Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, η ζωή είναι όμορφη said:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Αχ διαβάζω στρώσιμο χαλιών και σκέφτομαι ότι κι εγώ πρέπει να ξεκινήσω σήμερα το απόγευμα με το δωμάτιο των παιδιών. Θα με βοηθήσει και ο αντρούλης μου να μεταφέρω κάποια έπιπλα και να ξεσκονίσω, σκουπίσω και τέλος να στρώσω το παιδικό δωμάτιο.

Θα σας πω αύριο τι πρόλαβα να κάνω τελικά...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπέρα κορίτσια.

Πέρασε μια βδομάδα, μια σκοτεινή, μουντή, βουβή βδομάδα. Το κουράγιο έλειπε, η διάθεση ανύπαρκτη, ο αναστεναγμός έγινε φίλος......

Εύχομαι να μην ξανάρθει τέτοια βδομάδα ποτέ και για κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

Το σημερινό μας φαγητό ήταν κοτόπουλο με χυλοπίτες που έμεινε από χτες για την οικογένεια και ντολμαδάκια κονσέβας για μένα.

Εβιρί μου, όταν λες σόγια με κίτρινο ρύζι τι εννοείς; κιμά σόγιας;

Αυτή τη φορά είχα κεμπάπ σόγιας (τα κομμάτια δηλαδή). Το ρύζι το φτιάχνω σε ξεχωριστή κατσαρόλα.

Η κακουργα μανα ξεχασα χτες το βραδυ να του αλλαξω πανα κ ιδου τα αποτελεσματα......

Σε όλες τις καλές οικογένειες έχει συμβεί αυτό. Μην αισθάνεσαι τόσο άσχημα. Είναι κάτι που διορθώνεται.

Μωλις πηγα σπιτι αλλαξα κ αρχισα να μαγειρευω χτυπησε κουδουνι ειχαμε ξαφνικες επισκεψεις. Βαλανε κρασακι με τον συζυγο κ δεν ειχα κ τιποτα ετοιμο για μεζε αλλα ουτε κ τιποτα της προκοπης σπιτι.Εφτιαξα λουκανικο χωριατικο στο αντικολλητικο κ λιγο συγκλινο με αυγα.Εκοψα κ τυρια-αλλαντικα κ ενα πιατο με αγγουρι ντοματα κ ελιες κ λιγο ψωμι κ περασε η βραδυα.

Κι αυτό μια χαρά μεζεδάκι είναι για ξαφνικές επισκέψεις. Όταν θα πας για ψώνια ίσως θα ήταν καλή ιδέα να έχεις μερικές κονσερβούλες στο ντουλάπι για τέτοιες περιπτώσεις. Όπως ζαμπονάκι, καλαμαράκια, ντολμαδάκια κλπ.

ο Λαζαρακος μεγαλωνει,γινεται τρελλο ταλιμπανακι κ φυσικα μας ξετρελαινει με τα καμωματα του!που να τον δειτε να χορευει ποντιακα με τον μπαμπα του,απολαυση σκετη!

Είμαι σίγουρη ότι θα έχει πολύ πλάκα, να τον χαίρεστε Άννα μου.

διαβασα ολιγον τα νεα σας(τελευταια βεβαιως βεβαιως) κ επεσα πανω στα περαστικα για την Εβιροοικογενεια..απαπαπαπα σας τσακισαν οι ιωσεις,περαστικα να ναι κ να μην σας ξαναπιασει τιποτις!!!!!!

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Μου έδωσε μια κεφαλιά ο Δημήτρης μου κάτω απ'το μάτι και ξύπνησα με μελανιά, σαν να έφαγα μπουνιά σε καβγά.

Η μελανιά φαίνεται ακόμα ή πέρασε;

Αλήθεια σας άρεσαν οι συνταγές μου;

Φυσικά και μας αρέσουν οι συνταγές σου.

Δεν θυμάμαι αν σας είπα, αλλά ο γιατρός μου επέτρεψε να τρώω από όλα πλέον! γιούπι!

Επιτέλους, άρα Νίνα μου θα πει ότι ανάρρωσες πλήρως. Σιδερένια από 'δω και πέρα.

