Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

20 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κ εμεις εχουμε μερες να κανουμε κλισμα! Αν εννοεις οτι θα ποναει αν της κανεις οχιιι καθολου δεν καταλαβαινουν κατι κ δρα αμεσως!

 

Περαστικα σας κοπελα μ γρηγορα να γινει καλα το αγορακι σαςς! Η παιδιατρος μ ειπε αν βγαζει μονο σπυρακια κ δεν υπαρχει αλλη ενδειξη μπορει κ να ξεπεραστει εντος των επομενων ημερων κ να ειναι μεχρι να συνηθισει ο οργανισμος! Το παθαμε 2,3 φορες κ τελικα συνηθισε εκει π εβγαζε τα σπυρακια!

Πω πω κοριτσια μα ολα τα μωρα.μας στην ιδια φαση ειναι? Τι εχουμε να περασουμε με τα υπερκινητικα;;;

Καλήσπερα βαλεντινα μου,αυτό που λες με τα σπυράκια δεν ισχύει πάντα.εμεις την αλλεργία με εξανθήματα και βλενες την εμφάνισαν και ακόμα και τώρα αν κάτι την πειράξει θα φουντώσει.πχ δοκίμασα από το κουτάλι της αν το φαγητό είναι ζεστό για να την αφήσω, και πιο πριν είχα φάει τοστ και γέμισε αμέσως εξανθήματα. Μήπως απλαχριχρ κάποια δυσανεξία και όχι αλλεργία η μπουμπουκα σου;

17 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Κοιτα θα σου πω τι μου εχει απομεινει να κανω ! Τελευταια ελπιδα να δοκιμασω το frizolac ac ειναι το μονο υποαλλεργικο που μου εχει μεινει αν δε το δεχτει κ αυτο μ πε η παιδιατρος παμε να δοκιμασουμε ολα τα HA που ναι λιγο πιο ελαφρυα κ ευγευστα κ μετα παμε σε κρεμες χωρις γαλα που θα βαζω μεσα τα υποαλλεργικα παντως πρεπει να πιει γαλα αφου θελω να το κοψω τι θα κανουμε δηλαδη!!!Αχ αυτο με το γαλα τωρα εσενσ οντως μυστηριο αφου τρως γλκα πλεον μηπως σε αμμεση μορφη τον πειραξσν ενω μεσω θηλασμου ειναι πιο ηπια? Τι γαλα θα δωσεις τωρα κανονικο η υποαλλεργικο?Αυτο με το βαμβακι παντως εχω διαβασει πως ισχυει σαν δερματικο τεστ τι νσ πω κ γω.Σιγα σιγα με δοκιμες εμειε εχουμε σιγουρα αλλεργια οποτε δε τολμαω να ακουμπησω γαλα 

Δημητρούλα καλησπερα!αφού θα σε πάει σε ha δεν την Ρωτάς να δοκιμάσεις και το frisolac το pep που σαφώς είναι πιο ειδικό στην αλλεργία από τα  ha?το ac δοκίμασε το ,αλλά αν έχεις δοκιμάσει όλα τα γαλατα για αλλεργία και δεν τα ήπιε πολύ πιθανόν να μην το πιει το ac.  Είναι πικρό και αλμυρό,δοκίμασε το και εσύ πριν της το δώσεις.εμεις τα είχαμε δοκιμάσει όλα σε γευση...

11 ώρες πρίν, eleni.9 είπε:

Μα το χει κανει μια δυο φορες.. αλλα αυτο ηταν τωρα δεν το κανει.. βαριεται παιδι μου να ζοριστει λιγο!!! 

Επισης να σας ρωτησω.. τωρα με τη ζεστη τι τους φορατε;; εγω ειτε κοντομανικο κ σορτσακι ειτε κοντομανικο ζιπουνακι..ομως σκαει παλι κ ιδρωνει κ κλαιει.. κ αντρας μου λεει να την αφησω μονο με το παμπερς αλλα εγω φοβαμαι λιγο να κοιμηθει ετσι γυμνη!!

