Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Δεν ειναι καθόλου ευκολο σε διαβεβαιώνω... Και υπάρχουν μερες που με παιρνει πολυ απο κατω... Αλλα δυστυχώς δεν υπάρχει λυση... Απλα το πηρα αποφαση πως μεχρι τον Οκτώβριο θα ειμαι έτσι... Δεν διατηρώ φρουδες ελπιδες! Το αποδεχομαι απλα... 

Α! Ξεχασα! Και θα τσουρομαδησω τη μπεμπα οταν βγει!!!  Αχαχχχαχααχχαχα

Μοντελάκι θα είσαι οταν γεννήσεις!!!!!!!!sexy mama.......

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Μοντελάκι θα είσαι οταν γεννήσεις!!!!!!!!sexy mama.......

Αχααχχαχαχαχχαχ ναι με την κοιλουμπα πολύ σεξυ!!! Αχχααχχαχαχαχα

Μαλλον βαρελομάμα αχαχαχαχαχα

Να ναι καλα οι κορσεδες και το baby swimming που θα γραψω το βλασταρι μου!!!  :p

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BettySt είπε:

Γειά σας κορίτσια! 

@Beboula25 σου στέλνω όλη την θετική ενέργεια που υπάρχει μέσα μου. Σου εύχομαι να είναι τέλειες οι εξετάσεις αύριο! 

Γεια σου Μπετουλα μου χίλια ευχαριστώ κ εσένα όλα τέλεια να είναι να ξεκινησεις!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Χαρά στο κουράγιο σου ανεμώνη. (Αλλα δε μπορείς να κανεις κι αλλιώς!) Το να βλέπεις τη χιουμοριστική πλευρά του πράγματος ειναι κι αυτο κατι! 

Εγω παλι μόλις έφαγα το υπόλοιπο 1/3 του οικογενειακού νιρβάνα. Αυριο θα το τελειώσω. Ειναι σίγουρο. Κατέβαλα μεγάλες προσπάθειες για να σταματήσω σημερα. Ευτυχώς αυτο με πιάνει μονο μετα το μεσημεριανό. Όλη την άλλη μερα δεν το ζητάω καθολου. 

Λεω να ρωτήσω τον γιατρο, αν ολα πάνε καλα, μήπως να με άφηνε να ξεκινούσα κολύμπι στην πισινα. Κολυμπάω πολλα χρονια κι εχω δει αρκετές εγκυμονούσες. Και κου λείπει και παρα πολυ. Κολυμπάει καμία σας; Η θάλασσα δεν απαγορεύεται, ε; 

Beboula καλα αποτελεσματα βρε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , P.L.L. είπε:

Χαρά στο κουράγιο σου ανεμώνη. (Αλλα δε μπορείς να κανεις κι αλλιώς!) Το να βλέπεις τη χιουμοριστική πλευρά του πράγματος ειναι κι αυτο κατι! 

Εγω παλι μόλις έφαγα το υπόλοιπο 1/3 του οικογενειακού νιρβάνα. Αυριο θα το τελειώσω. Ειναι σίγουρο. Κατέβαλα μεγάλες προσπάθειες για να σταματήσω σημερα. Ευτυχώς αυτο με πιάνει μονο μετα το μεσημεριανό. Όλη την άλλη μερα δεν το ζητάω καθολου. 

Λεω να ρωτήσω τον γιατρο, αν ολα πάνε καλα, μήπως να με άφηνε να ξεκινούσα κολύμπι στην πισινα. Κολυμπάω πολλα χρονια κι εχω δει αρκετές εγκυμονούσες. Και κου λείπει και παρα πολυ. Κολυμπάει καμία σας; Η θάλασσα δεν απαγορεύεται, ε; 

Beboula καλα αποτελεσματα βρε!!!

Εγω ηθελα να κανω κολυμπι... Αλλα τωρα με τις αποκολλησεις φοβαμαι ακομα και αν με αφηνε... Μονο για θάλασσα θα τν ρωτησω, γτ θα θελα να κανω μερικα μπανακια!!! 

