Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

      Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

      • Μου αρέσει 2

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, DemiMom είπε:

@Jasmine@ όπως λέει κ η Αρετή αν είναι αδύναμες σε πόδια μπικίνι κάνε... Αλλά κοιλίτσα καλύτερα κερί γιατί το τράβηγμα είναι μια δυο φορές ενώ με τη μηχανή συνεχές!

Με πείσατε! Πάω να ζεστάνω κερί! 

 

Καλό μαδημα!

  • Χαχα 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

Ναι εφόσον έχεις εσύ φίλη κράτα γερά!!! Χαχαχαχα

Ρεεε ποτε θα βρεθούμε γμτ??μας βλέπω σε καμία συνάντηση με καροτσια κ μάρσιπους πλέον.. ή....καλύτερα μονες μας βαμμένες κουκλάρες για τα πολύ ποθητά κοκτέιλ κ τα μωρά στους μπαμπάδες.??

Αχ μακάρι να ήμουν πιο κοντά γαμωτο... θα ερχόμουν να πίναμε καμία κρύα σοκολάτα κ να σου δείχνω φρου φρου κ κορδέλες! 

Just now, DemiMom είπε:

@Jasmine@ όπως λέει κ η Αρετή αν είναι αδύναμες σε πόδια μπικίνι κάνε... Αλλά κοιλίτσα καλύτερα κερί γιατί το τράβηγμα είναι μια δυο φορές ενώ με τη μηχανή συνεχές!

Με πείσατε! Πάω να ζεστάνω κερί! 

 

Θα πάρω ταινίες veet λοιπόν! Για κανε να μας πεις... σε πόδια κλπ κάνω άνετα silk epil έχω συνηθισει!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Εγώ έχω ένα μικρό βελουτε σαν σακοσ αγκαλιάς που κλείνει κ με φερμουάρ... κοιτά τι σκέφτηκα μόλις! Μην πάρεις πολλά.... δες το μέγεθος της βελουτε που για χειμώνα θα είναι πιο χρήσιμη! Νοέμβρη έχει κ Black Friday κ ξαναψωνιζουμε!!!! Χαχαχχαχα

τα τρία γουρουνάκια που τα βρηκες;;;

Όχι ο λαγός κρατάει μια καρδιά! Κ το ελεφαντάκι μπαλόνια! Έχουν κάπου 36€ μήπως είμαστε σε άλλο σαιτ;

Μα που στο καλό κοιτάμε;;αλλά βγάζει σε εσένα αλλά σε έμενα;;spitishop είμαστε ε;;

Άσε με έχει πιάσει ένα σύνδρομο κατοχής να ψωνίσω τώρα που έχω μισθό γιατί μετά με τα επιδόματα δεν ξέρω πότε θα μπουν..χωρίς λόγο εν τω μεταξύ ο άντρας μου μου λέει ηρέμησε αλλά εγώ εκεί!!

Just now, Christinα είπε:

Ρε σεις με λιγουριασατε πάλι με τις εκπτώσεις!!!

Κοίταξα τα μπιμπερό τώρα κ έχω ένα σωρό άθικτα...ως κ πιπίλες...

Από κουβερτακια θα έλεγα να πάρετε ένα από το καθένα! Τα αγκαλιάς γι αρχή, κ τν 1ο χρόνο μη πω κάνουν μια χαρά για τη κούνια για να σκεπάζεται! Θα δείτε τι θα σας φέρουν κι αν κάνετε κ σύντομα βάφτιση αλλά από κει. Εγώ είχα μια βελουτέ, 2 φλις κ έχω βρεθεί με 3 βελουτέ, 6 φλις κ 2 τύπου πικε. Όλα γαλάζια...εκτός από 2 φλις...έλεος η κατάσταση μου με τν γιο!!! Τώρα 1 βελουτέ θα πάρω λέω αν κρατηθώ....

Στα πόδια κι εγώ αλλά κοιλιά χαμηλά πάντα υποφέρω...