Έτσι ξεκινάνε Ελενάκι,το κάνουν μια δύο φορές και μετα απο κάνα δυο βδομάδες αρχίζουν τις φουρλες. Και τα ίδια της φοράω αλλά αν δω ότι ιδρώνει την αφήνω με το παμπερς μόνο και μου το είπε και η παιδίατρος που πήγαμε για εμβόλιο να την αφήνω με το βρακί. Νομίζω από το να ιδρώνουν είναι καλύτερα να μένουν με το βρακί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Perple18 είπε:

Καλήσπερα βαλεντινα μου,αυτό που λες με τα σπυράκια δεν ισχύει πάντα.εμεις την αλλεργία με εξανθήματα και βλενες την εμφάνισαν και ακόμα και τώρα αν κάτι την πειράξει θα φουντώσει.πχ δοκίμασα από το κουτάλι της αν το φαγητό είναι ζεστό για να την αφήσω, και πιο πριν είχα φάει τοστ και γέμισε αμέσως εξανθήματα. Μήπως απλαχριχρ κάποια δυσανεξία και όχι αλλεργία η μπουμπουκα σου;

Δημητρούλα καλησπερα!αφού θα σε πάει σε ha δεν την Ρωτάς να δοκιμάσεις και το frisolac το pep που σαφώς είναι πιο ειδικό στην αλλεργία από τα  ha?το ac δοκίμασε το ,αλλά αν έχεις δοκιμάσει όλα τα γαλατα για αλλεργία και δεν τα ήπιε πολύ πιθανόν να μην το πιει το ac.  Είναι πικρό και αλμυρό,δοκίμασε το και εσύ πριν της το δώσεις.εμεις τα είχαμε δοκιμάσει όλα σε γευση...

Έτσι ξεκινάνε Ελενάκι,το κάνουν μια δύο φορές και μετα απο κάνα δυο βδομάδες αρχίζουν τις φουρλες. Και τα ίδια της φοράω αλλά αν δω ότι ιδρώνει την αφήνω με το παμπερς μόνο και μου το είπε και η παιδίατρος που πήγαμε για εμβόλιο να την αφήνω με το βρακί. Νομίζω από το να ιδρώνουν είναι καλύτερα να μένουν με το βρακί.

Ναι αυτο ειπα οτι μονο τα εξανθηματα μπορει να μην ειναι αλλεργια σιγουρα η βλεννα αιγουρα προκειται γ αλλεργια το ανεφερα κιολας! Οχι εμεις δεν εχουμε κανενα θεμα με τπτ το πορτοκαλι κ η ντοματα π μας ειχε κανει εξανθηματα τωρα ειμαστε ενταξει τα τρωει χωρις θεμα αυτο εννοουσα μπορει να κανει εξανθηματα μονο με κατι κ μετα απο 2-3μερες να εχει συνηθισει ο οργανισμος κ να μην τα πειραζει!

Σε εμας ετσι εγινε με αυτα τα 2!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι αυτο ειπα οτι μονο τα εξανθηματα μπορει να μην ειναι αλλεργια σιγουρα η βλεννα αιγουρα προκειται γ αλλεργια το ανεφερα κιολας! Οχι εμεις δεν εχουμε κανενα θεμα με τπτ το πορτοκαλι κ η ντοματα π μας ειχε κανει εξανθηματα τωρα ειμαστε ενταξει τα τρωει χωρις θεμα αυτο εννοουσα μπορει να κανει εξανθηματα μονο με κατι κ μετα απο 2-3μερες να εχει συνηθισει ο οργανισμος κ να μην τα πειραζει!

Σε εμας ετσι εγινε με αυτα τα 2!

Ναι αγάπη το είδα παρακάτω που το έγραφες στην Ιωάννα αλλά το είχα γράψει ήδη...σόρρυ.εμεις φουντώσαμε και με την ντομάτα αλλά μου είπε η γιατρός σε 3βδομαδες να ξανά δοκιμάσω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μανούλα Μαΐου αλλα χρειάζομαι την γνώμη σας σαν πιο έμπειρες.

