Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

14 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

αχ βρε κοριτσια εχω αυριο γενεθλια κ ενω γενικα δεν εχω θεμα με τις γιορτές με εχει πιασει ενα παράπονο τωρα το βραδυ..βασικα το πιο πιθανο να ειμαι ορμονολογικα αλλα τι να κανουμε...

@Ani ani εγω ετρωγα αρκετα απο πριν λόγω γυμναστικης αλλα νομιζω οτι το εχω ελαττώσει ή τουλάχιστον προσπαθω!!πειναω ειναι η αληθεια αλλα βλεπω μετα την ζυγαρια κ μ κόβεται η ορεξη!χαχα!ασε γτ γιατρος θελει μεχρι το επομενο ραντεβού να ειμαι μαξ 56.5 κ ειναι στα μεσα του μηνα!εγω παλευω αναμεσα στα 55.5-56.5 απο τωρα...ασε!

@Ungry girl ηρθε περισσοτερο τελικα ε?δε πειραζει..τωρα που ξερετε οτι το σπερμα ειναι οκ να ανεβει το ηθικο σας ωστε ο επομενος μηνας να ειναι κ ο τυχερος!

χρονια πολλααααα να τα εκατοστησεις κοριτσι μου και με το καλο το μωρακι σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

ε τοτε δεν εισαι σε καθηστερηση πρεπει να περιμενεις κ αυριο. υπαρχουν καποια τεστ που δεν ειναι αξιοπιστα κ δε δειχνουν συμβαινει βεβαια! καμια φορα επισης αν γινει πιο αργα ωορηξια μπορει να εισαι πιο νωρις απο οσο πιστευεις κ να μην δειχνει το τεστ. 

 

Τους τελευταίους μηνες μου έχετε την 26.. Γι αυτο ειπα οτι λογικα εχω μια μερα καθυστέρηση.. Αλλα μπορει να εχεις δικιο να εκανα αργότερα ωορρηξια.. Να κανω τετσ και αυριο αν έρθει ή οχι;;;;; 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημερααα! Εκανα ενα one step.. Λεει οτι εχει ευαισθησία 10

οκ οσο εχεις καθυστερηση ειναι καλο σημαδι..περιμενε μια δυο μερες αν μπορεις και επανελαβε τεστακι ή χοριακη. Ισως και να ειχες καθυστερημενη συλληψη

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, KalStyl είπε:

γεια σας κοριτσακια μου, τι κανετε??

@Ungry girl συγχαρητηρια για τις εξετασεις του αντρα σου, πραγματικα πολυ ανακουφιστικο!!!  τωρα που εισαι και ετσι αισιοδοξη και πιο ηρεμη θα τρυπωσει συντομα το σπορακι σου σιγουρα!!                                      θα πρεπει να κανεις λαπαροσκοπηση? 

 

Ειναι καμια κοπελα που να παίρνει χαπακι για υποθυροειδισμο και επισης να περνει και  προβιταμίνες εγκυμοσυνης??, θελω να διευκρυνησω , αν το χαπακι του θυροειδή μπορω να το περνω κοντα με την ωρα που περνω τις προβιταμινες.?  καπου διαβασα οτι επειδη η προβιταμινες περιεχουν σίδηρο ο οποιος εμποδιζει την σωστη αποροφηση του αλλου για τον θυροειδή....!!!  ισχύει? ρωτησα 2 διαφορετικα φαρμακεια το ενα ειπε να περνω τις προβιταμινες 4 ωρες μεταξυ αυτου για το θυροειδη και ενα αλλο μου ειπε δεν υπαρχει προβλημα.

ππφφφ!!!

