Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

      Να τις κάνεις δεύτερη μέρα του κυκλου αν στις ζητήσει ο γιατρός. Αλλιώς η γνώμη μου είναι μην ασχοληθείς, αγχωνόμαστε μόνες μας και δεν κάνει καλό!!!

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, linaa είπε:

Εvταξει δεv ειvαι ακριβως οπως τα λεvε οι οδηγιες στα τεστ υπαρχει κ μια αποκλιση . Απο εχθες σημερα ειvαι η πρωτη μερα του επομεvου κυκλου. Στις 14 του μηvα που ειδες το θετικο τεστ καπου εκει εγιvε . 

Άρα από εχθές να μετρήσω 14 μερες πίσω; χίλια ευχαριστώ απλά δεν τα πολύ καταλαβαίνω αυτά χαχαχα


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Άρα από εχθές να μετρήσω 14 μερες πίσω; χίλια ευχαριστώ απλά δεν τα πολύ καταλαβαίνω αυτά χαχαχα

δεv ειvαι ακριβως 14 Μερες παvτα. 

Αv μετρησεις βγαιvει οτι στις 14 του μηvα ειvαι 13 μερες εκει θα εγιvε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

δεv ειvαι ακριβως 14 Μερες παvτα. 

Αv μετρησεις βγαιvει οτι στις 14 του μηvα ειvαι 13 μερες εκει θα εγιvε 

Κατάλαβα... Εγώ να μετράω τότε από 12 έως 16 μέρες; Ν έχω τότε επαφές δλδ; 


 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Κατάλαβα... Εγώ να μετράω τότε από 12 έως 16 μέρες; Ν έχω τότε επαφές δλδ; 

Βρε κορίτσι μου καλημέρα τώρα διάβασα ότι σου ήρθε η ασχημομούρα..:angry: μη στεναχωριέσαι πάντως πάμε δυναμικά για τον επόμενο κύκλο!!!!τα κορίτσια έχουν δίκιο πάνω δεν είναι στάνταρ το 14..

Εγώ θα σου πω σε πέντε μέρες νέα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου..εγω μπορεί να είχα αρνητικο τεστ εγκυμοσύνης αλλά είχα θετικό τεστ κοβιντ... Δηλαδή ποιος με έχει μουτζωσει;;;;;; έκανα κ μοριακό και θα έχω τα αποτελέσματα το βράδυ αλλά δύο θετικά σελφ τεστ μάλλον δεν κάνουν λάθος 

  • Λυπημένη/-ος 2

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου..εγω μπορεί να είχα αρνητικο τεστ εγκυμοσύνης αλλά είχα θετικό τεστ κοβιντ... Δηλαδή ποιος με έχει μουτζωσει;;;;;; έκανα κ μοριακό και θα έχω τα αποτελέσματα το βράδυ αλλά δύο θετικά σελφ τεστ μάλλον δεν κάνουν λάθος 

Πωπω εχεις συμπτώματα; Περαστικά εύχομαι και βιταμινούλες να το περάσεις όσο πιο ήπια γίνεται!!! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου..εγω μπορεί να είχα αρνητικο τεστ εγκυμοσύνης αλλά είχα θετικό τεστ κοβιντ... Δηλαδή ποιος με έχει μουτζωσει;;;;;; έκανα κ μοριακό και θα έχω τα αποτελέσματα το βράδυ αλλά δύο θετικά σελφ τεστ μάλλον δεν κάνουν λάθος 

περαστικα κοριτσι μ! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Πωπω εχεις συμπτώματα; Περαστικά εύχομαι και βιταμινούλες να το περάσεις όσο πιο ήπια γίνεται!!! 

Έκανα προχθές σελφ τεστ βγήκε αρνητικό και εχθές ξανά έκανα και βγήκε θετικό, σήμερα έκανα κ μοριακό.. Συμπτώματα σχεδόν τίποτα.. Μόνο ελάχιστα σαν μπούκωμα που δεν είναι ακριβώς μπούκωμα δεν ξέρω πως να το εξηγήσω.. Και νιώθω κουρασμένη μέρες τωρα.. Μακάρι να το περάσω στο πόδι και να μην κολλήσει ο μικρός και ο άντρας μου... Μακάρι Παναγία μου μακάρι!! Έχει πάει το κακακι στην κάλτσα από ότι έχεις καταλάβει.. Και το ποσό πρόσεχα δεν λέγετε 

2 ώρες πρίν, nina21 είπε:

περαστικα κοριτσι μ! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να είσαι καλά!! 


 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Έκανα προχθές σελφ τεστ βγήκε αρνητικό και εχθές ξανά έκανα και βγήκε θετικό, σήμερα έκανα κ μοριακό.. Συμπτώματα σχεδόν τίποτα.. Μόνο ελάχιστα σαν μπούκωμα που δεν είναι ακριβώς μπούκωμα δεν ξέρω πως να το εξηγήσω.. Και νιώθω κουρασμένη μέρες τωρα.. Μακάρι να το περάσω στο πόδι και να μην κολλήσει ο μικρός και ο άντρας μου... Μακάρι Παναγία μου μακάρι!! Έχει πάει το κακακι στην κάλτσα από ότι έχεις καταλάβει.. Και το ποσό πρόσεχα δεν λέγετε 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να είσαι καλά!! 

