Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ


new_baby

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

γεια σας και απο μενα..χαθηκα λιγο..ειχα μια ασχημη εμπειρια μετα τη β επιπεδου αλλα τελικα ολα καλα!. εγω ειμαι στον 6 και πινω μονο 1 σιδιρο κ φιλισιν λογο χαμηλου αιματοκριτη. ασβεστιο μου ειπαν δεν χρειαζετε να παιρνω μιας και τρωω γαλακτοκομικα κ πινω και γαλα..


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

New baby τι έπαθες;; Ελπίζω τίποτα σοβαρό!!

Πήγα χθες στο σεμινάριο, αλλά επειδή είχα πάει και στο σεμινάριο της la leche πιστεύω ότι αν θέλετε να θηλάσετε είναι πολύ καλύτερα τα σεμινάρια της la leche γιατί υπάρχουν πολλές μανούλες που καταθέτουν τις εμπειρίες του και υπάρχει χρόνος για όλες τις απορίες. Και το χθεσινό παρόλα αυτά μια χαρά ήταν.

Εγώ έχω την άλλη βδομάδα ραντεβού με το μωρό μου και δεν κρατιέμαι!!! Ελπίζω να μάθω και φύλο γιατί στην αυχενική δεν είχε δείξει!! Βρε κορίτσια είμαι στη 15η εβδομάδα και από τότε που μπήκα στο β τρίμηνο έχω πάρει 2 κιλά. Είναι φυσιολογικό ή να αγχώνομαι;;;


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

New baby τι έπαθες;; Ελπίζω τίποτα σοβαρό!!

Πήγα χθες στο σεμινάριο, αλλά επειδή είχα πάει και στο σεμινάριο της la leche πιστεύω ότι αν θέλετε να θηλάσετε είναι πολύ καλύτερα τα σεμινάρια της la leche γιατί υπάρχουν πολλές μανούλες που καταθέτουν τις εμπειρίες του και υπάρχει χρόνος για όλες τις απορίες. Και το χθεσινό παρόλα αυτά μια χαρά ήταν.

Εγώ έχω την άλλη βδομάδα ραντεβού με το μωρό μου και δεν κρατιέμαι!!! Ελπίζω να μάθω και φύλο γιατί στην αυχενική δεν είχε δείξει!! Βρε κορίτσια είμαι στη 15η εβδομάδα και από τότε που μπήκα στο β τρίμηνο έχω πάρει 2 κιλά. Είναι φυσιολογικό ή να αγχώνομαι;;;

καλημερα...με ειχε αγχωσει πολυ η γιατρος που εκανα τη β επιπεδου και την επομενη με ειδε αλλος γιατρος στο δημοσιο(γνωστος γιατρος) και μου ειπε οτι δεν εχω προβλημα και οτι ολα ειναι καλα και αν δεν θελω δεν χρειαζεται ουτε αμνυο να κανω που μου ειπε η αλλη... θα με ξαναδει βεβαια την πεμπτη για επανεξξεταση αλλα ολα οκ.. δεν τον ειδα αγχωμενο και μου τα εξηγισε ολα ωραια και καλα..κατι μετρισεις ειχαν βγει πιο μικρες αλλα μου ειπε οτι απλα θα ειναι ενα πιο μικρο μωρακι μιας και ουτε εγω ειμαι το πρωτο μπο'ι'..! παντως γενικα πηρα απογοητευση απο τη β επιπεδου..εκτος του οτι πηρα την τρομαρα της ζωης μου δεν εδαμε και τιποτα απο το μικρουλη..ηταν πλατη..ουτε προσωπο ουτε 3d τιποτα..και σκασαμε και 150 ε..τι να πω..τελος καλα ολα καλα! οσο για τα κιλα αλλοσ αγχωνετε για τα πολλα και αλλος για τα λιγα..εγω εχω παρει 9!! ειμαι στον 6 τωρα..ελπιζω να μην παρω πολλα ακομα..ευτυχως τους τελευταιους μηνες περνω πολυ πιο αργα απ οτι στην αρχη! νομιζω παιζει και ρολο το με ποσα κιλα ξεκινας..αν εχεις εμετους κλπ φιλη μου που ειχε πολους εμετους αντι να παρει εχανε στην αρχη,..εγω παλι που ουτε μια ανακατωσουρα απο την αρχη..να τα αποτελεσματα..+9 και εχω ακομα μελλον!


