος μην συμβεί κάτι! Να πάω Δευτέρα που είναι κ η μέρα αναμενόμενης περιόδου για χοριακη να δω τις τιμές να ησυχάσω; ή μήπως να πάω Τετάρτη;; δεν ξέρω βέβαια αν θα αντέξω τόσο! Εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά και τον Δεκέμβρη να κρατάω το μωράκι μου αγκαλίτσα! 

Καλησπέραααα!!! Εγώ πιστεύω πως εφόσον βγήκε τόσο έντονη γραμμουλα είναι πολύ θετικά τα πράγματα !!! Να πας Δευτέρα εννοείται έτσι ώστε να επαναλάβεις αν χρειαστεί Τετάρτη! Να σκέφτεσαι θετικά , όλα θα πάνε τέλεια! 

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Agapakiii είπε:

Καλησπέραααα!!! Εγώ πιστεύω πως εφόσον βγήκε τόσο έντονη γραμμουλα είναι πολύ θετικά τα πράγματα !!! Να πας Δευτέρα εννοείται έτσι ώστε να επαναλάβεις αν χρειαστεί Τετάρτη! Να σκέφτεσαι θετικά , όλα θα πάνε τέλεια! 

Αχ κι εγώ έτσι πιστεύω!! Θα πάω εννοείται Δευτέρα κ ελπίζω να είναι εξίσου καλή κ η χοριακη! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! 

Σας ευχαριστώ όλες σας! Μακάρι να κάνουμε αυτό το ταξίδι μαζί!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Χαχαχα τέλειααααα!! Θα έχω και παρέα!! Κι εσείς ΠΗΤ Δεκέμβρη έχετε;; 

Αχ τέλεια!!!! πολλές εγκυουλες βλέπω!!! κορίτσια μοιραστε μπόλικη μπεμπεδόσκονη παντού!!!!!με το καλό σου εύχομαι Eva n συγχαρητήρια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Αχ τέλεια!!!! πολλές εγκυουλες βλέπω!!! κορίτσια μοιραστε μπόλικη μπεμπεδόσκονη παντού!!!!!με το καλό σου εύχομαι Eva n συγχαρητήρια!!!!!

Ναι ναι ναι μπεμπεδοσκονη! Ανυπομονώ!! Σε ευχαριστώ τόσο πολύυυ!! Και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα γλυκιά μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...