Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

γεια σας κοριτσακια μου, τι κανετε??

@Ungry girl συγχαρητηρια για τις εξετασεις του αντρα σου, πραγματικα πολυ ανακουφιστικο!!!  τωρα που εισαι και ετσι αισιοδοξη και πιο ηρεμη θα τρυπωσει συντομα το σπορακι σου σιγουρα!!                                      θα πρεπει να κανεις λαπαροσκοπηση? 

 

Ειναι καμια κοπελα που να παίρνει χαπακι για υποθυροειδισμο και επισης να περνει και  προβιταμίνες εγκυμοσυνης??, θελω να διευκρυνησω , αν το χαπακι του θυροειδή μπορω να το περνω κοντα με την ωρα που περνω τις προβιταμινες.?  καπου διαβασα οτι επειδη η προβιταμινες περιεχουν σίδηρο ο οποιος εμποδιζει την σωστη αποροφηση του αλλου για τον θυροειδή....!!!  ισχύει? ρωτησα 2 διαφορετικα φαρμακεια το ενα ειπε να περνω τις προβιταμινες 4 ωρες μεταξυ αυτου για το θυροειδη και ενα αλλο μου ειπε δεν υπαρχει προβλημα.

ππφφφ!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 2 λεπτά , KalStyl είπε:

γεια σας κοριτσακια μου, τι κανετε??

@Ungry girl συγχαρητηρια για τις εξετασεις του αντρα σου, πραγματικα πολυ ανακουφιστικο!!!  τωρα που εισαι και ετσι αισιοδοξη και πιο ηρεμη θα τρυπωσει συντομα το σπορακι σου σιγουρα!!                                      θα πρεπει να κανεις λαπαροσκοπηση? 

 

Ειναι καμια κοπελα που να παίρνει χαπακι για υποθυροειδισμο και επισης να περνει και  προβιταμίνες εγκυμοσυνης, θελω να διευκρυνησω , αν το χαπακι του θυροειδή μπορω να το περνω κοντα με την ωρα που περνω τις προβιταμινες. καπου διαβασα οτι επειδη η προβιταμινες περιεχουν σίδηρο ο οποιος εμποδιζει την σωστη αποροφηση του αλλου για τον θυροειδή....!!!  ππφφφ!!!

 

Γειά σου κορίτσι μου, λοιπόν οι οδηγίες του ενδοκρινολογου μου λένε :

Λαμβάνεται με άδειο στομάχι 30' πριν το πρωινό, φάρμακα και βιταμίνες να λαμβάνονται μετά από 30' και χορήγηση ασβεστίου και σιδήρου να γίνεται τουλάχιστον 4 ώρες μετά.... Ελπίζω να σε βοήθησα :)

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites

Just now, KarMar84 είπε:

Γειά σου κορίτσι μου, λοιπόν οι οδηγίες του ενδοκρινολογου μου λένε :

Λαμβάνεται με άδειο στομάχι 30' πριν το πρωινό, φάρμακα και βιταμίνες να λαμβάνονται μετά από 30' και χορήγηση ασβεστίου και σιδήρου να γίνεται τουλάχιστον 4 ώρες μετά.... Ελπίζω να σε βοήθησα :)

Μαλιστα!! αρα καλα μου ειπαν οτι επειδη περιεχουν οι βιταμινες και το σιδηρο τοτε να παει 4 ωρες μετα απο το χαπι του θυροειδη.!!  Με καλυψες. ευχαριστω πολυ. 

και μιας και σε πετυχα και εισαι γνώστης του θεματος, χαχαχαχα...  μπορω να περνω τις προβιταμινες μου με το φαγητο? ή λιγο πριν το φαγητο?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , KalStyl είπε:

Μαλιστα!! αρα καλα μου ειπαν οτι επειδη περιεχουν οι βιταμινες και το σιδηρο τοτε να παει 4 ωρες μετα απο το χαπι του θυροειδη.!!  Με καλυψες. ευχαριστω πολυ. 