 

καλημερα κοριτσι

λοιπον εγω εχω υποκλινικο υποθυρεοειδισμο και ακου πως ειναι το προγραμμα μου οπως μου ειχε πει η ενδοκρινολογος

το πρωι μολις ξυπνησω παιρνω το t4 (λογικα τετοιο παιρνεις κι εσυ)

μετα απο μιση ωρα μπορω να φαω κατι και μολις τελειωσω το πρωινο παιρνω σπρει βιταμινης d( εγω εχω ελλειψη) 

μετα απο 2 ωρες απο το πρωινο μου ειπε να παρω το filicine (φυλλικο οξυ λενε ειναι απαραιτητο οταν κανεις προσπαθεια για να ειναι καλη ποσοτητα οταν μεινεις εγκυος)

και ενδιαμεσα του μεσημεριανου παιρνω και το glukophaze (εχω υπερινσουλιναιμια)

 

ελπιζω να σε βοηθησα

πρίν από 21 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Εγω ακομα περιμενω την άτιμη... 1 ημερα καθυστέρησης σημερα λογικα... Υπάρχει περίπτωση να ειμαι τελικα εγκυος και τα τεστ να βγαίνουν αρνητικά ;;; η θερμοκρασία μου εδω και μερες που άρχισα να την παρακολουθώ ειναι 37,1... Εχω πονακια περιοδου μεσα στη μερα αλλα οχι κατι ιδιαίτερο...

νομιζω ειχες κανει νωρις τα τεστακια απο την στιγμη που σημερα μετρας 1 μερα καθυστερησης φυσικα και υπαρχουν πιθανοτητες οσο δεν την βλεπουμε :D 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ani ani είπε:

οκ οσο εχεις καθυστερηση ειναι καλο σημαδι..περιμενε μια δυο μερες αν μπορεις και επανελαβε τεστακι ή χοριακη. Ισως και να ειχες καθυστερημενη συλληψη

Μακαρι να ειναι σπορακι!αν δεν έρθει μεχρι παρασκευή λεω να παω για χοριακη... 

πρίν από 5 λεπτά , caramel_83 είπε:

 

νομιζω ειχες κανει νωρις τα τεστακια απο την στιγμη που σημερα μετρας 1 μερα καθυστερησης φυσικα και υπαρχουν πιθανοτητες οσο δεν την βλεπουμε :D 

Μακαριιιι να μην ερθειιι...

  • Μου αρέσει 2

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΑΝΟΥΛΕΣ

Alekagala 7/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

oneira_glyka 11/11/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

 

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ 

1. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

2. dimitroula30  ΠΗΤ  17/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

3. Kalfeli   ΠΗΤ  2-3/2/2018!!!

4. Ani ani   ΠΗΤ  21/3/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

5. elenakii22 ΠΗΤ  22/3/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

6. maria1988  ΠΗΤ  2/4/2018!!!

7. stalitsa82  ΠΗΤ  25/4/2018!!!

8. Vana87 ΠΗΤ  27/5/2018!!!  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

9. Farmakotriftena ΠΗΤ  8/6/2018!!!

10. orianna  ΠΗΤ  21/6/2018!!!

11. anemoni1989  ΠΗΤ  1/7/2018!!!

12. Antila  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 2311!!!

13. t1t1n4k1  ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤΑΚΙ!!!

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. andrianni  31/10/2017!!!

2. Papaki@  8-10/11/2017!!!

3. Ασία  12/11/2017!!!

4. Ungry girl 17/11/2017!!!

5. caramel_83  19-22/11/2017!!!

6. Dimitr@17 20/11/2017!!!

7. Μάντη  21/11/2017!!!

8. alina80 24-26/11/2017!!!

9. Δήμητρα1988 29/11-1/12/2017!!!

10. Elma86  30/11/2017!!!

11. ElektraGr  1-2/12/2017!!!

12. Vila  2/12/2017!!!

13. WannaBeMothe  3/12/2017!!!

14. ritaki13  4/12/2017!!!

15. vvrd  5/12/2017!!!

16. kido  10/12/2017!!!

17. KalStyl  12/12/2017!!!

18. Μαρθα Κ 14-17/12/2017!!!

19. MelinaFo  15/12/2017!!!

20. ada32 16/12/2017!!!

21. noni90 18/12/2017!!!

22. ntemiiiiii  19/12/2017!!!

23. Nati85 20/12/2017!!!

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

@Μάντη μου ναι περιμενε δυο μερουλες ακομα κ ευχομαι να τα εχεις υπολογισει λαθος κ να ξαναερθει σε 9 μηνες!!! 

Απ το στομα σου και στου θεου το αυτι! Μακαρι Λινακι μου! Μακαρι να συμβεί αυτο σε ολες μας...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, KalStyl είπε:

γεια σας κοριτσακια μου, τι κανετε??