Να πω αρχικά για το υπο αλλεργικό γάλα τώρα που νοσηλευτηκαμε στο παίδων έδιναν σε όλες τις μανουλες που θήλαζαν υπο αλλεργικό χωρις κάποιο λόγο κ στα υπόλοιπα κανονικά. Frisolac δίνουν εκεί μόνο. Λογικα είναι με την εντολή της διευθύντριας της παιδιατρικής κλινικής νεογνών αλλα κ εγω που ρώτησα τον παιδίατρο μου είπε να του δώσω κανονικό. Μου βγάζει κ εμενα πολυυυ μικρά σαν μπιμπικακια κ σήμερα έβγαλε τρία σπυράκια κόκκινα. Προχθές του έστειλα φωτό του γιατρού κ μου είπε δεν είναι κάτι τα μπιμπίκια με καλό πλύσιμο θα φύγουν. Τώρα τα σπυράκια τι είναι; Εγω δεν τρώω τίποτα τα έχω κόψει όλα εννοω αυτά που μπορεί να πειράζουν το γάλα μονο έχω κρατήσει που ομως πίνω από την αρχή κ δεν έχει ενοχλήσει.

Σήμερα έφαγα κολοκυθάκια και εύχομαι να μην τον πειράξουν στη κοιλιτσα αλλα δεν γίνεται χρειάζομαι βιταμινες νιώθω αδύναμη τελείως  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μανούλα Μαΐου αλλα χρειάζομαι την γνώμη σας σαν πιο έμπειρες.

Να πω αρχικά για το υπο αλλεργικό γάλα τώρα που νοσηλευτηκαμε στο παίδων έδιναν σε όλες τις μανουλες που θήλαζαν υπο αλλεργικό χωρις κάποιο λόγο κ στα υπόλοιπα κανονικά. Frisolac δίνουν εκεί μόνο. Λογικα είναι με την εντολή της διευθύντριας της παιδιατρικής κλινικής νεογνών αλλα κ εγω που ρώτησα τον παιδίατρο μου είπε να του δώσω κανονικό. Μου βγάζει κ εμενα πολυυυ μικρά σαν μπιμπικακια κ σήμερα έβγαλε τρία σπυράκια κόκκινα. Προχθές του έστειλα φωτό του γιατρού κ μου είπε δεν είναι κάτι τα μπιμπίκια με καλό πλύσιμο θα φύγουν. Τώρα τα σπυράκια τι είναι; Εγω δεν τρώω τίποτα τα έχω κόψει όλα εννοω αυτά που μπορεί να πειράζουν το γάλα μονο έχω κρατήσει που ομως πίνω από την αρχή κ δεν έχει ενοχλήσει.

Σήμερα έφαγα κολοκυθάκια και εύχομαι να μην τον πειράξουν στη κοιλιτσα αλλα δεν γίνεται χρειάζομαι βιταμινες νιώθω αδύναμη τελείως  

Μπεμπουλα μου τι κανεις??? Τα μπιμπικακια που τα εχετε βγαλει?? Αν ειναι πολυ πολυ μικρουτσικα, κυριως σε πλατη, στερνο, λαιμο, ωμους, πιθανον να ειναι απο τον ιδρωτα. Εμεις εχουμε γεμισει κυριολεκτικα. Οντως φευγουν. Για τα σπυρακια μιας και οπως λες ειναι 3, δεν πιστευω οτι ειναι κατι που σχετιζεται με τροφη. Ισως καποιο κουνουπι?? 

Εμεις ειχαμε στην ηλικια σας πολλα μικρα διαχυτα στα μαγουλα σπινθουρακια και κοκκινιλα στην περιοχη αυτην. Μας ειπαν ειναι ατοπικη δερματιτιδα. Καποιου ειδους αλλεργιας, αλλα οχι σοβαρη και οχι προσδιορισιμη. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nanoula90 είπε:

Μπεμπουλα μου τι κανεις??? Τα μπιμπικακια που τα εχετε βγαλει?? Αν ειναι πολυ πολυ μικρουτσικα, κυριως σε πλατη, στερνο, λαιμο, ωμους, πιθανον να ειναι απο τον ιδρωτα. Εμεις εχουμε γεμισει κυριολεκτικα. Οντως φευγουν. Για τα σπυρακια μιας και οπως λες ειναι 3, δεν πιστευω οτι ειναι κατι που σχετιζεται με τροφη. Ισως καποιο κουνουπι?? 

