Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      20/05....άλλες 10 μέρες αναμονή....ουφ! 10 μέρες η εμβρυομεταφορα αναμονή...7 μέρες τα μικροβιολογικα που ήταν κλειστά...τώρα άλλες 10 μέρες...αλλά οκ θα περάσουν...μου είπαν να μην κάνω άλλη χοριακη. Μήπως να κάνω τη Δευτέρα μόνη μου να δω που βρίσκομαι?

      να μην κάνει τπτ! είναι μια χαρά! υπομονή 

      πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εκεί θα κάτσει,στη ζεστασιά της μανουλας του❤️Είναι φυσιολογικό πάντως να ζοριζεσαι και εσύ και το μωρό όσο περνάει ο καιρός.Δεν έχει αρκετό χώρο για να κινηθεί,γι αυτό και οι κλωτσιές 

      τώρα 2 μέρες δεν αναπνέω κ καλα το βραχύ! δλδ μέχρι να κοιμηθώ μ φταίνε όλα , βουλώνει η μύτη , πονάω δεξιά , πονάω αριστερά ! χαχαχ χθες κάποια στιγμή βόγκηξα στον υπνο μ! χέστηκε πάνω τ ο άντρας μ νόμιζε γεννάω ! άστα…έχει πάει ήδη τσάντες στο αμαξι , τα χει όλα έτοιμα , ξεβρακωτη θα με σηκώσει να φύγουμε ! έχει και προτίμηση στην ώρα, λέει να είναι βράδυ να μην έχει κίνηση γιατί μέρα θα κάνουμε 1,5 ώρα να πάμε από πειραια στο μαιευτηριο !🤣

      • Μου αρέσει 1
      • Χαχα 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Polly1 είπε:

Έχω γεννήσει ήδη, ειμαι από τις Μανούλες Μαρτίου! Αυτό με τους παιδίατρους το έχω βιώσει!! Η δικιά μου ήθελε να την ξεκινήσω με πορτοκάλι!!! Ο τι πιο όξινο!! Δεν το έκανα παρολο που πολλες γενιές εχουν μεγαλωσει με πορτοκαλι και απο τον 4ο μηνα κιολας!! Διαβάζοντας έφτιαξα ένα δικό μου πλάνο και αυτό ακολουθώ! Κάποτε θα συναντηθούμε και με την παιδίατρο διατροφικά, πού θα πάει!!! 

Για πες μου όμως για το γάλα! Γιατί οχι μετά το ετος; Προκαλεί κατι ή απλά δεν προσφέρει κάτι ουσιωδες;; Το μητρικο;;

Από τη συμπλήρωση του 7ου είναι καλα να το ξεκινήσεις!! Η δικιά μου παιδίατρος το βάζει και στους 6,5 κιολας!! Πρότεινει καλυτερα πρόβειο με την πέτσα για τα προβιοτικα του!!

Ώωω δεν το ήξερα!!! Να σου ζήσει. Αγοράκι ή κοριτσάκι; Έχουμε ένα μήνα διαφορά. Εμείς είμαστε του Φλεβάρη. Εμένα το πορτοκαλί το είχε για δέκα μέρες προφανώς για τον χυμό και μετά μου είπε βγάλε το και βάζει μόνο καλοκαιρινά. Γιαούρτι θα φάμε έχοντας συμπληρώσει τον 8ο όπως και αυγό αλλά όχι πρόβειο επειδή είναι ξινό ούτε επιδόρπιο. Θέλει αγελαδινό ή κατσικίσιο και για γεύση ή με αλεσμένο φρούτο ή με πετιμέζι. Ούτε στην όψη δεν ξέρω πώς είναι. :D