Εβίρι πώς είσαι σήμερα? οι υπόλοιποι? καλυτερέψατε καθόλου?

Ακόμα έχω την ίωση και μπαίνω στην τρίτη βδομάδα. Συνεχίζω την αντιβίωση και μόνο σήμερα βλέπω διαφορά στα συμπτώματα. Ευτυχώς τις τελευταίες 2 μέρες τα αφτιά μου έχουν ξεβουλώσει κατά ένα καλό ποσοστό. Αλλά όταν φυσάω τη μύτη ακούω εσωτερικά ένα δυνατό ήχο σαν βελόνα που γρατσουνάει με δύναμη το δίσκο από βινύλιο, τόσο που με κουφαίνει και νομίζω ότι θα σπάσουν τα τύμπανά μου. Ο βήχας είναι ακόμη γαϊδουρινός, αλλά τουλάχιστον δεν είναι τόσο συχνός σήμερα. Σίγουρα θα τη φάω κι αυτή τη βδομάδα.

Για σημερα εφτιαξα πολυ ωραιο φαγακι, μοσχαρι λεμονατο με μανιταρια κ καροτα συνοδευομενο απο ρυζι με καλαμποκι για εμας κ για τον μικρο του εβαλα ενα κομματι μοσχαρι κ το εκανα σαν μινεστρονε εβαλα μεσα πρασο,καροτο,πατατα,πιπερια κοκκινη κ πορτοκαλι,σελινο,ντοματα κ βρασναε καλα καλα κ στο τελος εριξα λιγοι ζυμαρικο πεπονακι.

Εφτιαξα κ ενα κεικ που μου ζητησε χτες ο γιος με ξυσμα λεμονιου ,γιαουρτι κ σταγονες σοκολατας.Εγινε παρα πολυ ωραιο πολυ αφρατο .

Πολλές νοστιμιές έφτιαξες, μοσχομύρισε το μαγειροκαφέ.

Εβιρι τι νεα απο το μετωπο; Πως εισαστε;

Φωτεινή μου πού να φανταστώ ότι θα μου πάρει τόσες μέρες!!!! Η Εβιρίνα έχει ακόμα λίγο βήχα, αλλά πιθανολογώ ότι λίγο πριν αναρρώσει από την προηγούμενη ίωση κόλλησε καινούργια. Το πολεμάει όμως.

Χτες έκανα χυλοπίτες στο φούρνο με λουκάνικο στο ενδιάμεσο και τυρί από πάνω... έγινε καταπληκτικό!

Είμαι σίγουρη ότι έγινε πολύ νόστιμο. Μπράβο Νίνα, ωραία ιδέα.

έφτιαξα και λουκανικοπιτάκια και τυροπιτάκια με το φύλλο που είχα στην κατάψυξη.. τελικά φοβερό το φύλλο αυτό genny..

Αχ τι ωραία πραματάκια!!!!!!!!!!!

Επέστρεψα μετά από μία εβδομάδα στο χωριό κουραστική τόσο σωματικά όσο και ψυχικά...

Πολλές δουλειές στο σπίτι εξωτερικές κατά κύριο λόγο, με κύριο αντίπαλο τον βροχερό καιρό!

Τουλάχιστον ελπίζω να βγάλατε σε πέρας όσα είχατε πρόγραμμα να κάνετε.

Αλλά έμαθα κι ένα πολύ άσχημο νέο το οποίο με τάραξε πάρα πολύ!

...............................

Καλό μεσημέρι μαγειροκόριτσα!

Νομίζω πως μάλλον πρέπει να ξαναβρούμε τους ρυθμούς μας!

Και κάνω την αρχή λέγοντας πως σήμερα το μενού έχει μακαρόνια με κιμά.

Keep walking κορίτσια...

Αγγελική σ' ευχαριστούμε για την παρακίνηση και το κουράγιο που μας δίνεις, χρειαζόταν για να συνεχίσουμε.

.Μετα το απογευμα σιδερωσα 5 πλυντηρια σε συνολο κ το βραδυ καθισα πτωμα.