Εμεις ειχαμε στην ηλικια σας πολλα μικρα διαχυτα στα μαγουλα σπινθουρακια και κοκκινιλα στην περιοχη αυτην. Μας ειπαν ειναι ατοπικη δερματιτιδα. Καποιου ειδους αλλεργιας, αλλα οχι σοβαρη και οχι προσδιορισιμη. 

Καλα είμαστε αγαπη μου. Ναι έτσι μικρουλικα στα σημεία που ιδρώνουμε αλλα και στα μήλα. Και εμενα του ιδρώτα μου φάνηκαν κ ο γιατρος είπε τίποτα δεν είναι. Τα αλλα ξεκοκκινησαν αλλα δεν είναι κουνούπι έχει άσπρο στο κέντρο σαν τα σπιθουρακια. Δεν είναι η πρώτη φορά είχε ξανά βγάλει στις αρχές ένα και έφυγε μόνο του. Αύριο θα ξανά πάμε έχουμε εξέταση θα τους τα δείξω να μας πούν. 

Το αντρακι σου τι κάνει;; Ποσα κιλά είστε εγω ρε συ αναρωτιέμαι τι θα κάνω μετά έχω πρόβλημα το δεξι χέρι έχει κλατάρει και τώρα ξεκίνησε κ το αριστερό πρέπει να πω να τα δω και λέω πως θα τον σηκώνω μετά; 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Perple18 είπε:

Ναι αγάπη το είδα παρακάτω που το έγραφες στην Ιωάννα αλλά το είχα γράψει ήδη...σόρρυ.εμεις φουντώσαμε και με την ντομάτα αλλά μου είπε η γιατρός σε 3βδομαδες να ξανά δοκιμάσω. 

Ναι το καταλαβα κ εγω! Κ εμεις ετσι με την ντοματα κ την ειχαμε ξαναδοκιμασει σε 10μερες! Κ τωρα δεν την βαζω καθε μερα στα φαγητα μονο οταν κανω σκετα λαχανικα χωρις κοτοπουλο ή μοσχαρι για να δινει νοστιμια!!!

Πιστευω θα ειναι ενταξει σε 3εβδομαδες!

Just now, Beboula25 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μανούλα Μαΐου αλλα χρειάζομαι την γνώμη σας σαν πιο έμπειρες.

Να πω αρχικά για το υπο αλλεργικό γάλα τώρα που νοσηλευτηκαμε στο παίδων έδιναν σε όλες τις μανουλες που θήλαζαν υπο αλλεργικό χωρις κάποιο λόγο κ στα υπόλοιπα κανονικά. Frisolac δίνουν εκεί μόνο. Λογικα είναι με την εντολή της διευθύντριας της παιδιατρικής κλινικής νεογνών αλλα κ εγω που ρώτησα τον παιδίατρο μου είπε να του δώσω κανονικό. Μου βγάζει κ εμενα πολυυυ μικρά σαν μπιμπικακια κ σήμερα έβγαλε τρία σπυράκια κόκκινα. Προχθές του έστειλα φωτό του γιατρού κ μου είπε δεν είναι κάτι τα μπιμπίκια με καλό πλύσιμο θα φύγουν. Τώρα τα σπυράκια τι είναι; Εγω δεν τρώω τίποτα τα έχω κόψει όλα εννοω αυτά που μπορεί να πειράζουν το γάλα μονο έχω κρατήσει που ομως πίνω από την αρχή κ δεν έχει ενοχλήσει.

Σήμερα έφαγα κολοκυθάκια και εύχομαι να μην τον πειράξουν στη κοιλιτσα αλλα δεν γίνεται χρειάζομαι βιταμινες νιώθω αδύναμη τελείως  

Αυτα τα μικρα μικρα τα εχουμε κ εμεις ΠΑΝΤΟΥΥΥ ειναι απο τον ιδρωτα να φανταστεις ειναι τοσα π ειναι κ το ενα επανω στο αλλο τοσα πολλα κυριως εκει π ειναι η πανα στους ωμους και στην πλατη ασε ευτυχως εκανε 3μπανακια στη θαλασσα και την βουτηξα στο θαλασσινο νερο κ καπως εφτιαξε η κατασταση! Τωρα για τα αλλα αλλεργια δεν νομιζω γτ δεν θα ηταν 3 θα ηταν πολλα! Οντως κανενα κουνουπι μην ξεχναμε οτι δεν ειναι μεγαλοι σαν κ εμας μπορει απο τσιμπημα κουνουπιου να γινει μεχρι κ καρουμπαλοσπυρο, εχω προσωπικη εμπειρια απο ανηψια μ απο μωρο εως τωρα π ειναι σχεδον 3ετσι γινονται! 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μανούλα Μαΐου αλλα χρειάζομαι την γνώμη σας σαν πιο έμπειρες.

