Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

      Να τις κάνεις δεύτερη μέρα του κυκλου αν στις ζητήσει ο γιατρός. Αλλιώς η γνώμη μου είναι μην ασχοληθείς, αγχωνόμαστε μόνες μας και δεν κάνει καλό!!!

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, Dimitra K είπε:

Κοριτσια μου κουνηθηκατε εσεις εκει Αθηνα??Γιατι εμεις εδω πολυ κουνημα φαντασου κ η μπεμπα κοιμαται δεν ηξερα τι να τη κανω!!

Νανουλα μ πολυ ενθαρυντικα αυτα π σ πε ο γιατρος!! Μια χαρα θα πανε ολα ο θηλασμος βοηθαει οντως παρα πολυ κ στο χρονο μ χουν πει στο 80% των παιδιων περναει ελπιζω να μαστε σ αυτο το 80%.Εγω σημερα πηρα της hipp ριζαλευρο κ δημητριακα που ειναι για αλλεργια χωρις γαλα κ τα αναμυγνυεις η με μητρικο η σχετο νερο

Ναι εχει κ η humana και η bio bebe. Και γω θα παρω τετοιες αλλα ειναι ανοστες εντελως, οποτε θα βαζω μεσα φρουτα!! 

Κουνηθηκαμε για τα καλα κοριτσι μου!! Ευτυχως που ειμαστε στο εξοχικο λιγο εξω απο την αθηνα, και οχι στο σπιτι γιατι μενω κ ψηλα και θα τα χα κανει πανω μου!!! 

Εμεις ειχαμε χθες παιδιατρο. 8800 ο μπεμπης και 71 ποντους. Του ειπα οτι δεν τρωει στερεες, αντε να φαει αν τις μετρησω γυρω στις 3 κουταλιες. Μου ειπε να προσφερω κρεας συνεχεια γιατι χρειαζομαστε τον σιδηρο! 

Της μηνιγγιτιδας κ μας το ιδιο μας ειπε οπως της αδερφης σου. Οτι αφου δεν θα τον στειλω παιδικο ακομα, να το κανουμε αργοτερα !! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μολις γυρισαμε απο την παιδιατρο! 8.660 η μικρη κ 73ποντους...για της μηνιγγιτιδας μας ειπε κ εμας οτι αν θελουμε τωρα σε 2μηνες να γινει η πρωτη δοση ειναι 3δοσεις και αν θελουμε στα 2χρονων ειναι 2δοσεις κ εμεις για τα 2θα το αφησουμε ειπαμε! Θα μας δει παλι σε 1μιση μηνα για ελεγχο εμβολιο υον δεκεμβρη παλι!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Ναι εχει κ η humana και η bio bebe. Και γω θα παρω τετοιες αλλα ειναι ανοστες εντελως, οποτε θα βαζω μεσα φρουτα!! 

Κουνηθηκαμε για τα καλα κοριτσι μου!! Ευτυχως που ειμαστε στο εξοχικο λιγο εξω απο την αθηνα, και οχι στο σπιτι γιατι μενω κ ψηλα και θα τα χα κανει πανω μου!!! 

Εμεις ειχαμε χθες παιδιατρο. 8800 ο μπεμπης και 71 ποντους. Του ειπα οτι δεν τρωει στερεες, αντε να φαει αν τις μετρησω γυρω στις 3 κουταλιες. Μου ειπε να προσφερω κρεας συνεχεια γιατι χρειαζομαστε τον σιδηρο! 

Της μηνιγγιτιδας κ μας το ιδιο μας ειπε οπως της αδερφης σου. Οτι αφου δεν θα τον στειλω παιδικο ακομα, να το κανουμε αργοτερα !! 

Πηρα νανουλα μου μπλιαααχ ρυζαλευρο κ δημητριακα δε τρωγοταν !! 5 κουταλιες με το ζορι.Κ εμεις σιδηρο θελουμε χανει κ αιμα εμενα τοσους μηνες φαντασου ...υπομονη εγω βαζω καθε μερα κρεας κ οσο φαει τουλαχιστον να περιεχει λιγο σιδηρο εδειξε προτιμηση στο αρνι κ εγω ελεγα δε προκειτε ετσι που μοιριζε!!Επισης τα συκωτακια κοτοπουλου εχουν σιδηρο απο βδομαδα θα δοκιμασουμε κ απο αυτα