@Ungry girl συγχαρητηρια για τις εξετασεις του αντρα σου, πραγματικα πολυ ανακουφιστικο!!!  τωρα που εισαι και ετσι αισιοδοξη και πιο ηρεμη θα τρυπωσει συντομα το σπορακι σου σιγουρα!!                                      θα πρεπει να κανεις λαπαροσκοπηση? 

 

Ειναι καμια κοπελα που να παίρνει χαπακι για υποθυροειδισμο και επισης να περνει και  προβιταμίνες εγκυμοσυνης??, θελω να διευκρυνησω , αν το χαπακι του θυροειδή μπορω να το περνω κοντα με την ωρα που περνω τις προβιταμινες.?  καπου διαβασα οτι επειδη η προβιταμινες περιεχουν σίδηρο ο οποιος εμποδιζει την σωστη αποροφηση του αλλου για τον θυροειδή....!!!  ισχύει? ρωτησα 2 διαφορετικα φαρμακεια το ενα ειπε να περνω τις προβιταμινες 4 ωρες μεταξυ αυτου για το θυροειδη και ενα αλλο μου ειπε δεν υπαρχει προβλημα.

ππφφφ!!!

 

κοριτσι μου κ εγω περνω χαπακι για τον θυροειδη. εγω το μεσημερι τις περνω τις βιταμινες μετα το φαγητο ειναι κ οδηγια του γιατρου να τις περνω μετα το φαγητο. γενικα επιρεαζετε η αποροφηση γιαυτο καλο ειναι να εχουν περασει καποιες ωρες απο το χαπι του θυροειδη. παντως αν παρεις πολυβιταμινες καλο ειναι μετα το μεσημεριανο οχι μονο για το χαπι αλλα κ για το στομαχι σου ειναι δυνατες οι πολυβιταμινες θελουν να εχεις φαει κανονικα αλλιως πειραζουν λιγο το στομαχι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Ani ani είπε:

καλε τι κανεις εσυ;; πως παει η εγκυμοσυνη;;;

Τι να κανω???  Τα χαλια μου εχω η δολια!!!! Ανυπομονώ να περασουν οι βδομαδες,  μπας και ηρεμησουν οι ναυτιες και οι εμετοι... Δραμααααααα!!!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια! Πολυ το ευχαριστιεμαι που η Αλινα μας μετραει αντιστροφα για τα Χριστουγεννα!

@Μάντη μου ελπιζω να μη σου ερθει! Υπομονη δυο μερουλες και μετα χοριακη αν δεν ερθει! Fingers crossed! To ιδιο και για την Αλιναααα! Παμε δυνατα, κοριτσια! Ξεχνάω καποιο κοριτσι μας που δεν περιμενει αμεσα; Εχω χασει καποια ποστ!

Αυριο μεσημερι παω κι εγω για τον πρωτο υπερηχο, οπως το @t1t1n4k1, και εχω κανει τρελα μαθηματα υπομονης αυτο το διαστημα..! Στειλτε σας παρακαλω καμια ευχουλα και λιγη θετικη ενεργεια για να τα βρουμε καλα τα πραγματα αυτη τη φορα!

Να εχετε μια ομορφη μερα ολες, να προσεχετε!

(οπως καταλαβατε δε με αφηνει ουτε σημερα να κανω tag τα ονοματα σας, δεν πειραζει :) )

  • Μου αρέσει 2

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Antila είπε:

Καλημερα κοριτσια! Πολυ το ευχαριστιεμαι που η Αλινα μας μετραει αντιστροφα για τα Χριστουγεννα!

@Μάντη μου ελπιζω να μη σου ερθει! Υπομονη δυο μερουλες και μετα χοριακη αν δεν ερθει! Fingers crossed! To ιδιο και για την Αλιναααα! Παμε δυνατα, κοριτσια!

Αυριο μεσημερι παω κι εγω για τον πρωτο υπερηχο, οπως το @t1t1n4k1, και εχω κανει τρελα μαθηματα υπομονης αυτο το διαστημα..! Στειλτε σας παρακαλω καμια ευχουλα και λιγη θετικη ενεργεια για να τα βρουμε καλα τα πραγματα αυτη τη φορα!