Τι λες τώρα?πλάκα κάνεις.. κοπέλα μου περαστικά σου κ όπως είπες να το περάσεις στο πόδι..τι σε βρήκε πασχαλιατικα...κάνανε κ ο άντρας σου κ το παιδί σου? άλλο κακό να μη σε βρει.ειδες πάντως λέμε προσέχουμε κ προσέχουμε κ τελικά αν είναι να μας βρει θα μας βρει.Η Παναγία να σας φιλάει!!!να μας πεις κ τα αποτελέσματα του μοριακού γιατί πολλά ακούγονται κ για τα σελφ τεστ.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα πως ειστε; Εγω πριν λιγο εκανα τεστ.. αλλα συνεβη κατι παραξενο..βγηκε αχνη γραμμη μεσα στα 2-3 λεπτα και  φαινοταν αρκετα και με το γυμνο ματι..αλλα λιγο αργοτερα φαινοταν μονο λιγο στο κατω μερος του τεστ,δεν ξερω αν με καταλαβατε :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια...Ήρθε η Ασχημομούρα 4μερες νωρίτερα παρακαλώ!!!!μην τυχόν και χάσει.

Είμαι μες τα νεύρα γενικώς.νομιζω πως τελευταία όλα στραβά μου πάνε.εχω σήμερα μια πολύ δύσκολη μέρα.δουλειες, τσουρέκια, τρία μωρά μες στο σπίτι είμαι με 2,5 ώρες ύπνο γιατί ο μικρός μου έκλαιγε ενώ κοιμάται κανονικά.. είμαι έτοιμη για μπαμ!!!!!

3 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια καλημερα πως ειστε; Εγω πριν λιγο εκανα τεστ.. αλλα συνεβη κατι παραξενο..βγηκε αχνη γραμμη μεσα στα 2-3 λεπτα και  φαινοταν αρκετα και με το γυμνο ματι..αλλα λιγο αργοτερα φαινοταν μονο λιγο στο κατω μερος του τεστ,δεν ξερω αν με καταλαβατε :lol:

Στείλε μία φωτογραφία να δούμε!αχ μακάρι σου το εύχομαι!μπας κ έχουμε κ μία γουρλού αυτόν το μήνα!

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Τι λες τώρα?πλάκα κάνεις.. κοπέλα μου περαστικά σου κ όπως είπες να το περάσεις στο πόδι..τι σε βρήκε πασχαλιατικα...κάνανε κ ο άντρας σου κ το παιδί σου? άλλο κακό να μη σε βρει.ειδες πάντως λέμε προσέχουμε κ προσέχουμε κ τελικά αν είναι να μας βρει θα μας βρει.Η Παναγία να σας φιλάει!!!να μας πεις κ τα αποτελέσματα του μοριακού γιατί πολλά ακούγονται κ για τα σελφ τεστ.

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τα λόγια σου.. Δυστυχώς και το μοριακό βγήκε θετικό.. Μέχρι στιγμής το περνάω ελαφριά... Πονάει το σώμα μου έχω πονοκέφαλο και ατονία. Και νομίζω πως χάνεται η γεύση και η οσμή.. Πυρετό δέκατα και τέτοια Δόξα τω Θεό δεν έχω και ελπίζω να συνεχίσω έτσι 

1 hour ago, Melody90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...Ήρθε η Ασχημομούρα 4μερες νωρίτερα παρακαλώ!!!!μην τυχόν και χάσει.

Είμαι μες τα νεύρα γενικώς.νομιζω πως τελευταία όλα στραβά μου πάνε.εχω σήμερα μια πολύ δύσκολη μέρα.δουλειες, τσουρέκια, τρία μωρά μες στο σπίτι είμαι με 2,5 ώρες ύπνο γιατί ο μικρός μου έκλαιγε ενώ κοιμάται κανονικά.. είμαι έτοιμη για μπαμ!!!!!

Στείλε μία φωτογραφία να δούμε!αχ μακάρι σου το εύχομαι!μπας κ έχουμε κ μία γουρλού αυτόν το μήνα!

Και εμένα 4 μέρες νωρίτερα είχε έρθει.. Δεν πειράζει πάμε για τον επόμενο μήνα πρώτα ο Θεός!! 

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

On 29/4/2021 at 4:36 ΜΜ, Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τα λόγια σου.. Δυστυχώς και το μοριακό βγήκε θετικό.. Μέχρι στιγμής το περνάω ελαφριά... Πονάει το σώμα μου έχω πονοκέφαλο και ατονία. Και νομίζω πως χάνεται η γεύση και η οσμή.. Πυρετό δέκατα και τέτοια Δόξα τω Θεό δεν έχω και ελπίζω να συνεχίσω έτσι 

Και εμένα 4 μέρες νωρίτερα είχε έρθει.. Δεν πειράζει πάμε για τον επόμενο μήνα πρώτα ο Θεός!! 

Κοπέλα μου πως είσαι?πας καλύτερα?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια άσχετο έμαθα προ λίγο ότι το Παπαγεωργίου στη Θεσσαλονίκη αναλαμβάνει πλέον τοκετό vbac!!!μου έκανε εντύπωση!άντε να προχωράμε επιτέλους κ στην Ελλάδα σε τέτοια θέματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...