Μετά από τόσα που έκανες είναι λογικό να γίνεσαι λιώμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα!

Ελπιζω αυτη η καινουρια εβδομαδα να φερει τις αλλαγες που ολες εχουμε αναγκη!

Χρονια Πολλα σε οσες εχετε Κατερινες που γιορταζουν σημερα!

Αγγελικη καλως ηρθες! Σε σκεφτομουν κι ελεγα σε προλαβε η βροχη στο χωριο κι οχι τα κρυα. Τι να ηταν αραγε χειροτερο; Μας εδωσες και το κινητρο της επανεκκινησης ευχαριστουμε.

Τζενακι ποσα πραγματα εκανες μεσα στο ΣΚ. Τα διαβασα κι εγινα πτωμα.

Νινα προλαβες και ασχοληθηκες και με κηπουρικη; Να προσεχεις μετα την επεμβαση σου.

Εμεις αναρρωνουμε γενικως. Εχω αρκετο βηχα ακομη αν και εχει ελαττωθει. Εκανα και τις εξετασεις στη μικρη και την κατατρυπησαν την κακομοιρα για να μπορεσουν να της παρουν αιμα. Την ειχα ξυπνησει απο τις 6μιση και τελειωσαμε στις 10. Όταν γυριζαμε μου ζητησε να μην της ξανακανουμε ποτε τετοιες εξετασεις. Εν τω μεταξυ μου ειπαν οτι σε τοσο μικρα παιδια μονο στο Παιδων μπορουν και κανουν αιμοληψια και σκεφτηκα αν προωθησουν την ιδιωτικη υγεια πόσο οργανωμενα θα ειναι τα πραγματα για τις ειδικες καταστασεις που δεν φερνουν και τα φοβερα κερδη; Τελοσπαντων...

Τελικα το εφτιαξα το κέικ, χθες εφτιαξα κουνελι κοκκινιστο που περισσεψε και σημερα και φαγαμε κι εφτιαξα και μια χορτοπιτα που πολυ την ειχα αχτι. Ήταν λιγο αναλατη αλλα τι να κανουμε. Επισης το φυλλο δεν ηταν δικο μου γιατι εχω πολυ μικρη κουζινα και δεν μπορουσα να μεταφερω τα πραγματα που εχω στο τραπεζι για να ανοιξω φυλλο καθως σηκωθηκε τωρα ο μπομπιρας και πειραζει τα παντα. Γενικα τα κεφια ειναι στο πατωμα, εχω αρκετα νευρα -πραγμα παραξενο για μενα γιατι γενικα δεν νευριαζω ευκολα- και πιεζομαι πολυ απο διαφορες καταστασεις και μου τη δινει.

Φιλια σε όλες

Επεξεργάστηκαν by ΦΩΤΕΙΝΗ763
Λανθασμενη δημοσιευση

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σήμερα το βραδάκι είχαμε συνάντηση γονέων στο σχολείο. Μόνο που δεν ήταν καθόλου σημαντική κι αν το ήξερα δε θα έφευγα από τη ζέστη του σπιτιού έξω στο χιόνι και στο κρύο τώρα που η κατάστασή μου ακόμη δεν είναι καλή.

Μας ενημέρωσαν δύο εκπαιδευτικοί (δεν ξέρω ακριβώς αν είναι βιολόγοι ή με άλλη ειδικότητα) που δεν είναι καθηγητές του σχολείου μας, για το μάθημα σεξουαλικής αγωγής που θα κάνουν αύριο στα παιδιά. Βασικά, θα είναι μόνο για μία μέρα και μάλιστα το πληρώνουμε κιόλας.

Σκυλοβαρέθηκα, δεν καταλάβαινα πολλά πράγματα, έβηχα και με κοιτούσαν όλοι και γενικά έχασα την ώρα μου.

Χρονια Πολλα σε οσες εχετε Κατερινες που γιορταζουν σημερα!

Σωστά βρε Φωτεινή εγώ ξεχάστηκα και δεν ευχήθηκα σε όλες τις Κατερίνες χρόνια πολλά.

Εμεις αναρρωνουμε γενικως. Εχω αρκετο βηχα ακομη αν και εχει ελαττωθει.