  • Μου αρέσει 1

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μ καλη εβδομαδα! Αυτα τα δοντια σε συνδυασμο με το αλμα αποχωρισμου μας παει τρενο π λενε! Γκρινιαζει συνεχως μισογυρισαμε στην αγγαλια για να κοιμηθει δηλ τους μισουν υπνους αγγαλια τους αλλους μισους μονη της οπως εκανε κ το βραδυ καποια βραδυα μπορει να ξυπνησει κατα τις 4 να γκρινιαξει κ μεχρι να ζεστανω νερο κ να ετοιμασω γαλα εχει κοιμηθει ξανα εχω πεταξει γαλα αυτες τις μερεςς!!! Γενικα ξυπναει στην μιση ωρα στους ημερησιους υπνους κ θελει ισα να την παρω αγγαλια εχει ξανακοιμηθει κ την ξανααφηνω στην κουνια! Η παιδιατρος ειπε σε 1μηνα θα βγουν τα 2πανω,εχω συνηθισει να κοιμαται σερι οολο το βραδυ κ ακομα κ αυτη η κουτση φορα π ξυπναει μερικες φορες μ κακοφαινεται,γιατι δεν το κανει απο πεινα εφοσον δεν προλαβαινω καν να το φτιαξω! Τεσπα κατα τα αλλα ειναι καλο μωρο κ καταλαβαινω το ζορι με τα δοντια την λυπαμαι αλλα δεν μπορω να κανω κ πολλα! 

Βρε κοριτσια προσπαθω να κατεβασω το viber ναμπω στην ομαδουλα κ εγω αλλα δεν γινεται λεει σφαλμα οταν παω να το κανω εγκατασταση:unsure:

Εσεις τι κανετε;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια που χαθηκατε ολες;;;βλεπω ερημωσε η ομαδα!! Πως πανε τα παιδακια σας; εμενα εχει λιγες μερες εχει ζωηρεψει παρα πολυ.. θελει να πειραζει τα παντααα... οτι βρεθει στο οπτικο της πεδιο.. επισης την αφηνεις κατω και κανει βαρελακια.. απο ανσκελα μπρουμυτα και μετα το αντιθετο..και συνεχομενα και γελαει! Ειναι μια γλυκα. Δοντια ακομα δεν βγαλαμε αλλα ο γιατρος ειπε ειναι ετοιμα.. εχει 3 βδομαδες ξυπναει συνεχεια το βραδυ και κλαιει... απο φαγητο ευτυχως τα παμε πολυ καλα.. τα τρωει ολα!!! Σημερα που πηγαμε στο γιατρο ηταν 74 εκατοστα και 8700 παρακαλω η μπουμπουκα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni.9 είπε:

Καλησπερα κοριτσια που χαθηκατε ολες;;;βλεπω ερημωσε η ομαδα!! Πως πανε τα παιδακια σας; εμενα εχει λιγες μερες εχει ζωηρεψει παρα πολυ.. θελει να πειραζει τα παντααα... οτι βρεθει στο οπτικο της πεδιο.. επισης την αφηνεις κατω και κανει βαρελακια.. απο ανσκελα μπρουμυτα και μετα το αντιθετο..και συνεχομενα και γελαει! Ειναι μια γλυκα. Δοντια ακομα δεν βγαλαμε αλλα ο γιατρος ειπε ειναι ετοιμα.. εχει 3 βδομαδες ξυπναει συνεχεια το βραδυ και κλαιει... απο φαγητο ευτυχως τα παμε πολυ καλα.. τα τρωει ολα!!! Σημερα που πηγαμε στο γιατρο ηταν 74 εκατοστα και 8700 παρακαλω η μπουμπουκα!!

Ετσι κ εμεις τα πειραζει ολα εγω διπλωνω ρουχα κ αυτη παει κ τα ξεδιπλωνει κ γελαει με την σκανταλια της! Δοντια εχουμε 2 μαλλον σε λιγο ετοιμαζονται κ τα πανω μας ειπε η παιδιατρος!εμεις την παρασκευη ειμασταν 73εκ και 8.650! Ζωη να εχουν!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ετσι κ εμεις τα πειραζει ολα εγω διπλωνω ρουχα κ αυτη παει κ τα ξεδιπλωνει κ γελαει με την σκανταλια της! Δοντια εχουμε 2 μαλλον σε λιγο ετοιμαζονται κ τα πανω μας ειπε η παιδιατρος!εμεις την παρασκευη ειμασταν 73εκ και 8.650! Ζωη να εχουν!!!

Αχχ μωρε μεγαλη και η δικια σου!!! Γερα να ειναι τα ζουζουνια μας.. εμας ολοι την βλεπουν κ την κανουν για 10 μηνων!!σ μπουσουλαει εσενα;; εμενα μονο τριβεται και προσπαθει η καιμενουλα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni.9 είπε:

Αχχ μωρε μεγαλη και η δικια σου!!! Γερα να ειναι τα ζουζουνια μας.. εμας ολοι την βλεπουν κ την κανουν για 10 μηνων!!σ μπουσουλαει εσενα;; εμενα μονο τριβεται και προσπαθει η καιμενουλα!