και μιας και σε πετυχα και εισαι γνώστης του θεματος, χαχαχαχα...  μπορω να περνω τις προβιταμινες μου με το φαγητο? ή λιγο πριν το φαγητο?

Δεν ξέρω καθόλου ότι αφορά στις προβιταμινες αλλά γενικώς ότι περιέχει σίδηρο θέλει τουλάχιστον 1 ώρα απόσταση από ότι περιέχει ασβέστιο (γαλακτοκομικα) οπότε δεν ξέρω αν σε βολεύει και τόσο να το παίρνεις με το φαγητό αλλά το πρωί θα σου πούνε και τα κορίτσια που ξέρουν περισσότερα για τις βιταμίνες αυτές... 

  • Ευχαριστώ 1

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολύ πάντως @KarMar84 !!!  θα δω πως θα το κανω, γτ ειναι και το χαπι του θυρ. αρα παμε 4 ωρες μετα, οποτε με πιεζει ο χρονος γτ πρεπει και να φαω κατι.  

εσυ εισαι εγκυουλα απο διαβαζω ε? συγχαρητηρια!! και όλα να σου πανε ομορφα. με το καλο!!! :-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , KalStyl είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολύ πάντως @KarMar84 !!!  θα δω πως θα το κανω, γτ ειναι και το χαπι του θυρ. αρα παμε 4 ωρες μετα, οποτε με πιεζει ο χρονος γτ πρεπει και να φαω κατι.  

εσυ εισαι εγκυουλα απο διαβαζω ε? συγχαρητηρια!! και όλα να σου πανε ομορφα. με το καλο!!! :-D

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Και στα δικά σου σύντομα! :-D


Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , KarMar84 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Και στα δικά σου σύντομα! :-D

Σε ευχαριστω πολύ!! "απ το στόμα σου και στου θεου το αυτι"  που λενε!!  :-D  καλο σου βραδυ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Γειά σου Μαρθα μου, εμάς μας είχαν πει 3 ημέρες αλαδωτο (αν γίνεται και εκτός περιόδου νηστείας) χωρίς επαφές και αν μπορεί να το κάνει και ο άντρας σου ακόμα καλύτερα 

Καλημέρα κοπέλα μου... Τώρα που θα το πάρω είναι νηστεία όμως... Ναι ο άντρας μου εχθές μου είπε εννοείται ότι θα το κάνει... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ritaki13 είπε:

Σας τα έδωσε ο γυναικολόγος κορίτσια; Εγω ξέχασα να ρωτήσω κ δεν μπυ ειπε να παρω κατι. Λέτε να παρω να τον ρωτήσω; Παιρνω χάπι για θυρεοειδή δε ξέρω αν εχει σχέση.

Οχι δεν πρεπει να εχουν σχεση εμένα δεν μου ειπε του ειπα εγω να τα παρω κ μου πε παρτα!

5 ώρες πρίν, KalStyl είπε:

γεια σας κοριτσακια μου, τι κανετε??

@Ungry girl συγχαρητηρια για τις εξετασεις του αντρα σου, πραγματικα πολυ ανακουφιστικο!!!  τωρα που εισαι και ετσι αισιοδοξη και πιο ηρεμη θα τρυπωσει συντομα το σπορακι σου σιγουρα!!                                      θα πρεπει να κανεις λαπαροσκοπηση? 

 

Ειναι καμια κοπελα που να παίρνει χαπακι για υποθυροειδισμο και επισης να περνει και  προβιταμίνες εγκυμοσυνης??, θελω να διευκρυνησω , αν το χαπακι του θυροειδή μπορω να το περνω κοντα με την ωρα που περνω τις προβιταμινες.?  καπου διαβασα οτι επειδη η προβιταμινες περιεχουν σίδηρο ο οποιος εμποδιζει την σωστη αποροφηση του αλλου για τον θυροειδή....!!!  ισχύει? ρωτησα 2 διαφορετικα φαρμακεια το ενα ειπε να περνω τις προβιταμινες 4 ωρες μεταξυ αυτου για το θυροειδη και ενα αλλο μου ειπε δεν υπαρχει προβλημα.