Για το φρέσκο έχω διαβάσει ότι δεν προσφέρει τίποτα στον οργανισμό. Είναι σαν νερό. Και στην εγκυμοσύνη για το ασβέστιο μου έλεγαν φέτα, όχι γιαούρτι ή γάλα, το μεν είναι σκόνη το δε νερωμενο. Για αυτό άλλωστε και δεν έχουν έντονη γεύση. Για το μητρικό δεν ξέρω. Έχω σκοπό να τον φτάσω μέχρι χρόνο...το ελπίζω δηλαδή...για αυτό δεν έχω ψάξει ούτε έχω διαβάσει...ίσως αργότερα αν χρειαστεί.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ele@n είπε:

Ώωω δεν το ήξερα!!! Να σου ζήσει. Αγοράκι ή κοριτσάκι; Έχουμε ένα μήνα διαφορά. Εμείς είμαστε του Φλεβάρη. Εμένα το πορτοκαλί το είχε για δέκα μέρες προφανώς για τον χυμό και μετά μου είπε βγάλε το και βάζει μόνο καλοκαιρινά. Γιαούρτι θα φάμε έχοντας συμπληρώσει τον 8ο όπως και αυγό αλλά όχι πρόβειο επειδή είναι ξινό ούτε επιδόρπιο. Θέλει αγελαδινό ή κατσικίσιο και για γεύση ή με αλεσμένο φρούτο ή με πετιμέζι. Ούτε στην όψη δεν ξέρω πώς είναι. :D

Για το φρέσκο έχω διαβάσει ότι δεν προσφέρει τίποτα στον οργανισμό. Είναι σαν νερό. Και στην εγκυμοσύνη για το ασβέστιο μου έλεγαν φέτα, όχι γιαούρτι ή γάλα, το μεν είναι σκόνη το δε νερωμενο. Για αυτό άλλωστε και δεν έχουν έντονη γεύση. Για το μητρικό δεν ξέρω. Έχω σκοπό να τον φτάσω μέχρι χρόνο...το ελπίζω δηλαδή...για αυτό δεν έχω ψάξει ούτε έχω διαβάσει...ίσως αργότερα αν χρειαστεί.

Ευχαριστώπολυ, Επίσης!! Κι  εγω του Φεβρουαρίου (27)αλλα είχα ΠΗΤ Μαρτιο!! Κοριτσακι έχω!!Ναι, και κατσικίσιο μου έχει πει αν βρω!! Εννοεις τον θηλασμό να τον φτάσεις ως τον χρονο; Κι εγώ μακάρι να φτάσω ως εκει!! Είναι γενικά ολιγοφαγη! 10 μέρες τώρα τις δίνω στέρεες! Έχουμε φάει ως τωρα μήλο, αχλάδι, Ροδάκινο, πεπόνι, κολοκύθι και πατάτα!! Για τη φέτα απλα μου είχαν πει να μην είναι βαρελισια γιατι κατι μπορεί να πάθει η έγκυος, δε θυμαμαι τι και πράγματι γνωστή μου γέννησε αρκετα πρόωρα εξαιτιαε αυτης της μολυνσης

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Ευχαριστώπολυ, Επίσης!! Κι  εγω του Φεβρουαρίου (27)αλλα είχα ΠΗΤ Μαρτιο!! Κοριτσακι έχω!!Ναι, και κατσικίσιο μου έχει πει αν βρω!! Εννοεις τον θηλασμό να τον φτάσεις ως τον χρονο; Κι εγώ μακάρι να φτάσω ως εκει!! Είναι γενικά ολιγοφαγη! 10 μέρες τώρα τις δίνω στέρεες! Έχουμε φάει ως τωρα μήλο, αχλάδι, Ροδάκινο, πεπόνι, κολοκύθι και πατάτα!! Για τη φέτα απλα μου είχαν πει να μην είναι βαρελισια γιατι κατι μπορεί να πάθει η έγκυος, δε θυμαμαι τι και πράγματι γνωστή μου γέννησε αρκετα πρόωρα εξαιτιαε αυτης της μολυνσης

Τη λιστερια εννοείς; Ναι θέλει προσοχή. Μια χαρά τα πάτε με το φαγητό. Άντε με το καλό και στο κρεμμυδάκι:D. Αύριο πρώτη φορά κατσίκι βραστό με λαχανικά. Θα ανακατευτω μόνο με τη μυρωδιά.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2020 at 1:09 ΠΜ, boukitsa123 είπε:

 Μετά τον χρόνο σίγουρα δεν θα έχεις θέμα. 