Να πω αρχικά για το υπο αλλεργικό γάλα τώρα που νοσηλευτηκαμε στο παίδων έδιναν σε όλες τις μανουλες που θήλαζαν υπο αλλεργικό χωρις κάποιο λόγο κ στα υπόλοιπα κανονικά. Frisolac δίνουν εκεί μόνο. Λογικα είναι με την εντολή της διευθύντριας της παιδιατρικής κλινικής νεογνών αλλα κ εγω που ρώτησα τον παιδίατρο μου είπε να του δώσω κανονικό. Μου βγάζει κ εμενα πολυυυ μικρά σαν μπιμπικακια κ σήμερα έβγαλε τρία σπυράκια κόκκινα. Προχθές του έστειλα φωτό του γιατρού κ μου είπε δεν είναι κάτι τα μπιμπίκια με καλό πλύσιμο θα φύγουν. Τώρα τα σπυράκια τι είναι; Εγω δεν τρώω τίποτα τα έχω κόψει όλα εννοω αυτά που μπορεί να πειράζουν το γάλα μονο έχω κρατήσει που ομως πίνω από την αρχή κ δεν έχει ενοχλήσει.

Σήμερα έφαγα κολοκυθάκια και εύχομαι να μην τον πειράξουν στη κοιλιτσα αλλα δεν γίνεται χρειάζομαι βιταμινες νιώθω αδύναμη τελείως  

Γεια σου @Beboula25!!τι κανετε;αναρωσατε από την Ουρολοίμωξη;κοίτα εσύ που είσαι και σε καλοκαιρινή περίοδο τα σπυράκια μπορεί να είναι και απλή ιδρωτσιλα .αν δεν κάνετε κάτι άλλο που να συνδέεται με αλλεργία, όπως εμετό βλενη η αίμα στα κακά, θα έλεγα ότι δεν είναι ανησυχητικό. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Perple18 είπε:

Γεια σου @Beboula25!!τι κανετε;αναρωσατε από την Ουρολοίμωξη;κοίτα εσύ που είσαι και σε καλοκαιρινή περίοδο τα σπυράκια μπορεί να είναι και απλή ιδρωτσιλα .αν δεν κάνετε κάτι άλλο που να συνδέεται με αλλεργία, όπως εμετό βλενη η αίμα στα κακά, θα έλεγα ότι δεν είναι ανησυχητικό. 

Ωχ μην μου λες τέτοια. Μου έκανε εμετο το βράδυ και σήμερα αλλα επειδή το έκανε αμεσως την ώρα που ετρωγε το απέδωσα στο ότι τρώει λαίμαργα.Δυο φορες δλδ.  Αν το ξανά κάνει θα παρω τον γιατρό. Καλα είμαστε παίρνουμε προφύλαξη κ ελπίζω να μην ξανά συμβεί! Αύριο εκεί θα είμαστε πάλι για να δούμε αν ανεβάσαμε την αιμοσφαιρινη γιατί τον ξεζούμισαν εκεί και παίρνουμε σίδηρο.

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι το καταλαβα κ εγω! Κ εμεις ετσι με την ντοματα κ την ειχαμε ξαναδοκιμασει σε 10μερες! Κ τωρα δεν την βαζω καθε μερα στα φαγητα μονο οταν κανω σκετα λαχανικα χωρις κοτοπουλο ή μοσχαρι για να δινει νοστιμια!!!

Πιστευω θα ειναι ενταξει σε 3εβδομαδες!