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!! πως ειστε? εγω δεν θα παω εχω ραντεβου να δω την μικρουλα μου σημερα!!

πως πηγε το ραντεβού ;; τι κανει η μικρούλα σου ;

γεια σας και απο μενα..χαθηκα λιγο..ειχα μια ασχημη εμπειρια μετα τη β επιπεδου αλλα τελικα ολα καλα!. εγω ειμαι στον 6 και πινω μονο 1 σιδιρο κ φιλισιν λογο χαμηλου αιματοκριτη. ασβεστιο μου ειπαν δεν χρειαζετε να παιρνω μιας και τρωω γαλακτοκομικα κ πινω και γαλα..

Ολα καλά να συνεχιστούν σου ευχομαι !!


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάλο μεσημέρι κορίτσια όλα καλά πήγαν χθες μεγαλώνουμε και κάνουμε πολλές τούμπες το κοριτσάκι μας είναι πάλι σε γωνία και από ότι είπε ο γιατρός σύντομα θα καταλάβω κίνηση στην κοιλίτσα!!


ticker.php?img=1,99,118,0,CD,0,16331,40

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!!!

Μπειμπι μου ολα θα ειναι σουπερ!! Αισιοδοξια και θετικη σκεψη!!!

Ασπαπα σας κανει ναζια η μικρη? αχου την!!

Λουνει μου τι κανεις?

ΓΛυκουλα μου μα που εισαι?? ελα να μας πεισ τα νεακια σου!!!

Λοιοπον εμεις το αποφασισαμε οτι θα μεινουμε στο μητερα!!! Πηραμε και τις τιμες και ευτυχως τις εχουν ριξει αρκετα!! Δεν το αλλαζω τον γιατρο μου με τπτ!!!

Λουνει πηγα και εγω στο σεμιναριο στο λητω!! Το αλλο που λες που το κανουν? εχθες μου ειπαν οτι και στο μητερα κανουν δωρεαν σεμιναρια θηλασμου καθε Πεμπτη!

Σας φιλω!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα!!!Τι μου κανετε?Χαθηκαμε!!!!!Εγω αυτο που περναω αυτες τις μερες δεν υπαρχει. Την μια μερα ξυπναω και εχω τετοιους ιλιγγους οσο δεν παει. Σημερα ξυπνησα και οπως καθε πρωι ηπια το σιδηρο μου,μετα απο 5 λεπτα εκανα εμετο. Και ακολουθησαν και αλλοι πολλοι. Περασα το 1ο τριμηνο χωρις κανενα προβλημα (αν εξαιρεσουμε τις συσπασεις) και τωρα ξαφνικα μου εμφανίζονται ενα καρο προβληματα..Απογοητευομαι!!!


9j7Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα!!!Τι μου κανετε?Χαθηκαμε!!!!!Εγω αυτο που περναω αυτες τις μερες δεν υπαρχει. Την μια μερα ξυπναω και εχω τετοιους ιλιγγους οσο δεν παει. Σημερα ξυπνησα και οπως καθε πρωι ηπια το σιδηρο μου,μετα απο 5 λεπτα εκανα εμετο. Και ακολουθησαν και αλλοι πολλοι. Περασα το 1ο τριμηνο χωρις κανενα προβλημα (αν εξαιρεσουμε τις συσπασεις) και τωρα ξαφνικα μου εμφανίζονται ενα καρο προβληματα..Απογοητευομαι!!!

Μην απογοητευεσαι!!! ολα θα πανε καλα! σου ευχομαι να σου περασει γρηγορα!! σκεψου θετικα..πιστευω η θετικη σκεψη βοηθαει πολυ!!


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Sweety υπομονή και όλα θα πάνε καλά!!

Charma το σεμιναριο για το θηλασμό γίνεται από τη la leche league. Αν το γκουγκλαρεις θα βρεις λεπτομέρειες. Ποιό γιατρό έχεις; Τόσο πολύ έπεσαν οι τιμές; Τι να πω...δεν ξέρω...εγώ ακόμα να αποφασίσω αν θέλω δημόσιο ή ιδιωτικό!!! Πιο πολύ τείνω προς το δημόσιο και την άλλη βδομάδα έχω ραντεβού με ένα γιατρό όπου θα ξεκαθαρίσει το τοπίο γενικότερα!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Sweety υπομονή και όλα θα πάνε καλά!!