ππφφφ!!!

 

Σε ευχαριστώ..ανακούφιση δεν λες τθποτα!

Ναι 2/2 γιατρους λαπαροσκόπηση σίγουρα Και να.βιαστω! Πρέπει αλλιώς δεν θα μπορέσουμε ειναι δησκολο να.πιασουμε μπεμπε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , alina80 είπε:

Καλημέρα όμορφες! Τι κάνετε;

καλημερα!!!!! δε μας ειπες σημερα ποσες μερα για τα χριστουγεννα!!!!!  

εμεισ εδω καλα ειμαστε σε αναμονη!!! εσυ??? πως εισαι? πως πας?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Δήμητρα1988 είπε:

καλημερα!!!!! δε μας ειπες σημερα ποσες μερα για τα χριστουγεννα!!!!!  

εμεισ εδω καλα ειμαστε σε αναμονη!!! εσυ??? πως εισαι? πως πας?

Σωστά! Παράλειψη μου. 32 μέρες μέχρι τα Χριστούγεννα!

Καλά κι εγώ, εδώ στην αναμονή κι εγώ... (μόνο γραμμούλες στον τοίχο σαν τους φυλακισμένους δεν έχω αρχίσει ακόμα να χαράσω).

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Σωστά! Παράλειψη μου. 32 μέρες μέχρι τα Χριστούγεννα!

Καλά κι εγώ, εδώ στην αναμονή κι εγώ... (μόνο γραμμούλες στον τοίχο σαν τους φυλακισμένους δεν έχω αρχίσει ακόμα να χαράσω).

χααχχαχα!!! αστα να πανε....καπως ετσι και εγω!!  για πεσ κανενα συμπτωματακι?? κατι που να σε παραξενευει για το σπορακι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

χααχχαχα!!! αστα να πανε....καπως ετσι και εγω!!  για πεσ κανενα συμπτωματακι?? κατι που να σε παραξενευει για το σπορακι?

Μπα... τίποτα ιδιαίτερο. Κάτι μικρά πονάκια χαμηλά, ανεπαίσθητα σχεδόν, μια συχνοουρία (την οποία δεν την μετράω γιατί την έχω και πριν την περιοδο και πριν την ωορρηξια, αν και δεν σταμάτησε στο μεσοδιάστημα όπως συνήθως) και υγρά αρκετά. Τίποτα τρανταχτό δηλαδή.

Εσύ; Σε πόσες μέρες ΔΕΝ περιμένεις; Κανένα σύμπτωμα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Μπα... τίποτα ιδιαίτερο. Κάτι μικρά πονάκια χαμηλά, ανεπαίσθητα σχεδόν, μια συχνοουρία (την οποία δεν την μετράω γιατί την έχω και πριν την περιοδο και πριν την ωορρηξια, αν και δεν σταμάτησε στο μεσοδιάστημα όπως συνήθως) και υγρά αρκετά. Τίποτα τρανταχτό δηλαδή.

Εσύ; Σε πόσες μέρες ΔΕΝ περιμένεις; Κανένα σύμπτωμα;

εγω ΔΕΝ περιμενω μεχρι πρωτη του μηνα.... εγω δεν εχω καθολου πονακια...μια συχνορια και εγω την εχω αλλα την εχω  παντα οποτε δε δινω σημασια.... υγρα εχω ξεκινησει 2 μερες να εχω και τα δεκατα μου που συνεχιζουν οπως παντα μετην ωορρηξια μου! τπτ το τρανταχτο και εγω ισως για μενα ειναι νωρισ ακομη! εσυ ποτε ειπαμε ΔΕΝ περιμενεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...