Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

Μια νέα αρχή ....στην Αγγλία ;


Recommended Posts

Ο μετρητής υπάρχει και πρέπει να πάρουμε τηλ και να τους το διαβασουμε. δεν ξέρω γιατι δεν το έχει κάνει ακόμα ο καλός μου.

Να το κάνετε, μην το αμελείτε, γιατί συνήθως κάνουν underestimate τους λογαριασμούς και δεν σας συμφέρει. Ακόμα και αφού τους πάρετε και τους δώσετε το νούμερο, να τσεκάρετε στον επόμενο λογαριασμό ότι το έχουν λάβει υπόψην και δεν κάνουν τα δικά τους. Καλή τύχη :cool:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εαν στεγνωετε τα ρουχα μεσα στο σπιτι ειναι οτι χειροτερο ειδικα με μικρα παιδια για υγρασια κ αναπνευστικα...μην δημιουργησουμε ασθμα χωρις λογο ;)

Πώς μπορείς να πάθεις άσθμα από τα ρούχα που στεγνώνουν στο μπάνιο;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορείς να πάθεις άσθμα από τα ρούχα που στεγνώνουν στο μπάνιο;

οπου κ να στεγνωνουν μεσα στο σπιτι ρουχα δημιουργειται υγρασια...η υγρασια αυτη μενει μεσα στο σπιτι κ δημιουργει προβλημα κ στους τοιχους κλπ. ειδικα λοιπον αν ενα παιδακι εχει προδιαθεση για ασθμα η μονιμη υγρασια μεσα στο σπιτι το χειροτερευει...μεναμε ως φοιτητες σε ενα σπιτι με υγρασια κ ο αντρας μου επαθε ασθμα....μολις φυγαμε εφυγε κ αυτο ;)

ειμαι κ εγω ασθματικη κ τα ξερω ολα αυτα απο μικρη που τα προσεχανε οι γονεις μου

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Εμείς δεν έχουμε respiratory issues, ούτε υγρασία στο σπίτι, οπότε να μην ανησυχούμε.

Όχι τίποτα άλλο, αλλά δεν έχω στεγνωτήριο, ούτε προβλέπεται να αγοράσω, και το μπαλκόνι είναι τίγκα στις γλάστρες, οπότε μόνο μέσα στο σπίτι μπορώ να στεγνώσω τα ρούχα μας :rolleyes:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδια εγω σιχαινομαι την υγρασια στο σπιτι...Γιαυτο και δε στεγνωνω ρουχα στο καλοριφερ, δυστυχως ομως τα μαλλινα και τα παντελονια τζην "μπαινουν" στο στεγνωτηριο και δε γινεται αλλιως.

Εξω εχω και εγω σχοινι αλλα ειναι κοινοχρηστη η αυλη, και σιγα μην απλωσω να βρω τα ρουχα μου χιονισμενα η' βρεγμενα την επομενη. Κανονικα τα ρουχα πρεπει να τα βλεπει ο ηλιος αλλα που...

Για την ελληνικη τηλεοραση που ρωτησες Νατασσα εγω βλεπω απο σαιτ του Μεγκα καποια και απο Greek-movies.com. Με Νοβα οντως υπαρχει κολπο, αλλα πρεπει να εχεις Satellite dish ηδη εγκατεστημενο. Μετα αγοραζεις και το κουτι απο Ελλαδα, ε και μετα πεφτει μπουγαδα.

Παντως γινεται και νομιμα ;) αν εχεις συννενοηθει να σου πληρωνουν απο Ελλαδα τα παγια. Αν θελεις μονο τα βασικα καναλια ειναι γυρω σα 25 ευρω ο μηνας.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

χμμμ... τωρα σ'αυτο που λες.... εχω ζησει σε περιοχες παλιοτερα που σκεφοτμουν ακριβως το ιδιο πραγμα. Ιδιως στο λονδινο, οπου κι αν εμεινα, ηταν ολα καπως... ασυντηρητα.

Ειναι η πρωτη φορα (και ειμαι εδω μονο τρεις εβδομαδες) που μου αρεσει μια περιοχη και που οντως προσφερει πραγματα, και ο δημος και η νομαρχια.

Οσο για το σχολειο, εχοντας ζησει στο λονδινο ψιλοφοβομουν για το που θα βρεθει το παιδι, αλλα πραγματικα ενυπωσιαστηκα. Οχι μονο απο τις κτιριακες εγκαταστασεις, αλλα και απο τις παροχες. Ευτυχως δηλαδη γιατι ειχε ηδη στραβωσει η μικρη που την πηραμε απο το σχολειο της στην ελλαδα, αλλα ενθουσιαστηκε μ'αυτο που ειδε και ανυπομονει ν'ανοιξουν τα σχολεια για να παει.

