Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Αν θες να σου προτείνω ιατρό στείλε μου πμ.

       

      Καλημέρα κορίτσια!Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την κατανόηση!

      Πήρε ο άντρας μου χθες κ τους δύο τηλ, με τον γιατρό δεν μίλησε πολύ,μου ξαναεστειλε μηνύματα,με την μαία μίλησα κ εγώ.Απλα προσπάθησαν να κατευνάσουν τα πράγματα.

      Αθήνα είμαι αν έχετε κάποιον γιατρό να προτείνετε...Ξαναλέω τον εμπιστεύομαι τυφλά αλλα δεν ξέρω πως θα τους αντικρυσω ξανά.Ειμαι 3 χρόνια μαζί του,εκείνος με βοήθησε να έχω τα δίδυμακια στην κοιλίτσα μου...πολλά περίεργα κ διαφορετικά συναισθήματα.Αχ τι σου κάνουν οι ορμόνες 😳

      @Lila ki συγχαρητήρια ♥️Όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά!Θα κάνεις χοριακη?

      Καλή Ανάσταση να έχουμε!Του χρόνου όλες αγκαλιά με τα θαύματα μας♥️

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, Dimitra K είπε:

Αχ ρε κοριτσι αν καταφερεις να βαλεις φωτο γιατι μεγαλο ανχος το χω με τις αλλεργιες μετα απο καθε γευμα περναει λιγη ωρα κ τη ξεγυμνωνω κ ελενχω ολο το σωμα για κοκκινιλες!!Θα ειναι πιο πολυ γυρω απ το στωμα η κ στο υπολοιπο σωμα αν πειραξει κατι?

Αυτο το frizolac που λες δε το ξερω ειναι κ αυτο για αλλεργια στο αγελαδινο?

Θύμισε  μου κοριτσι μου,εσείς έχετε αίμα στα κακα;;Θα κάνω μια προσπάθεια να βάλω. Εμάς όταν εμφάνισε την αλλεργία πρώτα έβγαλε σε όλο το πρόσωπο και πάνω από τα βλέφαρα σκέψου, και τα είχε για αρκετές μέρες και μου έλεγαν πεθερά και μαμα ότι έτσι είναι τα παιδάκια...Και αφού μου έλεγαν έτσι δεν πήρα παιδίατρο όποτε συνέχισα να δίνω το γαλα και εγώ να τρώω τα πάντα...μέχρι που μετά από περίπου 7μερες γέμισε σε θώρακα κοιλιά και λίγο πλάτη έστειλα στην παιδίατρο φωτο και μου ειπε αλλεργία.. το pep είμαι λίγο πιο ήπιο από το ac αλλά είναι με εκτενως υδρολυμενη πρωτεΐνη γάλακτος, ενώ τα ha με μερική υδρολυση οποτε και πιο πιθανό να σας ερεθισουν. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Perple18 είπε:

Θύμισε  μου κοριτσι μου,εσείς έχετε αίμα στα κακα;;Θα κάνω μια προσπάθεια να βάλω. Εμάς όταν εμφάνισε την αλλεργία πρώτα έβγαλε σε όλο το πρόσωπο και πάνω από τα βλέφαρα σκέψου, και τα είχε για αρκετές μέρες και μου έλεγαν πεθερά και μαμα ότι έτσι είναι τα παιδάκια...Και αφού μου έλεγαν έτσι δεν πήρα παιδίατρο όποτε συνέχισα να δίνω το γαλα και εγώ να τρώω τα πάντα...μέχρι που μετά από περίπου 7μερες γέμισε σε θώρακα κοιλιά και λίγο πλάτη έστειλα στην παιδίατρο φωτο και μου ειπε αλλεργία.. το pep είμαι λίγο πιο ήπιο από το ac αλλά είναι με εκτενως υδρολυμενη πρωτεΐνη γάλακτος, ενώ τα ha με μερική υδρολυση οποτε και πιο πιθανό να σας ερεθισουν. 

Ωωω δηλαδη σας βγηκε τωρα στον 6 ο μηνα η αλλεργια η δε καταλαβα καλα? Απο θηλασμο η απο γαλα σκονη?Εμας ναι αιμα στα κακα  κ βλεννη απο 40 ημερων τιποτα αλλο ουτε εξεματα ουτε σπυρια ουτε ατοπια...πφφφ μανικι


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Ωωω δηλαδη σας βγηκε τωρα στον 6 ο μηνα η αλλεργια η δε καταλαβα καλα? Απο θηλασμο η απο γαλα σκονη?Εμας ναι αιμα στα κακα  κ βλεννη απο 40 ημερων τιποτα αλλο ουτε εξεματα ουτε σπυρια ουτε ατοπια...πφφφ μανικι

Όχι βρε κάτι μάλλον δεν έγραψα καλά από 20 ημερών εχουμε αλλεργια απλά όταν πρώτο έβγαλε σπυράκια μου έλεγαν έτσι είναι τα παιδάκια και για να αλλάξω γαλα και να κόψω και εγώ γαλακτοκομικά (έκανα μεικτή διατροφη)πέρασαν σχεδόν άλλες 10 μέρες,δλδ αλλάξαμε σε γαλα για αλλεργία όταν ήταν 30 ημερών αλλά είχε εμφανίσει αλλεργία απο οταν ήταν 20ημερων.