Μέσα στην εβδομάδα έχουμε ραντεβού στον ορθοπεδικό να δει τα ισχία της μπέμπας να δούμε αν τελικά θα φορέσει κηδεμόνα ή όχι και το άγχος έχει βαρέσει κόκκινο... Όλη μέρα στην τρεχάλα γυρνάω σαν την αναμαλλιασμένη ρε γμτ ούτε 5 λεπτά να κόψω τα νύχια μου δεν βρίσκω δεν θέλω να διαβαστώ ''αχάριστη'' απλά τα έχω παίξει στα νήπια δε θα πηγαίνουν με μάσκες μας είπανε άντε να τους κάνουν καλά οι δασκάλες 25 μωρά με μάσκες :roll:

Κορίτσι...πήγατε ορθοπεδικό? Όλα καλά? 

On 9/9/2020 at 5:48 ΜΜ, Anna-Vangelis είπε:

Είναι μπλέντερ με 6 ράβδους, προσπαθώ να δω πως μπορώ να επισυνάψω εικόνα, αλλά δε βρίσκω πώς. 

Σου στέλνω ίνμποξ λινκ για να το δεις.

Στείλε κ σε μένα αν μπορείς....μου κάηκε το δικό μου και είμαι στην αναζήτηση! 

7 ώρες πρίν, Marthakat είπε:

Καλημέρα κορίτσια, εχθές κάναμε την 1η δοση bexsero.. Η μικρη δεν πονεσε κ τόσο πολύ κατα το εμβόλιο (μαλλον συνηθίζει).. Εκτός από λίγη παραπανω γκρίνια κ λίγο πρήξιμο στο μπούτι (που εχει σε κάθε εμβόλιο και της βάζω αλουμινόνερο για να μη μελανιάσει) δεν είχαμε κάτι αλλο..Ουτε πυρετό, διάροια κτλ. βέβαια κάθε εμβόλιο έτσι το παιρνάει, είναι στο παιδί.

Καμία διαφορά λοιπον με το bexsero..

Φφφφφ....πολύ με έχει αγχωσεις αυτό το εμβόλιο! Μπράβο στο κορίτσι σου που είχε τέτοια αντίδραση! Είναι γενναία πολύ! 

7 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ξεκινήσαμε βρεφικό πρωτη μέρα την Τρίτη τον πάω λοιπόν τον έδωσα στις κοπέλες ουτε εκλαψε ουτε γκρίνιαξε και μου λένε πρώτη μέρα σε καμμιά ώρα πάρτε τηλέφωνο για να έρθετε να τον πάρετε, παίρνω τηλ και μου λένε γελάει παίζει με τα παιδάκια έφαγε την φρουτοκρεμα του όλα οκ και επειδή περμαγε καλα τον άφησα 3 ώρες τελικά! Χαμπάρι δεν πήρε και χθες τέσσερις και σήμερα θα τον αφήσω τεσσερις και απο βδομαδα ππυ ξεκινάω κανονικά δοουλεια έξι. Σήμερα μολις τον πηγα και ειδε την κυρία του της άπλωσε τα χέρια να τον πάρει. Χαμπάρι δεν παίρνει είναι πολύ προσαρμοστικος. Εγώ όμως την πρώτη μέρα έκλαψα όσο δε πάει, ενιωθα άσχημα οτι τον άφησα κλπ. Τελικά αυτός μια χαρά περνάει. Είμαστε τυχεροί γιατί είναι πολύ καλές οι κοπέλες.