Εχουμε παρκα, δυο leisure centres, πισινες, λιμνες,υπαιθριο γυμναστηριο, paved cycling roads, παιδικα θεατρα, ομαδες σπορ, καταπληκτικη βιβλιοθηκη, μπορω να πω οτι ναι ισως αξιζει τα χρηματα. Ισως και οχι. Για μενα μου φαινεται πολλα ΝΑ ΤΑ ΔΙΝΩ. Αλλα απο την αλλη... τωρα που τα ειπα ολα αυτα....

Και εμενα εδω μου φαινονται πολλα τα λεφτα, σε σχεση με τισ υπηρεσιες αν εξαιρεσεις τη συντηρηση των παρκων.

Ακομα και τα σκουπιδια μια στις 15 τα μαζευουν. Δηλαδη αν συγκρινω τα 1000 που δινουμε με τα 100 που δινουν οι γονεις μου και εχουν 2 δημοτικα γυμναστηρια ολοκαινουργια τελειως τσαμπα, μουσειο, βιβλιοθηκη, μαθηματα ζωγραφικης/χορου/σχεδιο κοσμηματος (και διαφορα αλλα τετοια), κολυμβητηριο, ομαδες σπορ, θεατρικο εργαστηρι, συν πολιτιστικες εκδηλωσεις απο Μαη ως Οκτωβρη, σιγουρα θεωρω οτι πληρωνω πολλα...:-(


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα εδω μου φαινονται πολλα τα λεφτα, σε σχεση με τισ υπηρεσιες αν εξαιρεσεις τη συντηρηση των παρκων.

Ακομα και τα σκουπιδια μια στις 15 τα μαζευουν.

αληθεια???? γιατι ετσι? εμας καθε εβδομαδα κ εχουμε καδους ολα τα σπιτια, κ σου φερνουν κ αλλους αν χρειαζεσαι κ δεν μυριζει η γειτονια κ ειναι παντα μαζεμενη

Δηλαδη αν συγκρινω τα 1000 που δινουμε με τα 100 που δινουν οι γονεις μου και εχουν 2 δημοτικα γυμναστηρια ολοκαινουργια τελειως τσαμπα, μουσειο, βιβλιοθηκη, μαθηματα ζωγραφικης/χορου/σχεδιο κοσμηματος (και διαφορα αλλα τετοια), κολυμβητηριο, ομαδες σπορ, θεατρικο εργαστηρι, συν πολιτιστικες εκδηλωσεις απο Μαη ως Οκτωβρη, σιγουρα θεωρω οτι πληρωνω πολλα...:-(

παντως τελικα εχουν δικιο που μας ειπαν απο την πρωτη μερα οτι οσο πιο μακρια ειμαστε απο λονδινο κ οσο πιο κοντα στο Lands End τοσο καλυτερα ειναι χεχε!!! φυσικα πουθενα δεν ειναι τελεια, αλλα απο το 2000 που ειμαι εδω ειναι απιστευτα διαφορετικα ολα...

αυτα που λες ως παραδειγμα Ελενη ειναι στην Αθηνα? γιατι εκει απο οπου ειμαι εγω δεν εχουμε τιποτα αχαχαχαχα (κ ειμαι απο πολη κοντα στην αθηνα ;))

Link to comment
Share on other sites

αληθεια???? γιατι ετσι? εμας καθε εβδομαδα κ εχουμε καδους ολα τα σπιτια, κ σου φερνουν κ αλλους αν χρειαζεσαι κ δεν μυριζει η γειτονια κ ειναι παντα μαζεμενη

Mια στις δεκαπεντε Φερυ και το καλοκαιρι βρωμαει πολυ. Καθε σπιτι εχει και ενα καδο, και ειναι εξω απο την πορτα σου η μποχα :confused:

αυτα που λες ως παραδειγμα Ελενη ειναι στην Αθηνα? γιατι εκει απο οπου ειμαι εγω δεν εχουμε τιποτα αχαχαχαχα (κ ειμαι απο πολη κοντα στην αθηνα ;))

Μηπως δεν το εχεις ψαξει ομως? Λεω τωρα εγω. Το παραδειγμα που αναφερω ειναι Ηρακλειο Κρητης. Το καλοκαιρι εκανα τελειως δωρεαν μαθηματα χορου σε αιθουσα του δημου πχ. Φιλες μου ειχαν γραφτει για τα μαθηματα σχεδιασμου κοσμηματος στα οποια πληρωνες το μηχανημα που χρειαζεσαι.