Just now, Perple18 είπε:

Όχι βρε κάτι μάλλον δεν έγραψα καλά από 20 ημερών εχουμε αλλεργια απλά όταν πρώτο έβγαλε σπυράκια μου έλεγαν έτσι είναι τα παιδάκια και για να αλλάξω γαλα και να κόψω και εγώ γαλακτοκομικά (έκανα μεικτή διατροφη)πέρασαν σχεδόν άλλες 10 μέρες,δλδ αλλάξαμε σε γαλα για αλλεργία όταν ήταν 30 ημερών αλλά είχε εμφανίσει αλλεργία απο οταν ήταν 20ημερων.

Και είχαμε και βλενες πολλές, αίμα ενώ είδα κάτι πορτοκαλο περίεργο μερικές φορές στην πανα ,η παιδίατρος επέμενε ότι αν έχει αίμα θα ειναι κατακόκκινο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Perple18 είπε:

Όχι βρε κάτι μάλλον δεν έγραψα καλά από 20 ημερών εχουμε αλλεργια απλά όταν πρώτο έβγαλε σπυράκια μου έλεγαν έτσι είναι τα παιδάκια και για να αλλάξω γαλα και να κόψω και εγώ γαλακτοκομικά (έκανα μεικτή διατροφη)πέρασαν σχεδόν άλλες 10 μέρες,δλδ αλλάξαμε σε γαλα για αλλεργία όταν ήταν 30 ημερών αλλά είχε εμφανίσει αλλεργία απο οταν ήταν 20ημερων.

Α καλα εσυ μια χαρα τα εγραψες εγω απ τη νυστα διαβασα πριν 7 μερες οτι να ναι! Α ωραια περνας κ εσυ 6 μηβες τωρα ...τελεια !!Τι να πω υπομονη εγω πραγματικα μακαρι να εκανα μικτη διαυροφη τωρα δε θα τεαβαγα αυτο το μαρτυριι να μη παιρνει μπουκαλι κ γαλατα...


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Α καλα εσυ μια χαρα τα εγραψες εγω απ τη νυστα διαβασα πριν 7 μερες οτι να ναι! Α ωραια περνας κ εσυ 6 μηβες τωρα ...τελεια !!Τι να πω υπομονη εγω πραγματικα μακαρι να εκανα μικτη διαυροφη τωρα δε θα τεαβαγα αυτο το μαρτυριι να μη παιρνει μπουκαλι κ γαλατα...

Υπομονή κοριτσι μου που θα πάει θα πιει και από μπουκάλι.. Ούτε δικό σου θέλει σε μπουκάλι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Perple18 είπε:

Υπομονή κοριτσι μου που θα πάει θα πιει και από μπουκάλι.. Ούτε δικό σου θέλει σε μπουκάλι;

Καλημερα! Το δικο μου το πινει μια χαρα σε μπουκαλι δεν αντεχω ομως αλλο θελω να κοψω θηλασμο χθες!!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Dimitra K είπε:

Καλημερα! Το δικο μου το πινει μια χαρα σε μπουκαλι δεν αντεχω ομως αλλο θελω να κοψω θηλασμο χθες!!

Καλήμέρα και καλό μήνα!!!εντάξει τουλάχιστον δέχεται το μπουκάλι,γιατί κάποια παιδάκια που θηλάζουν δεν το θέλουν.εχεις δοκιμάσει την ανάμιξη ξένου με δικό σου;

Link to comment
Share on other sites

On 30/6/2019 at 2:49 ΠΜ, eleni.9 είπε:

Μα λεω θα μας ακουν στην πολυκατοικια θα νομιζουν κατι την κανουμε... χαχαχα τι πλακα εχουν!!! 

Βρε κοριτσια βλεπω και σας ειναι αφρατουλικα τα μωρακια σας αλλα μονο εμενα δεν γυρναει η τεμπελω;;; ουτε απο μπρουμητα ανασκελα ουτε το αντιθετο!!! 

Και ο δικός μ κάπως έτσι είναι.. Μόνο από μπρούμυτα ανάσκελα, το αντίθετο δεν το κάνει μόνος του με τίποτα. Μόνο με βοήθεια... 

