Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα από τον προεμφυτευτικο... 8 βλαστοκυστες δεν έχουμε καμία καλή, κοντεύω να τρελαθώ πραγματικά.. Ο γιατρός μου είπε μπορεί να είναι τυχαίο, σπάνιο μεν με τόσα έμβρυα... Μετράω κ 5 αποτυχημένες εμβρυομεταφορες... Ζήτησε να κάνουμε κ μια εξέταση fish στο σπέρμα κ να δούμε πως προχωράμε, πόσο κοστίζει ξέρετε? .. Έτυχε σε καμία με τόσες βλαστοκυστες κ αποτυχίες να είναι τυχαίο κ να βρήκε υγιές έμβρυο μετά? 

Περιορισμός ανάπτυξης εμβρύου


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Little star είπε:

Δεν ξέρω. Στο τελευταίο πόρισμα έγραφε βρίσκεται κάτω από την 1η εκατοστιαια θέση. Λογικά η 1η είναι το 0, 1.

Κοίτα βήμα βήμα. Πρώτος μας στόχος είναι να γεννηθεί ζωντανή. Δεύτερος στόχος να τα πάει καλά σε αυτό το κρίσιμο στάδιο στη μενν, να μην πάθει τίποτα από όλα αυτά που έχω διαβάσει ή έστω να τα ξεπεράσει. Τα υπόλοιπα τα βρίσκουμε. Το μόνο σίγουρο είναι ότι ακόμα και αν όλα πάνε καλά, θα είναι ένας μακρυς μαραθώνιος.

Σου έγραψα και πριν αλλά κάτι πάτησα και δεν ήρθε το μήνυμα τώρα το είδα. Εννοείται ότι θα γεννηθεί το μωράκι σας ζωντανό μην σκέφτεσαι έτσι. Η μενν είναι λίγο πρόβλημα με τις λοιμώξεις αλλά μην σε τρομάζει αυτό τα μωρά μας είναι πολύ δυνατά. Όλα καλά θα πάνε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 115
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Σου έγραψα και πριν αλλά κάτι πάτησα και δεν ήρθε το μήνυμα τώρα το είδα. Εννοείται ότι θα γεννηθεί το μωράκι σας ζωντανό μην σκέφτεσαι έτσι. Η μενν είναι λίγο πρόβλημα με τις λοιμώξεις αλλά μην σε τρομάζει αυτό τα μωρά μας είναι πολύ δυνατά. Όλα καλά θα πάνε. 

Να σαι καλά κοπελα μου για τα ενθαρρυντικά σου λόγια! Τόσα όμως που ακούω καθημερινά από τους γιατρούς το πρώτο μου μέλημα είναι να γεννηθεί ζωντανό καθώς κανείς δεν μου εγγυάται ότι κάθε μέρα που μένει μέσα μου σημαίνει ότι θα είναι εκεί και την επόμενη. Πάω κάθε μέρα στον γιατρό πολλές φορές μόνο και μόνο για να δω αυτό, αν δηλαδή υπάρχει καρδιακή λειτουργία οπότε καταλαβαίνεις...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Little star είπε:

Να σαι καλά κοπελα μου για τα ενθαρρυντικά σου λόγια! Τόσα όμως που ακούω καθημερινά από τους γιατρούς το πρώτο μου μέλημα είναι να γεννηθεί ζωντανό καθώς κανείς δεν μου εγγυάται ότι κάθε μέρα που μένει μέσα μου σημαίνει ότι θα είναι εκεί και την επόμενη. Πάω κάθε μέρα στον γιατρό πολλές φορές μόνο και μόνο για να δω αυτό, αν δηλαδή υπάρχει καρδιακή λειτουργία οπότε καταλαβαίνεις...