Να μην πάρουμε από δύο τύπου μια για έξω καρότσιου κ μια σπιτιού;;;


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Μα που στο καλό κοιτάμε;;αλλά βγάζει σε εσένα αλλά σε έμενα;;spitishop είμαστε ε;;

Άσε με έχει πιάσει ένα σύνδρομο κατοχής να ψωνίσω τώρα που έχω μισθό γιατί μετά με τα επιδόματα δεν ξέρω πότε θα μπουν..χωρίς λόγο εν τω μεταξύ ο άντρας μου μου λέει ηρέμησε αλλά εγώ εκεί!!

 Κ εμένα τώρα που πήρα μπονους κ επίδομα με έχει πιάσει τρέλα.. Κάτσε να σου στείλω φωτό  

 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Μα που στο καλό κοιτάμε;;αλλά βγάζει σε εσένα αλλά σε έμενα;;spitishop είμαστε ε;;

Άσε με έχει πιάσει ένα σύνδρομο κατοχής να ψωνίσω τώρα που έχω μισθό γιατί μετά με τα επιδόματα δεν ξέρω πότε θα μπουν..χωρίς λόγο εν τω μεταξύ ο άντρας μου μου λέει ηρέμησε αλλά εγώ εκεί!!

Να μην πάρουμε από δύο τύπου μια για έξω καρότσιου κ μια σπιτιού;;;

Κοίτα 2 πρέπει να έχουμε σίγουρα γτ θα πλένονται κ δν θα στεγνώνουν. Εγώ το λέω γιατί θα φέρουν κ δώρα κ ίσως βρεθείτε με ένα σωρό πράγματα. τώρα τι να σου πω??? Εγώ μέχρι Μάρτη δν κυκλοφορούσα με καρότσι έξω στο κρύο, μόνο αμάξι από σπίτι σε σπίτι. Αν βγαίνετε γενικά καλό θα είναι να έχεις ποδοσακο η φόρμα εξόδου. 

Γενικά εγώ είμαι των πολλών πραγμάτων για να μην έχεις έννοια να πλένεις. Έβαζα 1φορα την εβδομάδα κ άλλαζα 2 συνολακια τη μέρα γτ είχα γεμίσει πράγματα κ δεν είχα τι να τα κάνω! Γι αυτό το λέω γτ εγώ που δν έχω μεγαλ ο κύκλο βρέθηκα με έναν σκασμό προικιά κ είπα ότι τσάμπα είχα πάρει όλα αυτά τα πράγματα μόνη μου. Επειδή είμαι λίγο του ελέγχου τα είχα πάρει όλα μα όλα που θα χρειαζόμουν κ βρέθηκα με δίπλα κ τριπλά πράγματα. Ναι ...Κι όλα γαλάζια να ξαναπώ...

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Renez @Jasmine@ @Christina Κορίτσια μου έκανα! Έβαλα κ την κεραλοιφη μου κ λάμπει η κοιλαρουμπιτσα! Τίποτα δεν είναι! Τρία τραβήγματα! Θα το κάνω σίγουρα ξανά πριν γεννήσω.. Μη με ξυρισουν σε περίπτωση καισαρικής.

Γενικά περιοχή που έχει γίνει λέιζερ αγριεύει με το κερί? Ή δεν υπάρχει θέμα? 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DemiMom είπε:

@Renez @Jasmine@ @Christina Κορίτσια μου έκανα! Έβαλα κ την κεραλοιφη μου κ λάμπει η κοιλαρουμπιτσα! Τίποτα δεν είναι! Τρία τραβήγματα! Θα το κάνω σίγουρα ξανά πριν γεννήσω.. Μη με ξυρισουν σε περίπτωση καισαρικής.

Γενικά περιοχή που έχει γίνει λέιζερ αγριεύει με το κερί? Ή δεν υπάρχει θέμα? 

Να το κάνεις να μη μπει ξυράφι! Να είναι γυαλί όμως ε! Κ να τους το πεις,όχι ξυράφι!!

Δεν αγριευει ιδιαίτερα με το κερί, είναι ενός είδους συντήρηση μέχρι να ξανακάνεις λέιζερ! 