Κι αυτό μου ξέφυγε πριν και ξέχασα να σου ευχηθώ περαστικά σε όλους σας, τώρα που κολλήσατε κι εσείς οι μεγάλοι.

Εκανα και τις εξετασεις στη μικρη και την κατατρυπησαν την κακομοιρα για να μπορεσουν να της παρουν αιμα.

Η καημένη και πόνο ένιωσε και θα πρέπει να φοβήθηκε πολύ.

Τελικα το εφτιαξα το κέικ, χθες εφτιαξα κουνελι κοκκινιστο που περισσεψε και σημερα και φαγαμε κι εφτιαξα και μια χορτοπιτα που πολυ την ειχα αχτι.

Εδώ μιλάμε για πράματα και θάματα. Μπράβο Φωτεινή.

Ήταν λιγο αναλατη αλλα τι να κανουμε. Επισης το φυλλο δεν ηταν δικο μου γιατι εχω πολυ μικρη κουζινα και δεν μπορουσα να μεταφερω τα πραγματα που εχω στο τραπεζι για να ανοιξω φυλλο καθως σηκωθηκε τωρα ο μπομπιρας και πειραζει τα παντα.

Καλέ τι λες, και το αγοραστό φύλλο μια χαρά είναι γρήγορο, εύκολο και νόστιμο.

Γενικα τα κεφια ειναι στο πατωμα, εχω αρκετα νευρα -πραγμα παραξενο για μενα γιατι γενικα δεν νευριαζω ευκολα- και πιεζομαι πολυ απο διαφορες καταστασεις και μου τη δινει.

Κανείς δε σου ρίχνει άδικο που αισθάνεσαι έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!!

Να'μαι κι εγώ.... Μετά από τόσο καιρό! Είχα πρόβλημα με τον λογαριασμό μου και δεν μπορούσα να μπω με τίποτα!

Χαίρομαι που σας βρίσκω καλά! Οι ιώσεις και τα σχετικά είναι μεν κουραστικά κι εκνευριστικά αλλά δεν είναι ΤΙΠΟΤΑ!!!!!

Εμείς σε γενικές γραμμές είμαστε καλά! Ταλαιπωρούμαστε με διάφορα αλλά αφού είναι περαστικά τα προσπερνάμε και λέμε Δόξα Το Θεό!

Το κορίτσι μου μεγάλωσε και πάει νηπια!

Αυτααα..... Ελπίζω ότι θα τα λέμε συχνά από δω και πέρα!

Και στα μαγειρικά μας, για σήμερα έχω κοτόπουλο με ρυζάκι!

Τη βάπτισα την κορούλα μου, Γεωργία την είπαμε.

Αρετή, και 4ο βρε θηρίο;;;;; Να σουν ζήσουν ρε κορίτσι!!!

Παρούσα!

Επέστρεψα μετά από μία εβδομάδα στο χωριό κουραστική τόσο σωματικά όσο και ψυχικά...

Το σωματικό το παλεύεις Αγγελική μου, με το ψυχικό τι γίνεται....

Πολλές δουλειές στο σπίτι εξωτερικές κατά κύριο λόγο, με κύριο αντίπαλο τον βροχερό καιρό!

Αλλά έμαθα κι ένα πολύ άσχημο νέο το οποίο με τάραξε πάρα πολύ!

Αυτά αν γινόταν να μην υπήρχαν....

Καλησπέρα κορίτσια.

Πέρασε μια βδομάδα, μια σκοτεινή, μουντή, βουβή βδομάδα. Το κουράγιο έλειπε, η διάθεση ανύπαρκτη, ο αναστεναγμός έγινε φίλος......

Εύχομαι να μην ξανάρθει τέτοια βδομάδα ποτέ και για κανέναν.

Γεια σου Εβιράκι!!!

Μακάρι η ευχή σου να πιάσει....

Κι εγώ πέρασα και περνάω αυτή την εβδομάδα... Ο πόνος της ψυχής είναι αβάσταχτος...

Ελπιζω αυτη η καινουρια εβδομαδα να φερει τις αλλαγες που ολες εχουμε αναγκη!