Αχ παγωτακι!! Ποσο μου χει λειψει!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω ηθελα να κανω κολυμπι... Αλλα τωρα με τις αποκολλησεις φοβαμαι ακομα και αν με αφηνε... Μονο για θάλασσα θα τν ρωτησω, γτ θα θελα να κανω μερικα μπανακια!!! 

Αχ παγωτακι!! Ποσο μου χει λειψει!!! 

Γιατι να φοβηθείς την αποκόλληση στο κολύμπι; Αφού μπορείς να κανεις τοσο όσο νιώθεις άνετα. Δεν χρειάζεται να κανει προπόνηση. Μόνο σαν τις γιαγιάδες που πάνε στη θάλασσα και κολυμπάνε σαν πάπιες. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Γιατι να φοβηθείς την αποκόλληση στο κολύμπι; Αφού μπορείς να κανεις τοσο όσο νιώθεις άνετα. Δεν χρειάζεται να κανει προπόνηση. Μόνο σαν τις γιαγιάδες που πάνε στη θάλασσα και κολυμπάνε σαν πάπιες. 

δεν απαγορευετε το κολυμπι στη θαλλασα αρκει να ειναι καθαρη χωρις πολυκοσμια κ να αλλαζεις μαγιο αμεσως.  αλλα πισινα με αλλους μην το πολυδοκιμασεις μηκυτες μικροβια τωρα ειμαστε ανοιχτες απο κατω σε ολα αυτα. η πισινα ειναι νουμερο ενα σε τετοια. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Αχααχχαχαχαχχαχ ναι με την κοιλουμπα πολύ σεξυ!!! Αχχααχχαχαχαχα

Μαλλον βαρελομάμα αχαχαχαχαχα

Να ναι καλα οι κορσεδες και το baby swimming που θα γραψω το βλασταρι μου!!!  :p

Αχ σε ζηλεύω.και εγω ηθελ α baby swimming αλλά δεν έχει εδ ω.παει μια φίλη μου.εχει ξετρελαθει και Αυτ ή και ο μικρός.

πρίν από 22 λεπτά , P.L.L. είπε:

Χαρά στο κουράγιο σου ανεμώνη. (Αλλα δε μπορείς να κανεις κι αλλιώς!) Το να βλέπεις τη χιουμοριστική πλευρά του πράγματος ειναι κι αυτο κατι! 

Εγω παλι μόλις έφαγα το υπόλοιπο 1/3 του οικογενειακού νιρβάνα. Αυριο θα το τελειώσω. Ειναι σίγουρο. Κατέβαλα μεγάλες προσπάθειες για να σταματήσω σημερα. Ευτυχώς αυτο με πιάνει μονο μετα το μεσημεριανό. Όλη την άλλη μερα δεν το ζητάω καθολου. 

Λεω να ρωτήσω τον γιατρο, αν ολα πάνε καλα, μήπως να με άφηνε να ξεκινούσα κολύμπι στην πισινα. Κολυμπάω πολλα χρονια κι εχω δει αρκετές εγκυμονούσες. Και κου λείπει και παρα πολυ. Κολυμπάει καμία σας; Η θάλασσα δεν απαγορεύεται, ε; 

Beboula καλα αποτελεσματα βρε!!!

Εγώ Επειδή μένω δίπλα στη θάλασσα Θέλω πως και Πως.μου πε να κλείσω το 1ο τρίμηνο και μετά να ξεκινήσω.ειναι ότι καλύτερο μου πε το κολύμπι.

πρίν από 20 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω ηθελα να κανω κολυμπι... Αλλα τωρα με τις αποκολλησεις φοβαμαι ακομα και αν με αφηνε... Μονο για θάλασσα θα τν ρωτησω, γτ θα θελα να κανω μερικα μπανακια!!! 

Αχ παγωτακι!! Ποσο μου χει λειψει!!! 

Πήρα 0% θα το φαω το απόγευμα.θα σου πω αν είναι γευστικό να πάρεις κι εσύ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , P.L.L. είπε:

Γιατι να φοβηθείς την αποκόλληση στο κολύμπι; Αφού μπορείς να κανεις τοσο όσο νιώθεις άνετα. Δεν χρειάζεται να κανει προπόνηση. Μόνο σαν τις γιαγιάδες που πάνε στη θάλασσα και κολυμπάνε σαν πάπιες. 