1 ώρα πρίν, Dimitra K είπε:

Καλημερα! Το δικο μου το πινει μια χαρα σε μπουκαλι δεν αντεχω ομως αλλο θελω να κοψω θηλασμο χθες!!

Καλημερα Δήμητρα μ!!! Εγώ θεωρώ πως αφού πίνει μπουκάλι, είναι μια πολύ καλή αρχή.. Ουτε εμένα ο δικός μ ήθελε το ξένο, δοκίμασα αρκετές φορές στην αρχή, αλλά έγινε η αρχή στον ύπνο του, εκεί γύρω στο 5ωρο που είναι κ πεινασμένος και καλά κοιμισμένος το βραδυ.. Στην αρχή έκανε γκριμάτσες, μετά όμως το έπινε. Προσπάθησε να επιμείνεις λίγο ακόμα. Ξέρω είναι δύσκολο γτ είναι πολύ πεισματάρικα, αλλά ο επιμένων νικά! :)

Επεξεργάστηκαν by Anneliz

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσακια καλημερα κ καλο μηνα!!! Εμεις ειμαστε καλα λιγο γκρινια αλλα το δικαιολογω λογω δοντιων!!! Εσεις τι κανετε;;;

Καλημερα κοπελουδα! Καλο μηνα να εχουμε με πολλα μπανακια κ ομορφες στιγμες με τα ζουζουνια μας!Αυτη η γκρινια απ τα δοντια ειναι πολυ χαρακτηριστικη ενα συνεχωμενο μουουυμουυυθυθοθηδσδνκξυδχβνξφααααααεεεεε το κεφαλι μου!!

Just now, Anneliz είπε:

Και ο δικός μ κάπως έτσι είναι.. Μόνο από μπρούμυτα ανάσκελα, το αντίθετο δεν το κάνει μόνος του με τίποτα. Μόνο με βοήθεια... 

Καλημερα Δήμητρα μ!!! Εγώ θεωρώ πως αφού πίνει μπουκάλι, είναι μια πολύ καλή αρχή.. Ουτε εμένα ο δικός μ ήθελε το ξένο, δοκίμασα αρκετές φορές στην αρχή, αλλά έγινε η αρχή στον ύπνο του, εκεί γύρω στο 5ωρο που είναι κ πεινασμένος και καλά κοιμισμένος το βραδυ.. Στην αρχή έκανε γκριμάτσες, μετά όμως το έπινε. Προσπάθησε να επιμείνεις λίγο ακόμα. Ξέρω είναι δύσκολο γτ είναι πολύ πεισματάρικα, αλλά ο επιμένων νικά! :)

Το ξερω ρε αγαπη κ γω αυτο καταλαβα οτι αφου πιανει μπουκαλι απλα μου κανει κολπα με τα γαλατα ουφφφ κ το παλευω καθε μερα αλλα απλα πεταω το γαλα κ κουραστηκα! μ αρεσει  που εστελνα κ στη @nanoula90 κ της ελεγα να επιμενει για να την ενθαρυνω γιατι εγω τα καταφερα χαχαχαχαχα πλανιωμουν οικτρα 3 μερες ηπιε συνεχωμενες μεσα σε 1 μηνα μετα παλι  τα ιδια...θα επιμεινω δεν υπαρχει αλλος τροπος τουλαχιστον να πω οτι το προσπαθησα

Ρε κοριτσια μη με πειτε βρωμιαρα το πλενω το κοριτσι μ 3 φορες τη μερα αλλα σημερα μου μοιρισε το πουλακι της ψαριλα!!! Το χει παθει καμια κοριτσομανα? Αλλη μια φορα το χα μοιρισει αλλα νομιζα οτι ειναι η πανα κ την επομενη μερα δε μοιριζε αλλα τωρα μολις την ειχα πλυνει κ αλλαξει οποτε σιγουρα δεν ηταν η πανα.Φοβηθηκα λιγο τη ξαναπλυνα αλλα ποσο να επιμεινω στο σημειο εινσι κ τοσο ευαισθητο 

Just now, Perple18 είπε:

Καλήμέρα και καλό μήνα!!!εντάξει τουλάχιστον δέχεται το μπουκάλι,γιατί κάποια παιδάκια που θηλάζουν δεν το θέλουν.εχεις δοκιμάσει την ανάμιξη ξένου με δικό σου;

Κ μιξη εχω κανει τιποταααα αμα μοιρισει σκονογαλα το φτυνει!