Γεια σου Φωτεινή! Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί...

Μας εδωσες και το κινητρο της επανεκκινησης ευχαριστουμε.

Ναι, αν και δύσκολο, ευτυχώς ή δυστηχώς έτσι πάει...

Εμεις αναρρωνουμε γενικως. Εχω αρκετο βηχα ακομη αν και εχει ελαττωθει. Εκανα και τις εξετασεις στη μικρη και την κατατρυπησαν την κακομοιρα για να μπορεσουν να της παρουν αιμα. Την ειχα ξυπνησει απο τις 6μιση και τελειωσαμε στις 10. Όταν γυριζαμε μου ζητησε να μην της ξανακανουμε ποτε τετοιες εξετασεις.

Επειδή έχω χάσει επεισόδια, κάνετε για κάποιο λόγο εξετάσεις ή απλώς για τσεκαπ;

Καλά αποτελέσματα!

Εμείς κάναμε πριν από κανένα μήνα και έχει χάμηλό αιματοκρίτη η μικρή.

Προς το παρόν κάνουμε διατροφή!

Αυτή τη στιγμή κορίτσια ρίχνει το πρώτο χιόνι για φέτος έξω.

Τυχεροί!!!! Αρχισε να μυρίζει Χριστούγεννα εκεί Εβιρι;


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Πέρασε μια βδομάδα, μια σκοτεινή, μουντή, βουβή βδομάδα. Το κουράγιο έλειπε, η διάθεση ανύπαρκτη, ο αναστεναγμός έγινε φίλος......

Εύχομαι να μην ξανάρθει τέτοια βδομάδα ποτέ και για κανέναν.

Αμήν Παναγία μου!:(

Καλημέρα, τι κάνετε; Χρόνια πολλά στους Στέλιους και τις Στέλλες, γιορτάζει μία από τις κουμπάρες μου, η νονά του Δημητράκη, ο οποίος εξελίσσεται σε μεγάλο ταλιμπάν...;)

Εβιρί μου, τι πράγμα είναι αυτό βρε παιδί μου, ακόμα να αναρρώσεις πλήρως;! Και η Εβιρίνα νέα ίωση; Τη στέλνεις σχολείο τώρα;Ελπίζω ο Έβιρος τουλάχιστον να είναι καλά. Πωπω πόσο παράξενα μου ακούγονται τα συστήματά τους.... άκου να πληρώσεις για να διδαχθεί το παιδί σεξ. αγωγή. Τώρα βέβαια σαν να θυμάμαι ότι είχαν κάνει κάτι τέτοιο και σε μας στο Γυμνάσιο χωρίς πληρωμή βέβαια, αλλά φυσικά έγινε η ώρα του παιδιού, αφού τα μπουμπούκια του σχολείου χλεύαζαν...

Αγγελικούλα, είσαι καλύτερα σήμερα; Βάλε μπρος σιγά-σιγά με το στρώσιμο για να ζεσταθείτε αλλά και να σου φύγει το άγχος, σε λίγο άλλωστε θα σου ζητήσει ο μιικρός να στολίσετε και το δέντρο. Εμένα μου ζήτησαν αλλά αντιστέκομαι (ακόμα):rolleyes:.

Φωτεινή μου, περαστικά σου. Λυπήθηκα τη μικρή που την κατατρύπησαν:-(Μπράβο για τη χορτόπιτα, δεν είναι εύκολο τώρα το χειμώνα να κάθεσαι να πλένεις χόρτα, αλλά γέλασα με το αγορασμένο φύλλο... στην περίπτωσή μου είναι αυτονόητο...δεν το ΄χω λέμε!:tongue::lol: Γιατί έχεις νεύρα; Μπορούμε να βοηθήσουμε;

Τζενάκι, Νίνα τι ωραία φαγητά! Ζήλεψα! Ευτυχώς μπορούμε να τρώμε ψάρι και μάλλον θα βάλω στο πρόγραμμα την ψαρόσουπα. Καλά τώρα στη νηστεία μέχρι και τις φακές έφαγα χθες το βράδυ με λαχτάρα. Παίρνω όμως ιδέες από σας για αργότερα:D. Τα παιδιά φυσικά τρώνε κανονικά.