Ειχα 3 αποκολλησεις χωρίς ν κανω τιποτα! Τρεμω πως αμα ζοριστω για το οτιδήποτε θα ναι χειρότερα... Κυρίως ψυχολογικα ειναι ολα αυτα, αλλα δε θελω να ζησω ξανα την εμπειρία της αιμορραγίας... Οποτε μονο θαλασσιτσα σαν τις γιαγιαδες 

πρίν από 5 λεπτά , loyloy είπε:

Αχ σε ζηλεύω.και εγω ηθελ α baby swimming αλλά δεν έχει εδ ω.παει μια φίλη μου.εχει ξετρελαθει και Αυτ ή και ο μικρός.

Εγώ Επειδή μένω δίπλα στη θάλασσα Θέλω πως και Πως.μου πε να κλείσω το 1ο τρίμηνο και μετά να ξεκινήσω.ειναι ότι καλύτερο μου πε το κολύμπι.

Πήρα 0% θα το φαω το απόγευμα.θα σου πω αν είναι γευστικό να πάρεις κι εσύ.

Εχεις θάλασσα και μιλας για πισινα? Το καλύτερο θα είναι το μωράκι σου!! Ναι εχει baby swimming αν και ακριβουλικο, αλλα χαλαλι!! Τα 0% εχω την εντυπωση τα αποφεύγουμε στην εγκυμοσυνη λογω πολλων συντηρητικων... :-?


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ειχα 3 αποκολλησεις χωρίς ν κανω τιποτα! Τρεμω πως αμα ζοριστω για το οτιδήποτε θα ναι χειρότερα... Κυρίως ψυχολογικα ειναι ολα αυτα, αλλα δε θελω να ζησω ξανα την εμπειρία της αιμορραγίας... Οποτε μονο θαλασσιτσα σαν τις γιαγιαδες 

Εχεις θάλασσα και μιλας για πισινα? Το καλύτερο θα είναι το μωράκι σου!! Ναι εχει baby swimming αν και ακριβουλικο, αλλα χαλαλι!! Τα 0% εχω την εντυπωση τα αποφεύγουμε στην εγκυμοσυνη λογω πολλων συντηρητικων... :-?

Αλήθεια?Καλά αυτό θα το φαω πάντως.καιρο Θέλω παγωτακι.παντως στην αδερφή μου στην εγκυμοσύνη ειχε θέμα με το ζάχαρο και της το είχε στη διατροφή 2 φορές την εβδομάδα.θαλασσιτσα το καλοκαίρι. Αλλά το χειμώνα?άσε που η πισίνα είναι και ζεστά.εδω είναι ανοιχτά η θάλασσα προς Ιταλία και είναι κρύα τα νερά.αστα να πάνε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, loyloy είπε:

Αλήθεια?Καλά αυτό θα το φαω πάντως.καιρο Θέλω παγωτακι.παντως στην αδερφή μου στην εγκυμοσύνη ειχε θέμα με το ζάχαρο και της το είχε στη διατροφή 2 φορές την εβδομάδα.

Δεν ξερω σίγουρα, εμενα παντως μ εχει προτείνει τα 2% προϊόντα... Και θυμαμαι μ χε πει ο διαιτολογος (όταν είχα πάει) οτι τα 0% έχουν πολλά συντηρητικα..  Τσακισε το ομως!!! Αυτος ειναι ο προορισμός του!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , linaa είπε:

δεν απαγορευετε το κολυμπι στη θαλλασα αρκει να ειναι καθαρη χωρις πολυκοσμια κ να αλλαζεις μαγιο αμεσως.  αλλα πισινα με αλλους μην το πολυδοκιμασεις μηκυτες μικροβια τωρα ειμαστε ανοιχτες απο κατω σε ολα αυτα. η πισινα ειναι νουμερο ενα σε τετοια. 

Αυτο εξαρτάται απο την εκάστοτε πισινα. Αυτη για την οποια μιλάω την θεωρώ καθαρή και εχω δει πραγματικά πολλές κοπέλες με την κοιλιά τούρλα εκει. Επισης ερχεται και μια συνταξιούχος μαία που τη ρώτησα και μου ειπε οτι ειναι οτι καλύτερο. Αλλα αν γιατρος μου το απαγορεύσει εννοείται οτι θα κανω οτι μου πει! Δεν θελω να διακινδυνεύσω τιποτα! 