Αυτα τα μικρα μικρα τα εχουμε κ εμεις ΠΑΝΤΟΥΥΥ ειναι απο τον ιδρωτα να φανταστεις ειναι τοσα π ειναι κ το ενα επανω στο αλλο τοσα πολλα κυριως εκει π ειναι η πανα στους ωμους και στην πλατη ασε ευτυχως εκανε 3μπανακια στη θαλασσα και την βουτηξα στο θαλασσινο νερο κ καπως εφτιαξε η κατασταση! Τωρα για τα αλλα αλλεργια δεν νομιζω γτ δεν θα ηταν 3 θα ηταν πολλα! Οντως κανενα κουνουπι μην ξεχναμε οτι δεν ειναι μεγαλοι σαν κ εμας μπορει απο τσιμπημα κουνουπιου να γινει μεχρι κ καρουμπαλοσπυρο, εχω προσωπικη εμπειρια απο ανηψια μ απο μωρο εως τωρα π ειναι σχεδον 3ετσι γινονται! 

Άσε έχω δει τσιμπημα σε ανήψια και ήταν τούμπανο παραμόρφωση αει στο καλό δλδ!  

Μπραβο έτσι με το αλατακι θα περάσουν μια χαρά η μπουμπου πως κάνει της αρέσει;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Ωχ μην μου λες τέτοια. Μου έκανε εμετο το βράδυ και σήμερα αλλα επειδή το έκανε αμεσως την ώρα που ετρωγε το απέδωσα στο ότι τρώει λαίμαργα.Δυο φορες δλδ.  Αν το ξανά κάνει θα παρω τον γιατρό. Καλα είμαστε παίρνουμε προφύλαξη κ ελπίζω να μην ξανά συμβεί! Αύριο εκεί θα είμαστε πάλι για να δούμε αν ανεβάσαμε την αιμοσφαιρινη γιατί τον ξεζούμισαν εκεί και παίρνουμε σίδηρο.

Άσε έχω δει τσιμπημα σε ανήψια και ήταν τούμπανο παραμόρφωση αει στο καλό δλδ!  

Μπραβο έτσι με το αλατακι θα περάσουν μια χαρά η μπουμπου πως κάνει της αρέσει;; 

Έλα μωρέ τον καημένο τον ταλαιπώρησαν. Μπορεί να είναι όντως και από λαιμαργία.δειξε τα αύριο να δεις τι θα σου πουν  και ελπίζω να μην έχετε αλλεργία. Τώρα για τα κουνουπακια εμείς δεν τουμπανιαζουμε απλά αργεί πολύ να φύγει...Μπορεί και δύο βδομάδες.περαστικα του εύχομαι κοριτσι μου,να μην ταλαιπωρηθεί άλλο.. Δεν ξέρω να βάζω και φωτο να σου δείξω πως ήταν τα δικά μας όταν είχαμε αλλεργία. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Beboula25 είπε:

Ωχ μην μου λες τέτοια. Μου έκανε εμετο το βράδυ και σήμερα αλλα επειδή το έκανε αμεσως την ώρα που ετρωγε το απέδωσα στο ότι τρώει λαίμαργα.Δυο φορες δλδ.  Αν το ξανά κάνει θα παρω τον γιατρό. Καλα είμαστε παίρνουμε προφύλαξη κ ελπίζω να μην ξανά συμβεί! Αύριο εκεί θα είμαστε πάλι για να δούμε αν ανεβάσαμε την αιμοσφαιρινη γιατί τον ξεζούμισαν εκεί και παίρνουμε σίδηρο.

Άσε έχω δει τσιμπημα σε ανήψια και ήταν τούμπανο παραμόρφωση αει στο καλό δλδ!  

Μπραβο έτσι με το αλατακι θα περάσουν μια χαρά η μπουμπου πως κάνει της αρέσει;; 

Τρελενεται γ θαλασσα κανει πως κολυμπαει χτυπαει χερια στο νερο τρωει τ φουσκωτο ζουμε μεγαλες στιγμες με τν πατερα της ασεε!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Τρελενεται γ θαλασσα κανει πως κολυμπαει χτυπαει χερια στο νερο τρωει τ φουσκωτο ζουμε μεγαλες στιγμες με τν πατερα της ασεε!!!

Τι όμορφες στιγμές θα είναι πολύ ευτυχισμένη μπράβο κορίτσι μου!