Αυτές τις μέρες μαγείρεψα γαρίδες με ζυμαρικά στο φούρνο το Σάββατο, την Κυριακή πέρκα με πατάτες στο φούρνο από την πεθερά, το ίδιο και χθές και για σήμερα έφτιαξα φακές και τώρα βράζω μπρόκολο για σαλάτα.

Πάω να ετοιμαστώ να φύγω, θα τα πούμε αργότερα. Καλημέρα, φιλενάδες μου, πόσο χαίρομαι που σας έχω!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Λίγο πεσμένες είμαστε όλες, αλλά θα πάρουμε τα πάνω μας! Να σκέφτεστε ότι έρχονται Χριστούγεννα και θα αλλάξει σιγά σιγά η διάθεση:)

Eviri σας ήρθε το πρώτο χιόνι! ωραία! ελπίζω να είσαι πολύ καλύτερα αυτή τη βδομάδα και να σου φτιάξει το κέφι, παρά τις συγκεντρώσεις που σου σπάνε τα νεύρα...

Αγγελική στο χωριό χάθηκες εσύ τόσες μέρες? πώς και έτσι? το ετοιμάζετε για τα Χριστούγεννα? τα χαλιά είναι μεγάλη ιστορία... και κούραση πολύ! καλό κουράγιο!

ARNIKOL θα κάνεις νηστεία μέχρι τα Χριστούγεννα!? μπράβο! το κάνεις κάθε χρόνο?

Την Κυριακή έφτιαξα μανταρινόπιτα, που πήγα στους γονείς μου και φάγαμε... έγινε πολύ ζουμερή και γλυκιά. Ιδού το απότέλεσμα να σας φτιάξω την μέρα:

1dch.jpg

Χτες έκανα ρεβύθια κοκκινιστά και σήμερα θα φάμε κουνελάκι στιφάδο.

ΦΩΤΕΙΝΗ763, genny, eleni2008 (κάπου σε θυμάμαι εσένα..) τα φιλιά μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Λίγο πεσμένες είμαστε όλες, αλλά θα πάρουμε τα πάνω μας! Να σκέφτεστε ότι έρχονται Χριστούγεννα και θα αλλάξει σιγά σιγά η διάθεση:)

Eviri σας ήρθε το πρώτο χιόνι! ωραία! ελπίζω να είσαι πολύ καλύτερα αυτή τη βδομάδα και να σου φτιάξει το κέφι, παρά τις συγκεντρώσεις που σου σπάνε τα νεύρα...

Αγγελική στο χωριό χάθηκες εσύ τόσες μέρες? πώς και έτσι? το ετοιμάζετε για τα Χριστούγεννα? τα χαλιά είναι μεγάλη ιστορία... και κούραση πολύ! καλό κουράγιο!

ARNIKOL θα κάνεις νηστεία μέχρι τα Χριστούγεννα!? μπράβο! το κάνεις κάθε χρόνο?

Την Κυριακή έφτιαξα μανταρινόπιτα, που πήγα στους γονείς μου και φάγαμε... έγινε πολύ ζουμερή και γλυκιά. Ιδού το απότέλεσμα να σας φτιάξω την μέρα:

1dch.jpg

Χτες έκανα ρεβύθια κοκκινιστά και σήμερα θα φάμε κουνελάκι στιφάδο.

ΦΩΤΕΙΝΗ763, genny, eleni2008 (κάπου σε θυμάμαι εσένα..) τα φιλιά μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Στον αγυριστο να παει η παλιοβδομαδα που μας περασε κ σε κανεναν να μην ξαναερθει τετοια ποτε ....

Εβιρκαι μου αγχωθηκα που σε διαβασα... ακομα ταλαιπωρειτσε τοσο πολυ βρε κοριτσι πωπωωωω τι ταλαπωρια ουτ ενα κοιμηθεις δεν θ αμποριες καλα καλα κ εσυ κ η μικρη ... Αντε να τελειωσει να ησυχασετε βρε κοριτσι.