Κι εμείς θα το κάνουμε γιατί ξεκινήσαμε βρεφικό. Αν τον είχα σπιτι θα το καναμε στο χρόνο. Οι αντιδράσεις είναι ανάλογα το παιδί κι εμένα μετά τα εμβολια το μόνο συμπτωμα είναι ότι κοιμάται πολύ

Καλημέρα. Εμένα η παιδιατρος μου έχει απαγορεύσει το αγελαδινό μέχρι τον χρόνο σίγουρα και μετά μέχρι του 18 μηνες θα πινουμε μισο-μισό. Πέρα από αυτά μου έχει πει ότι μπορεί να προκαλέσει και θέμα με τα νεφρά τους.

 

Ααααα.... περνάει καλα μωρέ ! Τελικά μάλλον μεγαλύτερο θέμα έχουμε οι μαμάδες παρά τα παιδιά μας! Εγώ λόγω κορονοιου η επιχείρηση στην οποία εργάζομαι υπολειτουργεί ( τουρισμός ) και αποφάσισα φέτος να μην πάω. Στην σκέψη ότι ξεκινάω δουλειά τον Φλεβάρη κλαίω με μαύρο δάκρυ! Δεν θέλω να αφήσω τον μικρό μου! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Τη λιστερια εννοείς; Ναι θέλει προσοχή. Μια χαρά τα πάτε με το φαγητό. Άντε με το καλό και στο κρεμμυδάκι:D. Αύριο πρώτη φορά κατσίκι βραστό με λαχανικά. Θα ανακατευτω μόνο με τη μυρωδιά.

Ναι, μπράβο, λιστερια ήταν!! Τα αλέθεις τα φαγητα;; Όντως έχουν περίεργη μυρωδιά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Polly1 είπε:

Ναι, μπράβο, λιστερια ήταν!! Τα αλέθεις τα φαγητα;; Όντως έχουν περίεργη μυρωδιά!

Ναι και τα φρούτα. Δεν άλεσα το μακαρονάκι. Έβαλα μία μέρα φιδέ που τον είχα σπάσει σε πολύ μικρά κομματάκια και μία μέρα σουσαμάκι που χανόταν μέσα στα υπόλοιπα αλεσμένα.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blue-entry είπε:

Κορίτσι...πήγατε ορθοπεδικό? Όλα καλά? 

Στείλε κ σε μένα αν μπορείς....μου κάηκε το δικό μου και είμαι στην αναζήτηση! 

Φφφφφ....πολύ με έχει αγχωσεις αυτό το εμβόλιο! Μπράβο στο κορίτσι σου που είχε τέτοια αντίδραση! Είναι γενναία πολύ! 

Ααααα.... περνάει καλα μωρέ ! Τελικά μάλλον μεγαλύτερο θέμα έχουμε οι μαμάδες παρά τα παιδιά μας! Εγώ λόγω κορονοιου η επιχείρηση στην οποία εργάζομαι υπολειτουργεί ( τουρισμός ) και αποφάσισα φέτος να μην πάω. Στην σκέψη ότι ξεκινάω δουλειά τον Φλεβάρη κλαίω με μαύρο δάκρυ! Δεν θέλω να αφήσω τον μικρό μου! 

Καλησπέρα γλυκό μου κορίτσι σε ευχαριστώ για την σκέψη σου μπαίνω σφήνα γτ σήμερα πέθανα στην κούραση είμαι ένα ερείπιο. Η μπέμπα τα πήγε καλά δεν της έβαλε κηδεμόνα οι πυρήνες όμως δεν έχουν σχηματιστεί εντελώς αν το λέω σωστά στο χρόνο πάνω ζήτησε επανέλεγχο αλλά δεν φάνηκε να ανησυχεί. Λογικά την περιμένει να περπατήσει και να μας πει. Θα δείξω και στον παιδίατρο την ακτινογραφία της όταν την ξαναπάω. Σε ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον. Καλησπέρα και στις υπόλοιπες μανούλες. 