Λουλου εγω ξέρω πως τα 0% αποφεύγονται λόγω των υποκατάστατων της ζάχαρης που εχουν. Καλα, όχι οτι με ενα κατι γα γίνει. Αλλα γενικά να τα αποφεύγεις. 

Βγηκαν οι αιματολογικές μου. Ο αιματοκρίτης ειναι 30. Τα αλλα φυσιολογικά. Ο Σίδηρος ειναι στα ανώτερα φυσιολογικά όρια. Εσυ ανεμώνη με τόσους εμετούς τι εξετάσεις εχεις; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Δεν ξερω σίγουρα, εμενα παντως μ εχει προτείνει τα 2% προϊόντα... Και θυμαμαι μ χε πει ο διαιτολογος (όταν είχα πάει) οτι τα 0% έχουν πολλά συντηρητικα..  Τσακισε το ομως!!! Αυτος ειναι ο προορισμός του!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Γιαούρτι γάλα παίρνω 2% τώρα αν δεν τρώγεται άλλη φορά θα παίρνω ένα κανονικό.μια στις τόσες όμως.οχι συνέχεια.οποτε τρώω να το ευχαριστιέμαι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , P.L.L. είπε:

Αυτο εξαρτάται απο την εκάστοτε πισινα. Αυτη για την οποια μιλάω την θεωρώ καθαρή και εχω δει πραγματικά πολλές κοπέλες με την κοιλιά τούρλα εκει. Επισης ερχεται και μια συνταξιούχος μαία που τη ρώτησα και μου ειπε οτι ειναι οτι καλύτερο. Αλλα αν γιατρος μου το απαγορεύσει εννοείται οτι θα κανω οτι μου πει! Δεν θελω να διακινδυνεύσω τιποτα! 

Λουλου εγω ξέρω πως τα 0% αποφεύγονται λόγω των υποκατάστατων της ζάχαρης που εχουν. Καλα, όχι οτι με ενα κατι γα γίνει. Αλλα γενικά να τα αποφεύγεις. 

Βγηκαν οι αιματολογικές μου. Ο αιματοκρίτης ειναι 30. Τα αλλα φυσιολογικά. Ο Σίδηρος ειναι στα ανώτερα φυσιολογικά όρια. Εσυ ανεμώνη με τόσους εμετούς τι εξετάσεις εχεις; 

Σημερα θα μαθω!!! Εκανα χθες εξετασεις! 

Την προηγούμενη φορά ειχα αιματοκριτη 35,αλλα ειχε πεσει απο 39 μεσα σε 3 βδομαδες... Τωρα λογικά θα έχει πεσει κι αλλο... Γτ τοσο χαμηλά εσυ?! Έχεις στιγμα? Να τρως κοκκινο κρεας!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω στίγμα (ο άντρας ευτυχώς όχι) Τα τελευταία 6 χρονια ομως που δεν τρώω κρέας (μονο μια φορα τον μήνα τρώω και αυτο φροντίζω να ειναι κόκκινο) ο αιματοκρίτης ειχε ανεβεί στα φυσιολογικά καθως και ο Σίδηρος που ήταν πιο πάνω κι απο το φυσιολογικό! Εδω και 5-6 εβδομαδες που δε μπορούσα να φάω τιποτα πέρα απο δυο τρία πράγματα έτρωγα ΠΟΛΥ ψητό κοτόπουλο, ψάρι και κάποιες φορές μοσχαρίσια μπριζόλα. Είχα παρα πολλα χρονια να φάω τοσο κρέας μαζεμένο κι ο αιματοκρίτης έπεσε. Τι να πω. Μπορει λόγω της εγκυμοσύνης να εγινε αυτο. Αλλα μαλλον στον  δικό μου οργανισμο δεν πολυ κάθεται καλα το κρέας. Θα προσπαθησω τώρα να τρώω περισσοτερο κόκκινο να δω αν ανεβεί. Εσυ παίρνεις συμπληρώματα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...