Charma το σεμιναριο για το θηλασμό γίνεται από τη la leche league. Αν το γκουγκλαρεις θα βρεις λεπτομέρειες. Ποιό γιατρό έχεις; Τόσο πολύ έπεσαν οι τιμές; Τι να πω...δεν ξέρω...εγώ ακόμα να αποφασίσω αν θέλω δημόσιο ή ιδιωτικό!!! Πιο πολύ τείνω προς το δημόσιο και την άλλη βδομάδα έχω ραντεβού με ένα γιατρό όπου θα ξεκαθαρίσει το τοπίο γενικότερα!!!

ΚΑλημερα Αννα!!! Εγω πηγαινω στον Αγγελακη! Επεσαν αρκετα!! Παλι ειναι πολλα τα λεφτα αλλα νομιζω οτι αξιζει για την ψυχολογια της εγκυου να ειναι με ενα γιατρο που την εμπνεει και τον εμπιστευεται!! Εχω το θαρρος να τον παρω τηλ οποτε νιωσω κατι, να το περασω απο το γραφειο να με δει χωρισ ραντεβου, πολυτελεια που δεν την εχεις στο δημοσιο!! Ο γιατροσ στο παγνη ουτε το ενα τηλ δεν μου εδωσε πριν φυγω απο το ραντεβου μας!! Το αποφασισα λοιπον μετα το ραντεβου που ειχα στο Παγνη! Τωρα να ψαχνω δευτερο γιατρο στο παγνη το θεωρω λιγο καπως... σε ποιον θα πας στο παγνη? Μετα το ραντεβου ξεκαθαριζει το τοπιο...


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!! Χαρμακι εχεις δικιο πιστευω οτι η σχεση με τον γιατρο ειναι το α και το ω εμενα μου εδωσε το τηκεφωνο του και μαλιστα με πηρε και ο ιδιος!! Χθες το βραδυ στις 12 σηκωθηκα να πιο λιγο νερο και επεσα απο την σκαλα ειμαι τοσο στεναχωρημενη σημερα δεν μπορω να σας εξηγησω νομιζα οτι πονουσε η κοιλιτσα αλλα τελικα το μωρακι μας δεν επαθε τιποτα σημερα δεν πηγα στην δουλεια εχω μεινει στο κρεβατι για ξεκουραση!!


ticker.php?img=1,99,118,0,CD,0,16331,40

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!! Χαρμακι εχεις δικιο πιστευω οτι η σχεση με τον γιατρο ειναι το α και το ω εμενα μου εδωσε το τηκεφωνο του και μαλιστα με πηρε και ο ιδιος!! Χθες το βραδυ στις 12 σηκωθηκα να πιο λιγο νερο και επεσα απο την σκαλα ειμαι τοσο στεναχωρημενη σημερα δεν μπορω να σας εξηγησω νομιζα οτι πονουσε η κοιλιτσα αλλα τελικα το μωρακι μας δεν επαθε τιποτα σημερα δεν πηγα στην δουλεια εχω μεινει στο κρεβατι για ξεκουραση!!

Αχ κοριτσακι μου!! Προσεχε πολυ!!! Ολα καλα ομως ευτυχως!! ΚΑλα εκανες και εμεινες σπιτακι!!!

Ασπακι εμενα δεν μου εδωσε τπτ!! κανονικα δεν θα επρεπε..; μαλλον δεν ηθελε να με αναλαβει!! Τεσπα!! απλα εκανε την αποφαση μου πιο ευκολη!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ουτε που καταλαβα πως εγινε ακομα δεν μπορω να συνελθω!! τι να πω και εγω αν ειχα τετοια αντιμετωπιση θα αλλαζα σιγουρα γιατρο αλλα ευτυχως ειναι πολυ κοντα μας απο την αρχη και χθες ηρθε αμεσως στο νοσοκομειο οταν τον πηρα τηλεφωνο!


ticker.php?img=1,99,118,0,CD,0,16331,40

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...