  • Μου αρέσει 5

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Καλησπέρα γλυκό μου κορίτσι σε ευχαριστώ για την σκέψη σου μπαίνω σφήνα γτ σήμερα πέθανα στην κούραση είμαι ένα ερείπιο. Η μπέμπα τα πήγε καλά δεν της έβαλε κηδεμόνα οι πυρήνες όμως δεν έχουν σχηματιστεί εντελώς αν το λέω σωστά στο χρόνο πάνω ζήτησε επανέλεγχο αλλά δεν φάνηκε να ανησυχεί. Λογικά την περιμένει να περπατήσει και να μας πει. Θα δείξω και στον παιδίατρο την ακτινογραφία της όταν την ξαναπάω. Σε ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον. Καλησπέρα και στις υπόλοιπες μανούλες. 

Μια χαρά το κορίτσι σου!!! Εφόσον δεν ανησυχεί, σημαίνει απλά χρειάζεται τον χρόνο του. 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλησπέρα γλυκό μου κορίτσι σε ευχαριστώ για την σκέψη σου μπαίνω σφήνα γτ σήμερα πέθανα στην κούραση είμαι ένα ερείπιο. Η μπέμπα τα πήγε καλά δεν της έβαλε κηδεμόνα οι πυρήνες όμως δεν έχουν σχηματιστεί εντελώς αν το λέω σωστά στο χρόνο πάνω ζήτησε επανέλεγχο αλλά δεν φάνηκε να ανησυχεί. Λογικά την περιμένει να περπατήσει και να μας πει. Θα δείξω και στον παιδίατρο την ακτινογραφία της όταν την ξαναπάω. Σε ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον. Καλησπέρα και στις υπόλοιπες μανούλες. 

Πιστεύω ότι αν ήταν κάτι κ χρειαζόταν κηδεμόνα θα φαινόταν από τώρα οπότε και στον χρόνο πάνω που θα πάτε θα είναι καθαρά για να βεβαιωθείτε ότι είναι όλα καλά!!! 

Κορίτσια , πείτε ιδέες για φαγητά. Νομίζω φτιάχνω συνέχεια τα ίδια και τα ίδια για το μωρό.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blue-entry είπε:

Πιστεύω ότι αν ήταν κάτι κ χρειαζόταν κηδεμόνα θα φαινόταν από τώρα οπότε και στον χρόνο πάνω που θα πάτε θα είναι καθαρά για να βεβαιωθείτε ότι είναι όλα καλά!!! 

Κορίτσια , πείτε ιδέες για φαγητά. Νομίζω φτιάχνω συνέχεια τα ίδια και τα ίδια για το μωρό.... 

Εγώ της δίνω από το δικό μου χωρίς αλάτι αν δεν έχω φτιάξει ξεχωριστά για εκείνη :wub:

Καλημέρα κορίτσια τι γέλιο ρίχνω που μας κυνηγάει στο σπίτι όλους :tongue: Βολίδα πάει και μας ψάχνει συνέχεια :wub:

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Blue-entry είπε:

Πιστεύω ότι αν ήταν κάτι κ χρειαζόταν κηδεμόνα θα φαινόταν από τώρα οπότε και στον χρόνο πάνω που θα πάτε θα είναι καθαρά για να βεβαιωθείτε ότι είναι όλα καλά!!! 

Κορίτσια , πείτε ιδέες για φαγητά. Νομίζω φτιάχνω συνέχεια τα ίδια και τα ίδια για το μωρό.... 

Αχ το ίδιο σκεφτόμουν. Δοκιμάζω το φαγητό του να δω αν καίει και όλα μου φαίνονται το ίδιο. Αλλά τι να βάλεις πια;

Έχω δοκιμάσει κρέας με καρότο πατάτα κολοκύθι/ κρέας ντομάτα σελινο πατατα/ κρέας ντομάτα σελινο ζυμαρικό/ κρέας μελιτζάνα καροτο/ κρέας κολοκυθι κρεμμυδι αρακα/ κρεάς ντοματα βλητα...όπως και να τα κάνεις όταν αλέθονται νομίζω όλα έχουν την ίδια γεύση....