 

Κορίτσια κουβέρτα είχα πάρει μια αγκαλιας μεγάλη έκανε κ για κούνια τελικα (με τα αρκουδάκια φορεβερ φρεντς) κ μου φέρανε άλλη μια βελουτε(που κλείνει σαν σάκος με φερμουάρ) 3 Φλις(χωρίς κανένα λόγο) μια χουχουλαρα από τζαμπο μπλε με ελεφαντάκια. Αυτά! Εξω είχαμε φόρμα εξόδου(από τα πιο χρήσιμα δώρα) και ποδοσακο! Κ το καλοκαίρι κανένα σεντονακι (που πάντα είχα μαζί). Κι άλλη μια κουβερτουλα που του έκανα εγώ από τη μια έχει πατσγουορκ βαμβακερό κι από την άλλη(αγαπημένο) μινκυ. Που κι αυτή την έκανα λίγο πιο μεγάλη από αγκαλιας.

Φέτος θα πάρω στον μεγάλο μια μονη βελουτε για το κρεβατι κ για το μωρό είμαι καλυμμένη.

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

 Καλησπερα κοριτσια! @Eva137 με καταλαβαίνεις με το πρήξιμο.. έμεινα όλο το ΣΚ με τα πόδια πάνω και φαινεται να είναι το μονο που με βοηθαει. Θα το αναφέρω σιγουρα στο γιατρο στο επόμενο ραντεβου μπας και είναι τίποτα άλλο που πρέπει να προσέχω γιατί ξεκίνησε λίγο απότομα. Σήμερα βέβαια σα να είναι καλύτερα αλλά και πάλι...

Μια ερώτηση για όποια γνωρίζει σας παρακαλώ, η διαδικασία για να βγούμε σε άδεια ποια είναι? Δυστυχώς δεν ήξεραν να μου πουν λεπτομέρειες από το HR, μόνο τί δικαιούμαστε. Ξέρετε όμως τί χαρτιά χρειάζονται και πού τα πάμε. Διάβασα για ΟΑΕΔ & ΙΚΑ? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blossombaby είπε:

 Καλησπερα κοριτσια! @Eva137 με καταλαβαίνεις με το πρήξιμο.. έμεινα όλο το ΣΚ με τα πόδια πάνω και φαινεται να είναι το μονο που με βοηθαει. Θα το αναφέρω σιγουρα στο γιατρο στο επόμενο ραντεβου μπας και είναι τίποτα άλλο που πρέπει να προσέχω γιατί ξεκίνησε λίγο απότομα. Σήμερα βέβαια σα να είναι καλύτερα αλλά και πάλι...

Μια ερώτηση για όποια γνωρίζει σας παρακαλώ, η διαδικασία για να βγούμε σε άδεια ποια είναι? Δυστυχώς δεν ήξεραν να μου πουν λεπτομέρειες από το HR, μόνο τί δικαιούμαστε. Ξέρετε όμως τί χαρτιά χρειάζονται και πού τα πάμε. Διάβασα για ΟΑΕΔ & ΙΚΑ? 

προσπαθώ να επικοινωνήσω και εγώ με ΙΚΑ να μου πουν ακριβώς χαρτιά και προθεσμίες αλλα δεν έχω καταφέρει να πιασω γραμμη, μόλις έχω νέα θα σου πω..

ΟΑΕΔ είχα μίλησει με έναν πολυ καλό κυριούλη που μου είπε οτι εκει πάμε αφου γεννησουμε εντος 2 μηνων με βεβαιωση εργοδότη , βεβαιωση απο το ΙΚΑ για τα χρηματα που πήραμε , μισθοδοσία τελευταίου μήνα και τραπεζα, 


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen said:

προσπαθώ να επικοινωνήσω και εγώ με ΙΚΑ να μου πουν ακριβώς χαρτιά και προθεσμίες αλλα δεν έχω καταφέρει να πιασω γραμμη, μόλις έχω νέα θα σου πω..