Οι κινήσεις της πως είναι; την νοιώθεις κάθε μέρα ζωηρή;; τι παλμούς έχει κάθε μέρα που πας; καλούς; εμένα φαντάσου την ημέρα που γεννήθηκε είχαν πέσει στους 50!!!!! Άρα αφού πας κάθε μέρα όλα καλά θα πάνε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Οι κινήσεις της πως είναι; την νοιώθεις κάθε μέρα ζωηρή;; τι παλμούς έχει κάθε μέρα που πας; καλούς; εμένα φαντάσου την ημέρα που γεννήθηκε είχαν πέσει στους 50!!!!! Άρα αφού πας κάθε μέρα όλα καλά θα πάνε 

Αυτό είναι το πρόβλημα,  ότι την αισθάνομαι σπάνια. Ακόμα και να κάνει κινήσεις, επειδή είναι πολύ αδύνατη και αδύναμη, δεν τη νιώθω. Ακόμα και αν νιωσω κάτι, δεν μπορώ να πω με σιγουριά αν είναι το μωρό η το έντερο μου πχ. Και στον υπέρηχο πχ που κινείται μου λεει ο γιατρός δεν την ένιωσες τώρα που κινείται? Αλλά εγώ δεν τη νιώθω. 

Οι παλμοι από ο, τι ξέρω είναι καλοί. Και χθες μου έκαναν καρδιοτοκογραφημα στο νοσοκομείο και μου είπε ο γιατρός ότι οι παλμοί έχουν πολύ καλή μεταβλητοτητα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Little star είπε:

Αυτό είναι το πρόβλημα,  ότι την αισθάνομαι σπάνια. Ακόμα και να κάνει κινήσεις, επειδή είναι πολύ αδύνατη και αδύναμη, δεν τη νιώθω. Ακόμα και αν νιωσω κάτι, δεν μπορώ να πω με σιγουριά αν είναι το μωρό η το έντερο μου πχ. Και στον υπέρηχο πχ που κινείται μου λεει ο γιατρός δεν την ένιωσες τώρα που κινείται? Αλλά εγώ δεν τη νιώθω. 

Οι παλμοι από ο, τι ξέρω είναι καλοί. Και χθες μου έκαναν καρδιοτοκογραφημα στο νοσοκομείο και μου είπε ο γιατρός ότι οι παλμοί έχουν πολύ καλή μεταβλητοτητα. 

Οκ τότε. Υπομονη λίγες μέρες κορίτσι μου και θα έρθει η κόρη σας. Στέλνουμε και εμείς όλες θετική ενέργεια και θα δεις όλα καλά θα πάνε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου χρόνια πολλά! Εύχομαι η Παναγία να μας βοηθήσει όλες μας. Ήρθαμε το πρωί στο νοσοκομείο για να δούμε τα ντοπλερς. Έχουν επιδεινωθεί και μπαίνω εσπευσμένα για καισαρική. Περιμένουμε να περάσουν λίγο οι ώρες γιατί έφαγα το πρωί κουλούρι και κατά τις 6 θα μπω. Μιλήσαμε με τον νεογνολογο ο οποίος δεν ήταν πολύ ενθαρρυντικός και μου είπε ότι η κατάσταση είναι πολύ δύσκολη. Ελπίζω λοιπόν σε ένα θαύμα της Παναγίας να πάνε όλα καλά 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Little star είπε:

Κορίτσια μου χρόνια πολλά! Εύχομαι η Παναγία να μας βοηθήσει όλες μας. Ήρθαμε το πρωί στο νοσοκομείο για να δούμε τα ντοπλερς. Έχουν επιδεινωθεί και μπαίνω εσπευσμένα για καισαρική. Περιμένουμε να περάσουν λίγο οι ώρες γιατί έφαγα το πρωί κουλούρι και κατά τις 6 θα μπω. Μιλήσαμε με τον νεογνολογο ο οποίος δεν ήταν πολύ ενθαρρυντικός και μου είπε ότι η κατάσταση είναι πολύ δύσκολη. Ελπίζω λοιπόν σε ένα θαύμα της Παναγίας να πάνε όλα καλά 

Καλησπέρα κορίτσι μου και χρόνια πολλά. Εύχομαι η Παναγία να σου δώσει την κόρη σου γερή στην αγκαλιά σου. Προσεύχομαι για σας. Περιμένουμε νέα σας. Όλα καλά να πάνε κορίτσι μου 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Little star είπε:

Κορίτσια μου χρόνια πολλά! Εύχομαι η Παναγία να μας βοηθήσει όλες μας. Ήρθαμε το πρωί στο νοσοκομείο για να δούμε τα ντοπλερς. Έχουν επιδεινωθεί και μπαίνω εσπευσμένα για καισαρική. Περιμένουμε να περάσουν λίγο οι ώρες γιατί έφαγα το πρωί κουλούρι και κατά τις 6 θα μπω. Μιλήσαμε με τον νεογνολογο ο οποίος δεν ήταν πολύ ενθαρρυντικός και μου είπε ότι η κατάσταση είναι πολύ δύσκολη. Ελπίζω λοιπόν σε ένα θαύμα της Παναγίας να πάνε όλα καλά 

Να πάνε όλα καλά εύχομαι κορίτσι μου! Περιμένουμε νέα σου! ❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Little star είπε:

Κορίτσια μου χρόνια πολλά! Εύχομαι η Παναγία να μας βοηθήσει όλες μας. Ήρθαμε το πρωί στο νοσοκομείο για να δούμε τα ντοπλερς. Έχουν επιδεινωθεί και μπαίνω εσπευσμένα για καισαρική. Περιμένουμε να περάσουν λίγο οι ώρες γιατί έφαγα το πρωί κουλούρι και κατά τις 6 θα μπω. Μιλήσαμε με τον νεογνολογο ο οποίος δεν ήταν πολύ ενθαρρυντικός και μου είπε ότι η κατάσταση είναι πολύ δύσκολη. Ελπίζω λοιπόν σε ένα θαύμα της Παναγίας να πάνε όλα καλά 

Η Μεγαλόχαρη να είναι στο πλάι σου και να πάνε όλα καλά για το μωράκι σου. Οι προσευχές όλων μας αυτή τη σημαδιακή ημέρα είναι μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 55 λεπτά , Little star είπε:

Κορίτσια μου χρόνια πολλά! Εύχομαι η Παναγία να μας βοηθήσει όλες μας. Ήρθαμε το πρωί στο νοσοκομείο για να δούμε τα ντοπλερς. Έχουν επιδεινωθεί και μπαίνω εσπευσμένα για καισαρική. Περιμένουμε να περάσουν λίγο οι ώρες γιατί έφαγα το πρωί κουλούρι και κατά τις 6 θα μπω. Μιλήσαμε με τον νεογνολογο ο οποίος δεν ήταν πολύ ενθαρρυντικός και μου είπε ότι η κατάσταση είναι πολύ δύσκολη. Ελπίζω λοιπόν σε ένα θαύμα της Παναγίας να πάνε όλα καλά 

Παρακολουθώ απο την πρώτη μερα την εξέλιξη της ιστορίας σου, σου ευχομαι γλυκιά μου με το καλο να φέρεις στο κόσμο το κοριτσάκι σου. Να ξεπεράσετε ολα τα προβλήματα γρήγορα και ανώδυνα και να την πάρετε σύντομα στο σπίτι σας. Οι προσευχές μας ειναι μαζι σου αυτην την μερα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Little star είπε:

Κορίτσια μου χρόνια πολλά! Εύχομαι η Παναγία να μας βοηθήσει όλες μας. Ήρθαμε το πρωί στο νοσοκομείο για να δούμε τα ντοπλερς. Έχουν επιδεινωθεί και μπαίνω εσπευσμένα για καισαρική. Περιμένουμε να περάσουν λίγο οι ώρες γιατί έφαγα το πρωί κουλούρι και κατά τις 6 θα μπω. Μιλήσαμε με τον νεογνολογο ο οποίος δεν ήταν πολύ ενθαρρυντικός και μου είπε ότι η κατάσταση είναι πολύ δύσκολη. Ελπίζω λοιπόν σε ένα θαύμα της Παναγίας να πάνε όλα καλά 

Η Παναγια δεν θα σας αφησει ετσι... Δυναμη κ πιστη!! Περιμένουμε νεα σας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...