Just now, boukitsa123 είπε:

Εγώ της δίνω από το δικό μου χωρίς αλάτι αν δεν έχω φτιάξει ξεχωριστά για εκείνη :wub:

Καλημέρα κορίτσια τι γέλιο ρίχνω που μας κυνηγάει στο σπίτι όλους :tongue: Βολίδα πάει και μας ψάχνει συνέχεια :wub:

Μπουσούλησε η μικρή;;;; Έλααααα...εξελιγμένο μοντέλο! Τι εννοείς από το δικό σου; Μου το γράφει στο χαρτί για τον επόμενο μήνα και το είχα απορία. Δηλαδή και φούρνου; Και πώς αλέθονται αυτά χωρίς ζουμί; και όσπρια πχ φακές; 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Αχ το ίδιο σκεφτόμουν. Δοκιμάζω το φαγητό του να δω αν καίει και όλα μου φαίνονται το ίδιο. Αλλά τι να βάλεις πια;

Έχω δοκιμάσει κρέας με καρότο πατάτα κολοκύθι/ κρέας ντομάτα σελινο πατατα/ κρέας ντομάτα σελινο ζυμαρικό/ κρέας μελιτζάνα καροτο/ κρέας κολοκυθι κρεμμυδι αρακα/ κρεάς ντοματα βλητα...όπως και να τα κάνεις όταν αλέθονται νομίζω όλα έχουν την ίδια γεύση....

Μπουσούλησε η μικρή;;;; Έλααααα...εξελιγμένο μοντέλο! Τι εννοείς από το δικό σου; Μου το γράφει στο χαρτί για τον επόμενο μήνα και το είχα απορία. Δηλαδή και φούρνου; Και πώς αλέθονται αυτά χωρίς ζουμί; και όσπρια πχ φακές; 

Αμέ από όλα αλλά δεν ρίχνω αλάτι μετά ρίχνουμε εμείς στα δικά μας. Ναι και φούρνου το πετάω στο μπλέντερ και βρουμ βρουμ ρίχνω έξτρα νεράκι άμα είναι πολύ πηκτό. Τα έχει δοκιμάσει σχεδόν όλα η άτιμη :tongue: 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Αμέ από όλα αλλά δεν ρίχνω αλάτι μετά ρίχνουμε εμείς στα δικά μας. Ναι και φούρνου το πετάω στο μπλέντερ και βρουμ βρουμ ρίχνω έξτρα νεράκι άμα είναι πολύ πηκτό. Τα έχει δοκιμάσει σχεδόν όλα η άτιμη :tongue: 

Μπράβο!!!! Άρα αυτό εννοεί...μπαχαρικά χρησιμοποιείς στα δικά σας; ή βγάζεις για τη μικρή και μετά συνεχίζεις με μπαχαρικά για εσάς;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Μπράβο!!!! Άρα αυτό εννοεί...μπαχαρικά χρησιμοποιείς στα δικά σας; ή βγάζεις για τη μικρή και μετά συνεχίζεις με μπαχαρικά για εσάς;

βάζω κανονικά μυρωδικά 

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blue-entry said:

Κορίτσια , πείτε ιδέες για φαγητά. Νομίζω φτιάχνω συνέχεια τα ίδια και τα ίδια για το μωρό.... 

Κι εγώ πάνω-κάτω τα ίδια, ακόμα και οι συνδυασμοί φρούτων που φτιάχνω είναι ίδιοι :lol: Αλλά πόσα να κάνεις κιόλας σε ένα βρέφος. Αν έχεις φβ, μπες στο γκρουπ βρεφική-παιδική διατροφή. Ίσως σε εξυπηρετήσει επειδή μπορείς να αναζητήσεις συνταγές άλλων μαμάδων ανα τροφική κατηγορία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...