Να εχετε μια ομορφη μερα ολες, να προσεχετε!

(οπως καταλαβατε δε με αφηνει ουτε σημερα να κανω tag τα ονοματα σας, δεν πειραζει :) )

Όλα καλά θα είναι. Θα δείτε το σακουλάκι σας και το σποράκι σας. Αν θυμάμαι καλά είναι νωρίς για καρδούλα, αλλά ο γιατρός θα επιβεβαιώσει ότι όλα είναι εκεί που πρέπει και όπως πρέπει. Θα συγκινηθείτε και θα αρχίσετε να χαίρεστε χωρίς άγχος. Να μην αγχώνουμε και το έμβρυο, που λέγανε σε μια παλιά σειρά στο mega. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Antila είπε:

Καλημερα κοριτσια! Πολυ το ευχαριστιεμαι που η Αλινα μας μετραει αντιστροφα για τα Χριστουγεννα!

@Μάντη μου ελπιζω να μη σου ερθει! Υπομονη δυο μερουλες και μετα χοριακη αν δεν ερθει! Fingers crossed! To ιδιο και για την Αλιναααα! Παμε δυνατα, κοριτσια! Ξεχνάω καποιο κοριτσι μας που δεν περιμενει αμεσα; Εχω χασει καποια ποστ!

Αυριο μεσημερι παω κι εγω για τον πρωτο υπερηχο, οπως το @t1t1n4k1, και εχω κανει τρελα μαθηματα υπομονης αυτο το διαστημα..! Στειλτε σας παρακαλω καμια ευχουλα και λιγη θετικη ενεργεια για να τα βρουμε καλα τα πραγματα αυτη τη φορα!

Να εχετε μια ομορφη μερα ολες, να προσεχετε!

(οπως καταλαβατε δε με αφηνει ουτε σημερα να κανω tag τα ονοματα σας, δεν πειραζει :) )

Ολα τελεια θα ναι,  θα δεις!!! Θα δειτε το φασολι!!! Ποσο εισαι??? Για θυμησε μου!!!! Μαλλον θα ναι νωρις για καρδια... Αλλα ποτε δεν ξερεις!!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες!!!ευχαριστ  πολυ για τις ευχες!!!να στε καλα!!!ευχομαι συντομα ευχαριστα νεα σε οσες προσπαθουν κ με εναν πονο στις εγκυουλες!!

1 hour ago, Μάντη είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Εγω ακομα περιμενω την άτιμη... 1 ημερα καθυστέρησης σημερα λογικα... Υπάρχει περίπτωση να ειμαι τελικα εγκυος και τα τεστ να βγαίνουν αρνητικά ;;; η θερμοκρασία μου εδω και μερες που άρχισα να την παρακολουθώ ειναι 37,1... Εχω πονακια περιοδου μεσα στη μερα αλλα οχι κατι ιδιαίτερο...

μακαρι να μην ερθει!!εγω 3 μερες πριν την ημερα που θα μου ερχόταν ειχα αρνητικο τεστ οποτε περιμενε 1-2 μερςς κ μετα κανε μια χοριακη!

πρίν από 25 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Τι να κανω???  Τα χαλια μου εχω η δολια!!!! Ανυπομονώ να περασουν οι βδομαδες,  μπας και ηρεμησουν οι ναυτιες και οι εμετοι... Δραμααααααα!!!! 

ακομα βασανιζεσαι ε???σε ποια βδομαδα εισαι τωρα?

@Farmakotriftena εσυ κοριτσι πως πας?ηρεμησες καθολου?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παρα πολυ!! <3 @anemoni1989 ειμαι 6+2 σημερα, δηλαδη με βαση τον κυκλο μου 23 ημερων, εχω 2 εβδομαδες και 2 μερες καθυστερησης. Μαλλον ειναι νωρις για καρδουλα αλλα μου αρκει να ειναι σωστα ολα στη θεση τους και να αναπτυσσεται σωστα η ολη κατασταση! Για να δουμε! Κραταω τις ευχες σας! :)

  • Μου αρέσει 4

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...