Ναι κανει 2--3 βηματα αλλα.μεχρι εκει! Κ εμας για 10μηνων την εχουν κ οταν τους λεω 7με κοιτανε καπως! Τωρα καπως καλυτερα οταν τους ελεγα 6 να δεις βλεμμα:mrgreen:


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα!Εμείς χθες πήγαμε παιδίατρο και είμαστε 9,5 κιλά και 73 cm.Με τον ημερήσιο ύπνο κι εμείς έχουμε πρόβλημα.Δεν κοιμάται καθόλου σχεδόν την μέρα πλέον.Και τη νύχτα καμιά φορά ξυπνάει κλαίγοντας, και όταν τον πάρω αγκαλιά ξανακοιμάται αμέσως.Δεν ξέρω τι φταίει, πάντως δόντια δεν έχει βγάλει ακόμη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, sunshine83 είπε:

Καλημέρα κι από εμένα!Εμείς χθες πήγαμε παιδίατρο και είμαστε 9,5 κιλά και 73 cm.Με τον ημερήσιο ύπνο κι εμείς έχουμε πρόβλημα.Δεν κοιμάται καθόλου σχεδόν την μέρα πλέον.Και τη νύχτα καμιά φορά ξυπνάει κλαίγοντας, και όταν τον πάρω αγκαλιά ξανακοιμάται αμέσως.Δεν ξέρω τι φταίει, πάντως δόντια δεν έχει βγάλει ακόμη.

Ποσο ειστε; 9μιση κιλα??:shock::shock: μωρε μπραβο σας!!! Τι τον ταιζεις μπριζολες κ παϊδακια!! Ζωη να εχει!!! Αυτοι οι υπνοι θα μας παιδεψουν πολυ! Δοντια μπορει να μην εχει βγαλει αλλα ετοιμαζονται κ σιγουρα τον ενοχλουν δεν υπαρχει αμφιβολια!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sunshine83 είπε:

Καλημέρα κι από εμένα!Εμείς χθες πήγαμε παιδίατρο και είμαστε 9,5 κιλά και 73 cm.Με τον ημερήσιο ύπνο κι εμείς έχουμε πρόβλημα.Δεν κοιμάται καθόλου σχεδόν την μέρα πλέον.Και τη νύχτα καμιά φορά ξυπνάει κλαίγοντας, και όταν τον πάρω αγκαλιά ξανακοιμάται αμέσως.Δεν ξέρω τι φταίει, πάντως δόντια δεν έχει βγάλει ακόμη.

Μπραβο το ζουζουνι σου.. κ εσενα καλα τρωει φαινεται!!! Αχχ κ εμεις ακριβως τα ιδια.. μεσα στη μερα ζητημα να κοιμηθει κανα 2 μισαωρα.. και τη νυχτα ξυπναει πολλες φορες με κλαμματα και την παιρνω κ ηρεμει.. αν κ πολλες φορες μπορει να θελει κ στηθος.. να πιει λιγο γαλα κ να ηρεμησει να κοιμηθει παλι!! Δοντια ειναι μαλλον αυτο.. τους ενοχλουν τα καιμενα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μ καλο σ/κ να εχετε!!! Το αυγο εμας η παιδιατρος μας ειπε απο σεπτεμβρη να φυγει το καλοκαιρι φοβαται για αλλεργια! Αλλα μας ειπε να δινω πλεον τραχανα ανθοτυρο και λιγοοο ψαρακι που και που ενα κομματακι,για την γευση! Κ φυσικα οοολα τα υπολοιπα απο οσπρια,λαχανικα,κρεας πλην του χοιρινου π θα μπει τον επομενο...κ τα φασολια μας ειπε τον επομενο! Κατα τα αλλα εχει 3μερες της ανοιξε η ορεξη....μονο γαλα αλλα πλεον στην βραδυνη κρεμα βαζω κ γαλα απο το δικο της κ πινει κ το πρωι π ξυπναει! Εσεις τι κανετε;;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Απο εχθες η μικρη οταν ειναι μπρουμμητα στεκεται αρκετη ωρα στο ενα χερι οπως στεκονται οταν μπουσουλανε και με το αλλο πιανει διαφορα! Εχει πλακαα!:mrgreen:

Καλησπέρα Βαλεντίνα! 

Καλά είμαστε και εμείς, ο δικός μου ψιλομπουσουλαει και έχει πολύ πλάκα! Αυτό με το χέρι που λες το κάνει και μας τον τελευταίο καιρό όλο βουτάει ότι βρει. Έχουν πολύ φάση όσο μεγαλώνουν τα μπεμπακια. 

Κατά τα άλλα καλά είμαστε κάνουμε μπανακια τρώμε καλά και μεγαλώνουμε! 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...