Καλα για τους Γερμανους ολα να τα περιμενει κανεις, εκει τα παντα πληρωνονται ....Μωρε που να το ξερες κ εσυ τι θα γινοταν εκει αλλιως σιγα μην πηγαινες.

Φωτεινη μου φανταζομαι λαχταρα που θα τραβηξε η μικρη ....Κ εμεις μια φορα χρειαστηκε να κανουμε κατι εξετασεις στον μικρο κ τον ταλαιπωρησαν τοσο πολυ να του βρουν φλεφα επαθε σοκ ο μικρος, στο τσακ ηταν ο συζυγος να του ριξει μια στα μουτρα του Κου που τον ζουμπαγε να του παρει αιμα ....

περαστικα σας βρε κοριτσακι ...\Καλα η χορτοπιτα μεχρι εδω μυρισε πωωωω ποσπ θα ηθελαν να ειχα τωρα ... κ εγω με ωραιοτατο χωριατικο φυλο πιλσμπουρι την φτιαχνω δεν προλαβαινω να ανοιγω φυλλο ...

Αρετη μου να την χαιρεστε την νονα σας! Χαρας το κουραγιο σου με την νηστεια κ τα χωριστα φαγητα που πρεπει να φτιαχνεις! Παλι καλα που τρωτε κ ψαρακι! Ειδες τις φακες με αλλο ματι ε?

Νινακι στρωθηκες για τα καλα στις δουλειες ε? με το μαλακο κοριτσακι ε?

Γεια σου Ελενη , να χαιρεσαι την κορουλα σου! Συνομολικη με τον γιο μου ειναι !

Εγω για σημερα εφτιαξα φασολακια λαδερα με πατατουλες κ λιγο κολοκυθακι μεσα κ εκαν ακ ενα κεικ με χυμο πορτοκαλι για να τρωει ο συζυγος για πρωινο .

Κ εγω απο διαθεση στα πατωματα κ απο νευρα μονιμο αξεσουαρ ...

Ο γιος μου ηθελε χτες να στολισουμε αλλα του υποσχεθηκα πως θα το κανουμε την Κυριακη.Εχω κ τα γεννεθλια μου τοτε κ λεω να κανω μια μικρη τουρτιτσα να φτιαξουμε κ το δεντρο μας να χαρουνε λιγο ....

Μαρη νινα του μου κανεις πρωινιατικα κ εχω κ διαιτολογο σημερα!! ΑΝ μπορεις δωσε μου συνταγη φαινεται λαχταριστη κ εχω ωραιοτατα μανταρινακια απο μπαμπα.

Ωραια κ το κουνελακι σου αλλα κ τα ρεβυθακια!

Αγγελικη πακετο τα χαλια κ εγω ελεγα αρχες Δεκεμρβ να εστρωνα αλλα μετα απο τις προβλεψεις της ΕΜΥ αναθερωρησα κ εστρωσα. Τα πατωματα πλεον ειναι παγωμενα αφου χωρις παντοφλα ακομα κ καλτσες να φορας κρυωνεις κ τα απιδια ολη μερα κατω δεν λεει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

Μπάινω να σας γράψω πως σήμερα τρώμε αρακά κοκκινιστό και σε λίγο θα μπω να διαβάσω τα νεά σας και να τα πούμε.

Πήρε το μάτι μου και την Ελένη και πολύ χάρηκα!

Τα λέμε σε λιγάκι...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Νίνα, μα πώς μας τη βάζεις μέσα στα μούτρα μας την μανταρινόπιτα, μας το έστειλες και σε επανάληψη, να την εμπεδώσουμε:eek:...σα δε ντρέπεσαι λέω γώ, πειρασμέ.... δεν το κόβω να είναι νηστίσιμη ε;:rolleyes::D

Αχ όχι πρώτη φορά νηστεύω από την αρχή της Σαρακοστής, συνήθως νήστευα μόνο την τελευταία εβδομάδα πριν από τα Χριστούγεννα. Και τώρα δεν ξέρω αν θ'αντέξω, θα προσπαθήσω όμως. Δεν με πειράζει καθόλου όμως:cool:... εκτός αν μου χώνουν καμιά μανταρινόπιτα στη μούρη.:lol:

Τζένη κι εγώ έχω γιορτή την Κυριακή! Και ο Μιχάλης μου το Σάββατο γενέθλια. Μια και μου το θυμίσατε λέω να φτιάξω μια νηστίσιμη τούρτα (Νίνα ζήλια σου:wink:). Έχω σκεφτεί αυτή τη συνταγή για το παντεσπάνι και επειδή δε θα φτάσει ένα σκέφτομαι αντί να κάνω 2 στρώσεις να κάνω μια ακι αν φτιάξω 2 τούρτες, δηλ: βάση-παντεσπάνι και κρέμα από πάνω. Ενδιάμεσα στη μία λέω να βάλω μαρμελάδα και από πάνω άσπρη κρέμα και στην άλλη παντεσπάνι-κρέμα κάστανο και σαντιγί με γεύση μόκα. Κάπως έτσι, μήπως σας μπέρδεψα;

http://www.haitogloubros.com/el/recipes/fasting_cake.htm

Γειά σου Ελένη, καιρό είχες να μπείς όντως! Να μπαίνεις τώρα έτσι;


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μπηκα να δω τι μαγειρευετε σημερα μιας και είναι το ερωτημα που με ανησυχει απο το πρωι!!

ποσο μ αρεσει που βλέπω συνταγες εδω που ουτε καν περνουσαν απο το μυαλό μου!

όπως την μανιταρόπιτα της Nina-Tom!

αν και δεν είμαι φαν των μανιταριών έτσι που την βλέπω τρεχουν τα σάλια μου!!!

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 ωραία ιδέα ο αρακάς αλλα λεω για αυριο φασολάκια λογω τετάρτης! αφου δεν κραταμε 40 μερες νηστεια τουλαχιστον να κρατησουμε τετ-παρ.!!

ARNIKOL χίλλια μπράβο για τις 40 μερες νηστείας! εγω για τις 40 μερες όλο το πάω απο πάσχα καλοκαιρι και μετα χριστουγεννα!!! μονο μια φορα το κανα σε πασχα!! απο κει και περα μονο δικαιολογιες!!!

ggenyΚ εγω απο διαθεση στα πατωματα κ απο νευρα μονιμο αξεσουαρ ..

χα χα χαχ α! πολυ γελασα με αυτο!!! μου αρεσε θα το λεω και γω!!!

εγω λέω να στολισω σημερα μ εχει πιασει μια διάθεση δημιουργιας και διακοσμησης!!

Eviri

ακομα ταλιπωρηστε απο αυτη την ιωση? αντε λιγο ακομη έμεινε και θα φυγει που θα πάει πια!! περαστικα κοριτσι!!

γερμανια μενεις?

και γω πριν πολλλλλλα χρονια!

καναμε και μεις θυμαμαι μαθημα σεξουαλικης αγωγης στο σχολειο! αν μπορεις να το πεις μαθημα γιατι τα αγορια σ αυτη την ηλικια είναι ανωριμα παντου!!

ολο μας κοροιδευαν για το γεννητικο μας όργανο μιας και υπηρχε ενας πλαστικος ανθρωπος κομμενος στη μεση και εδειχνε το εσωτερικο του οργανου μας... και όταν φτανουν στο δικο τους παιζαν μονιμως με προφυλακτικα!!... τα θυμαμαι τωρα και γελαω!

αλλα δεν θυμάμαι ποτε να πληρωσαμε κατι παραπάνω!!

απο που να τα αρπάξουν δεν ξέρουν πια μου φαίνεται!!!


1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να γελας Σαντι μου απο το να εχεις νευρα!!!! Και του χρονου κοριτσακι να ειστε καλ ανα στολισετ εκ παλι!

Αρετουλα κ εσυ γεννεθλιαζεις την Κυριακη? Πες μου ως ειμαστε κ συνομιλικες κιολας!!!

Να σου πω εγω πειραζει που δεν καταλαβα τιποτα για την τουρτα? Κ η σαντιγυ που λες θα το κανεις με φυτικη φανταζομαι ε? Κ την κρεμα με γαλα σογιας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...