ΟΑΕΔ είχα μίλησει με έναν πολυ καλό κυριούλη που μου είπε οτι εκει πάμε αφου γεννησουμε εντος 2 μηνων με βεβαιωση εργοδότη , βεβαιωση απο το ΙΚΑ για τα χρηματα που πήραμε , μισθοδοσία τελευταίου μήνα και τραπεζα, 

Ευχαριστω πολύ! Για τον ΟΑΕΔ κάτι τέτοιο ειχα καταλάβει και εγώ αλλά δεν ήμουν σίγουρη. Για να ξεκινήσει η άδεια για το ΙΚΑ καταλαβαίνω οτι χρειάζεται βεβαίωση από το γιατρό με την ΠΗΤ που το πάμε στον εργοδοτη και μας δίνει μια άλλη βεβαίωση ότι σταματάμε την τάδε μέρα. Μετά το χάνω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Blossombaby είπε:

Ευχαριστω πολύ! Για τον ΟΑΕΔ κάτι τέτοιο ειχα καταλάβει και εγώ αλλά δεν ήμουν σίγουρη. Για να ξεκινήσει η άδεια για το ΙΚΑ καταλαβαίνω οτι χρειάζεται βεβαίωση από το γιατρό με την ΠΗΤ που το πάμε στον εργοδοτη και μας δίνει μια άλλη βεβαίωση ότι σταματάμε την τάδε μέρα. Μετά το χάνω..

σωστά, θέλουνν  και τράπεζα που θα μπει το επίδομα, απλά εγώ προσπαθώ να τους παρω για να μου πουν πρώτον από πότε μπορούμε να πάμε να τα καταθεσουμε και δευτερον μήπως λόγω covid τα στελνουμε με mail, αλλά αυτό έχει να κάνει με το κάθε υποκαταστημα του ΙΚΑ 


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

σωστά, θέλουνν  και τράπεζα που θα μπει το επίδομα, απλά εγώ προσπαθώ να τους παρω για να μου πουν πρώτον από πότε μπορούμε να πάμε να τα καταθεσουμε και δευτερον μήπως λόγω covid τα στελνουμε με mail, αλλά αυτό έχει να κάνει με το κάθε υποκαταστημα του ΙΚΑ 

Μπορεις να πας όταν ξεκινήσει η άδεια. Το χαρτί με την Πητ το παίρνεις από γυναικολόγο σε κεντροε υγείας/ΙΚΑ/νοσοκομείο αφού του έχεις πάει τη β επιπέδου ή κάποια εξέταση που να λέει πότε έχεις Πητ,για να το δει κ να στο γράψει.

Τώρα με τον κορονοιο δεν ξέρω πως θα γίνουν όλα αυτά...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen said:

σωστά, θέλουνν  και τράπεζα που θα μπει το επίδομα, απλά εγώ προσπαθώ να τους παρω για να μου πουν πρώτον από πότε μπορούμε να πάμε να τα καταθεσουμε και δευτερον μήπως λόγω covid τα στελνουμε με mail, αλλά αυτό έχει να κάνει με το κάθε υποκαταστημα του ΙΚΑ 

Ναι σωστο και αυτό, μήπως θέλουν ραντεβού λόγω του ιού, με εμαιλ ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Μπορεις να πας όταν ξεκινήσει η άδεια. Το χαρτί με την Πητ το παίρνεις από γυναικολόγο σε κεντροε υγείας/ΙΚΑ/νοσοκομείο αφού του έχεις πάει τη β επιπέδου ή κάποια εξέταση που να λέει πότε έχεις Πητ,για να το δει κ να στο γράψει.

Τώρα με τον κορονοιο δεν ξέρω πως θα γίνουν όλα αυτά...

έλεγα μηπως μπορουσα να παω νωριτερα γιατί οταν αρχίσει η αδεια θα είμαι διακοπες΄...προφανώς θα παω όταν γυρισω...


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

έλεγα μηπως μπορουσα να παω νωριτερα γιατί οταν αρχίσει η αδεια θα είμαι διακοπες΄...προφανώς θα παω όταν γυρισω...

Αρκεί να πας πριν γεννήσεις! Δε νομίζω να έχεις θέμα. Αν επικοινωνησεις να μας πεις τι θα σου πούνε!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...