  • Χαχα 2

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dimitra K είπε:

Καλημερα κοπελουδα! Καλο μηνα να εχουμε με πολλα μπανακια κ ομορφες στιγμες με τα ζουζουνια μας!Αυτη η γκρινια απ τα δοντια ειναι πολυ χαρακτηριστικη ενα συνεχωμενο μουουυμουυυθυθοθηδσδνκξυδχβνξφααααααεεεεε το κεφαλι μου!!

Το ξερω ρε αγαπη κ γω αυτο καταλαβα οτι αφου πιανει μπουκαλι απλα μου κανει κολπα με τα γαλατα ουφφφ κ το παλευω καθε μερα αλλα απλα πεταω το γαλα κ κουραστηκα! μ αρεσει  που εστελνα κ στη @nanoula90 κ της ελεγα να επιμενει για να την ενθαρυνω γιατι εγω τα καταφερα χαχαχαχαχα πλανιωμουν οικτρα 3 μερες ηπιε συνεχωμενες μεσα σε 1 μηνα μετα παλι  τα ιδια...θα επιμεινω δεν υπαρχει αλλος τροπος τουλαχιστον να πω οτι το προσπαθησα

Ναι αυτο το συνεχομενο π δεν ξερεις που αρχιζει κ π τελειωνει! Απλα εχθες το πρωι με ειπε μαμα μεχρι εχθες μονο μπαμπα ελεγε η σκατου κ τωρα πηρε αερα επειδη στο μαμα της απανταω κ εχει ορεξη για διαλογο ολο μαμα λεει μπορει κ 400φορες την ημερα!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι αυτο το συνεχομενο π δεν ξερεις που αρχιζει κ π τελειωνει! Απλα εχθες το πρωι με ειπε μαμα μεχρι εχθες μονο μπαμπα ελεγε η σκατου κ τωρα πηρε αερα επειδη στο μαμα της απανταω κ εχει ορεξη για διαλογο ολο μαμα λεει μπορει κ 400φορες την ημερα!!!

Α ενταξει δεν ειμαι μονο εγω η χαζομανα που την ακουω να λεει μπαμπα γιατι με κοροιδευουν ολοι μου λενε οτι μπαμπαλιζει δςν το λεει συνηδητα τοσο μικρη αλλα το λεει οποτε μπαινει στο χωρο ο μπαμπας ο οποιος εχσι κατουρηθει πανω του!!χαχα αυτη η νεα γενια ειναι πανεξυπνη 

  • Μου αρέσει 2

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Α ενταξει δεν ειμαι μονο εγω η χαζομανα που την ακουω να λεει μπαμπα γιατι με κοροιδευουν ολοι μου λενε οτι μπαμπαλιζει δςν το λεει συνηδητα τοσο μικρη αλλα το λεει οποτε μπαινει στο χωρο ο μπαμπας ο οποιος εχσι κατουρηθει πανω του!!χαχα αυτη η νεα γενια ειναι πανεξυπνη 

Οχι μονο οταν μας βλεπει το λεει! Κ μας κοιταει εκεινη την ωρα! Νομιζω πως αυτα τα 2τα ξεχωριζουν ειμαστε ολοι μερα μαζι τους!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα κοριτσια!!! Ολες στις παραλιες ξεχυθηκατε; 

Η μικρη κοιμαται εγω βαφω τα νυχια τ ποδιου(για του χεριου ηρθε προχθες αισθητικος κ μ τα εκανε) εχουμε γαμο την κυριακη πρωτη επισημη εξοδος με την μικρη να δουμε πως θα αντιδρασει ευτυχως το γλεντι ειναι σε παιδοτοπο λογω πολλων παιδιων κ θα παιξει! 

Εσεις τι κανετεε;;;

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλησπερα στα κοριτσια!!! Ολες στις παραλιες ξεχυθηκατε; 

Η μικρη κοιμαται εγω βαφω τα νυχια τ ποδιου(για του χεριου ηρθε προχθες αισθητικος κ μ τα εκανε) εχουμε γαμο την κυριακη πρωτη επισημη εξοδος με την μικρη να δουμε πως θα αντιδρασει ευτυχως το γλεντι ειναι σε παιδοτοπο λογω πολλων παιδιων κ θα παιξει! 

Εσεις τι κανετεε;;;

Το ιδιο απορουσα κ εγω που εξαφανιστηκατε ολες!! Αχχ κοριτσια ξεκινησε λεει μπαμπαμπαμπα αλλα ασυναισθητα ακομα οχι οτι εννοει το μπαμπα της.. αλλα ειναι τρελα οταν λεει ετσι λογακια.. εντωμεταξυ σταματησε αυτο με το κεφαλι που εκανε που το κουνουσε περα δωθε και τωρα βρηκε αλλο παιχνιδι.. κανει με τα χιλια της ολη την ωρα πρρρρρρ και πεταει σαλια η μαιμουδιτσα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...