Τα δημοτικα γυμναστηρια ειναι ολοκαινουργια, εγω δεν ειμαι και πολυ φαν της γυμναστικης παει ομως η ξαδερφη μου και ειναι πολυ ευχαριστημενη.

http://www.heraklion.gr/municipality/press-releases-2008/12-06-08d.html

Πισινα εχουμε στο κολυμβητηριο που ειχα γραφτει ενα καλοκαιρι και μετα δεν πηγαινα, σιγα μην αλλαζα τη θαλασσα με το νερο της πισινας ολο χλωριο.

Το πολιτιστικο προγραμμα εχει διαφορα απο παιδικο θεατρο, βραδιες χορου και μουσικης, παραδοσιακες βραδιες, πληρωνεις μονο σε συναυλιες απο καλλιτεχνες που κανουν περιοδεια. Πχ αν ερθει ο Χατζηγιαννης. Αν ριξεις μια ματια στο λινκ παραπανω λεει και για την Κινηματογραφικη Λεσχη, το Πολυκεντρο Νεολαιας (στο οποιο βεβαια δεν εχω παει απο τοτε που ημουν 19), εργαστηρια εκμαθησης Η/Υ,σχεδιασμο ρουχου και ραπτικη, και πολλα επιμορφωτικα προγραμματα, που δεν μπορω να αναφερω εδω.

Μου φαινεται περιεργο εσεις να μην εχετε τιποτα...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σ αυτο το λινκ ειναι οι εκδηλωσεις που πραγματοποιουνται αυτο τον καιρο. Το καλοκαιρι εχει πολυ καλυτερα και περισσοτερα πολιτιστικα δρωμενα παντως

http://www.heraklion.gr/agenda


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμάς μια φορά τη βδομάδα περνάνε για τα σκουπίδια και τα ανακυκλώσιμα. Και έχουμε μεγάλους κάδους όπως στην Ελλάδα, όχι χωριστούς το κάθε σπίτι, οπότε δεν γεμίζουν ποτέ.

Πάντως κατά τ' άλλα, τα λεφτάκια μου πάνε υπέρ πίστεως και πατρίδος, καθότι δεν έχω χρησιμοποιήσει καμία από τις παροχές του council, αν εξαιρέσεις μία φορά που πήγα στη βιβλιοθήκη και μια φορά που πέρασα απέξω από τη δημοτική πισίνα (και μύρισα το χλώριο) :rolleyes:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται περιεργο εσεις να μην εχετε τιποτα...

εμεις ειχαμε προγραμματα του ΟΑΕΔ πολλα. αλλα ολα αυτα ηταν με ευρωπαικα κονδυλια

μια πισινα εχουμε κ αυτη βρωμοκοπαει

το δημοτικο γυμναστηριο δεν ειναι κ οτι καλυτερο...ημουν χρονια στον αθλητισμο κ τα ξερω ολα απο μεσα :rolleyes: ο ναυτικος μας συλλογος ειναι πολυ καλος...εχουμε καγιακ

γενικα ομως δεν εχει παροχες ως πολη!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κατά τ' άλλα, τα λεφτάκια μου πάνε υπέρ πίστεως και πατρίδος, καθότι δεν έχω χρησιμοποιήσει καμία από τις παροχές του council, αν εξαιρέσεις μία φορά που πήγα στη βιβλιοθήκη και μια φορά που πέρασα απέξω από τη δημοτική πισίνα (και μύρισα το χλώριο) :rolleyes:

δεν θυμαμαι αν εχεις παιδακια....αλλα αν εχεις ή αν κανεις πιστευω θα χρησιμοποιησεις καποια της πολης σου :) τουλαχιστον εδω εχει πολλα events

Link to comment
Share on other sites

Σ αυτο το λινκ ειναι οι εκδηλωσεις που πραγματοποιουνται αυτο τον καιρο. Το καλοκαιρι εχει πολυ καλυτερα και περισσοτερα πολιτιστικα δρωμενα παντως

http://www.heraklion.gr/agenda

γι αυτο εγω ειμαι τοσο φαν της Κρητης!!!! εκανα γαμηλιο στην Κρητη :D

εγω ειμαι απο Χαλκιδα!!! την πηγη των ναρκωτικων αχαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...