1 ώρα πρίν, Perple18 είπε:

Έλα μωρέ τον καημένο τον ταλαιπώρησαν. Μπορεί να είναι όντως και από λαιμαργία.δειξε τα αύριο να δεις τι θα σου πουν  και ελπίζω να μην έχετε αλλεργία. Τώρα για τα κουνουπακια εμείς δεν τουμπανιαζουμε απλά αργεί πολύ να φύγει...Μπορεί και δύο βδομάδες.περαστικα του εύχομαι κοριτσι μου,να μην ταλαιπωρηθεί άλλο.. Δεν ξέρω να βάζω και φωτο να σου δείξω πως ήταν τα δικά μας όταν είχαμε αλλεργία. 

Ναι είναι από αυτό το πιστεύω και τα σπυράκια έφυγαν έναν μόνο μικρουλι έμεινε.Ψιλο καταλαβαίνω πως είναι νομίζω δλδ. 

Τώρα αύριο θα δούμε. Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να είσαι καλα! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Perple18 είπε:

Έλα μωρέ τον καημένο τον ταλαιπώρησαν. Μπορεί να είναι όντως και από λαιμαργία.δειξε τα αύριο να δεις τι θα σου πουν  και ελπίζω να μην έχετε αλλεργία. Τώρα για τα κουνουπακια εμείς δεν τουμπανιαζουμε απλά αργεί πολύ να φύγει...Μπορεί και δύο βδομάδες.περαστικα του εύχομαι κοριτσι μου,να μην ταλαιπωρηθεί άλλο.. Δεν ξέρω να βάζω και φωτο να σου δείξω πως ήταν τα δικά μας όταν είχαμε αλλεργία. 

Αχ ρε κοριτσι αν καταφερεις να βαλεις φωτο γιατι μεγαλο ανχος το χω με τις αλλεργιες μετα απο καθε γευμα περναει λιγη ωρα κ τη ξεγυμνωνω κ ελενχω ολο το σωμα για κοκκινιλες!!Θα ειναι πιο πολυ γυρω απ το στωμα η κ στο υπολοιπο σωμα αν πειραξει κατι?

Αυτο το frizolac που λες δε το ξερω ειναι κ αυτο για αλλεργια στο αγελαδινο?


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα!Τις τελευταίες δύο ημέρες που του έδωσα για απογευματινό κριθαράκι, ο μπέμπης έβγαλε κάτι πολύ μικρά σπυράκια στο πηγουνάκι του.Μετά από λίγες ώρες εξαφανίζονται σήμερα.Τώρα η ιδέα μου είναι ότι σχετίζεται με το κριθαράκι, ιδρωτσίλα από τη ζέστη είναι δεν ξέρω...Αύριο είναι η τρίτη ημέρα εισαγωγής και θα το ξανατσεκάρω.Καληνύχτα σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Just now, sunshine83 είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα!Τις τελευταίες δύο ημέρες που του έδωσα για απογευματινό κριθαράκι, ο μπέμπης έβγαλε κάτι πολύ μικρά σπυράκια στο πηγουνάκι του.Μετά από λίγες ώρες εξαφανίζονται σήμερα.Τώρα η ιδέα μου είναι ότι σχετίζεται με το κριθαράκι, ιδρωτσίλα από τη ζέστη είναι δεν ξέρω...Αύριο είναι η τρίτη ημέρα εισαγωγής και θα το ξανατσεκάρω.Καληνύχτα σε όλους!

Γεια σ κοριτσι μ πω πω ανχος με τις τροφες ε κ γω πολυ...ρωτησα κ τη παιδιατρο αλλα μου πε αν ειναι αλλεργικη αντιδραση θα δω κατι εντονο θα φουντωσει φανταζομαι τρεμωωω εγω εχω να προσεχω κ τα γσλακτοκομικα μην ακουμπησει ουτε κουταλι στα δικα της ασεεε

Ρε γαμωτο λεω πως μεγαλωσαμε εμεις ρωταω τη μανα μ αν θυμαται τι μας εδινε κ μου λεει τι 3ημερες εισαγωγες κ αλλεργιες τραχανα μας εδωσε αμεσως χαχα τωρα κατατυχη ζησαμε ποιος ξερει!!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...